Деца, преждевременно родени, но със сила надарени - 2

  • 38 160
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 719
Момичета не съм писала отдавна. Виждам, че имаме и нови мами, успех мили и кураж, много кураж. И на мен понякога ми е доста трудно, толкова страхове имам, дано се окажат напразни и моите, и вашите Heart Eyes

Ние с Нийчо се сдобихме с това:
http://www.redpoint-bulgaria.com/cocoonababy/

Казвам ние, понеже откакто го имаме, тя е доста по-спокойна в съня си. Ние го взехме по препоръка на доц. Чавдаров и доц. Слънчева. Спомага за правилното неврологично развитие на бебето, като 'прибира" ръцете на детето( Нийчо доста ги переше встрани).
Не бих преувеличила ако кажа, че това е най-добрата ми покупка за нея.

# 751
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://-spam083-/images/thumbs/def/large/products/luna5.jpg


nikolina-pikolina е за такова имам предвид, те са пълни с такива неща, че бебето диша спокойно. А за одеялца, разбира се, че няма да са такова количество, че да се задуши. Просто да му е закътанко.

# 752
  • Мнения: 1 868
Хеликаза като я слагаш в гнезденцето намали ли разперването на ръчичките извън него, Ники се пери само когато е гол, знае че започва Войтата Sad

# 753
  • Мнения: 2 719
Хеликаза като я слагаш в гнезденцето намали ли разперването на ръчичките извън него, Ники се пери само когато е гол, знае че започва Войтата Sad
Определено, но не съм сигурна дали е в следствие на гнездото или в следствие на нейното съзряване. Но откакто я сложих в него определено много повече центрира ръце към тялото.

# 754
  • Мнения: 95
П.п. имам предвид, ако личните лекарки на Nikolina и Shushhy66 са в София, защото ние сме от София (забравих да уточня това  Embarassed).
Нашата е в поликлиниката в Дружба и пак ще ти е далеч.  newsm78 Относно спането малкия спеше настрани, а отзад го подпирах с възглавница, но сега вече се върти много и даже започна да спи по корем. Матрака го бях повдигнала под 30 градуса наклон, за да не се задуши ако повърне. Баткото въпреки че е преносен, като бебе много се разперваше нощем докато спи и това го стряскаше и пищеше на сън, това продължи докато не видях един лекар американец да "повива", по-скоро прибира ръцете към тялото с пелена и обясняваше, че бебетата се плашели от пространството около тях. Накрая пробвах този метод и се родих  Hug той спеше по цяла нощ без да пищи и реве. Така докато не порасна още малко.

# 755
  • София,
  • Мнения: 4 267
това продължи докато не видях един лекар американец да "повива", по-скоро прибира ръцете към тялото с пелена и обясняваше, че бебетата се плашели от пространството около тях. Накрая пробвах този метод и се родих  Hug той спеше по цяла нощ без да пищи и реве. Така докато не порасна още малко.
Привет на новодошлите, радвам се че темата се е оживила, но вече е доста препърленена - след малко ще Ви пусна нова!
Само искам да кажа по въпроса със стряскането на сън, пищенето и изпъването при малките бебенца - няма значение дъли са доносени или недоносени. Докато са в утробата на майката, там им е тесничко и топличко, чувстват се защитени от всякъде, но когато се появят на бял свят им е доста некомфортно първите месеци, докато свикнат, все пак външната температура е съвсем друга, чувстват се в пространството незащитени, особено като са в голямо легло и не усещат нищо да ги подпира, това ги стряска насън, защото са свикнали да усещат тясното пространство. Някога в родилните домове, а и в къщи нашите майки и баби са ни повивали в пелени - точно по същата логика, да не перка и маха бебето насън с ръчичките и  да не се буди, е някои методи не са много правилни според мен - примерно насилственото изпъване и изправяне на крачетата, но явно и затова са си имали мнение хората някога. Аз като родих големия си син - тоно в периода на големите промени и отказах да го повивам в пелени, слагах си му памперси - вече се продаваха свободно и си го обличах в дрешки. Но и той така в началото много се будеше и пищеше - свекърва ми тогава ми даде идеята - само с една тъничко пеленка да го повиваме отгоре върху дрешките без да стягаме но да приберем ръчичките и наистина детето се успокои и спря. Също бях заградила половината от леглоно с навити одеалца - като по малка кошарка в кошарата, т.е - ограничих му пространството, като постепенно го разширявах. Тези новите неща сега дето са ги измислили гнездата са супер удобни предполагам, защото са и с анатомична форма, е то и цените им са доста добри, но който има възможност нека се възползва. Важното е на дечицата да им е добре и да се чувстват комфортно! Hug

# 756
  • Мнения: 1 868
Хеликаза като я слагаш в гнезденцето намали ли разперването на ръчичките извън него, Ники се пери само когато е гол, знае че започва Войтата Sad
Определено, но не съм сигурна дали е в следствие на гнездото или в следствие на нейното съзряване. Но откакто я сложих в него определено много повече центрира ръце към тялото.

Благодаря ти, аз също пробвах с домашно гнезденце, но дзверчо така се изпъва и излиза от него, а иначе като спи няма проблем, спи си спокойно и не се пери, стискам палци дано всичко е наред с дечицата ни Praynig

# 757
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ето и новата тема, Моля пишете в нея!

Общи условия

Активация на акаунт