Недомислията в образователната система-1 клас-104 ОУ!!!

  • 7 562
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз съм съгласна с последното. Andariel, като говорим за тийнове и пенсионери очакваме да се калкулира по-ниска цена на час, защото става дума за един-два часа за компания. Не се очаква да се подготвят домашни, да се следи учебния процес, човекът да се ангажира и с помощ, свързана с учебния материал. Една цена на час съм склонна да дам за педагог със съответното образование и неоткъсвал се от учебния процес, друга бих била склонна да дам за час-два компания пред ТВ или плейстейшъна.

Колкото до темата - наистина намирам част от изказванията за истерични, необмислени и несериозни. Никой не е длъжен да ни отглежда децата, никой не ни е карал да ги раждаме. Това е наша грижа и отговорност. И ако още в първи клас крещите и истеричничите, честно, не ви виждам след година-две. Надявам се поне да имате късмета да сте с по едно дете само, че ако и следващото ви тръгне на училище... не искам да ви мисля.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Как така не е ангажимент?! Всеки ден от Х до У часа тийнът трябва да е на точно уречено място в точно уречено време, за да вземе въпросното дете, да го заведе вкъщи и да стои с него, докато родителите се върнат. Това е работа като всяка друга! Нали носи отговорност за това дете, едва ли ще го зареже в стаята и ще си пусне телевизора да си гледа МТВ. А и родителите винаги ще имат някакви изисквания към момичето/момчето, а няма да го оставят да си седи като фикус в ъгъла на дивана. Моля ви се, нека да слезем на земята, времето струва пари! Ако ли не, защо родителят не си излезе от работа по-рано и да си прибира и води детето където и както иска! Не съм запозната с цените, но бих я посъветвала да проучи и да си поиска толкова, колкото би поискала всяка детегледачка. В края на краищата, родителят иска да й купи времето и ще очаква отговорност и точност.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не спорим, че е ангажимент. Да, струва пари, но има съществена разлика в очакванията и изискванията. Оттам и разликата в заплащането.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
каква разлика може да има, ако наемеш 16-годишно момиче, 36-годишна жена или 60-годишна пенсионерка, ако и трите не са с педагогическа специалност и нямат ангажимент към дете и домашни и са с никакво образование и обща култура, че да могат пълноценно да общуват с детето и да са полезни за него? Аз пък, да ти кажа, че 16-годишното момиче дори трябва да иска повече пари от една пенсионерка, че и млада жена, защото ще се заиграе и ще общува с детето много по-добре, защото ще е по-близко до неговия акъл и потребности, дори няма да му откаже и помощ за някой урок, която може да е доста по-адекватна от тази на безработна 36-годишна жена без образование или 60-годишна пенсионерка, която не е запозната с материала. Иначе какво, ще остави детето да се шматка из къщата, без да му обръща внимание ли? защото не му плащат, за да му помага и да играе с него? сори, ама доста подценявате днешните млади хора, които биха се наели да прибират и гледат чуждо дете!

# 64
  • Мнения: 9 990
Все има недоволни.Така е.
Принципно и да Рипаме и да Крещим тук-все тая.Не е тук мястото за Решаване на подобни проблеми.
Аз например, не одобрявам ранното започване на учебните часове сутрин, когато душата на детето още спи.Поне на повечето.Но не одобрявам и ученето следобед/2 смяна/ на малките.Например 2 клас сега ще са втора смяна.Ама никой не ме пита.Защото в тази възраст много деца имат и извънкласни занимания по интереси, не са ограничени само в училище.Или спортуват.Щото в училище е ясно физическото какво е.
И Принципно-нещата са свързани с пари, така е.Ако мога да не работя, но да плащам всичко около образование и спорт-защо да не съм до деето и да го играя развоз.Лошото е, че и като работя-ок, горе-долу, но неодстига да Наема човек да върши водене насам-натам.
Във връзка с казуса на авторката-не виждам проблем.Такава е сградата им явно.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
каква разлика може да има, ако наемеш 16-годишно момиче, 36-годишна жена или 60-годишна пенсионерка, ако и трите не са с педагогическа специалност и нямат ангажимент към дете и домашни и са с никакво образование и обща култура, че да могат пълноценно да общуват с детето и да са полезни за него? ...

Аз не се вълнувам толкова от възрастта, а от образованието и изискванията към задълженията на човека, който е с детето. Просто от тийн не очаквам професионализъм и педагогически подход, както и от пенсионерка, която и да е била учител, практикувала е преди 5-10 години. От 36-годишна, но не педагог също. Затова и ще предложа по-ниско заплащане. Ако си търся преподавател и държа да подготвя детето и да му помага - ще предложа по-високо заплащане.

# 66
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
bloomnicer, какви са ти впечатленията от 104ОУ и в частност от учителите?
Хриси,
Като цяло учителите са добри. Естествено има по- добри и по-малко добри варианти- въпрос на късмет е! Учителката, при която разбрах, че сте попаднали е нова за училището, не я позновом лично, но от познати имам добри отзиви за нея. Мисля, че е добре да и дадете шанс.
За след 4 клас пак си е на късмет. Като цяло при математиката са добри, за съжаление едната математичка, която е много добра напусна. Но другите също са добри.
При българиците има двама нови и не ги познавам добре, англичанките са много добри и като цяло като екип учителите са добри!
Аз съм доволна, макар че винаги може да се иска повече...
Успех на детенцето!!!

# 67
  • Мнения: 2 134
С "прехвалените" училища винаги има неизяснени неща.
Имаш една константна и след това - си ти.Ако искаш.
Не може да се обвинява системата,както и съм съгласна ,че не е съвършена,но
точно тук е мястото на родителите.
Всеки решава приоритетно въпросите.
Аз също,като Андариел реших,че ще съм на  + ако поема детето.
Никой работодател,няма да се съобрази с детски боледувания и взимания от градина,училище,
извънкласни форми ,спорт,езици и др.
За мен приоритет е детето.

# 68
# 69
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Племенника ми учеше във въпросното училище, първи клас във филиала преди 4-5 години. Ами те ходеха в основната сграда на информатика newsm78 Представете си следната картинка: случайно минавате покрай 104 училище и гледате целия първи клас, включително и твоето дете, тичат из двора на училището без учител, по време на час, #Cussing out съвсем сами. Оказва се, че учителката по ИТ отсъства и децата имат свободен час. Класната е някъде си във филиала или и аз не знам къде, но децата сами се шляят - първи клас. Оказва се че никой не е придружил децата до основната сграда, иначе учителката щеше да разбере, че колежката и е болна и че не е бил единичен случай. Но пък през междучасията на двора са само предучилищната и май бяха 2 първи класа, няма по-големи и си играеха спокойно. На следващата година го преместиха в друго училище, зълва ми беше много изненадана, че госпожата през междучасието седи с децата на двора и не си тръгва докато не вземат и последното дете.

# 70
  • Мнения: 1
Какво толкова се шашкаш,мила?Малката сграда е съвсем наблизо!Ако знаеш колко родители предпочитат децата им да са по-далече от големите!А за учителите-повечето са страхотни!Е все пак всяко стадо си има и мърша:).Не знам кой ще учи сина ти,но и двете ми деца /едното все още учи там/  много обичат и уважават повечето си учители.Успех!

# 71
  • Мнения: 8 999
"Недомислиците в образователната система" са много, но пък нямат нищо общо с работното време на занималните. Тези занимални са създадени, за да има все пак някой, който ще контролира и помага на децата при подготовката на домашните. В услуга на родителите. Но тази занималня няма за цел да отглежда децата до края на работния ден на родителите им.
Проблемите в образователната система са свързани със структурирането на учебния материал, със съдържанието на учебните планове и конкретните текстове в учебниците.
Недомислица е наличието на Н на брой издаделства, които предлагат еднакво тъпо написани учебници, а впоследствие децата държат единни матури.
Всяко училище представя своите условия и всеки родител е свободен да избере или да не избере съответното училище за своето дете. Тези неща се обмислят преди да започне учебната година.

# 72
  • Мнения: 13 275
Занималня до 18 часа си е направо много, разбирам родителите, които са на работа, но помислете и малко за децата си, от 8 са в училище до 18 та това са си 10 часа, и все пак училището не е като детската градина.
А за възрастта н ачовек, който да взима и да води детето от училище имам опит само с едно съседче, беше 10 клас като почна, за три години нямах никакви забележки.

Общи условия

Активация на акаунт