За мамите/дамите, които са в чужбина от дълго време

  • 5 373
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 179
Анабел, мила, объркала си се! Тук "правопис" е мръсна и обидна дума.
Определено ме накара да се поразсъня  Joy
Е, вече ще знам, благодаря за информацията  Wink

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Aко успеете да го вържете този кредор и с  Mozilla firefox, ще съм ви много благодарна.

# 62
  • Мнения: 11 322
Марси, нямаш ли кирилизатор на компютъра?
Имаме качен на пощата  - bgmammaworld@gmail.com (password - bgmamma)
Свали си го оттам и може и да си оправиш проблема.

# 63
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дано само да не прецака френските и арабските щрифтове и е с много объркани клавиши

# 64
  • Мнения: 2 452
Може би имаш право  Wink.
Сложих темата тук и с това заглавие, защото хората, които са в чужбина поне имат някакво извинение от гледна точка на това, че не ползват българският, толкова , колкото го ползват пишещите в Клюкарника например. Имам предвид думи от рода на "донякъде " , ами снощи в един момент си зададох въпроса, това как точно се пишеше "до някъде " или "донякъде " newsm78 е , с напрягане се сетих, че е слято  и примери такива, колкото искаш.

Казах го и по-горе, повтарям го и тук - не съм целяла да засегна, когото и да било, по-скоро ми се щеше да споделя линковете с вас, а това че някои от тук пишещите реагираха доста остро е друг въпрос. Thinking .


Отново да се повторя - интервали се оставят след препинателните знаци; в случай на скоби или кавички такива не се оставят преди или след думата, заградена в тях. Освен това към проявата на грамотност се отнася и способността на пишещия да поставя запетайките само там, където им е мястото.

# 65
  • Мнения: 179
Стигнахме и до най-болезненият проблем-  запетайките, що е то запетайка и има ли то почва у нас ( у мен явно има, но недобра) Joy
Взимам си бележка  Wink

# 66
  • Мнения: 978
Искам да ви кажа че правописните грешки не ме дразнят толкова, колкото употребата на чуждици- "сърджъри", "каб"  и тем подобни.

# 67
  • Мнения: 1 173
Не е точно така. Някои букви наистина ги няма. Аz имам само главното З, малкото ми е z.

На BG-Кредора го има ... на p-то е.  Mr. Green

# 68
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
прецака го както и преди -флекстайпа не върви за тука сори не иска да приеме френския като основен пък на мене английски не ми отговаря на клавишите. пак Ще е мъка

# 69
  • Мнения: 2 452
Стигнахме и до най-болезненият проблем-  запетайките, що е то запетайка и има ли то почва у нас ( у мен явно има, но недобра) Joy
Взимам си бележка  Wink

Пак да повторя, че не съм съгласна с това човек, който допуска грешки в писането си да прави забележки на другите. Забравила съм точния израз; от дълго време съм в чужбина Wink, но това което искам да кажа е от рода на: преди да търсим сламката в очите на другите да обърнем внимание на гредата в собствените си очи.  Laughing

# 70
  • Мнения: 1 216


Някои грешки обаче направо са фрапантни! Хващането за запетайки е по- скоро издребняване.

Преди години като работех в МакДоналдс, имаше книга на менджъра, като там се пишеха кратки бележки от завеждащ смяната към следващия застъпващ.
Там пишеше и управителят- едно младо момче от Бургас (то всички бяхме грешно млади Laughing). И редовно оставяше подобни съобщения:
Да се изчистят оплатненията на..., шикафчетата в саблекалните,... ще има куклен тятър.... Един ден ме пита, телефон ли се пише или тилифон Shocked
Имаше един колега, който редовно го поправяше, както в ученическа тетрадка, и казваше, че най-мрази шефът да е по-тъп от него.
Сигурно му е било неудобно после на Управителя, ама аз ли да го мисля.

# 71
  • Spain
  • Мнения: 3 750
BrunetteObsession  Joy Joyе това  ве4е е прекалено ..  но аз 4естно казано не съм срещала такива персони през целия си живот (макар и кратък Simple Smile ) , да не говорим пък във форума . е нали защото съм глупава и проста (от простолюдието съм , 4етейки между редовете постовете на някоя персона така излиза )..може и да не съм забелязала  Mr. Green newsm78 #Crazy.  според мен тук във форума това е излишно издребняване

# 72
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Aко успеете да го вържете този кредор и с  Mozilla firefox, ще съм ви много благодарна.
може би съветът  ми не е адекватен (защото аз съм с флекстаипа ) но пробва ли да пусне6 вси4ки скриптова .. това става отдолу в дясно на браузъра . там има едно   голямо  S  като натиснеш с дясно коп4е  има алоу ... даваш го и може и да се полу4и

# 73
  • Мнения: 980
За немската клавиатура и Кредор-a:
ю = AltGr + ?;
ш = AltGr + 8
Ш = AltGr + 7
  Wink

А голямо ю newsm78

А аz между Шифт и у имам < Crazy Защо при вас е раzлично Thinking

# 74
  • Мнения: 3 146
BrunetteObsession  Joy Joyе това  ве4е е прекалено ..  но аз 4естно казано не съм срещала такива персони през целия си живот (макар и кратък Simple Smile ) , да не говорим пък във форума . е нали защото съм глупава и проста (от простолюдието съм , 4етейки между редовете постовете на някоя персона така излиза )..може и да не съм забелязала  Mr. Green newsm78 #Crazy.  според мен тук във форума това е излишно издребняване

Вместо да се мъчиш да виждаш нещо между редовете , чети просто редовете. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт