Моите приклУ4ения кьм и из Бьлгария ,или как я видях след 4 години отсъствие.

  • 9 072
  • 195
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 327
Вини, ти май не вдяваш, че ние не плюем, а просто споделяме
Няма ли и на теб да ти се иска като се върнеш някъде след известно време да очакваш да се е променило за добро, а виждаш че всичко тъпче на едно място и се оставя да се руши.
Вие се връзвате много на това че от безизходицата в която сте самите вие не можете да отделите средства дори да се оправи нещо край вас и самите вие се ядосвате но не смеете да си признаете

# 121
  • Мнения: 2 978
1.Вини, ти май не вдяваш, че ние не плюем, а просто споделяме

2. Няма ли и на теб да ти се иска като се върнеш някъде след известно време да очакваш да се е променило за добро, а виждаш че всичко тъпче на едно място и се оставя да се руши.
3.Вие се връзвате много на това че от безизходицата в която сте самите вие не можете да отделите средства дори да се оправи нещо край вас и самите вие се ядосвате но не смеете да си признаете

1. Такаа да кажем, че съм употребила грешна дума и ще се съглася с теб..Все още вдявам- споко...От мръсотията не ми се е изпарил мозъка!!!

2. Няма, защото аз ако замина някъде няма да се връщам тук, то ще е завинаги.

Вие защо очаквате нещо да се промени? Нали нямате намерение да се връщате или сега ще ми кажеш отидох да изкарам малко пари и ще се прибера? Хахах...смешно е да знаеш.
Другият вариант който ще ми кажеш е че няма да се върнеш никога...еми ако е така к'во ти пука...?

3. Кои ние..сите българи ли?...що вие всички ли сте ок там?
 Аз не съм в безисходица..на мен тук ми харесва, добре съм, жива съм и здрава, семейството ми също.. оправяме се без подаянията на роднини в чужбина..а и нямам такива..само са познати Mr. Green

Сега и друго има...незнам дали ние се ядосваме, ама вие май мноооого искате тук да се оправи за да се върнете...на мен така ми мирише..ама ви е яд, че нестава и си "споделяте" колко е зле тук...
Така и аз мога да перефразирам и изменям думите колкото си искам нали? newsm78

# 122
  • Мнения: 4 212
Грозно, ма много. Вси4ки сме българи, може ли такива думи да се подмятат?
Възпитанието много куца, преливат и думи на обида.
Полу4ава се едно "дърпане на 4ергата".
Възможно ли е толкова много да се мразим помежду си?
Какви са тези подхвърляния и 4удо.  Вие там, ние тук.
Направо да му се дореве на 4овек.
Мисля 4е е важно кой където е да е щастлив, да е намерил своето място и да се радва на щастливи дни.
Тази тема си е направо "егати пауъра"  Crossing Arms

# 123
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ама Деби, не си права! Нещата изобщо не се така! Промяна има и то огромна! Да изброявам ли?! Ще изброя:

1. Метрото;
2. Във всеки квартал и кварталче се строи- ултра модерни кооперации
3. Новата автогара в София
4. Новита супер модерни кина
5. Такситата- от Деу нагоре
6. Новото летище
7. По цялото черноморие- хотели, бази
8. Вериги от супермаркети- Метро, Практикер, Билла, Хит и още много други
9. Комуникациите- кабелни телевизии, интернет доставчици, мобилни оператори

мога още много да изреждам. Нима твърдиш, че няма огромна промяна в България през последните години? Има и още как, но хубавите неща не стават с едно размахване на вълшебна пръчица. Изисква се много работа и време, а резултатите не закъсняват.

Не приемам нито дума за разруха и тъпчене на едно място! Naughty

# 124
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

Да..опира до манталитет...

Хората тук разчитат не на вашите пари..вие сте отишли там, по своя инициатива, да взимате по- добри пари, вие сте тези, които решавате дали ще ги давате тези пари на роднини или не..аз подаяния не очаквам от никой...аз се оправям сама.

Дали твоите родители, ще са очаровани ако прочетат това?





стига с това ние ,вие, те. на всеки ситуацията е различна. стига с тия стандартни изводи. и ако ти не искаш така наречените от теб подаяния. някои хора не могат да живеят без тези стредства.моите родители са на едни пенсии и е физически невъзможно да се живее с тези пари. да не говорим за някои пенсионери , които няма откъде. те едва ли мислят за тези помощи като за подаяния.

# 125
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Малко оф.... кога ще zапочне да работи? Защото на летището имаше снимки от планове как ще иzглежда и т.н. И какво ще правят със старото? Thinking

# 126
  • Мнения: 1 366
Дали твоите родители, ще са очаровани ако прочетат това?

Никак, на тях им е безкрайно обидно да получават пенсия от 70 лева и да са оставени на издръжката на децата си. Никому не пожелавам такива жалки старини. Та, повярвай ми, на родителите ми, нещата определено опират до пари. Доведени са до просешка тояга, след като са дали живота си на България, която ти така борбено се опитваш да защитиш, но го правиш чрез нападки.

Впрочем, отговорите ти само подсилват твърдението ми, че българина е "херметизиран" и не е готов да приеме, че някой може или знае повече от него.

# 127
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Едно българско семейство по лесно може да подпомогне на едно дете студент в БГ, отколкото в 4ужбина. Това ми беШе мисълта.


Аз много добре те разбирам, разбирам ги и другите...но неразбирам, защо вие не разбирате нас...тези, които сме решили да живеем и се оправяме тук, намерили сме щастието тук?
 
Уж, сте на по- добро място, а продължавате да плюете по България...нали там е добре, вие сте добре...?

Както и да е...ние няма да оправим нищо..само си говорим...и се плюем...

Българи сме все пак Hug  bouquet

уф Вини съвсем се извъртя този спор .... никои не плюе добрата стара  България .. никои не те обвинява нито теб нито останалите 7 милиона в нищо ..ама ме е яд бе моми4е ..що така българин българина лъже .. що така брат брату нож забива .. ако искаш да знаеш само тук какви общности от 4ужденци има и вси4ките са по сплотени от българите - питам се защо ? - имам възможността да познавам 2 култури отли4но и сега се запознавам и с испанската ( и тук ги има нещата , не казвам НЕ )..ама 4овек го боли за това което му е родно .. предполагам сме възпитамни в едни и същи ценности ..
..никои не те обвинява 4е си щастлива в Б-я ..да всяка от нас иска да се върне ..защото това и е РОдина! ..защо о4акваме да се промени нещо - ами огледаи се - вси4ко се променя .. на  пове4ето места към по добро - в мирни държави не се стрелят по улиците , хората не се прецакват един друг , гледат да създават красота, работят за благоустрояването ,за социалните условия ,за здравеопазването  . КОи е казал 4е плюем  Б-я  - ами боли ме искам тези неща ДА НЕ СЪЩЕСТВУВАТ Б-Я - ИСКАМ ДА Е РАЙ, ИДЕАЛНОТО МЯСТО ТАМ . ИСКАМ ДЪЩЕРЯ МИ ( която не можах да родя в Б-я поради СТРАХ , предполагам си попро4ела теми4ки доста и в "майки" и в "клюкарника" , да не се слу4и нещо , данеби да не мога да платя колкото искат и т.н и т.н.  )  да У4И И ЖИВЕЕ В Б-Я . ЗАЩОТО ТУК МИ Е ХУБАВО , НО И В Б-Я МИ Е ХУБАВО  - АМА ОЩЕ ОТ СЕГА ЗНАМ 4Е ЩЕ ОТИДА ДА ЖИВЕЯ НА ДРУГО МЯСТО ЗА ДА НЕ МЕ ЗНАЯТ 4Е НЯКОГА СЪМ БИЛА В ИСПАНИЯ(сещай се защо ) . и как да не  се гневи 4овек .. когато се завърне някои се опитва да внесе своя опит (разбира се коренно разли4ен от българския )..но полу4ава само подигравки ,сарказми и упреци - що пък да гу праим туи еииии гуляму 4уди 4и в ивропъ гу праят нии си знаим наща .. еи туи в пове4ето слу4аи се 4ува .
не разбрах то4но какво си искала да кажеш с цитата ми .. цитираи дялото изре4ения ако оби4аш .. не се заяждам . не оби4ам да ме перефразират  Wink

# 128
  • Мнения: 513
Вини, защо си мислиш, че проблемите за които говориш ги няма в чужбина?
И тук ако останеш без работа е зле, и тук има боклуци и мизерия, и тук има хора, който са в родината си и пак се притесняват, че заплатата им няма да стигне и си правят сметката.
Аз пък за твое сведение ще ти кажа, че останах сама, именно защото 'приятелите' ми от бг се отдръпнаха от мен, не аз от тях... Пример мога да ти дам с това комшия, кръстник на детето ми и съученик на съпруга ми получава подарък за рожден ден от мен по познат и ми казва в чата... 'Ама нямаше нужда бе, и без това няма да можем да се видим, че да ви почерпя'  Thinking Мислиш ли, че ми е много добре да губя приятели, да се чувствам дърво без корен? Нямам близки, нямам никой който да ми помогне ако остана без работа, в България поне при мама мога да ида и наем да не плащам, данъци и сметки, а тук няма на кой да се опреш. Пиша ти го за да не си мислиш, че като сме в чужбина си мислим, че сме хванали 'бога за шлифера'. Живота е еднакъв навсякъде. И е такъв какъвто си го направиш.

# 129
  • Мнения: 2 978
Напротив..аз съм готова да приема и приемам, че всеки има право на избор да решава, кое е добро за него и не.

Никога не съм и твърдяла, че някой знае или незнае повече от мен....

Обидно е и вие няма как да го осъзнаете...

Не нападам никой...вие се защитавате сами, като че ли вече браните нещо друго- ЧУЖДО.

Спокойно никой не иска да ви го отнеме Naughty

Споко бе хора...

Е, аз ви разбирам... само че вие не разбирате аз какво искам да ви кажа. Не се и опитвате...

Имам позната, която работеше 10год в Куба, в някакъв баровски хотел, живееше  в него..
Когато отиде там и се чувахме, тя говореше като вас....колко е хубаво тук пращаше ми снимки, аз бях щастлива за това, че тя е намерила своето щастие...
Един ден ми каза...искам да си дойда да ви видя и пак да се прибера тук!
Много обидно ми стана, защото каза много обидни неща за всички тук...че видиш ли тя вече е преуспяла, а ние в тази скапана държава, сме беднаците.
Както и да е..аз продължих да се чувам с нея...реших, че е нормално да се промени така..

След няколко месеца, когато явно се е поустроила и почнала да разглежда града ми се обади плачейки..

- "Искам да се прибера...в България..не искам тук..видях, че и тук има мизерия, глад, безработица и т.н. и т.н....Аз съм живея там и където работя, в баровския хотел, на плажа, сред туристите..т.е. живяла съм в пълна заблуда..."

И това след 10год #Crazy


Та...сега ми кажете с това, че обсъждате как е тук, вие виждате ли, че и при вас ги има тези неща...или всички вие живеете в райските кътчета на света?

И как да не пиша вие там и ние тук..като самите вие давате примери къде как е?

Ще си позволя да цитирам Тея
Цитат
Мисля 4е е важно кой където е да е щастлив, да е намерил своето място и да се радва на щастливи дни.


Това го написах няколко пъти, но понеже някой се опитва да се направи на обиден, чете между редовете....

Цитат
Marie-Antoinette
Проверка: Съгласна ли си обаче, че и двата лагера, при всичките си различния в манталитета, парите и т.н., ПИШКАТ и АКАТ като идат в тоалетната?

Абсолютно съм съгласна с теб...ама никой не ме разбира какво искам да кажа, просто сте се барикадирали и скрили зад далеечни граници и недопускате никой до себе си....както и да е....

Някои хора сме си все същите..не крадем, не хапем и си обичаме тези дето са пробвали да преуспеят извън страната, в която са се родили.

Поздрави  bouquet

# 130
  • Мнения: 3 146
Мамо Кенга... замисли се само.... ами ако беше случайно на мястото на произшествието можеше тебе да те гръмнат вместо тази полицайка. Куршум (изнасилване) да ни пази ГОСПОД на никого това да не се случи,  може да те застигне в София, Монтреал, Банког, Ротердам или етц... Незнам защо се изказваш толкова неподготвена и гарантираш, че си защитена от подобни неща, където и да си по земното кълбо... То като дойде не пита, са казали старите хора. Така, че не се изразявай нехуманно и толкова плитко, защото почваме да се осъмняваме в твоята диплома за адвокат...още повече на този континент всеки е невинен до доказване на противното... а ти директно нападаш Вал, че лъже и си измисля истории... странно наистина...

Това лято аз си карах колело с моята приятелка в Торонто (в иначе изключително спокоен квартал, Гръцкия) и изведнъж видяхме едно сбиване на една бензиностанция и по едно време взеха да се гърмят с пистолети, просто имахме късмет, че не попаднахме в траекторията на куршумите, друго не бих казала...  За първи път от 9 години извън БГ изпитах страх, но все пак да не забравяме, че Торонто е 4.2 млн. жители и има събрани от кол и въже... Иначе редовно се прибирам към 2-3ч посред нощите, в БГ ме е страх след като се стъмни да се прибирам самичка. Защо ли Мамо Кенга?!?

Да коментирам ли, че в БГ ме е страх да шофирам и честно въобще не ми доставя удоволствие, в Канада обожавам да шофирам, защо ли отново те питам?!?...

Прочетох всичко от Вал и ми стана тъжно защото знам, че това което казва си е самата истина, за съжаление ние много се променяме като поживеем в чужбина и сме склонни да сме по-критични към всички тези неуредици, особено защото има неща за които българите сами биха си помогнали а дори и това не правят... пак било и то само както каза Ружа с посаждането на едно цветенце пред блока... Да не говориме, че по време на социализма сме видели, че нашата страна може да бъде много по-устроена и с повече сигурност и може би затова вечно имаме база за сравнение с преди в БГ, сега в чужбината и сега в БГ и ни боли още повече...

Аз лично не бих се върнала скоро да живея в БГ, манталитета на повечето хора там ме отблъсква много... Който каквото иска да ми говори, аз съм извън БГ от много години и подобно на МcRodik съм видяла монетата от 2те и страни....

Трябва ли да приемам за нормално и да толерирам, от иначе приятно заведение в студентски град в София, менюто в което коктейлите имаха имена от сорта:
"Арабска Свирка", "Лепкави пръски", "Мозъчен тумор"

....не благодаря....

Ако Мамо Кенга пак кажеш, че си измислям стоейки на компютъра в Канада, мога да ти пратя инфо и да отидеш сама на CSI и да разследваш доколко това за което ти говоря отговаря на истината....


Онзи ден застреляха една полицайка на 25 години....
Обаче е тъпо да казвам , че в Канада е опасно и гадно и т.н както Вал си позволи да каже за собствената си страна.


Изобщо не разбирам какво казва постинга ти - защото просто нищо не казва. Цел - заяждане. И не смятам да коментирам. каквото имах да казвам казах достатъчно ясно, като за средно интелигентни хора.
Вал, как точно са щели да те изнасилят би ли казала?

# 131
  • Мнения: 2 978
Вини, защо си мислиш, че проблемите за които говориш ги няма в чужбина?
И тук ако останеш без работа е зле, и тук има боклуци и мизерия, и тук има хора, който са в родината си и пак се притесняват, че заплатата им няма да стигне и си правят сметката.
Аз пък за твое сведение ще ти кажа, че останах сама, именно защото 'приятелите' ми от бг се отдръпнаха от мен, не аз от тях... Пример мога да ти дам с това комшия, кръстник на детето ми и съученик на съпруга ми получава подарък за рожден ден от мен по познат и ми казва в чата... 'Ама нямаше нужда бе, и без това няма да можем да се видим, че да ви почерпя'  Thinking Мислиш ли, че ми е много добре да губя приятели, да се чувствам дърво без корен? Нямам близки, нямам никой който да ми помогне ако остана без работа, в България поне при мама мога да ида и наем да не плащам, данъци и сметки, а тук няма на кой да се опреш. Пиша ти го за да не си мислиш, че като сме в чужбина си мислим, че сме хванали 'бога за шлифера'. Живота е еднакъв навсякъде. И е такъв какъвто си го направиш.

Знам бе мацка Wink изобщо не се и опитвам да кажа, че там където сте е супер..това се чете в редовете на някои, които казват...тук ми взима толкова таксито, а там ме лъже...(дори не говоря за Вал и друг път съм го чувала)


А..ето за това говоря: Живота е еднакъв навсякъде. И е такъв какъвто си го направиш.

Просто хората, които се опитват да  бутат живота или се оправят добре, не им е приятно някой от толкова далчено място да им казва, че всъшност не живеят на хубаво място и не са толкова добре, колкото си мислят Sick  bouquet

# 132
  • Мнения: 2 978
Малко оф.... кога ще zапочне да работи? Защото на летището имаше снимки от планове как ще иzглежда и т.н. И какво ще правят със старото? Thinking

Цитат
2005-11-24 11:24:51
Новата писта на летище София ще заработи в средата на следващото лято, малко след завършването и на терминала. Пусковият срок за пистата е удължен от края на февруари с още 4-5 месеца

# 133
  • Мнения: 25 761
Така и не можах да разбера що така й се нахвърлихте на жената?  newsm78Така почувствала нещата, така ги написала... И не мисля, че е преувеличила нещо, даже май е поспестила доста неща...
Никога не съм живяла в чужбина, но това не означава, че харесвам всичко в Бг. Напротив, даже повечето неща ме дразнят, а нерядко (май все по-често) изкарават извън кожата. И невероятната простотия (да се секнеш или храчиш на улицата!), да си хвърляш боклука от терасата.... Как няма да са грозни входовете, като за българина домът свършва до вратата на апартамента му - общите части са "чужди". Пари, дадени за чистачка са хвърлени на вятъра, а ако все пак има такава, що да не свиним след нея, за какво й плащаме... Повсевместното фамилиарничене - съвсем непознати хора да ми говорят на "ти"... Надменността на чиновниците (колкото по-некомпетентни, толкова по-надменни)... Тарикатлъкът на продавачите, коите само гледат как да те ударят в кантара... Паркираните коли по тротоарите... Канонадите по празниците... Децата, които посред бял ден си играят с пиратки по улиците, без да прави впечатление на никого и родителите, които им дават пари за това... Будуването до сутринта, защото еди кой си комшия държи целият квартал да чуе, че има гости...И колко още неща! Всички си ги знаем. Но това не означава, че трябва да свикваме с тях. Нито да възпитаваме децата си в този дух. Напротив - колкото повече говорим за това, колкото повече непримиримост показваме, толкова по-бързо ще стопяваме разликата между България и "белите" страни. Но, за съжаление, май приказката за четиридесетте години в пустинята ще излезе вярна. Дано да е само едно поколение срокът, през който трябва да се промени мисленето ни. Това ми дава надежда, че някой ден...може би...поне нашите деца... Но това зависи само и единствено от нас - техните родители. Ако им покажем грозотата наоколо, ако ги научим на нетърпимост към нея, ако ги научим да ценят красотата и да я опазват, да отстояват правата и достойнството си... Ами това е пътят, според мене. И ако вие, които живеете там, при белите хора, ни помогнете да го осъзнаем и осъществим по-бързо, още по-добре!

# 134
  • Мнения: 2 978
Ами това е пътят, според мене. И ако вие, които живеете там, при белите хора, ни помогнете да го осъзнаем и осъществим по-бързо, още по-добре!

Тук нещо не си допрочела Wink Българина не иска помощ, не иска да се учи..той си бил инат...

Ох...отивам да се smile3538...

Ще кажа накратко какво съм искала да кажа....пак ще използвам Ние и Вие (за по- лесно)

Всичко, което е тук- мизерия и простотии, го има и на други места и че ние, които сме тук го знаем много добре, но не разбираме, защо вие, които сте там се опитвате да го направите още по- мизерно? smile3530 newsm65

Хахаха айде стига, че ще изпусна празниците в обяснения дали и тук може да се живее или не? santa2

Общи условия

Активация на акаунт