Колан след раждане

  • 40 892
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
не знам дали за тук ми е темичката... да питам някоя от вас да е ползвала колан за корема след раждане и имаше ли ефект?

# 1
  • Мнения: 334
аз все още не съм ползвала, но ще ползвам, моите познати да ти кажа които използваха колан след раждането доста бързо им се прибра корема без никакви упражнения и усилия, а една позната, която не ползваше колан, защотоя  дразнел все още си стои с увисналия корем, а детето й е на 10 месеца, друга до 2 години след раждането й остана корем...аз съм твърдо за колана, даже след секцио може да се слага 1 седмица след операцията
не се замисляй  Grinning а действай  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 71
Аз също съм категорично ЗА ползването на колан, всеки момент ще раждам и съм си взела даже на изписването да си го турна, ако условията го позволят. Моя е на Триумф като гащи, ще ви пиша после как е:-)))

Последна редакция: сб, 03 сеп 2011, 13:37 от Evita_Peronski

# 3
  • София
  • Мнения: 470
Записвам се и аз да следя темичката, защото скоро ми предстои раждане. Ако някоя мама е особено доволна от определен вид или марка колан ще съм благодарна да сподели   bouquet

# 4
  • Мнения: 81
Аз съм мама на 5 месечно бебе. Колан ползвах за съвсем кратко време в самото начало. На изписването и може би, когато излизах с количката първия месец. Много ме дразнеше и го махнах. Корема си ми е прибран, само имам малко тлъстинки да свалям  Embarassed ,но не са много. Много е важно и начина на раждане, какъв е бил, кърменето също много помага ( да не кажа, че благодарение на него).

# 5
  • Мнения: 46
Момичета, благодаря за препоръките  Hug Ще го пробвам и аз, пък ще кажа след 2-3 месеца дали има ефект при мен, една приятелка има и ми предложи да ми го даде вместо да купувам  bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 221
Твърдо ЗА коланите и то колкото по-скоро след раждането, толкова по-добре. Марката не е важна. Коланът трябва да е дълбок и да обхваща целия корем, тип бикини е най-удобен. Леко раждане и щастливи бебчета, момичета  Hug!

# 7
  • Мнения: 21
Момичета аз се замислям как да преценя какъв номер колан да си взема... уедена съм че ще нося такъв - искам да си взема черен 100% и знам че ще ми трябват поне два да имам да сменям но не мога да преценя какъв размер. Към днешна дата съм в 7-ми месец а до 9-тия ще наддам още и не мога да преценя размера а това което гледам в нета-не са нито евтини нито мога да преценя дали ще ми станат. Някой с опит може ли да се изкаже кога ще е най добре да си закупя и от къде.. до колко стегнат трябва да е и разни подробности... МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 8
  • Мнения: 81
Ако искаш изчакай да си в 9-и месец, за да видиш какви килограми ще се и спрямо това вземи решение, не бързай още сега да си взимаш. Даже може и след като родиш да си купиш, тогава ще имаш още по-реална представа за размера  Peace

# 9
  • Мнения: 334
в магазините за бельо има колани за родилки за 3, 5 лева

# 10
  • Мнения: 21
Мерси мацки Simple Smile
Ако има по 3-5 лв тогава какви ли трябва да са тези по 50 кои са с по добър ефект и по удобни?
Абе, ще се поразтърся да видим има ли смисъл от нещо скъпо или за 5лв ще свърши работа

# 11
  • Мнения: 334
за 5 лв ще ти свършат идеална работа, а тези от 50 са си маркови сигурно, не знам, моите познати са използвали съвсем обикновени и вършат идеална работа, но всеки сам си преценява  Peace

# 12
  • Мнения: 21
стига да намеря нещо по-евтино и да е ефикасно ще си взема пък надали ще го ползвам мн дълго Simple Smile че ще трябват парички за бебето....
мерси за инфото, ако си купя нещо ще се похваля Wink

# 13
  • Мнения: 9 903
тези за 5 лв са от материя изкуствена, която не на всеки ще хареса. Но пък върху подходящо бельо защо не? Наистина ги има на много места, мисля че гледах едни магазинчета по Пиротска и по цар Симеон пълни с подобно бельо. Те не се водят за бременни, а просто ластични/стягащи/ колани.
Всичко, що е обявено като продукт за бременни и родили, е от 30 лв нагоре, например комбинираните колани на Анита за бременност и за след раждане са по 70 лв. Хубави са, ама...

# 14
  • Мнения: 21
тези за 5 лв са от материя изкуствена, която не на всеки ще хареса. Но пък върху подходящо бельо защо не? Наистина ги има на много места, мисля че гледах едни магазинчета по Пиротска и по цар Симеон пълни с подобно бельо. Те не се водят за бременни, а просто ластични/стягащи/ колани.
Всичко, що е обявено като продукт за бременни и родили, е от 30 лв нагоре, например комбинираните колани на Анита за бременност и за след раждане са по 70 лв. Хубави са, ама...

много полезно, направо се изумявам от цените, ще обиколя по центъра да видя какво има там защото около мен няма смислен магазин за бельо освен прашки,бикини и турски сутиени друго не предлагат, камо ли продавачките да знаят какво търся - пращат ме в специализирани магазини...а там са ми ясни цените

# 15
  • Мнения: 653
аз все още не съм ползвала, но ще ползвам, моите познати да ти кажа които използваха колан след раждането доста бързо им се прибра корема без никакви упражнения и усилия, а една позната, която не ползваше колан, защотоя  дразнел все още си стои с увисналия корем, а детето й е на 10 месеца, друга до 2 години след раждането й остана корем...аз съм твърдо за колана, даже след секцио може да се слага 1 седмица след операцията
не се замисляй  Grinning а действай  Hug
Искрено ме разсмя Laughing!
Прибирането на корема и отслабването са индивидуални и нямат нищо общо с коланите за след раждане.
Едни ги препоръчват, други са доста против. Както жени, които са използвали или не, така и медицински лица и всеки е с обясненията си.
Аз си взех след раждането, защото не бях сигурна предварително какъв размер да избера. След това го пробвах и беше доста по-лесно. Първоначално се лепнах на един вид, но момичето в магазина ми обясни, че те са по-подходящи за след секцио. Т.е. има някаква разлика.
Моят е... марка не помня. Цената му беше 50-60лв, доста е висок, стегнат, с твърди банели, отдолу е като бикини. Ами да си кажа, слагала съм го не повече от 5 пъти.
За седмица само свалих 12кг без диети и лишения. Не съм кърмила изобщо. Коремът ми се прибра за дни, а като бременна имах прекрасно-огромен; когато ме приеха в болницата няколко жени от персонала ме питаха дали съм с близнаци Mr. Green.
Упражненията по никакъв начин не могат да се сравняват с парцал на кръста!
Поздрави на приятелките ти, които мислят, че тези колани правят чудеса  bouquet!

# 16
  • Мнения: 646
Колана след раждане ще ти помогне толкова колкото и спането по корем.Избери си ти кой вариант да ползваш, но всичко си зависи от организма ти и от това за колко време ще ти се нормализират хормоните Simple Smile

# 17
  • Мнения: 334
Visible прибирането на корема няма нищо общо с отслабването като цяло, радвам се за теб, но аз с очите си съм виждала жени , които са носели и жени,които не са слагали колан
радвам се за теб, че наистина съм те разсмяла

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 644
Деси, аз нося колан. Купих го от аптеката, материята е естествена, неприятна е ,да - вълна... уж загрява. Струваше ми 3,50 лв. Не съм се прибрала и сантиметър а само дето не спя с него. На кг съм една и съща вече от месец...родих секцио, кърмя, което предполага прибиране, ама не!, така че наистина коланите не струват! Все пак го нося с надеждата че благодарение на вълната мога да стопя някоя и друга мазнинка, защото наистина запарва, но за прибирането отдавна се отказах!
Визибъл, права си, упражнения му е майката, само дето при мен не се препоръчват много много!

# 19
  • Мнения: 334
ми не знам,явно е до организъм  newsm78

# 20
  • Мнения: 653
Визибъл, права си, упражнения му е майката, само дето при мен не се препоръчват много много!
Когато се възстановиш напълно от операцията и се почувстваш готова за тях - тогава! Има време за всичко.
Радвай се на съкровището си, другото са подробности, които ще се наредят Hug!

# 21
  • Мнения: 56
След първата си бременност носи само няколко дни, но много бързо се възтанових.
След втората се скъсах да го нося, но резултата не беше същия.
Явно има значение, че коремът се разтяга за втори път.

# 22
  • Мнения: 69
Това, че корема ще се прибере от някакъв колан е пълна глупост! Всичко зависи от стягането на коремната стена, което не може да се случи без упражнения, преди и след бременноста. Колана би бил полезен след секцио, толкова, колкото да ти придържа оперираното. Носенето на колан след нормално раждане най-много да забави процеса, защото не напрягаш самите мускули да прибират корема, а разчиташ на нещо външно и те си остават разтегнати.

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 18:07 от stella gemella

# 23
  • Мнения: 21
Аз след първото раждане сложих колан и да си кажа не съм недоволна, сега си купих пак едни дълбоки ластични гащи с такава цел за 5лв, но чух че не било хубаво да се слага веднага след раждането. Вие кога сложихте колана (тези които са ползвали)
То си е въпрос на личен избор дали да се стягаш или не, пък за упражненията нали не трябва веднага след раждането да се натоварваме....? поне така си мисля

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 644
Аз сложих колана на 20 ден мисля беше, ама съм секцио и си ме болеше операцията от него. А упражнения има за прибиране на корема след раждане, не са тежки, просто наблягаш на тренировката на мускулите в тази област. Аз лично още не съм почнала с физическите натоварвания, доскоро ме болеше от смяната на сезоните ... кофти тръпка

# 25
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Носих колан в продължение на няколко месеца след раждането, но съм чувала, че коланът прави коремните мускули лениви.

# 26
  • Мнения: 403
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

# 27
  • Мнения: 1 050
Сложих такъв колан след като родих (секцио), носих го доста дълго време и нищо. Изобщо не ми помогна да ми се прибере корема. Накрая го разкарах, че имах чувството, че ме задушава.

# 28
  • Мнения: 11 838
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

На 6-я месец гинеколожката ми каза, че матката ми се е прибрала идеално....но коремът ми си стоеше  Mr. Green. А и да отбележа - спя само по корем Peace.Всичко зависи както от мускулатурата,така и от големината на корема - аз в 7-я месец ме мислеха, че съм в 9-ти и ще раждам, приятелка до последно пък не я забелязваха, че е бременна.
А иначе на мен ми бяха казали никакъв колан до 20 -30 дни поне след раждането.

# 29
  • Мнения: 403
Прибирането ва корема зависи от това колко бързо ти се свива самата матка. Аз ползвах колан тип клин, но само в къщи, не знам колко е помогнал. Корема ми се прибра изключително бързо, без абсолютно никакви упражнения, дали от колана дали от лежането постоянно по корем, дали от кърменето не знам, но факта си беше на лице. Всичко зависи от организма.

На 6-я месец гинеколожката ми каза, че матката ми се е прибрала идеално....но коремът ми си стоеше  Mr. Green. А и да отбележа - спя само по корем Peace.Всичко зависи както от мускулатурата,така и от големината на корема - аз в 7-я месец ме мислеха, че съм в 9-ти и ще раждам, приятелка до последно пък не я забелязваха, че е бременна.
А иначе на мен ми бяха казали никакъв колан до 20 -30 дни поне след раждането.


Може би най-вече си е до организма, структурата. Аз съм била доста пълна /без да съм бременна/ и корема ми винаги е бил плосък, а не съм се старала за това. Вярно имала съм кратки периоди, в които съм праила упражнеия, но са били рядкост  Embarassed В смисъл такъв не мога да се похваля с добра коремна мускулатура.  Embarassed  Може би самта кожа също е от някакво значение, защото пък на една приятелка, като си стегнеше корема твърд, а самата кожа виси. Явно факторите за прибиране на корема с много, при всяка жена различно. Аз си обяснявам, че тези колани може би помагат повече, за самата кожа. Не знам. Организъм, структура все неща, които са различни за различните жени. Не може да е каже с точност еди кое си помага....

# 30
  • Мнения: 81
Това, че корема ще се прибере от някакъв колан е пълна глупост! Всичко зависи от стягането на коремната стена, което не може да се случи без упражнения, преди и след бременността. Колана би бил полезен след секцио, толкова, колкото да ти придържа оперираното. Носенето на колан след нормално раждане най-много да забави процеса, защото не напрягаш самите мускули да прибират корема, а разчиташ на нещо външно и те си остават разтегнати.

Мисля, че добре е казано! За упражнения не знам, но определено зависи колко ти е добра мускулатурата. Моя братовчедка, която роди преди 3 години си ходи още с корем, а е родила нормално, явно тя е имала нужда от упражнения.

# 31
  • Мнения: 4 668
Аз ползвах колан . Много съм доволна , наистина  Peace. Корема ми се прибра бързо и сега си абсолютно стегнат . Сложих колана да часа след раждането и даже спях с него . Другия положителен ефект от него беше , че ми облекчаваше болката в кръста , която имах известно време след раждането . Някакъв италиански беше , не помня точно ...

# 32
  • София
  • Мнения: 790
След първото ми раждане не съм носила колан. Вторият път носих и съм много доволна. Коремът ми се прибра доста по-бързо. Секцио раждах и двата пъти.

# 33
  • София
  • Мнения: 470
Камерлитка, колко време след раждането го сложи и колко време го носи?

# 34
  • UK
  • Мнения: 2 836
Аз колан така и не сложих и малко ме е яд да си призная!

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Не съжалявай! Аз като носих, все едно корема не ми е до колената. Раждах секцио, по време на бремеността се тъпчех като за последно, след раждането ме мързеше да спортувам, та колана ли ще ми помогне. Зависи от много неща, не е само до колана.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 644
аз пък като носих, та какво??? никакъв ефект!!!!!!!!

# 37
  • Мнения: 334
предполагам коремни преси вкъщи+колан ще има ефект  Peace

# 38
  • Мнения: 4 668
аз пък като носих, та какво??? никакъв ефект!!!!!!!!
Нещата са комплексни . Коланът много помага , но не може само той да оправи нещата .
Зависи на първо място каква ти е структурата , колко килограма са качени през бременността , а и спазването на някакъв хранителен режим също е от значение .
Не може да ядеш като невидял и да стоиш по цял ден , а после да чакаш на колана да ти прибере корема . Което изобщо не значи , че е правилно да се отричат ползите от него . Защото ги има .

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не знам дали за тук ми е темичката... да питам някоя от вас да е ползвала колан за корема след раждане и имаше ли ефект?

При секцио коремът се прибира много по-бавно и трудно.
При нормално раждане и ако нямаш много качени кг, нещата се оправят с малко диета и коремни преси  Peace
Мами, с които аз съм говорила казват, че няма ефект ... Аз лично нямах нужда и не съм ползвала. Ама пък какво толкова, нищо не губиш, пробвай, ако не помогне, няма да попречи Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте мами,


е вече родих и три месеца след като писах първия си пост мога да спомена и моя резултат!
Сложих колана НЕ веднага, може би на втората седмица, нося го само когато излизам навън и ми трябва да сложа някоя стара дреха, която преди съм носила и сега ми е по притеснено още да нося, има ефект, но най-големия ефект дойде от момента в който една фитнес инструкторка ми препоръча като майка кърмачка да не се товаря с коремни преси, а за сега да въртя само обръч. Наистина момичета, вземете си от някъде обръч и през деня си го врътвайте у дома поне 5-6 пъти по няколко минути, аз правя по около80-100 врътвания, ефекта беше налице още първата седмица, страхотно е и не ме натоварва.........

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Това с обръча не съм го пробвала, ще си взема и аз един, но трябва да си намеря за "големи" дами, за да може да ми пасне на нещото като ханш и талия (те вече са едно цяло Mr. Green )

# 42
  • UK
  • Мнения: 2 836
Аууу супер идея имам обръч от детските години.За талията и бедрата обръча има супер ефект,сега трябва само да се преборя с мързела Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аууу супер идея имам обръч от детските години.За талията и бедрата обръча има супер ефект,сега трябва само да се преборя с мързела Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
И на мен това ми е основния проблем. По цял ден седя на работа, вкъщи като се прибера малко чистя, нахраня детето, изкъпя го и след това - ами не ми е до упражнения. Мързелива работа!

# 44
  • Мнения: 403
Обръча добре влияе и на кръста, това си е доста добро опражнение. Също добър ефект има кючекът  Laughing Това сериозно и за кръст и като цяло за стягане на тялото и помагало против газове  Laughing Нямам представа какво е общото с това, но така казват  Laughing Но и аз така като вас мързела е вроден талант  Embarassed Mr. Green  Въпреки, че сега съм бременна така, че сега не мисля за сваляне на килограми, ама после...  Rolling Eyes newsm09

# 45
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Е кючек пък съвсем ме мързи да си играя сама. А за колана - забравих да споделя, че го сложих 40 дни след секциото, и с него ми беше по-лесно да ходя, защото не ми се клатеше корема.

# 46
  • Мнения: 3 932
Аз се напъхах в ластични гащи веднага след раждането (секцио), незнаm дали иmаше някакъв огроmен ефект, но поне не mи се плацикаше нагоре-надолу кореmа. Сега с mалко диета и йога съm отново на изходна позиция  Party

# 47
  • Мнения: 4 668
Сега с mалко диета и йога съm отново на изходна позиция  Party
Йогата и правилното хранене правят чудеса  Peace
Аз смея да твърдя , че заради комбинацията от двете съм в страхотна форма .

# 48
  • Мнения: 79
Плацикащи и клатещи кореми , вие ме разсмяхте Laughing ! И аз имам голям корем Embarassed .Остана ми още от първото раждане . Тогава слагах колан ,но  нищо .Някои казват ,че като родят ,още в първите 2 часа  слагат торбички с пясък, за прибиране на корема , но на мен не ми слагаха нищо. А при второто раждане не съм слагала колан , защото бях секцио и много ме болеше операцията !Сега си ходя с коремчето за съжаление Embarassed !

# 49
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
След 1-вото секцио сложих колан почти веднага. Обаче беше лято и голяма жега, та издържах само 2-3 дни. Към 3-4 месец се беше прибрал коремът ми.
Сега след 2-рото секцио не го слагах въобще, коремът ми се прибра около 6-тия месец, по-бавно от 1-вия път, но не ми беше голяма грижа. И без това очаквах да не се прибере и двата пъти, като се имат впредвид годинките ми.
Истината е, обаче че коремната ми мускулатура е доста стегната и коремът ми и двата пъти не е бил много голям.

# 50
  • Мнения: 21
 аз се натиках още на изписването в едни ластични дълбоки гащи уж да ми стягат корема, но не ми стягат достатъчно май и ще пратя да ми вземат по-маък номер (поне си намерих гащи за по 5лв) аз не мислех че ще се събера толкова бързо.... след първото раждане бая време мина докато си влезна в панталонит и си останах с коремче, не че очаквам сега да се сдобия с плосък корем но се изненадах колко ми спадна корема.... при мен го няма това плацикане и клатене (имаше го първия път)

# 51
  • София
  • Мнения: 337
Ластичен колан ползвах след всяко от ражданията ми (3 пъти все секцио).
С благословията на лекарката, колан сложих още на 2-ия ден в болницата, веднага след раздвижването. След самото раждане винаги съм имала торба с лед (пясък) на корема за около 2 часа.
На мен коланът ми помагаше и за намаляне на болката при ходене.

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Колан сложих веднага, след като се прибрах у дома. Т.е. 3тия ден. Не знам дали от него, но коремът ми се прибра бързо. Раждах нормално.

# 53
  • Мнения: 146
и аз след раждането исках да си купя, но все отлагах и корема ми сам се прибра и то доста бързо

# 54
  • Мнения: 273
Родих нормално,5-6 дни след раждането ходих на лекар и ми казаха,че мога да сложа,за 3 месеца изчезна напълно  Peace

# 55
  • Мнения: 2 658
За мене е пълна заблуда, че прави кой знае какво. Коланът, имам предвид. Парвия път носих близо два месеца, щото... трябвало да се носи колан след раждане да се приберял корема. Така казваха. Не знам имало ли е смисъл, не вярвам.
Втория път не съм слагала и за ден, даже не съм се сетила за набавяне на такова нещо. Ми изглеждах по същия начин, че може би и по-бързо даже си възвърнах вида.

Мисля, че това да се слагат колани е остаряла и безсмислена практика. Освен, ако не е по някакви конкрени причини. Но ей така, на общо основание... е глупава работа. Не че пречи.. осбено.. но и толкова помага.

# 56
  • Мнения: 38
Колко време след секцио може да се постави колан за стягане? И от къде сте закупили такъв? Интересуваме само колан ,а не тези които се продават с бикини-цялостни. Благодаря Ви предварително!

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 644
Колани продават в аптеките, струват около 3 лв. Някои слагат веднага други чакат, консултирай се с доктора за това кога може. Аз сложих около 20 ден и не видях никакъв ефект...

# 58
  • Мнения: 273
Колко време след секцио може да се постави колан за стягане? И от къде сте закупили такъв? Интересуваме само колан ,а не тези които се продават с бикини-цялостни. Благодаря Ви предварително!

Аз го купих от аптека,моя струва 25 лв. Тези по 3 лв. не знам дали действат,но с моя имаше голям ефект.Попитай лекаря си кога можеш да сложиш  Peace

# 59
  • Мнения: 309
Имах много малък корем и през двете бременности .Коремът ми сам се прибра за броени дни буквално.Имам колан - такъв като ластичен бинт ( дано ме разбирате ) .Слагам го обаче само заради кръста , защото от време на време ме приболява - екстра от секциото . Wink

# 60
  • Мнения: 38
да, имам време, но искам да съм подготвена за всичко. Моят корем е доста големичък, все ме питат -не са ли две. Ще попитам Докито   той ще ми каже, но наистина си мисля,че е по-удобно с колан, от колкото да се вее коремът навсякъде. По-добре прибран, а и съм чувала , че по-бързо се пребирали мускулите.Дано да имам ефект. Радвам се,че ги има в аптеките, тъй като гледам в сайтовете какви цени са сложили и се стряскам.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 644
всъщност корема не се вее като желе, ако от това се страхуваш  Mr. Green  а за прибирането  аз съм на мнение, че еластичността на кожата зависи от приема на вода в организма, не от пристягането. Същия ефект може да има и бебчето, което лежи на корема ти  Peace

# 62
  • Мнения: 60
съгласна съм, че от по-рано трябва да се мисли Simple Smile

# 63
  • Мнения: 334
Сега след като родих да споделя и аз за колана. Grinning
Колан слагах първата седмица, но не мисля , че от него се прибра корема, на мен ми бе по-удобен, защото ме боляха ребрата от раждането до такава степен, че не можех да държа бебето.
А корема ми се прибра вече почти напълно, а имах огромен корем, все ме питаха дали не са две и според мен се прибра от кърменето.Първите две седмици, когато кърмех усещах контракции на матката, така се прибирала  Peace

# 64
  • Мнения: 403
Сега след като родих да споделя и аз за колана. Grinning
Колан слагах първата седмица, но не мисля , че от него се прибра корема, на мен ми бе по-удобен, защото ме боляха ребрата от раждането до такава степен, че не можех да държа бебето.
А корема ми се прибра вече почти напълно, а имах огромен корем, все ме питаха дали не са две и според мен се прибра от кърменето.Първите две седмици, когато кърмех усещах контракции на матката, така се прибирала  Peace

И на мене кърменето ми помогна, но из форума чета, че има жени дето и това не им помага особено Simple Smile Явно си е до структура и организъм Simple Smile

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 644
За протокола - аз още кърмя и корема ми е все така /док каза, че матката се е прибрала/...

# 66
  • Мнения: 9 903
мда, кърменето не винаги помага Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 658
Не, то си помага, и още как. Ама за връщането на матката към нормалните й размери по-бързо и лесно..
Но няма как кърменето да помогне за премахването като с магическа пръчка на сланини или отпуснати кожи по корема Wink

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 644
Не, то си помага, и още как. Ама за връщането на матката към нормалните й размери по-бързо и лесно..
Но няма как кърменето да помогне за премахването като с магическа пръчка на сланини или отпуснати кожи по корема Wink

Не само, хормоните зависи на къде ще тръгнат, може рязко да свалиш кг или рязко да качиш. Заотпуснатите кожи си права!

# 69
  • Мнения: 2 658
Разбира се, че причини може да има доста. Но имах предвид, че нама как да стене някакъв си колан да "поправи" и направи като нов корем "желе", висящ и т.н. Би било доста глупаво това да се очаква.

# 70
  • Мнения: 52
Въпросът с колана май е като въпросът със сутиена - едните казват -"Носи", другите "Не носи". Намирам известна логика и в двете твърдения. Но откъде все пак мога да получа информация дали да нося или да не нося колан (аз ще раждам секцио), за да ми се прибере коремът?  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 69
Не мисля, че има общо между колана и сутиена.  В гърдите няма мускули - мускулите са зад тях, а те се държат предимно от кожата и затова сутиена трябва да е задължителен, защото тя може да увисне от тежестта им. Аз носех много стабилен сутиен, през цялата бременност и периода на кърмене, до сега, денонощно, и мога да кажа че бюста ми е непокътнат. А за колана - няма такава глупост просто, щял да прибере корема  ooooh! Всичко зависи от коремната стена на човека - ако по принцип ти е била стегната и след една седмица може да не ти личи че си раждал, но ако ти е била отпусната, пораженията от разтягането ще са по-големи, тогава само упражнения решават проблема.

# 72
  • Мнения: 2 658
Че кой изобщо казва да не се носи сутиен? Никога не съм чувала подобно нещо... Трябва да се носи, защото гравитацията и годинките там не прощават на никой Wink Не че сутиенът може да спре всичко, но... определено забавя малко щетите...

Разбира се, че между сутиен и колан няма общо. 
Както и между гърди и корем няма:)

# 73
  • Мнения: 52
Казвам, че въпросът със сутиена и колана е аналогичен, а не че сутиенът и коланът са едно и също. И много хора казват, че благодарение на сутиена мускулите на гърдите стават "мързеливи" и затова увисват. Логика има сериозна, тъй като мускулите на гърдите са много важни - ако не беше така нямаше да са толкова важни упражненията за гърди, нали? Просто зависи от гърдите, според мен. При вече увиснали такива само скалпелът помага. В същото време на корема също колкото и да са ти стегнати мускулите, ако ти е увиснала кожата - все тая, пак е грозно. Не че коланът ще помогне за кожата или мускулите, разбира се, нищо не замества упражненията и поддържането на еластичността на кожата и при корема, и при гърдите. Но много хора го препоръчват при секцио. Което беше и моят въпрос конкретно - нужен ли е колан при секцио? Там нещата седят по-различно все пак.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 644
Въобще не седят по-различно нещата. Матката се прибира еднакво бързо и при секцио и при естествено раждане. И това изобщо няма общо с колана  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 52
Ако е така, аз съм доволна.  Mr. Green Притеснява ме този въпрос, защото съм чувала, че при секцио коремът се прибира по-бавно или си остава малко коремче. Дали е така аз лично не знам, а и съм чувала и обратното, но се надявам да не е.  Peace

# 76
  • Мнения: 309
Притеснява ме този въпрос, защото съм чувала, че при секцио коремът се прибира по-бавно или си остава малко коремче. Дали е така аз лично не знам, а и съм чувала и обратното, но се надявам да не е.  Peace
Родих и двата пъти секцио - второто дете буквално преди месец .Нямам коремче - малкото , което беше останало от него изчезна буквално за дни . И първият бях така , въпреки че качих почти двойно повече килограми .Освен всичко , което са споменали по-горе момичетата  , мисля ,че и големината на корема е от значение .Няма как коремче , което било сто и кусур сантиметра да се прибере за две седмици .Моят корем беше малък .В деня на първото секциото беше 92 см ( преносих три дена ) , а 85 см - на второто ( родих 17-18 дена по-рано ) .
Не го мислете толкова - неродилите .С инат и воля всичко се постига !!!
Който не иска да си разваля фигурата - не забременява !

# 77
  • Мнения: 52
С инат и воля всичко се постига !!!
Който не иска да си разваля фигурата - не забременява !
Точно защото съм съгласна с първото, не съм съгласна с второто!  Laughing Има много жени, които са родили, а имат перфектни фигури, постигнати точно с труд и воля.  Peace А относно другото не съм съгласна, че трябва да се примиряваш с лоша фигура, за да родиш. Ние не сме само майки, а и жени и трябва да държим на фигурата си! Детето е най-важното, но не трябва да се изоставяме в никакъв случай.  Wink

# 78
  • Мнения: 69
Казвам, че въпросът със сутиена и колана е аналогичен, а не че сутиенът и коланът са едно и също...

Никой не твърди, че са едно и също - само ти. За никаква аналогия не може да се говори между двата казуса и написах защо. Докато колана позволява един такъв спор, защото носенето му не помага, но и не вреди, то отсъствието на сутиена може да ти гарантира провисване до коленете - категорично, без място за спорове.

# 79
  • Мнения: 646
Докато колана позволява един такъв спор, защото носенето му не помага, но и не вреди, то отсъствието на сутиена може да ти гарантира провисване до коленете - категорично, без място за спорове.

Подкрепям те с две ръце  Peace

# 80
  • Мнения: 52
stella gemella, ето че грешиш.  Peace Може би за теб е така, но за мен не е! Категорично, и това е мнение на лекар! Мога спокойно да си позволя да ходя без сутиен и го правя, в зависимост от дрехата ми разбира се! Не съм застрашена да ми увиснат гърдите поради факта, че не нося сутиен, а евентуално от други фактори.  Няма да обяснявам защо, но ще ти кажа, че е добре, когато се твърди нещо, да се има предвид, че случаи и ситуации има различни и наистина човек да е информиран, особено ако си позволява толкова категорични изказвания.

П.П. Никъде не съм казвала, че коланът и сутиенът са едно и също нещо, нито, че коремът и гърдите са едно и също нещо! Пиша единствено, че въпросът е аналогичен, защото му се дават еднакви отговори, а именно - едни казват "носи", а други "не носи". Моля да не ми се префасонират думите, защото е излишно! Пише си черно на бяло!

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 17:25 от Мonikamaria

# 81
  • Мнения: 21
Привет момичета, няма да се изказвам за колани и сутиени..... Само да попитам какво правим с голямото количество отпусната кожа на корема след раждане???

# 82
  • София
  • Мнения: 71
Привет момичета, няма да се изказвам за колани и сутиени..... Само да попитам какво правим с голямото количество отпусната кожа на корема след раждане???

Отиваме на козметична процедура в клиника по естетична хирургия, всички други обяснения как можело и как ставало са пълен ШИТ.

# 83
  • Мнения: 2 658
Привет момичета, няма да се изказвам за колани и сутиени..... Само да попитам какво правим с голямото количество отпусната кожа на корема след раждане???

Отиваме на козметична процедура в клиника по естетична хирургия, всички други обяснения как можело и как ставало са пълен ШИТ.

Абсолютно подкрепям!  Laughing  bowuu И мнението, и тази козметична-хирургическа интервенция - намирям я за ефикасна, а си е понякога и нужна.
Разтегнатат кожа няма оправия - нито с тренировки, а още по-малко с мазилца разни...

# 84
  • Мнения: 13
Здравейте ,
Мен много ме интересува какви марки сте ползвали , тип колани? Тъй като има най-различни цени, марки,качество? дават ли да се мерят коланите , за да се прецени размера?
Скоро ми предстой раждане и бих искала да ползвам колан ...коремчето ми е доста над нормата Simple Smile

# 85
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Аз ползвах колани на Триумф. Пробвала съм ги преди да ги купя.

# 86
  • Мнения: 38
Задължително ми казаха да използвам колан след цезаровото сечение ,така и направих...в момента в който свалиха конците поставих колан. Най-обикноен от аптеката за около 6лв. Чувствам се добре, сега все още го слагам от време на време....но не прекалявам за ради жегите и заради това,че самият разрез ми почервенява. Добре,че беше коланът,че да се побрибера малко,че при мен имаше преразтеглена коремна стена,което без колан няма прибиране.

# 87
  • Мнения: 8 240
Когато родих , баща ми /АГ/ ми каза на минутата слагаш колан и сутиен и не ги сваляш.
След като спряха лохиите почнах и коремни преси. Не съм Калудия Шифер ама корема ми е по малък от преди да забременея.
Твърдо съм за тези две неща.
Колани си купих няколко но от Chicco съм най-доволна не ми спарваше в жегите.

# 88
  • Мнения: 81
Когато родих , баща ми /АГ/ ми каза на минутата слагаш колан и сутиен и не ги сваляш.
След като спряха лохиите почнах и коремни преси. Не съм Калудия Шифер ама корема ми е по малък от преди да забременея.
Твърдо съм за тези две неща.
Колани си купих няколко но от Chicco съм най-доволна не ми спарваше в жегите.

За нормално, вагинално раждане ли става въпрос?

# 89
  • Мнения: 8 240
Секцио...

# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз родих със секцио, колан не съм ползвала.Лесно, бързо и безпроблемно си върнах старата форма и то за няколко месеца, нямам и никакви стрии (мисля, че си е ген Wink ).
А защо точно се слага колан, да се прибере коремът по-бързо ли? Blush

# 91
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
А защо точно се слага колан, да се прибере коремът по-бързо ли? Blush
По принцип - да. Макар че винаги има две мнения. Чувала съм, че коланът прави коремните мускули лениви.

# 92
  • Мнения: 9 903
аз ползвах медицински колан, не знам тези обикновените как действат. медицинският като го закопчееш, оказва натиск върху мускулите, кара ги да се съкращават, т.е. ти си вършиш обичайната работа сякаш едновременно правиш коремна преса или си гълташ корема. Това за мускула също е работа, която оказва влияние.
Рехабилитатор ми беше направил комплекс упражнения. Най-най-първото след раждането беше лежейки по гръб, да вдишвам и издишвам дълбоко, като дланите на ръцете са върху корема и оказват натиск през цялото време. Особено при издишване, натиск докрай.
А извън самите упражнения, също препоръча всеки път като се сетя, да си гълтам корема. Това също е упражнение.
аз съм с три секцио и диастаза.

Общи условия

Активация на акаунт