Ти си мъж..;)

  • 8 710
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
...но с разума и духа на мъж, т.е. трезво-мислеща и практична, с логичен ум и инженерна мисъл. Не сълзлива буря от необуздани емоции и хормони, която я е страх от паяци и не може да си смени крушката  Wink Не всички мъже в днешно време са Мъже, но пък и много жени са лигли и кокони.

Toва е ужасно - показва съвсем очевидно, че въпросният човек смята жените за някакви по-долнокачествени същества, при положение че само в изключителни случаи им приписва "редки" качества като логичен ум и практичност. На такъв направо би ми идвало да зашлевя шамар през наглата уста. Един истински кавалер ще каже, че се възхищава от острия ти ум и че ти благодари задето така добре се сработвате и мислите еднакво, няма да се изложи с дърварското "ти си мъж...".

# 46
  • Мнения: X
..........Не всички мъже в днешно време са Мъже, но пък и много жени са лигли и кокони.

Е,на жените им отива да са лигли и кокони,но мъжете да не са мъже....смешно е,най-малкото...   Joy

А сериозно:Аз бих се замислила за мъжа,който смята мен, а и всички жени-немъже, за някакви сълзливи лигли,подскачащи на всеки паяк или тресяща се от нерви при всеки стрес...и признаващ само жена,която има поведението и характера на мъж.
Мъжът е мъж до Жени.
А ако очаква всеки път жена му да се доказва колко е жена-мъж.....  малко на слабохарактерност избива... 
  Laughing

# 47
  • Мнения: 7 947
Все пак е нужно човек да може да прави разликата - дали е казано в буквален смисъл или е просто вид комплимент, защото, вече се повтарям - ама понякога не самите думи, а това, което е вложено като смисъл, без да се вади от контекста - има значение.
Също така, когато това е казано в присъствието на други мъже - често има малко по-различен смисъл. На мен ми се е случвало и виждам тогава как другите мъже разбират, че всъщност те са се провалили един вид, за сметка на една жена, която е излязла повече нещо от тях в ситуацията.

# 48
  • Мнения: 2 510
Не се учудвайте толкова. На много мъже не им харесва тип "М.Тачър" и същевременно не обичат да бършат сълзи.
На мен обаче по не ми харесва да ме приемат в двете крайности, спрямо желанията си и изгодите.
Просто съм си средностатистическа жена.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, айде, мъжете това не обичали, пък онова не обичали! Жените някой пита ли ги какво обичат и какво не обичат, като дойде зор колко жени бягат и колко мъже? Ейтака, като гледам наоколо, мъжете без работа - жените издържат семейството с мижавите си заплати; на мъжете им идва много и напускат семейството - жените гледат къща и деца, че и мизерна издръжка от бащите дори няма; някой се разболее сериозно, много мъже абдикират, нерядко при дете с увреждане "не издържат" и си бият шута - жените пак мъкнат всичко на гърба си; при социални проблеми и дори трагедии все жените са на улицата да протестират . майки срещу дрогата, майки на загинали в казармата войници, майки за по-добро образование, здравеопазване. А, да, сега се сетих, мъжете бяха на улицата, когато трябваше да защитават ракията. Та, каквото и да си говорим, отговорните мъже са сравнително все по-рядко срещани и жените са много по-активни и отговорни. Като стане криза един мъж може да се уплаши и да се пропие, захване с хазарт, все да не му приляга работата, а жените не смеят да останат без работа, за да има с какво да хранят децата. На практика май излиза, че жените са силлните и отговорните, но социално, икономически и политически мъжете са в по-изгодна позиция.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 098
Andariel, няма как да не се съглася с поста ти  Peace Не случайно писах, че мъжете вече не са това, което са били преди години.

# 51
  • Мнения: 2 510
Абе, айде, мъжете това не обичали, пък онова не обичали! Жените някой пита ли ги какво обичат
Аз казах същото, нито обичат да ги командват, нито могат да носят на гърба си по-слаби.
Само, че аз не обичам да гледам попораснало дете.
Запазването и съхранението на поколението винаги е било приоритет на жените.

# 52
  • Мнения: 7 947
Andariel, няма как да не се съглася с поста ти  Peace Не случайно писах, че мъжете вече не са това, което са били преди години.

Еми и жените - не са това, което са били  Wink
Нима еманципацията не е равни права? Тогава и равни отговорности...

# 53
  • Мнения: 12 672
Май излязоха по-хитри от нас. Дадоха ни със зор да заемем всякакми позиции и тихичко абдикираха.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Напротив, Вили, жените винаги са били такива - носели са всичката отговорност, независимо дали по време на мир или война, по време на бллагоденствие или глад. И деца са гледали, и къща са въртяли, и на нивата са орали и жънали, а не са били принцеси на чардака. То, и чорбаджийските щерки са бачкали здраво!

# 55
  • Мнения: 7 947
Напротив, Вили, жените винаги са били такива - носели са всичката отговорност, независимо дали по време на мир или война, по време на бллагоденствие или глад. И деца са гледали, и къща са въртяли, и на нивата са орали и жънали, а не са били принцеси на чардака. То, и чорбаджийските щерки са бачкали здраво!
Тц. Прабаба ми не е работила никога. Сега ще кажеш, че тя не е всички, нали...

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
да, не е всички. Повечето хора са живеели на село, а жените на село работят много, наравно с мъжете. В града жените са работели по фабриките, пак наравно с мъжете.

# 57
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Мъж не са ме наричали. Обаче 100%-ва жена - да. В различен контекст.

Не искам да са съм пО мъж от мъжете или по-специално пО мъж от мъжа до себе си.

# 58
  • Мнения: 12 672
А колко ли зле трябва да се чувстваш, че си жена, за да се радваш, че те наричат мъж. 

# 59
  • София
  • Мнения: 23 098
Трещи, имам доста приятелки и познати, които са споменавали, че биха искали да са се родили мъже  Wink И мен това винаги ме е изумявало!

Общи условия

Активация на акаунт