Ти си мъж..;)

  • 8 715
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 210
Трещи, имам доста приятелки и познати, които са споменавали, че биха искали да са се родили мъже  Wink И мен това винаги ме е изумявало!

Да, а после да ахкат по съпругите си какви са им мъже оправни  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 7 947
А колко ли зле трябва да се чувстваш, че си жена, за да се радваш, че те наричат мъж. 

Ммм, странен завой прие логиката ти.  Thinking
Не мисля, че има връзка.

# 62
  • Мнения: X
Май излязоха по-хитри от нас. Дадоха ни със зор да заемем всякакми позиции и тихичко абдикираха.
Абе ,казвам аз ,че еманципацията е измислена от мъжете,да си улеснят живота и да не стоят жените без работа,ама.... никой не вярва...    Laughing


# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Че то си е прецаквация  отвсякъде!  Laughing Изисквания като към мъжете като работоспособност и отговорност по осем часа на ден наа работа, на всичко отгоре и къща и деца! И какво накрая, пак по-малко пари и признание от обществото! Майтап, майтап, ама... нали знаете...

# 64
  • Мнения: 7 947
С такива обобщения...имам чувството, че живея в друг свят, което едобре за мен де  Laughing

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 364
С такива обобщения...имам чувството, че живея в друг свят, което едобре за мен де  Laughing

Наистина е добре за теб. Обобщенията никак не са далеч от истината, за съжаление.  Confused

# 66
  • Мнения: 64
 Ти си мъж!...Що за комплимент?!  ooooh!

# 67
  • Мнения: 755
Какво се радваш, казали са ти, че жената е номер две. Да те нарекат мъж, мъжко момиче е комплимент. Да те нарекат женка или женски полов орган е обида.  Sick

Joy Joy Joy Е, не "уби" ме просто. Laughing По темата- не мисля, че е комплимент, защото мъжете /ще ме прощават за феминизмът/ но ги възприемам за по-слаби от жените/психически, емоционално, рационално и дълновидно/. Сори , но практиката просто ми го потвърждава, винаги съм искала да бъда по-слабия пол , но все повече се убеждавам, че принадлежа към по-силният/ да му се не види и този път съм прецакана Laughing/.

# 68
  • Мнения: 1 340
Абе, айде, мъжете това не обичали, пък онова не обичали! Жените някой пита ли ги какво обичат и какво не обичат, като дойде зор колко жени бягат и колко мъже? Ейтака, като гледам наоколо, мъжете без работа - жените издържат семейството с мижавите си заплати; на мъжете им идва много и напускат семейството - жените гледат къща и деца, че и мизерна издръжка от бащите дори няма; някой се разболее сериозно, много мъже абдикират, нерядко при дете с увреждане "не издържат" и си бият шута - жените пак мъкнат всичко на гърба си; при социални проблеми и дори трагедии все жените са на улицата да протестират . майки срещу дрогата, майки на загинали в казармата войници, майки за по-добро образование, здравеопазване. А, да, сега се сетих, мъжете бяха на улицата, когато трябваше да защитават ракията. Та, каквото и да си говорим, отговорните мъже са сравнително все по-рядко срещани и жените са много по-активни и отговорни. Като стане криза един мъж може да се уплаши и да се пропие, захване с хазарт, все да не му приляга работата, а жените не смеят да останат без работа, за да има с какво да хранят децата. На практика май излиза, че жените са силлните и отговорните, но социално, икономически и политически мъжете са в по-изгодна позиция.
Andariel   202uu
По темата и аз да се изкажа, "Ти си мъж" е най смешното подобие на комплимент, което съм чувала. Винаги са будели съжаление у мен подобни фрази Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 288
Всичко е процес. Жените дълги години са били потискани и с иззети социални, икономически и културни функции. В 20-и и 21-и век наблюдаваме процес на въздигане на жената или по-скоро заявяване от нейна страна на онова, което й принадлежи по право. И в процеса на адаптация и неясни граници между половете ще има и словесни недоразумения, едно от тях е това изказване. Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 2 217
Всичко е процес. Жените дълги години са били потискани и с иззети социални, икономически и културни функции. В 20-и и 21-и век наблюдаваме процес на въздигане на жената или по-скоро заявяване от нейна страна на онова, което й принадлежи по право. И в процеса на адаптация и неясни граници между половете ще има и словесни недоразумения, едно от тях е това изказване. Wink

 newsm10

# 71
  • Мнения: 442
Абе, айде, мъжете това не обичали, пък онова не обичали! Жените някой пита ли ги какво обичат и какво не обичат, като дойде зор колко жени бягат и колко мъже? Ейтака, като гледам наоколо, мъжете без работа - жените издържат семейството с мижавите си заплати; на мъжете им идва много и напускат семейството - жените гледат къща и деца, че и мизерна издръжка от бащите дори няма; някой се разболее сериозно, много мъже абдикират, нерядко при дете с увреждане "не издържат" и си бият шута - жените пак мъкнат всичко на гърба си; при социални проблеми и дори трагедии все жените са на улицата да протестират . майки срещу дрогата, майки на загинали в казармата войници, майки за по-добро образование, здравеопазване. А, да, сега се сетих, мъжете бяха на улицата, когато трябваше да защитават ракията. Та, каквото и да си говорим, отговорните мъже са сравнително все по-рядко срещани и жените са много по-активни и отговорни. Като стане криза един мъж може да се уплаши и да се пропие, захване с хазарт, все да не му приляга работата, а жените не смеят да останат без работа, за да има с какво да хранят децата. На практика май излиза, че жените са силлните и отговорните, но социално, икономически и политически мъжете са в по-изгодна позиция.

     Напълно подкрепям. Колко обиди съм отнесла от ''мъже'' за това си мнение...  Peace
     Но за щастие има и такива, които поемат голяма част от задълженията- чистят, готвят и пр.

# 72
  • Мнения: 4 668
Често го чувам ... Laughing а иначе на вид съм крехка девойка  Simple Smile И аз го приемам за комплимент , просто ситуациите в които ми е казвано са били такива , че е казано с много любов и добро чувство ... А , казвал ми го е и много скъп за мен приятел , за който да ми каже това беше върха на върха на комплиментите  Simple Smile
Веднъж ми го каза през зъби и пича , който ми оправя колата - отивам при него и разпалено му обяснявам  , че ми тропа носача на колата . И той ми се сопна - "ти пък как разбра , че е носач" ... Изнерви ме и му изнесох някаква лекция ... той после само процеди през зъби , че съм била мъж в женско тяло  Joy Ама ми е приятелче и не му се сърдя . Лошото е , че сега винаги ме пита какво и е на колата , а аз не всеки път знам ...

# 73
  • Мнения: 2 175
Истински се забавлявах докато ви изчета..))
Не е истина докъде могат да ви стигнат фантазиите..

Защо всъщност пренебрегнахте единственото мъжко мнение тук:

Случвало ми се е да казвам това, в следните категории случаи:

- специален комплимент към девойки, които харесвам много, и всякак, освен сексуално


Това имах предвид. Аз знам, че човекът нарекъл ме така наистина много ме харесва. Както и че и двамата ми "съпрузи" също доста често го казваха/казват с възхищение.
И не защото съм мъжко момиче- а преди всичко, защото реагирам адекватно според дадената ситуация.
Май само Нел ме е разбрала какво имам предвид..Wink)

# 74
  • София
  • Мнения: 6 810
Не искам да съм мъж. Искам да съм ЖЕНА.
И не ми се получава винаги, уви. Много мъжки ни е светът.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт