За тихите занимания и настолните игри с близнаци

  • 3 579
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Относно научаването на цветовете - Ние си падаме по коли, затова съм измислила следната игра - подай червената кола или синята, намери зелената кола и така постепенно научихме цветовете.
Броенето - броите нещо, което им е интересно - копчета, коли, стъпала. Аз го използвам и дисциплинарно - броя до 5 или до 10 и после следва.....
Докато играят двамата или самостоятелно им пускам детски песнички и понякога си ги тананикат и им се набиват в главите.
Купила съм пластелин и т.к. децата много обичат да готвят играем на супа топчета или правим кифли от пластелин.Може да им направиш колички или каквото им е интересно.
За буквите-покажи им тяхните букви,можеш да им надпишеш накои от играчките с тяхните букви. Запознай ги с буквите и на вашите роднини и приятели. Можеш да им купиш магнитни букви за хладилник - за 6 лв от Кауфланд има и така да работите. Периодично ги питай коя е твоята буква, буквата на мама и т.н
Купи им пъзели с нещо, което харесват - коли (на маккуин) или мечок първоначално с по-малко парчета и заедно го направете. Въпросът е да е с нещо, което им е любимо и да им грабнеш интереса.
Предполагам, че имат любимо филмче. Можеш да им купиш книжка с това филмче и във време, когато са по-изморени (например вечер преди лягане) да им предложиш да прочетете книжките.
На моите момчета съм им купила тематични табла за стена - например "за движението по пътищата", "плодовете", "буквите" и т.н и съм ги закачила в единият коридор. Понякога сядаме пред тях и ги обсъждаме. Всеки сяда на по-един крак и им разказвам какво има на таблото и им задавам въпроси(понякога възникват скандали, за моя радост все по-радко).
Напоследък им рисувам големи формички - кръг, квадрат, триъгълник и т.н и ги уча да оцветяват (моите са на 2г9мес) Все още им е трудно, но им е интересно.
Важното е да ги занимаваш с нещо, което им е интересно. Този, който разваля дисциплината го накарай да се занимава с нещо, което му е интересно или да отива в другата стая. После пък се занимай с него.Дано да съм била полезна.

# 16
  • Мнения: X
Да ви кажа, на мен за сега ми се получава, може би защото са още сравнително малки (2г1м), но имаме един чин с две пейки, на които сядат и пластелини разточваме и изрязваме формички, с флумастери рисуваме, пъзели редим, конструктори, мозайки ... Има едни играчки, които вървят с нещо като отвертка и се разглобяват/сглобяват и в момента всичките тези неща са им прекалено интересни, за да се карат, т.в. вниманието им е погълнато и не се сещат да спорят за нещо. От тези неща повечето изискват моето присъствие, но например с конструкторите и пъзелите ги оставям и няма много конфликти - строят заедно. За уточнение: мозайката е с големи елементи, пъзелите са дървени от по 4 големи части, пластелинът е от пшеница, флумастерите са с гумени заоблени върхове, с които не могат да се наранят, безвредни са и се мият само с вода - преди няколко месеца не си представях, че има такива играчки за толкова малки деца, но се оказа, че има. Напоследък голям хит са едни пластмасови плодчета, състоящи се от две половинки, залепени с велкро и подходящ не остър пластмасов нож, с който ги "разрязват". Научиха се и да си ги сглобяват сами и режат, сглобяват на поразия, даже не съм им необходима.

# 17
  • Мнения: 450
Креми, все едно унас си била  Mr. Green как успяват и не знам, но няма шанс да не скарат, винаги си намират приЧина и накрая се Чува- тогава не съм ти приятелка повеЧе  #Cussing out

И при нас е така, но мойте си казват и: " - аз не съм ти сестричка повече"   Laughing

Иначе за "ученето" и аз го прилагам в движение, между другото, с игри и също вечер преди заспиване много им харесва да броят от специалните за това книжки пеперудки, гъбки и т.н (не че и други не стават), казват цветове, буквички и накрая им прочитам приказка за лека нощ. Но всичко е само за по няколко минутки, те не могат да се съсредоточават дълго време, ако видя че са малки за нещо го отлагам за следващите месеци и не ги насилвам никога. Едната вече си пише името, другата ивобщо не се интересува от това, тя пък схваща по-добре песнички. Всичко е много индивидуално...

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 11:53 от mari73

Общи условия

Активация на акаунт