Консултантски фирми за образование в чужбина

  • 27 095
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 33
аз лично бих предпочела работа с фирма, ако става въпрос за работа или обучение в чужбина, но и в избора си трябва да сме внимателни, защото повечето гледат само да ти вземат парите, за да е максимално полезна агенцията трябва и максимално добре да разбере изискванията ти, предпочитанията ти, да подпомогне избора ти, да ти съдейства напълно, докато се установиш особено, ако въпроса опира до това детето ми да предпочете образованието в чужбина, било то за средно или висше равнище.

# 46
  • Мнения: 46
Бъди сигурна, че има уловки. И доза лъжа (според мен).
Не съм ползвала услугите на фирма, но с какво трябва да си обясня цена за едночасово попълване на UCAS много над 500 лв?
А убеждаването, че трябва да избереш университети, с които фирмата случайно има сключени договори?

ma cherie, вие накъде?

Дъщеря ми кандидатства и в Холандия и Швеция  ooooh!
Упражнението "за всеки случай"  Joy
Там пък няма никакъв смисъл от фирми.

Не всички фирми взимат комисионна/такси от родителите. Има фирми, които взимат комисионна от самото учебно заведение, а не от семейството/родителите, които се обръщат към тях.

# 47
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Не всички фирми взимат комисионна/такси от родителите. Има фирми, които взимат комисионна от самото учебно заведение, а не от семейството/родителите, които се обръщат към тях.

Такса не взимат ако кандидатстваш в университетите с които работят, но ако погледнеш класациите на тези университети, то много малко, да не кажа само 1-2 са добри и то само за определени специалности ( погледа ми е върху Великобритания, за останалите държави нямам представа). Ако се целите по-нагоре, тогава без да плащате няма да ви се размине, защото фирмата не работи с тези университети и няма как да си получи комисионната, за това има и такса.  Wink.
 Аз лично съм на мнение , че ако един кандидат-студент не може да си попълни документите сам, тогава къде е тръгнал  newsm78 Но всеки сам си решава, само един съвет: проучете хубаво фирмата, сами си следете нещата и постоянно им досаждайте.
Успех.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 251
Тази година посетихме с дъщеря ми няколко изложения за образование в чужбина. Проведохме среща с една от тях /имахме няколко конкретни питания/ и след като се разбра, че сме "преорали" нета и теоретично сме много добре подковани, моментално загубиха интерес от срещата.  Mr. Green 
Присъединявам се към мненията, че в страниците на университетите има цялата необходима информация, подробна и изчерпателна. Освен това в специализирани чужди форуми и такива на български студенти в чужбина има толкова много полезни съвети и информация - само трябва да се чете, ако имате желание.
Освен това няма фирма, която да познава желанията, уменията, нагласите, характера на детето ви по-добре от него и от вас и която ще се съобрази максимално с тях.
Ние ползвахме такава фирма само за легализация, превод и заверки на необходимите документи.

# 49
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Мои близки изпратиха детето си в чужбина, но не за висше, а за средно образование и са много доволни от фирмата посредник. До колкото знам фирмата не им е взела никакви пари, а ги е насочила към много добро училище в Англия. Дори са им казали, че ако са си харесали определено училище да им кажат кое точно и те ще организират приема, въпреки че въпросното школо не им е в списъка.  Sky Lines се казва агенцията и до колкото разбрах посредничат и при висше образование.  Peace

# 50
  • Мнения: 13 284
Мои близки изпратиха детето си в чужбина, но не за висше, а за средно образование и са много доволни от фирмата посредник. До колкото знам фирмата не им е взела никакви пари, а ги е насочила към много добро училище в Англия. Дори са им казали, че ако са си харесали определено училище да им кажат кое точно и те ще организират приема, въпреки че въпросното школо не им е в списъка.  Sky Lines се казва агенцията и до колкото разбрах посредничат и при висше образование.  Peace
Преди време и на мен ми я похвалиха тази фирма.
Колкото повече алтернативи толкова по-добре.

# 51
  • Мнения: 46
Мои близки изпратиха детето си в чужбина, но не за висше, а за средно образование и са много доволни от фирмата посредник. До колкото знам фирмата не им е взела никакви пари, а ги е насочила към много добро училище в Англия. Дори са им казали, че ако са си харесали определено училище да им кажат кое точно и те ще организират приема, въпреки че въпросното школо не им е в списъка.  Sky Lines се казва агенцията и до колкото разбрах посредничат и при висше образование.  Peace

И аз точно за тази фирма знам, че не взимат пари от родителите, а от самото учебно заведение както за висшето, така и за средното и за езиковите курсове.

# 52
  • Мнения: 69
Моя приятелка иска да прати дъщеря си да учи в чужбина средното си образование....Доста родители вече го предопочитат като вариант, като се има в предвид пълната деградация на нашите училища...вижте какво прочетох: http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=792862
Та тя ме помоли да разпитам във форума, казвате че Скай Лайнс е надеждна фирма, сигурно ли е че не взимат такса от родителя? Абе ако може малко повече инфо за нея или за друга такава.
Благодаря  bouquet

# 53
  • Мнения: 1
Всички фирми не взимат такси от родителите само ако искате да кандидатствате в университетите/училищата, които са в техните каталози. Защото имат сключени договори с тях. Ако искате да ви обслужат за кандидатстване в друг университет, искат такси Simple Smile

Точно поради тази причина те не взимат такси само за университети, които са скъпоплатени. Ако се интересувате от унита с такси до 1000евро като мен, ще си плащате Simple Smile

# 54
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Всички фирми не взимат такси от родителите само ако искате да кандидатствате в университетите/училищата, които са в техните каталози. Защото имат сключени договори с тях. Ако искате да ви обслужат за кандидатстване в друг университет, искат такси Simple Smile

Тази агенция с която замина детето на нашите приятели не им е взела пари. Дори са им казали, че ако са си харесали училище, което не е в списъците само да кажат кое е училището и те сключват д-р, така че пак не се плащат такси  Peace

# 55
  • Мнения: 633
Мнението ми е, че за висше образование посредническата агенция е излишна, освен ако детето не е решило да кандидатства в последния момент и да е притиснато от срокове.
Някак не ми вдъхва доверие посредническа агенция, която в раздела "Университети в Англия" е написала и такива в Уелс и Шотландия. Вероятно е някакво недоглеждане, но аз специално точно от недоглеждания при кандидатстването във Великобритания се притеснявам. Впрочем, това стои в сайта им поне от 1 година, откакто аз взех да проучвам темата за следване в UK.
Моето мнение е, че кандидатстването в UK е доста улеснено и систематизирано чрез UCAS и всеки може да проучи сам унитата, програми, условия за настанявания и т.н. По-скоро посредник е нужен за други страни, където няма централизирана система за кандидатстване. Но и там е възможно да се видят ранг-листи на университети, да се влезе в сайтовете им и т.н., само че е по-трудоемко.

# 56
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ох на нас са ни много далече тези неща, все пак Борис е само на година, но пък може би е по-добре и ние като в САЩ да спестяваме и да се ориентираме от по-рано.
Аз за моето дете освен, че много се натисках в коя ясла да бъде, после и за детска (междудругото съм много доволна), вече съм решила и къде ще го запиша в 1ви клас, а след това си мислех за математическа от 4ти до 8ми и след това със сигурност в чужбина. Вече разстоянията не са нищо и по всяко време можеш да се качиш на самолета и за 2 часа си при детето (може и изненадващи визити да му правиш - нашите са ми правили такива  Crazy )
За сега си мисля, че със сигурност ще ползвам услугите на посредник, ако не за друго поне за консултация, пък аз може да си водя паралелно проучване и да сверявам нещата, за да не се получава недоглеждане или ако нещо не ми хареса да се усетя навреме. Но при положение, че консултациите с тези фирми са напълно безплатни бих се възползвала, в крайна сметка нищо не губя. Така си мисля, че бих постъпила ако сега Борис беше в 8ми клас  примерно  Thinking

# 57
  • Мнения: 63
Мнението ми е, че за висше образование посредническата агенция е излишна, освен ако детето не е решило да кандидатства в последния момент и да е притиснато от срокове.
+1. Но дори и сроковете може да не са единствената пречка. Както казвате информация има много и точно това може да бъде проблем в един момент. Просто да се загубиш. Отделно ако детето трябва да се подготвя за изпити, нещата може да станат доста сложни. Разбира се различни хора, различни ситуации, на едни посредническата агенция може да помогне много, други да не намерят смисъл в услугите й. Между другото проверих тази агенция скай лайнс и действително не е проблем да се изпрати детето в университет/училище извън техните договорни отношения. Като за това не искат някаква такса от родителите. Не че сме се втурнали да изпращаме децата, но е добре човек да бъде осведомен.

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте ! Тази година съм 12 клас и съм решила да кандидатствам в Германия. Избрала съм област и съм си набелязала няколко университета, в които обучението е на английски език, защото не знам немски. Искам да кандидатствам с консултантска фирма ( знам, че много хора ще ми кажат, че са пари на вятъра, че мога и сама, че не е нужно да работя с фирма .. ). Просто ще се чувствам по-спокойна, ако работя с фирма, която  разбира от работата си, но не съм много запозната с фирмите в тази област и за това се обръщам към вас. Моля ви кажете ми, към коя фирма да се обърна, която ще е коректна и ще оползотвори дадените пари. Насочила съм се към фирма "Родина", но никъде не мога да намеря мнения дали са коректни ( въпреки, че са много отзивчиви, поне докато си пишем имейли). Ако имате мнения за фирмата, чули сте нещо или можете да ме насочите към друга коректна фирма, ще съм ви много благодарна ! Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт