Учите ли вече чужд език?

  • 6 953
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 241
Лилу25, има цяла тема в чужбинския по този въпрос. Simple Smile

# 91
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
запис, че нямам време да прочета цялата тема, а ме интересува Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 329
Приемате ли мнение от още един даскал по западен език?  
Според мен оптималната възраст за започване изучаване на чужд език е 3-4-5 клас. Не по-рано.
Допреди това децата още български не са усвоили както трябва. Преди години е нямало такова напъване за изучаване на чужд език от 3-4 годишни. Самите хора, които са станали учители в последствие, са започвали от по-късна възраст, но в крайна сметка са овладели езика достатъчно добре. Говоря принципно. Сега започват едва ли не от яслите, а в крайна сметка излизат все по-незнаещи. Това е моето мнение.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми е на 6г.
Знае отделни думички на френски и английски, но то е по-скоро под формата на игра. Когато има желание го занимавам аз сама вкъщи. В  училище имат часове по английски /става дума за предучилищна/, но там почти нищо не научават. Каквото знае, го знае от мен вкъщи.
Сериозно нямам намерение да го тормозя с езици.
Искам най-напред да може да говори и пише правилно на български.
Аз самата започнах да уча френски едва в 4-ти клас, но това не ми попречи да го науча достатъчно добре. Английски започнах да уча едва след подготве / т.е. в 8-ми клас/. На "стари години" учих чешки и руски в университета чак.
Стига да има желание, време и начин ще се намери.
Болните родителски амбиции бебе, което български не знае, да ходи на уроци по английски /примерно/ са ми непонятни ... При все, че съм се занимавала много с езици и съм филолог...

Много правилно :
Сега започват едва ли не от яслите, а в крайна сметка излизат все по-незнаещи. Това е моето мнение.




Общи условия

Активация на акаунт