Моите приклУ4ения кьм и из Бьлгария ,или как я видях след 4 години отсъствие.

  • 9 065
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Вал извиняваи ..увлякох се тук с писанията на хората и забравих да ти кажа  ДОБРЕ ДОШЛА ! ..
 ами такава си е Б-я ..аз казвам така всеки я вижда такава каквато иска .. отдавна съм се отказала да оправям света и хората .. съвета ми е не се кахири ..живеи си живота там където ти харесва .
а и за Стелето специално - ами ще са мръсни и порутени сградите  като няма кои да рабати (щот извиняваи ама ние българите сме много работливи ама на думи ) .. от ли4ен опит знам как работим в Б-я и как се работи по света - вервай ми - има разлика ..  и красивите и поддържани сгради в 4ужбина не се поддържат сами 0 все някои го прави . пари ли - ами то не трябват много пари  за това
 Абе КЕНГО  аз не се гордея например 4е в поста ми 4е намериш 5- шесснаисет гре6ки .. ама тебе какво те тормози кои как пише ?  newsm78  ..мен например ми е все едно  ..само да мога да го про4ета ми е важно  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 3 146
да ти кажа като чета един постинг не му търся грешките, не ги броя и не си записвам кой колко грешки е направил. Арогантността е това, което не ми понася. имам си дружки от този форум, които допускат грешки - е и ? Ами обичам си ги , приятни са ми и т.н. Не определям отношението си към някого по правописните му грешки - опазил ме господ! Ама грешки в комбинация с ограниченост , злоба и простотия не ги кльопам. Както и високомерие и лицемерие  и в комбинация с безгрешен постинг. #2gunfire

# 77
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Добре дошла на Вал и от мен!  bouquet

И малко офф - Торне, супер е на Карандила, нали? Много приятно ми стана, като те чета да я хвалиш. Laughing

# 78
  • Мнения: 1 238
Естествено, че никъде не пише висшистки да се изказват само. Просто се дразня, че примерно Салис се гордее и казва, че не е важно. Лично аз , ако допусна грешка ( което е почти изключено Grinning) , бих се поправила и бих благодарила, че съм се научила как се пише думата. А не да се тупкам по гърдите, че правописът не е важен.Понимаеш? Grinning
А това, че имам ваканция е наистина заплаха за едни , радост за други. Там за сватбата и брадвата... Mr. Green

Понимаю Wink Wink
Обаче аз бих казала, че все пак всеки си има право на мнение. За някои правописът е важен, за други не чак толкова. Аз също бих се зарадвала и благодарила, ако някой ме поправи. Така научих и датския- казала съм на всички познати да ме поправят ако кажа нещо погрешно. Яд ме е че съм забравила доста в българския. Но специално за форума няма какво да ме дразни- тук сме се събрали да обменим опит относно възпитанието на децата си, да си побъбрим и тн. Какво значение има кой как пише? Ти щом си толкова добра с българския радвай се и това е. Това, че ще ме изкритикуваш относно лошия ми правопис няма да ми помогне с нищо. По добре е деликатно да ме поправиш, ако имаш желание.

# 79
  • Мнения: 3 146
Че аз по принцип  деликатно поправям, ама се започва едно зъбене от отсрещната страна - не ти е  работа. Като се сетя за миличката Фиданка (настояща Утринна звезда) и някои други случки. Никога не съм казвала "Ама .....я се виж как пишеш, патица такава, неграмотна селяндурка, земи се гръмни"

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 18:10 от mama kenga

# 80
  • Мнения: 2 257
Тук скорпионо няма,

Има, има  Laughing

# 81
  • Мнения: 7 837

Стига бе  Shocked
Лоша си, да знаеш. Не трябваше да ми го казваш  Crazy

# 82
  • Мнения: 2 257

Стига бе  Shocked
Лоша си, да знаеш. Не трябваше да ми го казваш  Crazy

Аре, аре, ше каляваш стоманата, нема а се пуашиш.... Laughing

# 83
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Toрнероссе - изключително сходно мнение с моето по въпроса за преживелиците на Вали и че може да има и по добро прекарали ваканциите си .просто съм от позитивно настроените хора, иначе ще стана свадлива стара жена хаиде лелка хахаха аз поздравявам навсякъде, а вече и непознатите (аз не ги познавам ,но те ме познават може би) и така не се скъпя да се усмихвам ,да се радвам на хубавите неща ,да правя комплименти за всичко - дребни детайли или постижения- това стимулира, както е в случая с хляба на турнероссе, а навсякъде има и гета и лукс. защо не виждате промените не знам аз си намерих Варна просто прелест, а курортите ? ами всички са доволни които са ходили и са ми споделили ,че са прекарали чудесно .  за езика като дойдох и бях като в шок хахахах само арабски и френски  -станах разногледа и нито имах връзка по тел с Бг,  та като се прибрах за документите и леле стана каша -добре, че в къщи говорят френски, а и хората  приятелите ми са си наистина такива, не им пука как говоря, нито как пиша ,само да сме си ние и да не се забравим и да не си вирнем носовете ,че сме навън .за мене хората, ако гледат само за недостатъци, ще трябва да почнат от себе си -никой и никъде не е идеално така ,че аз си приемам света такъв, какъвто ми се предлага, иначе - карлуково или психоаналитика не ми мърдат  . не трябва да се хващаме за неща ,които има навсякъде,

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 20:59 от marsy

# 84
  • Мнения: 1 238
Добре дошла на Вал и от мен!  bouquet

И малко офф - Торне, супер е на Карандила, нали? Много приятно ми стана, като те чета да я хвалиш. Laughing

Ти да не си от Сливен? Wink Wink Wink Wink

# 85
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Моля ви, не искам да се заяждам, нито се майтапя. Така ми каза една позната, която се завърна след 6 години в Испания, най-мило питам, щото ми е любопитно, пък въпросната не ми е от най-близките и може да се оправдава за неуспехите си. Знам ли?  Rolling Eyes

Относно правописа....и аз пиша с доста грешки, но по принцип е въпрос на уважение хората, на които пишеш да те разбират. Нали не си пишеш сам все пак? Това също е възможно. Този форум наистина е малко по-особен, за определен кръг от хора, но дори и тук...все още е добре да се пише на български...

Мислих да се извиня, че се намесвам, но няма, никого не съм обидила и нямам намерение. Въпроса с тварите все още ме вълнува.

# 86
  • Мнения: 3 098
Въпроса с тварите все още ме вълнува.
Eрика не.Явно се е майтапила или знам ли newsm78
4естно да ти кажа паяк,муха,хлебарка не съм виждала тук.А за змиите(които ходят из полето по портокалите)редовно пръскат.Скорпиони Crazy не знам да има.

# 87
  • Мнения: 4 399
Ле-ле, какво станало тука... Потвърждава се за кой ли път че за България и българското трябва да се говори или добро или нищо. Иначе задължително ще се намери някой да ти държи сметка защо мислиш по друг начин... Ей това няма да го разбера никога. Ами един вижда нещата по един начин, друг по друг начин. С какво ви дразнят мнения различни от вашите? Аз когато си ходя в БГ се връщам винаги с много смесени чувства. Има неща които ми харесват, има неща заради които ми се плаче. Центъра на София става все по-привлекателен, все по-европейски. Но като се доближа до собствения си вход и ме побиват тръпки. И не само там. Абсолютно е права Вал за порутеното състояние на сградите. Родителите ми живеят в сграда на 12-13 години, а не искам да се сещам нито как изглежда тя, нито за входа. Ами тук сграда на 12-13 години се води за нова, а в БГ е пред разруха. Е, толкова ли сме богати или сме толкова немърливи и незаинтересовани? Как да не ме боли от такова нещо и как да кажа на черното бяло?

И всички тези които сте нападнали Вал заради впечатленията и, първо прочетете темата в клюкарника за майката която мутри бяха заплашвали с пистолет посред бял ден. След това можете да погледнете и темата за корупцията в 'Дом и семейство', тя междувременно е минала 20 страници. И ако още ви стиска, обяснете на тия жени които са ги пуснали в каква прекрасна държава живеят. А ако намирате след всичко това че е много важно да обсъдим входовете, върнете се и тука. Просто не мога да се отърва от чувството че не е важно какво се пише, а кой го пише. Ако аз се възмутя от корупцията в БГ, лошо ми се пише. Аз трябва да и се възхищавам, защото живея в чужбина, така ли? Иначе живеещите в БГ ще се чувстват засегнати. Rolling Eyes

А по отношение на граматиката и правописа, мисля че е въпрос на човек. Тук има момичета които вчера са излезли от училище и би трябвало да помнят всички правила, но пишат отчайващо неграмотно. И живеят в БГ. И има хора в чужбина, които се справят без грешки в правописа. Така че не го намесвайте в темата.

# 88
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902

Ти да не си от Сливен? Wink Wink Wink Wink

 smile3521 Виж как гордо съм го сложила под аватара. Flutter

# 89
  • Мнения: 3 146
Не спекулирай с корупцията и престъпността - това навсякъде го има. Тък например си имаме една Карла Хомолка, която изнасилвала и убивала деца ( в комбина с мъжа си ) и сега е на свобода и може да ми продава хляб в магазина.или да ми щипне детето по бузата и да каже " ах, какво сладко момиченце".
Вал не е нападната от никого и не видях някой да идеализира ситуацията в Бг. Пак повтарям - дразни преекспонирането и откровените измислици и фрапантни несъответствия. До преди 8 месеца съм живяла там и никога не ми се е случвало някой да не ми върне ресто от 15 лева или да иска да ме изнасилва посред бял ден в центъра на София. Само не разбрах с детето ли е била.
Та прочети по-внимателно какво са писали хората.
Постингът на Вал ми звучи така, сякаш изобщо не си е ходила до БГ, а си е стояла пред компа в Испания и си е измисляла някакви истории, за да е в унисон с разни други 'Страдалци" дето такси не можели да вземат и се прибирали с метрото от летището. Дори си мисля, че е попрочела някои вестници и ги е цитирала. Справка - учителите колко взимали и съучениците мутри с 1000 лева. Ебаси и мутрата с 1000 лева. И други щуротии, ама не ми се занимава да анализирам ред по ред.
А за изнасилването Вал, би ли споделила какво точно ти се е случило?

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 23:59 от mama kenga

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт