КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 132 155
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 379
Ох, откога бягам от тази коледна тема, обаче вече се записах за коледния календар, а и купих част от коледните подаръци и е срамота да не се разпиша тук Simple Smile

Много ми се искаше да ви пусна снимки и рецепта на едни мъфини, които не са коледни, но съм ги претворила в такива Simple Smile, обаче нямах време да ги направя този уикенд и сега в предстоящия се надявам да успея.

За украсата на меденките исках да споделя мнението си, че с покритие (фондан, марципан и т.н.) стават много красиви, но според мен си губят вкуса и аромата. Аз правя няколко така украсени за фасон, но предпочитам повечето да украся с РА, тъй като не променя толкова много вкуса на меденката. Иначе като слагам фондан, разточвам върху пудра захар възможно най-тънко и не лепя с нищо, направо върху меденката. Като засъхне, не пада.

И да запитам един въпрос веднага. Някой случайно ял ли е линцерите, които продават в кафето на тенис-кортовете на Малееви и знае ли с каква глазура ги правят? Направо е невероятно вкусна, но понеже хапнах съвсем малко за проба от линцера на сина ми, не успях да установя... А ще ходя чак другата сряда пак!

Umbra, твоите рецепти, блога ти,  снимките от Германия които пускаш... Направо е невероятно! Толкова ми се ходи в Германия по Коледа. Била съм във Виена декември и коледните базари са нещо невероятно.

# 646
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Фукла, много ми харесват твоите шедьоври.
Разгледах набързо сайта и си мисля да си поръчам нещо. Понеже досега не съм работила с такива неща би ли споделила- тази глазура всъщност каква е- марципан, или някаква моделираща  и оцветена маса?
И всъщност какъв вкус има- нещо като онези захарни фигурки ли?

# 647
  • Мнения: 64
Danito t радвам се, че макар и със закъснение ти свърших работа.
Дай нещо любимо и от твоите рецепти. Grinning

# 648
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
aveili ,280 гр са за тестото. За глазурата е отделно и слагам на око - да може да се "пише" с нея, т.е нито рядка ,нито гъста.
 didi_im, разкошни са станали! Аз също съм работила само с Варна и за да не ми жълтее много действам по съвет от форума- капвам малко синя боя за избелване на тестото. Не че става снежно бяло  Mr. Green , но можеш да пробваш на малко парченце. Иначе също съм учудена от силните цветове , които си постигнала  Thinking
 Фукла, поздравления и за твоя първи опит! Представям си резултата от втория  Shocked

# 649
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Ми знам ли, освен да е късметът на новака Mr. Green
Може ли да са променили боите или пък да има значение от ... маслото в марципана например Rolling Eyes
Момичета, аз никъде не съм писала, че ще оцветявам така коледни меденки Stop Не бих им променила така вкуса, няма страшно Party Това от вчера са най-обикновени маслени бисквитки, шаренки, да се радват децата Simple Smile Захарното покритие им пасва на вкуса според мен, те са си само сладки, без аромати, ако изключим ванилията.

# 650
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
Не вярвам да е от маслото, а отворени съм ги държала много време в хладилника и са си ок. Аз съшо не украсявам меденките с него, ще ми го чоплят къщните  Mr. Green . Действам си с РА

# 651
  • София
  • Мнения: 2 658
natalyna, а дали има разлика според теб в бадемовия марципан на различни фирми? Защото досега през годините съм взимала само този на Шварцтау, в кутийките и много го харесвам. Има много плътен вкус на бадеми. Вече два пъти си взимам марципан от Лидъл, както и техен щолен с марципан и наистина има вкус на марципан Варна и не е с така силен вкус на бадеми.

Аз пък и двата ми вида меденки ги украсявам с фондан и не смятам, че кой знае колко влияе това на вкуса, а и са фаворит за всички деца.  Peace

didi, много добре са ти се получили сладките!

Въпросче към Наталина или тези които правят меденките на Джули:
Пудрата захар в рецептата само за глазурата ли е?
вече са ти отговорили, но пудрата е за тестото.

# 652
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Предвид, че поне две дози са ми за раздаване от меденките - ще ги украсявам основно с ММ. Когато постигна достатъчно добри умения с РА, тогава определено ще мина на тази вариант. Ама засега хич не съм доволна от уменията си  Rolling Eyes

# 653
  • Варна
  • Мнения: 355
petia_tag, не съм Наталина, нито експерт по марципана, но със сигурност има разлика от различните фирми. И аз купих от този в Лидл, тяхна марка, купих и от Пени едни марципанови топчета на немска марка, забравих името, нещо като Zentis. Без да разбирам разликата беше доста голяма, в марципана от Пени си имаше хубав бадемов вкус, а този от Лидл - по-скоро захарен. После погледнах сайта на фирмата -дори тя си има два вида марципан - обикновен и фин, с повече бадеми. Сега съм си запазила тези марципанови топчета за украса на меденки  Crazy

# 654
  • Мнения: 899
SZA, хайде, откога те чакаме, миналата година толкова труд хвърли по тази тема  Hug
Ами освен да ми дойдеш на гости, но предупреждавам, че Коледа в Германия покачва телесното тегло с минимум пет килограма, но пък някак не съжалявам за тях  Mr. Green .

И аз съм забелязала разлика между марципаните - най-просто казано по-скъпите са по-добри, с по-голямо количество бадеми, без добавени разни подсладители и гадости.

# 655
  • софия
  • Мнения: 100
Момичета,вижте как се правят снежинки от айсинг
http://www.youtube.com/watch?v=F3uvjMxkupg&feature=related
и мн. интересни идеи

http://www.facebook.com/photo.php?v=56783522379&set=vb.73368 … ype=2&theater

Особено това с леда и шоколада Heart Eyes

Последна редакция: чт, 10 ное 2011, 12:45 от сисак

# 656
  • София
  • Мнения: 276
Влизам за да ви поздравя и да ви благодаря, че споделяте и ме вдъхновявате всяка година   bouquet   Аз обикновенно си правя едни и същи неща ( по рецепти от тук) , които са бързи, лесни и ефектни.
 Исках и да ви кажа, че от днес в ЛИДЛ пускат захаросани корички от плодове. 100 г= 0.99 лв
 Аз от години търся, но никъде по хипер-маркетите не съм откривала и сега си накупих- за щолена, за меденките...за всичко стават.

# 657
  • Мнения: 5 228
Фукла, поздравления и за твоя първи опит! Представям си резултата от втория  Shocked

Благодаря!  Simple Smile

Фукла, много ми харесват твоите шедьоври.
И всъщност какъв вкус има- нещо като онези захарни фигурки ли?

Благодаря!  Simple Smile Представлява бяло захарно тесто, което има вкус точно като на захарните фигурки, и можеш да си го оцветиш както искаш, или пък да го ползваш без да го оцветяваш. Действително обаче вкусът на меденките леко се губи, ако цялата сладка е покрита, но пак е хубаво.
Тлбва да се работи бързо с него, защото когато е разточено на тъпко, бързо съхне.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Момичета,
записвам се и аз в темата.
Миналата година правих меденките на Джема, Панфорте и кокоски на подложки (Kokosmakronen).
Меденките не ги украсявах, но като гледам вашите красоти и тази година се запалих да внеса и аз цвят. От последните постове прочетох за фондана- предполагам, че него след като го разточите го режете със същата формичка и залепяте от горе.
А роял айсинга с какво го нанасяте? С обикновена четка? или специални инструменти? Айсинга мога да го оцветя също с боя нали?

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 167
Записваме се в темата. Ей, кога я изписахте  ooooh! Ще имам да чета...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт