Ти си мъж..;)

  • 8 717
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 120
Yulichka, не случайно този сочен епитет все по-често се използва спрямо мъжете.  Peace

(И да използвам случая да ти кажа, че си ми една от любимките във форума!  Grinning)

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 364
Хе, хе надух се.  bowuu  Blush   bouquet
Подредихме ги мъжете.
Магарчо, като знам колко си мъничка и сладичка, това "Ти си мъж!" определено е комплимент - отнася се изцяло за характера.  Wink

# 32
  • Мнения: 22 480
Бих се позамислила за качествата и способностите на човек, който ми заяви - "ти си мъж". )
Не съм мъж, не желая да бъда, нито да получавам подобни "комплименти". )
Държанието ми в определени ситуации би засрамило доста мъже, но това не означава, че съм "пич". )
Просто се държа подобаващо.

# 33
  • Мнения: X
Ако някой ми каже "Ти си мъж!", бих го изпепелила с поглед.
В никаква ситуация не бих приела това като комплимент....
Когато искаш да изкажеш възхищението си от способностите на една Жена,има толкова много други по-подходящи и по-точни думи,отколкото да я сравняваш с мъжете....
Обида си е отвсякъде.И жалко за мъжете,които мислят ,че така правят евала на жената...

Не знам да има мъж,който да подскочи от радост ,ако му кажат "Ей,ти си страхотна жена!" ,само защото пере,чисти или готви заедно с жена си у дома...   

# 34
  • Мнения: 1 910
Никой до сега не ми е казвал, че съм мъж  Blush
Няма да се разсърдя на този, който го казва- явно е, че влага положителен смисъл, но самият израз е много двусмислен. Както и "мъжко момиче"- не искам да съм мъжко момиче, пък, аз съм женско момиче  Crossing Arms

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Казано от мъж е комплимент, макар и недодялан. Синоним на "да имаш здрави топки". Точно обратното е, ако нарекат един мъж мухльо, което е почти синоним на п... Както и не се приема много като комплимент, ако на една жена й кажат колко е жена, толкова хубаво пере и чисти.

# 36
  • Мнения: 3 830
Точно така не са ми казвали, но съм чувала за себе си, че съм силна, че съм мъжко момиче и малко биха се справили с нещата, с които аз съм се справила. Отговарям: Никой не може да знае на каква сила е способен, докато не му дойде времето.

# 37
  • Мнения: 14 654
Щом не са ти го казали след секс, може да мине за комплимент.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 217
Щом не са ти го казали след секс, може да мине за комплимент.

 Joy Joy Joy

Да-а-а-а, това би бил уникален комплимент....Особено ако докато го изказва нежно заглажда с пръстче наболи женски мустачета.....

# 39
  • Мнения: X
Ами какво друго да кажа, освен "Честито".
Колкото до това на мен как би ми прозвучало - аз съм си фръцла и често се е случвало да чувам за себе си по-скоро лафове от типа "Барабар Петко с мъжете". Колкото и да се напъвам не мога да го докарам на мъж.
За да почувствам нещо като комплимент, то трябва да е наистина някакъв четкащ косъма суперлатив. Такива полови определения ми се виждат твърде слаби за човек с Его като моето Simple Smile

А съвсем оффтопик: Интересни промени търпи семантиката на думата "пич" във времето. Преди се ползваше с цел по-скоро да принизи, а сега да си "пич" е огромна чест.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 22:14 от Анонимен

# 40
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Случвало ми се е да казвам това, в следните категории случаи:

- помагайки на някоя приятелка преодолее кризисна ситуация - един вид окуражаване

- специален комплимент към девойки, които харесвам много, и всякак, освен сексуално

- специална реплика към една мацка, която държеше (а може би още) сервиз за шлайфане на глави.
Глави на цилиндров блок на ДВГ, да уточня.

# 41
  • Мнения: 1 175
На мен често ми го казват, и си го приемам като комплимент. Няма какво да развивам криворазбран феминизъм.

Ахахаха, ако ми го каже мъжът ми - лошо  Mr. Green
Не е задължително пък да е лошо. Моят мъж ми го казва. Даже понякога ми вика Дидчо  Wink И сам казва че това ми е предимство, и предпочита такива жени - на външен вид нежна и женствена, но с разума и духа на мъж, т.е. трезво-мислеща и практична, с логичен ум и инженерна мисъл. Не сълзлива буря от необуздани емоции и хормони, която я е страх от паяци и не може да си смени крушката  Wink Не всички мъже в днешно време са Мъже, но пък и много жени са лигли и кокони.

# 42
  • Мнения: 11 973
Преди години бях гледала някакъв телевизионен театър за лекари.
Майката навикваше дъщеря си/дъщерята беше млада лекарка/- какво е това чудо, по цели нощи не се прибираш, пушиш ит.н....а дъщерята отговори:"Работя като мъж, значи имам право и да живея като мъж".Сега ми се вижда глупаво, но тогава ми прозвуча очарователно.Но излиза ,че трябва да се състезаваме за да достигнем нивото на мъжете, вкл. и в сферата на забавленията.

Да, използва се като комплимент и от мъже, и от жени точно за силни и справящи се с всякакви ситуации жени.Но на мен не би ми харесало да ме окичват с такъв комплимент.Е, ако ми каже някой "Ти си истинска жена!"бих се разтопила

# 43
  • София
  • Мнения: 23 120
На мен често ми го казват, и си го приемам като комплимент. Няма какво да развивам криворазбран феминизъм.
Ахахаха, ако ми го каже мъжът ми - лошо  Mr. Green
Не е задължително пък да е лошо.
Дидитка, тълкуваме го по различен начин. Ако мъжът ми го каже - лошо за него.  Wink Няма да се впускам в обяснения, говорехме за един женски термин, използван за мъжете. Такъв мъж вкъщи не ми трябва. Аз съм силен характер и съм борбена, но вкъщи, с мъжа ми искам и имам нуждата да съм нежна и уязвима, ако щете. Дори и да преигравам! Но мъж няма как да го играя  Naughty

Последна редакция: чт, 29 сеп 2011, 08:57 от tonkabonka

# 44
  • Мнения: 12 677
На мен често ми го казват, и си го приемам като комплимент. Няма какво да развивам криворазбран феминизъм.

Според мен, точно това е криворазбрания феминизъм - да се стремим да сме мъже.  И да се радваме,  че ни смятат за такива. Жената нещо по-долно създание ли е?

Общи условия

Активация на акаунт