Есента наближава и среща с ОКТОМВРИйче обещава!

  • 29 277
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 262
Момичета, благодаря ви за пожеланията, включително и за закъснелите пожелания.   bouquet
Имаше неща, за които да пиша, но нещо не мога да се концентрирам тия дни и му загубих нишката.  Laughing Да ме извинявате, ако не се включвам адекватно към проблемите на всички ви.  Hug
Дано за Сара това е последната операция, да е успешна и да си я вземат вкъщи най-накрая.  Praynig
За шишетата аз постъпих малко странно и си взех помпа на Авент, но шишета на ЧИко и се оказаха съвместими с помпата.  Whistling  Laughing

При мен някакво гадене ме е захванало на моменти и липса на апетит та се чудя дали не съм болна.  newsm78

# 676
  • Мнения: 447
elibeli_83, ето по тази рецепта ги правя: http://kulinar.gbg.bg/index.php?p=recipe&id=1955. Тестото прилича на това за мързелива баница. За по-добри резултати, никога не бъркам с миксер. То си пише, че се смесват първо сухите и мокрите съставки поотделно, а после двете смеси се прибавят една към друга. При финалното разбъркване ползвам шпатулка, лъжица или каквото друго имам под ръка, но не миксер. Никога не остават бучки, защото бакпулверът пречи. Не съм имала случай да не станат мъфините. Винаги се получават страхотни. Отгоре ги посипвам със сусам, ким, маково семе, белени тиквени или слънчогледови семки - за разкош. Пека на фурна с вентилатор на второ ниво и наблюдавам непрекъснато, защото когато вентилаторът е пуснат, освен че бухват повече, се и изпичат по-бързо. Да ти е сладко!   chef
Моите шишета са на NUK - предпочетох ги заради каучуковите ортодонтски биберони и защото са стъклени. Купила съм едно от 120 мл и едно от 260 мл. Имам намерение да кърмя, живот и здраве, така че ще са достатъчни. Misc Baby Bottle

anbibian, подплънките си имат лепки - като дамските превръзки, така че закрепването няма да е проблем.  Peace
Моделът на Triumph за кърмене, за който говориш, съвсем не е грозен. Чашките са твърди и леко подплатени. Вероятно е един от най-приемливите сутиени за кърмене, които съм виждала да се продават. Става дума за ето това, нали?



inka 26, тези потничета са страхотни. Аз имам такова на Palmers и ми е невероятно удобно. Даже си спя с него.  Heart Eyes
Моля те, като разбереш подробности за настоящите изисквания към "униформите" на родилките в АГ Варна, сподели какво си научила!  Praynig

# 677
  • Мнения: 93
Аз взех помпа на Медела с едно шише и отделно още едно пак на Медела. Исках второто да е голямо, но съм се объркала и двете са малки. Освен това не са и евтини, но аз ги избрах, за да са съвместими с помпата, която пък ми излезе двойно по - евтина от тази на Авент. Освен това накрайниците им са с някаква система против колики и точно имитират сукане от гърда, за да не се измързелявчи беба. Колко са добри ще видим, аз нямам опит и сигурно се връзвам на всеки маркетингов номер Simple Smile
Момичета, някой знае ли как се стерилизира помпа за кърма?

# 678
  • Мнения: 3 642
да този е сутиенът, на мен ми харесва, изглежда като нормален сутиен и ми е много удобен
надявам се да ми е удобен и като дойде време за кърмене  Grinning
не знаех, че подплънките имат лепенки, аз имам на Томи Трипии, но не съм ги отваряла въобще
lusine помпата във стерелизатора  Peace
аз въпреки, че имам шишета много се блазня от силиконовите на Нуби  Mr. Green

# 679
  • Мнения: 447
Момичета, някой знае ли как се стерилизира помпа за кърма?

Аз мисля, че се стерилизират само силиконовите накрайници и контейнерите, а не цялата помпа.

# 680
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!
Вчера имах доста продължителни и болезнени контракции от 7 и 30 до 10ч вечерта през 15 мин. Тъкмо си помислих, че раждането започва и те  спряха. Не знам на тях ли се дължеше, но от едната гърда и коластра ми потече Shocked Смешното е, че докато се превивам от болка, гледам волейбола и си мисля.... аааа няма да раждам, доктора още не ми е дал документите за болницата Mr. Green А пък милото само става и сяда, обикаля стаята, погледът му уплашен, чуди се накъде да хване Mr. Green толкова се паникьоса човека, не можа да се зарадва на победата на наште волейболисти Mr. Green Сигурно като тръгна наистина да раждам ще припадне горкия Joy

Хубалена, и ние с Елибели се записахме за сряда, така че ще се видим на отворените врати.

За нощниците, аз имам две с  копчета отпред. Малко смотанки. Майка ми ги е взела от някакво магазинче за по  5 лв. но мисля, че ще ми свършат работа за раждането, после няма да ги ползвам. Мразя нощници и у дома ползвам само пижами.

Имам и два сутиена за кърмене- наистина не са най- красивото бельо, което притежавам, но пък са ми много удобни.

За Саричка  Praynig Praynig Praynig

# 681
  • Мнения: 15
elibeli_83 - след голямо проучване и четене избрах шишетата на НУК - полипропиленови BPA free, ортодонтска форма, силиконов биберон, против колики - 2 бр. едно 150 мл и едно 300 мл, избрала съм и същата залагалка.

Дано всичко при Сара мине по план и това да бъде последното изпитание за цялото семейство. Praynig

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте, и от мен! Да се включа и аз по обсъжданите въпроси.

За шишетата - купила съм 2 бр. по 150мл на Медела, помпата също ми е Медела. В началото големи шишета изобщо не са необходими. С дъщеря ми съм ползвала шишета на Авент и на Нук - и от двете марки съм доволна. Авентските имат малко по-голяма особеност при затварянето (т.е. при завъртането на капачката към шишето), ако не го направите както трябва, ще ви изтича млякото и много мами обвиняват шишетата, но не е така, то си има чалъм.

За сутиените за кърмачки - първият път отказах да дам безумни пари за нещо, което не ми е чак толкова необходимо и което ще ползвам не толкова дълго и сега също. Тогава си взех два съвсем обикновени памучни сутиена - един бял и един черен за по 6 лв. - и си изкарах с тях, много ми бяха удобни. Сега щи си ги ползвам същите, не са мръднали.

За извеждането на бебетата навън - в ниакъв случай няма да затворя бебето вкъщи само защото е студено навън и е зима. Със Софи излизахме цяла зима нон стоп, независимо какви градуси бяха навън, имам пропуснати само 3 или 4 дни, когато е била адска виелица или е валяло сняг цял ден. В резултат тя се чувстваше прекрасно навън, като беше много студено й слагах дъждобрана отгоре и всичко беше наред, спеше като къпана часове наред, а и за мене ежедневните разходки в парка сред тишината ми се отразяваха перфектно хем на фигурата, хем на съзнанието, отпочивах си.

Лусин, внимавай много със стерилизирането на помпата. Прочети внимателно в упътването кое може да се стерилизира и кое не. Аз първия път така не прочетох и напъхах всички накрайници в стерилизатора и частта, която се закрепва за гърдата малко ми се разпусна. После видях в упътването, че тя трябва да се измива само със сапунена вода, без да се стерилизира. Аз ползвам също помпата на Медела, така че важи същото и за твоята.  Peace

Много много много стиснати палчета и молитви за успешната операция на Саричка!!!  Praynig  Praynig  Praynig Господи, бди над детенцето!!!  Praynig  Praynig  Praynig

# 683
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета.
И аз да се отчета- сега се прибирам от преглед. Бебо е добре- доста е големичък- 3760 и доки каза сериозно да се замисля за секцио... Peace
Аз си взех болничния и повече смятам да не ходя при лекарката по каса, защото /както ви бях писала/ е голям простак и много отвратителна. Заплаши ме, че ако не ходя, ще напише до касата, че отказвам прегледи  #2gunfire  #2gunfire Обадих се в болницата да питам какво ще стане, ако отида при тях без направление и те ми казаха "нищо- пак ще те приемем"  Wink
Стискам палци за Сара  newsm17 newsm17  Дано всичко е наред.
Пожелавам на всички болни дечица бързо да се оправят  Hug и тези от вас, които са настинали- бързо излекуване  Hug

# 684
  • Мнения: 0
 Praynig За Сари, дано всичко мине добре, но тя е силна, ще се справи и с това Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 1
Здравейте момичета  Hug
Стискам палци за малката душичка Сара , дано тази операция мине по възможно най-добрия начин  Praynig Клеопатра кураж мила  Hug

Да се похваля , че вчера и днес направих голям пазар и съм почти готова с покупките. Днес взехме количката , в магазина ни направиха подарък на стойност 25 лв по наш избор и си взех една хавлийка и една играчка за количката . Дадоха ми и карта с отстъпка от 5 % и с ММ си харесахме и купихме едно спално комплектче . Много съм доволна от пазара , сега остава и ремонта да приключи успешно , да си взема изпитите и ще си чакам малкото мишле спокойна  Praynig

За коша за новородено - аз не знам дали и колко ще ми е нужен , но количката е 2 в 1 + стол за кола и нямаше опция да не го взема , все някаква работа ще ми свърши .
 
el_bozhko От Зоната са ни спалнята, шкафчетата и матрака за нея и столовете за кухнята. Много сме доволни , като цяло от качеството и цената на мебелите. Но ние никога, за нищо не ползваме транспорт и монтаж , защото ММ сам си прави всичко,  така че отзиви за това нямам .

Windy Сега разбирам , че в Шейново не дават да си с твоя нощница , а е задължително да си с тяхна. Аз вкъщи нося само пижами и нощниците не са ми удобни, така че колкото и да ми харесват, ще се откажа от тази излишна покупка. Но много благодаря за пореден път, за изчерпателното инфо  Hug

Калина е прекрасна  Heart Eyes

Това е от мен за сега , всички болни дечица и майчета бързо да оздравяват  Naughty Лека вечер  Hug

# 686
  • Мнения: 3 642
мари_84  Shocked а ти що не я заплаши да пуснеш жалба срещу нея?! На мен моята по здравна каса (от поликлиниката в кв. Х.Димитър) така ми се разкрещя преди време, че въобще не се замислих - при личната за смяна и при друга нищо, че вече бях в 7-я месец  #2gunfire
Аз от вчера съм в темата и не съм чела назад, но до колкото разбирам от постовете се молим за болно бебенце  Praynig и аз стискам палци всичко да бъде наред с детенцето  Praynig

# 687
  • Мнения: 461
Стискам силно палци и се моля много всичко със Сара да мине перфектно и това да бъде последното им изпитание. Клеопатра силно те  Hug и бъди смела , всичко ще е наред.

Аз днес си взех болничния 45 дни преди термин, докторката ми даде и направление за болницата, каза че имам 2см разкритие и че няма да дочакам термина, каза да лежа повече и така... малко ме хвана страх , ама иначе Малчо си е с глава на долу, говорихме си за раждането , зарадва се че искам да кърмя и това от нас за сега ....

Стискам палци на всички, чета ви непрекъснато , но не пиша много , защото имам доста работа, дори и от вкъщи не остава време за активна почивка.

# 688
  • Мнения: 181
Момичета,писах на Клеопатра,че всички сме с тях и им стискаме палчета! Praynig

Ние преди малко се прибрахме,ходихме да взимаме Боян от ясла и се разходихме малко,не ходихме до парка,ама заведохме Боян да се полюлее на едни люлки,че голямо мъркане беше...Сега трябва да ставам и да го къпя,да вечерям...и да гледам "Гласът на България" Mr. Green

За сутиентие за кърмене-имам и аз 2 като този,който е показала Уинди и един друг имам,но да ви кажа честно-сутиен не мога да търпя EmbarassedВкъщи си стоя с едно такова късо,спортно потниче-не знам точно как се казва...А сутиен слагам само като излизаме. Peace

И ние сме подигнали малко матрачето от към главичката. Peace

Криси,добре си се разминала само с болчици LaughingДано постискаш още малко.А за мъжа ти-представям си hahahaАз не помня дали ви писах,ама като казах на ММ,че ми изтекоха водите...и като се ошашави човека,като взе да се препъва,не може да си намери ключовете за колата,после ги намери,ама ги изпуска на всяка втора крачка,не може да отключи вратата,ръката му трепери и не може да улучи ключалката LaughingА аз отстрани щях да се пръсна от смях като го гледах каква е паника Mr. Green

Мартини,браво на вас.Честити ви покупки. HugУспех и с изпитите и дано скоро да свърши всичко и да си починеш малко,да чакаш бебчо спокойна.

Ми...още нещо щях да пиша,ама... newsm78Забравих.

# 689
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Добър вечер, сладурки   bouquet
Сега сядам на компа и гледам , че сте били доста активни  Grinning

Калиопа честит последен месец, дано си удържиш до термин  Hug  Hug

martinito честити покупки и отстъпки Simple Smile Със здраве да си ползвате ВСИЧКО  Hug

Hubellena Тези в АГ днес наистина бяха като неадекватни сутринта... Звъннах раничко и като, че ли току що разбираха за "отворените врати"  ooooh!   Но след няколко тел. разговора се записах успешно...  Peace

Сутиените на Триумф са прекрасни наистина, ще се замисля за една пробичка Simple Smile Иначе и аз си карам на късите потничета, доста са ми удобни  Peace

 Praynig Praynig Стискам палци и силно вярвам, че Сара ще се оправи  Praynig Praynig
 

Общи условия

Активация на акаунт