Идват месеци с вируси - как да предпазим децата?

  • 68 758
  • 272
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 116
Моят опит  Wink

До този момент малката не е пила традиционно лекарство. Хомеопатичката ни спечели пълното ми доверие и до сега не е грешила в преценката. Надявам се и за напред да е така. Дъщеря ми много бързо се повлиява от лекарствата, които са и назначавали.
Подсилвам имунната и система с билков сироп на основата на черен бъз и ехинацея. Сутрин и давам по лъжица мед. Редовно дъвчи витамин C - органично. Храни се добре, яде само сезонни плодове и зеленчуци. Сушени плодове вместо бонбони. Не съм и давала шоколад, избягваме бялата захар.
Посещава редовно държавна ясла и от 28.10 до сега е отсъствала само два пъти по 4 дни. Единия от които я спрях, защото избиваше кътник а тогава се срива имунната система.
И според мен хомеопатията не е панацея, но ако мога да избегна лечението на конвенционалната медицина ще го направя.

Пожелавам на всички: здрави и силни деца  Grinning

# 211
  • Мнения: 3 158
Нищо подобно!Няма такова нещо ' хомеопатията при едни действа , а при други не'. Тя или действа или не се лекуваш при класически хомеопат.

Нещо подобно-лечение при класически хомеопат и доста лош резултат...сташни зомбита сте,ей,като прочетете нещо в една книга или ви надъхат не вярвате на нищо друго..е,аз вярвам на очите си-хомеопатията не работи при всички и може да е опасна.

# 212
  • Мнения: 116
Иска ми се да споделя този клип с вас:

http://www.youtube.com/watch?v=8gUJnUEzem4&feature=bf_next&a … 9C799C&lf=BFa

Сигурна съм че фанатизирането води до профанизиране, но тук има разумни жени, които могат да вземат решение, получавайки информация. 

# 213
  • Мнения: 180
Simple Smile ееееее недейте така,оправихме алергии при децата.Аз имах една година световъртеж и всички Доктори ми казваха-така ще е.Е да ама не е така.Как може едно дете да си внуши и да се излекува от пневмония доказана със снимка Simple Smile Но всеки си решава  и пострадалите са от конкретния "хомеопат" ,а не от хомеопатията. ooooh!
Подкрепям тези думи! Peace
И само да вметна,че понякога при хомеопатията се иска да се приложи и малко търпение и вяра.
В началото и аз бях малко скептична,на тръни бях,защо детето не се излекува за 3 дни-примерно,а трябва да чакам ...да реем 7 дни.Понякога почти съм губела вяра,когато след прием на лекарство симптомите се засилват,но все пак дето се излекува.От 2 години не сме стъпвали в аптека!Много съм доволна,а и като цяло забелязвам,че по-малко боледуваме. Peace

# 214
  • Мнения: 152
Нищо подобно!Няма такова нещо ' хомеопатията при едни действа , а при други не'. Тя или действа или не се лекуваш при класически хомеопат.

Нещо подобно-лечение при класически хомеопат и доста лош резултат...сташни зомбита сте,ей,като прочетете нещо в една книга или ви надъхат не вярвате на нищо друго..е,аз вярвам на очите си-хомеопатията не работи при всички и може да е опасна.

Моля, моля, уважаема, госпожо/госпожице или господине, не сте наясно с компетентността ми в дадена област, така че коментара ви е напълно излишен. На всички им стана ясно, че ако не ви лекуват по правилата на хомеопатията, то същата, разбира се, че ще бъде опасна. Явно четете между редовете. Моля, да не спамиме излишно повече темата, така или иначе, коментара ви пак ще бъде излишен.

# 215
  • Мнения: 3 158
Аз си казвам мнението по темата въз основа на наблюденията ми.Изобщо не съм коментирала компетентноста на който и да е,знам че тук капацитети има много LaughingНезнам кой как определя чий коментар ще е излишен само защото не му харесва...за мен хомеопатията не струва и ,,лечението'' по този метод е равно на плацебо.

# 216
  • Мнения: 152
E, хайде сега. Не сте коментирали. Не знаете кой колко книги чете, нито знаете кой кого надъхва, а още по-малко пък знаете кой какъв е във форума, а още по-малко пък имате право да наричате някой "сташни зомбита"-каквото и да означава това. И на всичкото това казвате, че не сте коментирали. Stop Във вашия случай някой лекар хомеопат може и да се е упражнявал  "що е плацебо?" и "що е хомеопатия?", но в други случаи с правилно хомеопатично лечение- се лекуват успешно редица болести, които традиционната медицина само подтиска. Така че не е правилно да правите такива грандиозни констатации за наука, създадена преди 200 години. Най-малкото ако беше така, някой все щеше да стигне до вашето заключение за толкова време. По добре потърсете причината за проблема ви някъде другаде- сигурно е във лекуващия ви, какъвто и да е той.

# 217
  • Мнения: 3 158
Мда,то доста хора са стигнали до моето заключение за ,,науката'',която ако вършеше работа нямаше изобщо да има традиционна медицина..кое е правилно мога и сама да преценя без да ми се размахва пръст кой колко книги е чел(и аз съм чела книги,но ми се намекна,че не съм чела правилните Laughing Laughing Laughing).Но хайде стига да ...как беше спамимЕ Laughing

# 218
  • Мнения: 152
Е, не е като "сташни", или пък като многоточие от две точки, или пък липса на интервал след всеки пунктуационен знак, както и липса на кавички при цитиране. А и това с книгите беше ваш коментар, всъщност никой не се интересува вие колко книги сте чели и какви. Crazy

# 219
  • Мнения: 116
Момичета, давали ли сте пчелно млечице на децата и ако "Да", какви са впечатленията? Аз се чудя дали да не подменя от известно време клеевата тинктура с пчелно млечице, че малката започна да я разпознава в соковете и става доста трудно да я подлъжа  Crossing Arms 

# 220
  • София
  • Мнения: 118
Мда,то доста хора са стигнали до моето заключение за ,,науката'',която ако вършеше работа нямаше изобщо да има традиционна медицина..кое е правилно мога и сама да преценя без да ми се размахва пръст кой колко книги е чел(и аз съм чела книги,но ми се намекна,че не съм чела правилните Laughing Laughing Laughing).Но хайде стига да ...как беше спамимЕ Laughing
Не се сдържах да не се включа след този пост. Традиционна медицина в този си вид винаги ще има, защото фармацията е гигантска машина за пари и никога няма да се позволи "затваряне на кранчето".....
Не съм от крайните родители, но възможностите на хомеопатията съм я изпитвала не веднъж и с двете деца  Peace.
По темата - давам саменто, коластра, зелена енергия (редувам ги) и хомеопатия, разбира се.

# 221
  • Мнения: 1
Иска ми се да споделя този клип с вас:

http://www.youtube.com/watch?v=8gUJnUEzem4&feature=bf_next&a … 9C799C&lf=BFa

Сигурна съм че фанатизирането води до профанизиране, но тук има разумни жени, които могат да вземат решение, получавайки информация. 

Да , клипа навява на някои мисли.Истината обаче е както винаги някъде по средата.

# 222
  • Мнения: 4 697

Да, всички знаем за неправилната употреба на медикаменти, но съгласете се, че изборът на личен лекар си е наш. Ако не сме доволни от един можем да го сменим и така докато станем доволни...
П.С. Четири години пътувах по 250 км в посока, за да заведа детето си при личния му лекар   bouquet

А по темата за вирусите аз давам чист гел от алое (заради многото ни хранителни алергии) и откакто го пие най - сериозната му болежка е зачервено гърло - дай Боже така да бъде и занапред  Praynig че ми писна 5 години от септември до март да сме с кашлица и сополи и при всяко кихване срещу него и всеки вирус в градината ние да сме следващите болни  Confused

# 223
  • София
  • Мнения: 276
Много полезна темичка, черпя доста информация от нея Hug

Здравейте,

Чета коментарите за Самбукус-а и черния бъз и реших да си кажа мнението. Аз съм голяма фенка на Самбукус-а, давам го на дацата си от 2-3 години. Влязох в сайта на Nature's way и прочетох, че в Самбукус се влага култивиран черен бъз, т.е. набран от плантации. Заводът на Nature's way има сертификати като за производство на лекарства. В Америка контролът е доста сериозен. Някой може ли да каже къде е фабриката на ЕТ "Юлия", да покаже снимка от нея. Също така знае ли някой откъде ЕТ "Юлия" е набрала черния бъз, как го е съхранявала, как го е преработвал и кой гарантира какво и колко е сложено в бурканчето. Аз предпочитам да давам на децата само продукти с доказан произход и качество. tandonova79 знаете ли какво давате на децата си? Аз не бих рискувала. Момичета, вие какво мислите?



Черен бъз си приготвяме сами-на есен. Отиваме на чисто място и си го берем. За 3-год. ми дете не съм давала, но баткото и аз взимаме в моменти на грипна епидемия ( като сега) или като се почувстваме зле. Малко сме несериозни, защото би трябвало да се взима всеки ден  Flutter  От година на година правя все повече, даже и близки "запалих"  Laughing.

И аз да дам и аз своят принос тук, искам да похваля Инфлуцид-а . Ползваме го при първите симптоми на болестта и на всички ни влияе мн. добре.

За  3- год. ми дете давам всеки ден по съвет на Д-р Михайлов Клеева тинктура + Сребърна Вода . В някои дни давам и  Органичното Вит. С ( Цитровит) За сега съм мн. доволна. При нужда се лекуваме с хомеопатия. Болестите минават бързо и леко.

# 224
  • Мнения: 2
Не всички имат възможност да си берат и правят сиропи от бъз затова  си купуват Самбукус.Аз също имам сироп от цвят на бъз само , че не го ползваме за лечение, а просто така.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт