Ние сме отбор от Чешки мами,на сладурковци и сладурани

  • 128 591
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 7
Приема в ДГ като тук ли е имам предвид чаканията . Ние живеем в София за баткото чакахме една година да го приемат , все нямаше места ,бяхме подали за няколко градини , накрая прибягнахме към друг начин за да го приемат. Тук със самото раждане трябва да го регистрираш в системата , та евентуално ако те приемат и детето е на 4 месеца , си плащаш всеки месец по 30 лв , за да му пазиш мястото докато решиш да го пуснеш на ясла , а това неможе да стане преди 10-я месец на детето.

# 751
  • Мнения: 10 028
Тук документите се подават на съответната дата, трябва да проверите кои са датите във вашат част на града. Места не се пазят. Ако не ви приемат, подавате отново следващата година или се записвате на частна градина. Там места има, но са скъпи. Държавни ясли няма.

# 752
  • Мнения: 1 864
В Чехия не е много по-различно отколкото в България. Даже у нас човек може повече да се оправи, според мен  Wink Все се намира вариант. На всичките ми приятели децата ги записаха и на ясла и на градина (държавни) въпреки че нямаха никакво преференции  Simple Smile
Помня, че в Прага нас не ни приеха в най-близката до нас детска градина защото беше най-хубавата в квартала и напливът беше огромен. За яслите не знам. Моите деца бяха на градина когато живеехме там.

# 753
  • Мнения: 101
Да, и аз съм оттам и ще се радвам да си пишем Laughing

# 754
  • Мнения: 7
fire_strike , от къде си ?

# 755
  • Мнения: 2
Здравейте!Може ли да ми кажете как стоят нещата с детските градини в Plzeň.....моя мъж може да отиде да работи там ,а незнаем ако трябва да записваме нашето дете(3г.)къде да бъде записано....в частна ДГ(ако знаете колко парички ще струва),разбрах че щом незнее езика неможе да бъде в държавна градина!Така ли е?Благодаря предварително!

# 756
  • Мнения: 10 028
Титина83,
Не съм от Плзен, но според мен спокойно може да сте в държавна градина, детето ще научи езика там. И в основните училища приемат деца без да знаят чешки.

# 757
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора Simple Smile

# 758
  • Мнения: 1 864
Може да бъде и в държавна градина какво като не знае езика. Проблемът е, че с местата в детските градини е като в София... ходиш, молиш се, спонсорираш... Специално за Пилзен не знам как стоят нещата, но за Прага е трудно.

# 759
  • Мнения: 37
zdraveite iskam da popitam majat mi 6te zaminava za chehiq i iska men i deteto da ni drapne sled edna dve godii obache deteto mi sega e na 5 meseca to shte moje li s me da zamine da ne ni napravqt problem molq vi kajete mi kakvo da pravq

# 760
  • Мнения: 10 028
Разбира се, че може да замине детето. Кой да ви направи проблем?

# 761
  • Мнения: 37
ami znam li na granicata togava deteto 6te e nqkade nq 1 godinka godinka i polovina trqbva da mu se napravi pasport nali

# 762
  • Мнения: 10 028
Да, направете му паспорт.

# 763
  • Мнения: 37
mnogo vi blagodarq za pomo6ta sega veche mi e po spokoino che i nie mojem da zaminem pri majatmi

# 764
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
И аз съм една от вас мами
на 17.11 ми се роди бебо
и ние сме от чешкия отбор
на сладурковци и сладурани   Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт