Помогнете пак! Ситуацията през нощта вече е критична...

  • 2 118
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Като гледам всички сме на това дередже  Mr. Green
Преглеждах стари списания и вижте какво намерих - начини за приспиване на бебето.
Методът на пясъчния часовник

Благодарение на този метод до края на първата година на детето ще се справите с проблемите покрай приспиването. Той е открит от детския психиатър д-р Улрих Рабеншлаг, който работи в Университетската клиника във Фрайбург. Според него причините за неспокойния детски сън се коренят в проблема от раздялата на детето с майката.

Сложете детето да спи, като преди това сте изпълнили вечерния си ритуал: четене, пеене, говорене и гушкане (максимум 30 минути), и излезте от стаята. Детето започва да плаче и вика, но изчакайте известно време, преди вие или съпругът ви да влезете в стаята при него - в началото нека да са три минути, след това шест минути, после девет минути. Когато отново влезете при детето, останете в стаята за кратко (максимум три минути), колкото да успокоите детето, и отново излезте. В никакъв случай не го вземайте от леглото, защото иначе детето ще започне да се страхува от раздялата ви или ще си помисли, че отново ще му пеете и разказвате. Много е важно родителят, който приспива детето, да се зареди с търпение по време на изчакването. Един пясъчен часовник би могъл да свърши работа: бавното изтичане на пясъка ще ви помогне да устоите на струващото ви се така дълго чакане. Този метод е успешен само при деца, които са на възраст около една година. Тогава детето вече знае: мама отново ще се върне. Особено важно е да запазите търпение при спазването на този метод. Би могло да ви отнеме две-три седмици, докато той подейства.


Спомняте ли си сериалът "Луд съм по теб".  Laughing  В единия от епизодите майката и таткото се опитваха да прилагат точно този метод за приспиване и през цялото време клечаха пред врата на детската стая и засичаха минутите преди да влязат при ревящото бебе и направо им се късаше сърцето Close

При нас този метод май не действа, или по-скоро нямам нерви и търпение да го приложа.  Ето днес вече за втори път се предадох  Embarassed #Crazy

Ето още Ритуали и техники за приспиване

Слагайте бебето да спи на едно и също място.

Това се отнася и за следобедния сън. Когато сложите детето в креватчето или люлката, то ще разбере, че е време за сън. Ако спи на различни места - това ще го обърка.

Водете си дневник на съня

Отбелязвайте си от кога до кога спи вашето дете, кога се храни и кога будува. По този начин ще можете да калкулирате общото количество сън и да проследите кога са фазите му на будуване. Така ще прецените количеството сън, от което се нуждае детето за възрастта си, и ще знаете колко часа сън ще му е нужен през нощта.

За здрав и спокоен сън

Ако кърмите детето си, въздържайте се да консумирате кока-кола, кафе или черен чай в следобедните часове.

Снабдете се с овлажнител за въздух или пък поставяйте мокра кърпа върху радиатора на всеки два часа. Сухият въздух често пъти е причина детето ви да се буди през нощта. Погрижете се за следното - преди лягане проветрете добре спалното помещение и го затоплете. Идеалната температура за сън е между 16 и 18 градуса. Леко затъмнете стаята на детето. Сложете в креватчето му любимата играчка или одеялце - така детето ще се чувства по-спокойно.

Без номера
Не разнасяйте бебето на ръце из стаята, нито го гушкайте в люлеещия се стол, за да заспи -  привикне ли към това, детето ще иска винаги така да бъде приспивано, при това по няколко пъти на нощ В отчаянието си много майки слагат децата в бебешката количка и излизат да се разхождат с него . Е, свежият въздух определено спомагат за здрав сън. При равномерното поклащане на количката много бебета бързо заспиват. Но щом родителите им се опитат да ги приберат у дома децата наддават мощен вик. Детето погрешно е научило, че бебешката количка е място за спане. Същите последствия очакват родителите, които приспиват детето си в движение в столче за кола.
Лош навик е да приспивате детето си с помощта на биберон залъгалка или шише с мляко (сок). Това вреди на правилното израстване на зъбките. Освен това събудили се през нощта детето, то веднага ще потърси занимавката си.


Кърменето за приспиване не е посочено в списъка с "номерата", но а аз бих добавила от мен че в резултат от кърменето за приспиване бебетата погрешно са научили че цицата на мама е залъгалка за приспиване и щом се събудят през нощта веднага търсят занимавката си  baby_neutral  #Cussing out

УСПЕХ ЗЪХИ!!! ...  и на всички които се опитват да научат бебетата си да заспиват сами. Знам че не е лесно. Аз самата до този момент няколко пъти съмо опитвала и бързо съм се предавала.  Confused Embarassed

# 31
  • Мнения: 980
Много обичам и аз това успокоение "период е!"  Mr. Green но да ти кажа убедила съм се ,че е така. При нас в момента положението е същото, но ще отмине - никне й горен резец.
Имам няколко лично мои предположения за причината и разрешението на нощното будене:
1. ако е навик, както мислиш ти - го сменяш с друг и с трети и т.н. Например - какво обича много след кърменето - обича ли да я люшкате - Габи ако станем с мъжът ми да я люшкаме в едно одеало като се събуди, няма да плаче и ще заспи и без цица.
- още - приспивните песнички ги комбинирам с галене по косата, но не трябва да реве, а да е сравнително спокойна, заспива бавно, но сигурно.
- и обясняваш, успокояваш - забелязала съм, че вече разбират от тона и от изражението на лицето.
Ако не става нито едно от тези и тя реве сериозно, защо не пробваш първо да й отвлечеш вниманието с нещо - например, Габи като види коледните лампички и млъква. Или любима музикална играчка. {Взимай играчката всеки път когато я приспиваш (с гърда или без) при вас. Давай й я в прегръдките, да я гушка. Почват да се привързват. Сега Габи заспа сама, гушнала една жълта крава. Simple Smile}
Следва игра на спалнята, щото бебка вече се е разбудила  Mr. Green После мрънкане - спи ми се, къде ми е гърдата?  Confused Аз в този случай  пускам сушоара и давам бибата. Ти трябва да внедриш нещо, което ще работи при вас. Биба и гушкане до гърдата, люшкане, даване на чай от лайка с малко захар. След 1-2 такива подлъгвания, давам да суче, защото мойта по принцип си хапва към 2 и към 5 часа. След 2-3 дни се събужда все по-рядко, после почна пак само в 2 и в 5. А понякога и само към 4. Simple Smile
2. Преумора или недостатъчна активност през деня - при нас и двете действат с обратен знак на здравия нощен сън. Колко спи Ема през деня?
3. Физически неудобства - горещо, студено (Габи спи с боди с д. ръкав, ританки и пижама отгоре на 19 'С и пак ушите и ръцете са й студени - топлолюбива е); пробива зъб - е, трябва да изчакаш да мине кулминацията; рахит - когато Габи имаше начална форма на рахит, беше жив ужас да я приспя, много беше нервна. Предполагам, че вашата педиатърка преглежда старателно Ема за симптоми; неудобна дреха или чувал - е, не успях да накарм малката да спи в чувал, при всяко завъртане на сън се събуждаше и ревеше; сух въздух - затруднява им се дишането...
Това е било при мен. Току-виж изпаднала някоя дора идея и за вас.  Simple Smile

П.С. Зъхи, почнах да пиша и после спахме, ядохме и се пързаляхме с количката на вън.  Grinning Е, още един отговор е винаги от полза, нали?

# 32
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
За нощното кърмене не мога да помогна, обаче за приспиването и аз съм на мнение, че май като я приспиваш вечер не й се спи много. Поне моята мадама се държи точно по същия начин, когато се опитвам да я приспа по-рано. Е да, когато пък се изпусне момента и стане по-късно, тогава пък са много превъзбудени и приспиването отново се превръща в едно кошмарно дело.... Аз съм много съгласна със Зори, при нас дълго време го имаше този проблем с късната дрямка - дори се получаваше така, че успявам да устоя на дрямката към 18-18.30 и тя заспи към 20ч и аз си мисля, че е за цяла нощ, а то пак си било дрямка и се събужда след около половин-един час и започва да пее Grinning Та при нас работи варианта да я оставям да се налудува и тогава да заспива, и откарваме докъм 21.30-23ч. Но всичко това са съвети как да си спестиш мъките по приспиването, защото ако наистина й се спи, приспиването би трябвало да стане за 5-10 мин и то дълбоко заспиване(поне при нас е така), поне за 2-3 часа, което все пак ти спестява часовете по приспиването, които описваш. За нощните кърмения, обаче, мисля че няма какво да направиш, освен да стискаш зъби....

# 33
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Методът на пясъчния часовник

Сложете детето да спи, като преди това сте изпълнили вечерния си ритуал: четене, пеене, говорене и гушкане (максимум 30 минути), и излезте от стаята. Детето започва да плаче и вика, но изчакайте известно време, преди вие или съпругът ви да влезете в стаята при него - в началото нека да са три минути, след това шест минути, после девет минути. Когато отново влезете при детето, останете в стаята за кратко (максимум три минути), колкото да успокоите детето, и отново излезте. В никакъв случай не го вземайте от леглото, защото иначе детето ще започне да се страхува от раздялата ви или ще си помисли, че отново ще му пеете и разказвате. Много е важно родителят, който приспива детето, да се зареди с търпение по време на изчакването. Един пясъчен часовник би могъл да свърши работа: бавното изтичане на пясъка ще ви помогне да устоите на струващото ви се така дълго чакане. Този метод е успешен само при деца, които са на възраст около една година. Тогава детето вече знае: мама отново ще се върне. Особено важно е да запазите търпение при спазването на този метод. Би могло да ви отнеме две-три седмици, докато той подейства.



При нас действа точно този метод.
Само, че ние заспиваме всяка вечер по различно време.В 8, 9, 10, а наи често към 10.30. Тогава го оставям в леглото говоря му малко, играем си и след 10 мин. се измъквам и той си заспива сам и така до 9,10 сутринта.Но задължително преди да заспи си играе със завивката и се завива с нея и така заспива Mr. Green
Наистина ти съчувствам Зъхи.Пробвай този метод дано да помогне!

# 34
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Явно при много кърмачета го има този момент. При нас се е  случвало също при зъбоникнене и когато аз съм нервна. И в двата случая при нас помага само силна воля. Просто стискам зъби и се опитвам първо себе си да успокоя, после бебока (естествено с цица в уста) и така периодът минава по-бързо. Има ли ревове всички се изнервяме и работата става по-зле и съответно времето за успокоение е по-дълго.
Опитай се първо ти да се успокоиш и постепенно и бебка ще започне да се буди по-малко нощем и да заспива по-лесно. Не е лесно, но от опит съм установила, че при нас това е начинът.
Успех и на вас! Simple Smile

# 35
Здравейте!!! КАто ви чета, направо се успокоявам от една страна - защото знам, че не само аз съм в такова положение с малката разлика че моето бебче есамо на месец и незнам нормално ли е да прави така newsm78направо незнам.Приспивам го най-често на цицата и после само да вляза въвстаята да го оставям даспи и като изцъкли едни очи Shockedвсе еднотоку що се е събудил и айде пак наново, аз се оспокоявам че го боли дупето(страхотно много се е подсякъл и нищо не помага #Crazy)ама той и преди си правеше така тогава пък си виках че е от колики ама то така погледнато до 2-3 годишна възраст все трябва да се успокояваш със нещо LaughingПонеже нямам много време да чета и ако може да ми кажете като по- опитни Grinningкога трбява да започна да го отказвам от нощното хранене и изобщо как дастане това,защото мног осъм чела но все си мисля, че няма да стане за това предпочитам нещо изпробвано.Пожелавам на всички късмет и дано скоро отмине всичко това и насптъпят по добри времена : Peace

# 36
А и да питам нещо друго - извинявам се че се намесих така в темата де- кога, на колко месеца трябва да започна да му чета и да си играя с него,защото сега ми се вижда доста малко да ме разбере - или аз така си мисля и как трябвада си играя с него как да го забавлявам- вие как се справяте със задачката newsm78???!

# 37
  • Мнения: 2 323
Зъхи, единственото, което мога да ти кажа е, че и ние сме на тоя хал от известно време, с някои излючения, когата по някакви причини забравя да се събуди 1000 пъти и ги докарва до 500 Mr. Green Аз и за това пусках тема за отказване от нощното кърмене, но по-точно беше да напиша нощното събуждане, защото по-често само това прави. Най ми е готино, когато е незнам колко часа и съм я приспивала с всички възможни методи в продължение на много време , през което тя е придремала, и идва момента да се измъкна от леглото, повдигам я внимателно, слагам я в нейното, като през това време се сещташ, че не дишам, нали? Mr. Green И докато стигна до вратата тя е скочила, изправила се е в леглото и:
а) вика и крещи като голям човек;
б) смее се и ме вика да си поираем Mr. Green
Който и вариант да е аз съм  Sick и пред умиране... Не те успокоих много, даже сега отивам а пия една вода, защото Йоанна е 20 дни по-малка от Емата и ако е период - може и по- весело да стане... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Пък може и това да е мах на ситуацията.
Успех ти желая и не се  #2gunfire, че какво ще павят чаветата и мъжО без теб Heart Eyes

# 38
Ех, Зъхи, Зъхи! Доскоро и при нас положението беше абсолютно същото, ДОСКОРО! Както можеш да видиш по лентичката ми и аз имам по голямо дете, което иска вечер майка му да му прочете приказка, да си поговорим и поиграем, но поради наложеният ми маратон бях вечно недоспала, супер изнервена и все не ми стигаше времето. И след много безсънни нощи Господ ме просветли с една идея. Ето накратко какво направих:
 Бях чела някъде, че дете, което заспива вечер със сукане е почти сигурно, че ще се събуди през ноща да суче отново. Та аз направих следното- когато заспи вечер на гърдата , моят Бимбо се размрънкваше отново най-късно до половин час след това, и точно тогава изпращах баща му в спалнята да го люшка и носи до откат. Понякога заспиваше и след 1час, но пък заспиваше наистина дълбоко и спеше поне 3-4 часа. Важното е в този период да не ме вижда въобще, защото тогава вече става страшно. Нашият тати го обгръщаше с много нежност и милувки за да не се сеща за мене в този период на заспиване. Когато се събуди през ноща, след няколко часа сън, го накърмвах и той заспиваше пак на гърдата, и след 15 мин. се събуждаше отново с мрънкане да ме търси, таткото отново си влизаше в ролята и повтаряше цялата процедура по заспиването. Нека да кажа,че тя понякога траеше и само 5 мин. Това продължи не повече от 1 седмица и така постепенно бебо се научи да се буди общо до 3 пъти на нощ, като баща му вече него умиротворява просто защото той се научи , че и да заспи понякога на гърдата и след това ако отново я потърси, не от глад, просто няма да я получи. Сега обикновенно заспива по два начина: или на гърдата ми, или ако не е заспал, когато го кърмя, го приспивам с малко люшкане на ръце или в шезлонга, когато вече му се е доспало/най- много до 1.5час след последното кърмене/. Д руго важно нещо е, че не му давах безразборно да суче прес деня-правех му интервали нъй- малко през 3 часа, а също така наблегнах и на захранването. Също така го научих, някои от дневните му приспивания да стават в шезлонга или просто в ръцете на мама, но по- трудно ставаше когатое в мен, заради допира до гърдите ми, които му действаха много раз сънващо ако не му бяха в устата. Успередно с това задължително му пеех/ Бимбо си има любими песни/.
Та всички тези неща , направени в синхрон заедно, Слава Богу ни помогнаха да излезем от онова положения на многобройните събуждания нощем, вечното мрънкане и лекия сън. Сега той наистина спи продължително и дълбоко!Успех Зъхи! Надявам се , че съм ти била полезна!

# 39
  • Мнения: 3 550
Разбирам те и ти съчувствам. Точно до преди 2 дни и ние бяхме на същия хал. Будене през 1 час нощем, а при добро стечение на обстоятелствата - през 2 часа. Той може да заспива и без цица, но все пак ме вика. Свързвам го с две неща: пробиване на горни резци и усвояване на нови умения (научи се да се изправя по мебелите, тренираше по цяла нощ  Mr. Green и ме викаше да се похвали). Може ли и при вас да има нещо такова? Да те успокоя, че сигурно все пак ще е само период и ще отмине, но трябва да стиснем зъби. Сигурна съм, че и при жабчето и при Ема не е въпрос на глад. Пробвай с промяна на температурата в помещението, както вече са те посъветвали. Пробвай с повече гушкане и игра през деня, докато `и омръзнеш. Ти нали имаш слинг? Разнасяй я със себе си, на масата да е с вас и т.н. Дано скоро да се похвалиш с подобряване на положението!

# 40
  • Мнения: 219
Ох, миличката ти  Hug искрено съжалявам за тоз кърмачески тормоз от страна на Емата - знам какво е да гледаш бебе/дете с крехък сън. Томси ми ги правеше тези същите "бели " нощи на 8-9 месечна възраст - будене през 45 мин. като по часовник, само дето не го кърмех нощем и го преспивах с бибата. Иначе се държеше съвсем по описания от теб начин.
Моето предложение е като не може да заспива спокойно и дълбоко в 8 да пробваш да дремне късно към 6.30 - 7.00 и после да вечеряте всички  Simple Smile, може и тя да си хареса нещо от вашата трапеза, гушнати тримата с баткото да прочетете приказка и после за съжаление на мъжо да си легнете заедно тримата. Така не че ще суче по-малко нощем но поне на баткото ще му е по-добре, а пък и това е нещо.
Успех, стискам палци  Simple Smile

# 41
  • UK
  • Мнения: 1 334
и аз със вас  Grinning както си запиваше сама, без люшкания и т.., ставаше да яде и пак заспиваше, сега вече е коренно различно положението- не иска биба, не иска да я гушкам, баща и като я вземе се хили и се разсънва. само цицата работи, по 100 пъти на нощ. то само това да е, ама като и писне да я дъвче иска да си играем  Shocked не се буди от глад, зщото тя вече нощем не суче, само дъвче. пробвала съм да дам адапте с бисквитка и без-не ще да го вкуси. засега и придърпах леглото до нашето и като се буди се примъквам до нея, ама не се наспивам въобще  Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 4 381
Зъхи, не знам какво да те посъветвам. И при нас е имало такива моменти, но винаги са били свързани с боледуване или зъбоникнене.  Още от малка я свикнах с нашия режим и вечер заедно ядеме и заедно заспиваме. Ако искаш прочети и това http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_1_10&PHPSESSID … 63820824ce7d8cd8d. Може да намериш идея поне как да успяваш да обръщаш достатъчно внимание и на баткото.

Общи условия

Активация на акаунт