РЪЧЕН ХЛЯБ.Висок и въздушен!Лесен и истински!

  • 38 559
  • 170
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 420
     Хлебопеченето изобщо не е трудно!  Wink Hug

     Отдавна се каня да пусна тази рецепта в отделна тема.
     След поредния много сполучлив опит снощи най-сетне се реших!   Grinning

     Редовно правя този хляб вкъщи.Много си го харесваме.Винаги бухва страхотно!Получава се супер мекичък с приятна хрупкава коричка.
    
     Задължително го пека във форма с дупка.Ако не разполагате с такава поне ползвайте продълговата и тясна тавичка с високи бортове (може и две да ви потрябват).

     Продуктите за хляба са много обикновени.
     1 ч.ч. = 250 мл

    1/2 кубче жива мая,която трябва да шупне заедно с 1 ч.л. захар в 1/4 ч.ч. хладка вода
    1 с.л. оцет
    1/2 с.л. сол (може и малко повече към 2/3)
    4 с.л. олио
    1 и 1/4 ч.ч. хладка вода
    брашно за леко лепнещо тесто около 700 г


   Замесваме тестото и го оставяме да втаса около 50 мин..(ако в стаята  не е много топло,може и 1 час)
   Премесваме го .С ръце оформяме "салам",който усукваме леко и слагаме в предварително намазнена форма с дупка.
   Намазваме го с олио и слагаме във фурна за повторно втасване на 40 градуса (не повече!И без вентилатор.) за около 40 мин.(често ,ако видя че е бухнал достатъчно,съкращавам второто втасване до 30 мин.)
   Другият начин да го оформим.Раделяме тестото на 8 части.Оформяме 8 топки и ги нареждаме във формата.
   Печем до готовност "суха клечка".(Аз пека на 160 градуса +вентилатор,горен и долен реотан,второ ниво.Но вие се ориентирайте по вашата печка.)
   Още горещия хляб намазваме с бучка масло (това не е задължително,но все пак опитайте,защото придава много хубав аромат на хляба).Увийте го в кърпа.Оставете да изстине така.
   Да ви е сладко!  Heart Eyes

   Малко снимки:


     

   По-ниските хлябове са такива,защото съм използвала само 2/3 от тестото.От 1/3 правя разни други неща за забавление на децата.Като тези ,например:

  

Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 10:35 от Селма

# 1
  • Мнения: 2 776
Страхотен хляб, Селма   bouquet.
Следващия път в къщи ще хапваме твоя хляб, благодаря за споделената рецепта   bouquet.

# 2
  • Мнения: 7 420
   Ох...Почти бях тръгнала да трия темата....  Crazy

  Благодаря,polly Hug
  Дано ви хареса хлебчето!  Simple Smile

 

# 3
  • Мнения: 5 001
  Ох...Почти бях тръгнала да трия темата....  Crazy

 
Сакън!  ooooh!
smile3515
Да не пипаш хубавата ,прекрасна темичка! Ааааа-ма -ха!  Mr. Green  smile3516
Добре,че я видях навреме.....Браво!  newsm10

Ще го пробвам и аз това хлебче във форма с дупка  Laughing

Благодаря ти за прекрасната рецепта и за прекрасно оформената тема! Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 22 867
Селма, чуден е хлябът! Харесвам високи пити и хляб по принцип!   bouquet  chef

Що да триеш темата, добре си е! Peace

# 5
  • Мнения: 99
Селма поздравления за темата  bouquet
Ще потвърдя думите ти, че този хляб е страхотен. Имам тази рецепта (само олиото ми е съвсем по-малко) от една баба и наистина става много пухкав....дори и като изтине стои много мек.
С много малко продукти става уникално вкусно и лесно.
Преди 2г. и половина за прощъпулника на малкото правих пита с това тестото(точно бях научила рецептата).....стана ммммм Crazy
Много се зарадвах, че виждам тази рецептата. Според мен тайната на пухкавостта идва от оцета (защото съм пробвала същото но без оцет и става твърдо)

Отново   bouquet

# 6
  • Мнения: 7 420
  Мастърче,Лабрекс, благодаря ви!  Hug
  Щях да трия темата,защото мислех,че не предизвиква интерес.  Rolling Eyes

  janeta* ,радвам,че подкрепяш рецептата!
  До тази комбинация стигнах с експерименти и имровизации.Но от нея вече не мърдам. Crossing Arms Laughing
  Харесва си ми и толкоз!А и винаги се получава!  Party

  Леко по-мазничката консистенция на тестото наистина кара хлябчето да мяза леко на питка,но само лееееееко.....и това никак не му пречи.  Wink Grinning

# 7
  • Мнения: 40
  bouquet Селма, благодаря за споделената рецепта!  Hug
Една жена ми беше споделила подобна рецепта за хляб, но аз като добра домакиня я бях загубила при последното преместване  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 037
Направих го днес! Страхотен домашен хляб! Хареса се от всички Grinning Докато втасваше първия път тестото утрои обема си Crazy Направих го във варианта с топките, но явно на мен ми е по-малка формичката и имаше място за 6 топки. Така че останалото утре ще направя на пица Grinning
http://blondinka.snimka.bg/?album;aid=125210;pid=25181320

# 9
  • Мнения: 7 420
    sugar_baby,много се радвам!  Party Hug
    От снимката(благодаря за която   bouquet ) личи,че наистина си се справила страхотно!Хлябът е бухнал и много мекичък!  Heart Eyes

    Форма с какъв обем използваш?
    Моята е 2.5 л и събира цялото тесто. Peace

# 10
  • Мнения: 7 420
  bouquet Селма, благодаря за споделената рецепта!  Hug
Една жена ми беше споделила подобна рецепта за хляб, но аз като добра домакиня я бях загубила при последното преместване  Crazy


     Сега вече не можеш да загубиш рецептата!  Laughing
     Дано ти допадне и резултатът!  Hug

# 11
  • Мнения: 1 446
Мислех да правя питка днес, но за пореден път ще ти се доверя Селма, и ще направя този хляб днес.   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 420
    Искам да добавя нещо за оформянето на топки.
    Всяка топка,преди да я сложа във формата,премесвам с ръце.Месейки,завивам тестото навътре в топката,въртейки топката в една посока.

   Не знам ,дали съм много ясна....Някога съм попадала на видео с такова месене....Дано го открия.  Rolling Eyes

  Red Velvet ,успех!  Hug
  
    

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 10:59 от Селма

# 13
  • Мнения: 148
Как не видях по-рано темата.Токущо замесих ,а можеше да пробвам рецептата.Но във най-скоро време обещавам.

# 14
  • Мнения: 40
  bouquet Селма, благодаря за споделената рецепта!  Hug
Една жена ми беше споделила подобна рецепта за хляб, но аз като добра домакиня я бях загубила при последното преместване  Crazy


     Сега вече не можеш да загубиш рецептата!  Laughing
     Дано ти допадне и резултатът!  Hug

 Hug Да, добре че има мили и раздаващи се хора като теб   bouquet
В момента имаме доста от един арабски хляб, който моят син последно много хареса, но като привърши ще опитам и твоята рецепта и ще споделя резултата.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Гледам го това хлеб4е от няколко дни, днес ве4е ще го пробвам Simple Smile

Селма, как ще препоръ4аш да го пека? Искам да стане то4но като твоя, светъл и с тънка кора?

# 16
  • Мнения: 7 420
.......
Селма, как ще препоръ4аш да го пека? Искам да стане то4но като твоя, светъл и с тънка кора?
    Аз го пека на 2-ро ниво,горен + долен реотан,160 градуса и вентилатор.Около 40 минути.(Но това е само ориентировъчно време.Все пак и много други фактори влияят на продължителността на печенето:мощността на фурната,големината на формата и т.н..)

    Преди изпичането мажа само с олио.

    Ако искаш коричката да е мека,намажи хляба след изпичането с краве масло и го увий в кърпа,както съм описала в рецептата.Ако не го намажеш,коричката ще си остане хрупкава.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз го пека на 2-ро ниво,горен + долен реотан,160 градуса и вентилатор.Около 40 минути
Мерси Hug

# 18
  • Мнения: 1 437
пече се в момента , ухае божествено  Crazy

# 19
  • Мнения: 7 420
  Стискам палци!  newsm17

# 20
  • Мнения: 1 437
питката е готова   http://dessi71.snimka.bg/other/gradina.612142.25193519.big
и миУто действа  hahaha  http://dessi71.snimka.bg/other/gradina.612142.25193516.big

Селма искам да ти благодаря и за рецептите за маринованите камби и домати.  Hug
 

# 21
  • Мнения: 7 420

Селма искам да ти благодаря и за рецептите за маринованите камби и домати.  Hug
 
  Радвам се,че ти допаднаха!  Simple Smile

   Благодаря за снимките!  Hug
   С яйчице ли си мацнала хлебчето?Много хубаво блести!  Flutter

# 22
  • Мнения: 1 437
С яйчице , а след като я опекох и с масло я намазах.
А камбите ги правих днес за трети път. Първата доза свърши ,втората -намаля застрашително , та реших да потретя  Crazy

# 23
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Следващата събота съм почивка и ще събудя децата с този хляб. Embarassed/не съм се объркала със събуждането, те винаги спят до късно/ Embarassed

# 24
  • Марс
  • Мнения: 439
Ха, да се запиша, ей как съм изпуснала, уж те преследвам Селма  Hug  Аз да питам май няма да стане във формата ми за кекс, малка ще да е?

# 25
  • Мнения: 7 420
....  Аз да питам май няма да стане във формата ми за кекс, малка ще да е?
  Ще стане  Simple Smile ,ако формата е с обем не по-малък от 2,5 л (както съм споменала по-горе).Моята събира толкова (не повече).
  Твоята,дали е по-малка?

# 26
  • Марс
  • Мнения: 439
Да от тези малките тефлоновите е, и затова питам да не би пък да е много малка и да не ми се изпече.

# 27
  • Мнения: 7 420
   Ами,провери я,колко събира.
   После ще снимам моята,да я покажа.И тя не е от големите.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 037
Да от тези малките тефлоновите е, и затова питам да не би пък да е много малка и да не ми се изпече.
И моята е от малките кексови форми /незная точно колко литра е../ и пак си се получи идеално! При мен излязоха 6 топки, а както писах останалото количество на следващия ден направих на чудесна пица Laughing Скоро пак ще го направя:)

# 29
  • Мнения: 7 420
  Трябва да имате предвид,че хлябът расте не само настрани,но и нагоре.
  За сравнение....Ето хлябчето направено от 2/3 тесто в 2 и половин литровата ми форма:

  

   И още едно направено в същата форма ,но от цялото количество тесто:

  

    Както се вижда във втория случай,хлябът е само леко "цъфнал" настрани,но не е избягал,а е станал просто по-висок.

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 14:35 от Селма

# 30
  • Марс
  • Мнения: 439
Мойта излезе от форматааа още при втасването, сега при печенето ще видя ква ще я "Фтасам" Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Селма, хлябът е прекрасен, ще се пробвам днес:) Благодаря  bouquet

# 32
  • Мнения: 7 420
ev4o,леко ме напрегна вчера с това излизане от формата......
С какво приключи печенето на хляба все пак?  Rolling Eyes

aneleto,благодаря за милите думи!
ПОжелавам ти успех!  Hug

# 33
  • Мнения: 9
Благодаря на Селма, за рецептата на този чудесен хляб  bouquet.Аз, след изпичането го намазах със зехтин и също се получи мноооого добре.Още една рецепта от Селма в домакинският ми бележник.Поздравления и благодарности отново.

# 34
  • Марс
  • Мнения: 439
Аааааааааааа, стана върховна питка, не съм вярвала че мога да го направя, брей къв съм майстор само. Ми излезе си от формичката, покапа малко по фурната, но го преживях, струваше си, мъж ми я омете за нула време, благодаря ти Селмичке отново  Hug

# 35
  • Мнения: 7 420
ev4o,kакъв позитивен човек си Laughing Hug
Но явно това количество тесто е много за твоята форма.Ще си го знаеш за напред.  Simple Smile

didadidos , Hug
Идеята със зехтина е интересна.

Иначе хлябът може да не се маже с нищо.И пак ще си е чудесен!  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 283
Снощи го направих и се изяде веднага. Направих много снимки, но те не са важни. Важното е, че всички бяха възхитени от хляба и настояват да го правя всеки ден. Благодарности за рецептата от сърце bouquet.

# 37
  • Мнения: 7 420
desperation,много се радвам!  Party
Все пак бих се радвала да ни покажеш и някоя снимка,ако намериш такава възможност!  Hug

# 38
  • Мнения: 3 410
Селма бих искала да попитам на колко градуса го печеш хлебчето и на коя скара?

# 39
  • Мнения: 7 420
  Описала съм по-горе  Simple Smile
  Пека на 160 градуса +вентилатор,на 2 ниво,горен и долен реотан.  Peace (добавих го и в първия пост  Hug )

  Второто втасване на 40 градуса без вентилатор,горен и долен реотан. (това за всеки случай)  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 410
Благодаря ти Селма за бързия отговор Hug Уж прочетох всички страници , но това точно ми е убегнало, а съм заложила тестенцето вече да втасва. Само че смятам да го опека в две правоъгълни форми за кекс, надявам се тестото да ми стигне за двечките, не са много големи.
Според теб пак ли да усуча тестото преди да го сложа във формичките?

# 41
  • Мнения: 7 420

Според теб пак ли да усуча тестото преди да го сложа във формичките?
  Да,бих го направила.  yes

# 42
  • София
  • Мнения: 10 324
Благодаря Селма, за хубавата рецепта, ще я изпробвам и ще пиша или снимам Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Много сполу4лива рецепта Peace Хлябът стана толкова бухнал, все едно е с поне три яйца, а всъщност е съвсем постен Simple Smile Хареса ни много!

# 44
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето и аз да се похваля с хляба по рецепта на селма. Изключително приятно за работа тесто! Прекрасна рецепта! Аз нямах време да си играя да деля тестото на топки. Направих както селма описва "салам", който леко усуках и сложих във формата. Чудесен хляб се получи. 100гр от брашното замених с пълнозърнесто. Брашно общо ми отиде около 650гр. Отгоре с нищо не съм мазала.



Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 22:23 от nudel33

# 45
  • Мнения: 7 420
nudel33,браво,браво!Мноооого хубав хляб!
Благодаря за великолепните снимки!  Hug Hug Hug

belinda ,радвам се,че ти допадна рецептата!  Grinning

# 46
  • Мнения: 148
Селма,ето го и моят хляб.Не е толкова гладък отгоре като на Нудел,защото аз го усуках малко преди да го сложа във формата.Разрез нямам защото ме чакаха за да обядваме и нямаше време.Страхотен е,благодаря за рецептата.

# 47
  • София
  • Мнения: 18 679
Да похваля, 4е и на следващия ден хлябът си беше екстра и ставаше за рязане на филии, без да се разпада.

# 48
  • Мнения: 7 420
  О,да,Белинда! Благодаря! Hug Така и няма да се разпада докато не свърши.  Simple Smile
  Ще си остава мекичък и вкусен.
  Нищо общо с купешките хлябове.  Rolling Eyes

   ditsan,благодаря за снимката! Чудесен е хляба!  Grinning

# 49
  • Мнения: 3 410
Да докладвам и аз за моите хлебчета в петък - замесих тестото в машината, там си втаса  и след това го разпределих в две правоъгълни форми за кекс - еми станаха невероятни франзелки от детството ми - уникално вкусни и се изядоха веднага. Същия ден направих още две дози като в последната сложих тиквени, слънчогледово семе и челебитка. Просто нямам думи - голяма вкусотия е хляба.
Селма  Hug

# 50
  • Мнения: 7 420
    Браво,mama Tin!
    Ти и машина си имаш!Чудесно!  Hug



    Показвам поредния ми хлебец и формата,в която го пека

 

   

# 51
  • Мнения: 885
Селма,хлебчето изглежда невероятно  bouquet
А със суха мая дали ще стане и какво количество ще ми трябва за тази доза?Не съм майстор на тестените изделия с мая ,та да си попитам. Blush

# 52
  • Мнения: 7 420
mar4ela,не съм го правила със суха мая.....
Боя се,ако се ползва суха мая,ще трябва се промени и времето за втасване.Това ще те обърка още повече,щом не си много опитна....

По-добре пробвай с живата мая,както е описано в рецептата.Изобщо не е трудно.  Peace Hug

 Благодаря за милите думи!  Hug

# 53
  • Мнения: 885
Вчера си взех мая и днес изпробвах рецептата.Ами резултата е ,че гладниците не дочакаха да изстине Laughing


Стана много пухкав хляба,но не е висок,поради липсата на подходяща тавичка. Blush

# 54
  • Мнения: 7 420
   Марчела,радвам се,че ти е харесал резултата!  Hug

   Бих искала само да отбележа нещо  Flutter ,дано не ми се разсърдиш...  Hug
   Може и да греша,но от снимката ми се струва,че хлябът ти е малко превтасал(съдя по шуплите).Бих ти препоръчала,ако го правиш друг път,да съкратиш времето на второто втасване.Тогава тестото ще се надигне повече по време на печенето,независимо каква е формата.

    Ако все пак съм сгрешила,предварително моля за извинение!
    С най-добри чувства!  Hug

# 55
  • Мнения: 885
Селма,не бих се разсърдила за такова нещо. Приемам и критика ,и съвети.Hug
Все пак имаш по-голям опит от мен  Simple Smile.
Може и да е превтасало,тъй като спазих времето както е в рецептата,но моята фурна е малко "със собствено мнение Laughing" и вероятно е било по-топло.Тези дни ще правя хлебчето отново и ще намаля времето.
Абе ще го изпипам накрая,но трябва практика,а и когато има кой да ти посочва грешките,резултата ще е очевиден. Laughing

# 56
  • Мнения: 7 420
   Марчела, благодаря за разбирането!  Hug
   Щом фурната ти е "със собствено мнение",освен времето за втасване(2-то) ,намали и температурата.  Peace
    Успех!   bouquet

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 894
Здравейте Simple Smile
Селма, а от това тесто дали е удачно да пробвам да направя тутманик Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 7 420
  Да.Защо не?  Simple Smile

# 59
  • Сливен
  • Мнения: 894
Пече се в момента, с нетърпение чакам крайния резултат.Но вече усещам, че се очертава голяма вкусотийка Simple Smile

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 12:47 от iva i moni

# 60
  • Мнения: 173
Поздравления за хубавата рецепта, определено ще ми стане любима!   bouquet

Да покажа и аз моят първи хляб, направен от половин доза / че ако не беше станал да се изложа на половина  Joy /. Получи се, мнооооого е вкусен, и както мъжо каза - истински по БДС    chef



# 61
  • Мнения: 7 420
  Охо!magi71!Много ми е приятно,че се довери на моята рецепта!  Hug
  По снимката личи ,че си се справила перфектно!   bouquet

# 62
  • Варна
  • Мнения: 283
Невероятен! Току-що го извадих от фурната и съм във възторг! Селма, благодаря за споделената рецепта   bouquet  bouquet А дали ще стане с пълнозърнесто или типово брашно?

# 63
  • Мнения: 7 420
Radost Nezemna,  Hug Hug Hug
Не съм опитвала с други видове брашна,но не мисля,че има причини да не стане.  Simple Smile Пробвай!

# 64
  • Мнения: 282
Селма, благодаря за тази рецепта. Аз, която никога не съм месила, направих този хляб и нямам думи. БЛАГОДАРЯ ТИ!!!  bouquet newsm51 newsm51

# 65
  • Мнения: 7 420
nevinn, КРА-СО-ТА!  Hug Hug Hug
Наистина ли никога не си месила?  Shocked

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще го направя тази вечер. Смятам да е със суха мая- такава имам. Та, повече ли трябва да чакам да втаса или по-малко?

Селма, би ли написала диаметъра на твоята форма? Имам една-единствена дълбока с дупка и се притеснявам да не се окаже малка....  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 14:09 от Arayа

# 67
  • Мнения: 3 410
Aз понеже нямам кръгла форма си правя хлебчетата в правоъгълни форми за кекс - стават невероятни франзелки.





 Селма Hug

# 68
  • Мнения: 7 420

Селма, би ли написала диаметъра на твоята форма? Имам една-единствена дълбока с дупка и се притеснявам да не се окаже малка....  Rolling Eyes
   Колко литра събира твоята?Измери!Ако е над 2 и половина,става.  Peace

# 69
  • Мнения: 7 420
mama Tin,твоите франзелки са картинка! Прекрасни!  Flutter Hug

Arayа ,последно,като работих със суха мая,чаках доста повече(не говоря за тази рецепта,обаче).
Ако ти е проблем да се ориентираш за втасването на око,по-добре ползвай живата мая и следвай указанията в рецептата. Успех!   Hug

# 70
  • Варна
  • Мнения: 27
Да се похваля и аз със моя хляб! Правих го два пъти и двата пъти стана страхотен, добавих и слънчогледови семки. Този хляб стана любим на цялото ни семейство!
Поздравления Селма smile3501

# 71
  • Мнения: 7 420
pep4o,благодаря за отзива!Много се радвам!  Hug

# 72
  • Мнения: 2 776
Привет   bouquet.
За втори път правя чудесния хляб, благодаря Слема, за чудесната рецепта   bouquet
Но този път имам проблем, наръсих го със слънчогледови семки и сусам, че дребните много обичат да ги чоплят  Laughing, но когато намазах с масло, доста голяма част зрънцата  паднаха....и друг път ми се е случвало така, та как да избягам от този проблем, моля за съвет?

# 73
  • Мнения: 7 420
   Ще трябва да намажеш хляба и с жълтък.  Peace

# 74
  • Мнения: 2 776
О, мерси, никога не мажа питките и хлябовете, другия път ще пробвам с пр. мляко+ яйце ( не ми харесва само с жълтък,стават едни черни и нагарчащи, предполагам че е от фурната ми )  , дано си останат на мястото  Laughing.
Дано не забравя утре да кача снимките  Blush

# 75
  • Мнения: 7 420
  Написах "и с жълтък".  Simple Smile Имах предвид да прибавиш жълтъка към олиото(предпочитам го пред млякото).
  Иначе и аз не харесвам само с жълтък,и децата не харесват....  Simple Smile Peace
  Успех!Ще чакам и снимките!  Hug

# 76
  • Мнения: 1
Здравей те!
Този хляб,е най хубавия който съм правила през последните години.
Чудесна рецепта.Всички,в къщи го харесаха и питат кога ще им го направя пак.
Смятам да го пробвам и с други  видове брашна.Ако се получи  хубав хляб ще го
снимам за да се похваля и аз.
Благодаря ти Селма,за чудесната рецепта  bowuu
 

# 77
  • Мнения: 3 410
Аз я изпробвах с Грахам - станаха страхотни грахамени франзелки. Откакто я открих тази рецепта я правя и като хляб в машината, само намалих наполовина маята и става невероятен хляб
Селма 1000х Hug

# 78
  • Мнения: 7 420
mama Tin,като си намалила маята,отнема ли повече време да втаса?

jekova61,благодаря за толкова топъл отзив!  Heart Eyes Hug

# 79
  • Мнения: 3 410
Ами като намалих маята си влезе точно в режима на хлебопекарната и за 3 часа и нещо излиза готово изпечен хляб.
Ако пека в печката, а само тестото си правя в машинката си спазвам точно твоите грамажи. Но това е само за маята, всичко друго си е точно по рецепта, не се отклонявам извъоПще.

# 80
  • Мнения: 7
Здравейте! Нова съм,това ми е първият пост във форума (иначе го чета от години) и искам да благодаря на Селма за страхотната рецепта,която днес правя за втори път вече! Simple Smile)))) Не съм на "ти" с месенето,но се справих,мисля,добре!  Grinning Усмихната събота ви пожелавам,момичета!
 ето и моят резултат :

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 17:18 от MyP

# 81
  • Мнения: 7 420
MyP,чудесен хляб!
Определено моята събота ще е усмихната!  Party Hug

Добре дошла в бг-мамма! Честит ти първи пост!  bouquet

# 82
  • Мнения: 7
Ето ме отново!  Grinning Благодаря за топлото посрещане и още веднъж за тази прекрасна рецепта!  Hug Heart Eyes Споменах,че днес я правих за втори път и вече като "веща" си позволих да експериментирам и с пълнозърнесто брашно.Получи се разкош!  Heart Eyes Замесих едно бяло и едно пълнозърнесто тесто,втасваха заедно и ги изпекох заедно - никакъв проблем. Само да спомена,че аз всички до сега съм ги правила със суха мая и долу-горе спазих указаните времена за двете втасвания - казвам долу-горе,защото аз откакто съм започнала с изявите в кухнята,все на око слагам съставките и пак така се отнасям и с указаните времена за различните интервенции,но пък ми се получава!  Mr. Green
Селма,живяла съм в семейство със страхотна домакиня и абсолютна царица на питки,погачи и тн - мама,разбира се  Heart Eyes ,а сега съм прясно-прясно сгодена за моето момче Heart Eyes,което пък това е учило,с това се  занимава,както и семейството му.Та ... голяма мъка да се престраша да направя хляб - всичко друго мога,но месене,втасване и печене - не намирах смелост да пробвам дори... до сега! Благодаряяяя!!!  Mr. Green Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Hug
Ето и пълнозърнестия разкош ( а още топъл, с масълце и сиренцееее...  Heart Eyes ):


Само уточнявам,че сложих по-малко брашно може би.Знам,че пълнозърнестите брашна "пият" повече течност,затова трябва или водата повече,или брашното по-малко.
Отново пожелавам усмивки!  Hug

# 83
  • Мнения: 7 420
долу-горе спазих указаните времена за двете втасвания - казвам долу-горе,защото аз откакто съм започнала с изявите в кухнята,все на око слагам съставките и пак така се отнасям и с указаните времена за различните интервенции,но пък ми се получава!  Mr. Green

      За някои съставки и "времената" има причини да са на око.
      Брашната имат различна "набъбваемост" (не мога да намеря по-подходяща дума).Времето за втасване варира взависимост от температурата на помещението,нищо че изделието довтасва във фурна.И така.....
      Някои кулинарки интуитивно схващат условностите в кухнята и по-лесно и по-успешно се справят с повечето предизвикателства.Други не толкова....

       Хубав и слънчев ден!   bouquet

      Пълнозърнестото ти хлябче е много хубаво!  Hug

# 84
  • Мнения: 173
Не мога да се сдържа да покажа отново поредното ми хлебче /в случая разделих на два/, което в къщи стана любимо на всички!!! Само следващия път няма  да мажа с яйце, че става много твърда кората му  Wink



Огромно БЛАГОДАРЯ за хубавата и винаги сполучлива рецепта Селма!  newsm51 newsm51 newsm51

# 85
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Селма   bouquet за рецептата

Копнах си я и със сигурност това ще е питката за Бъдни вечер... Не че не ми се иска да я направя още сега, но избягвам да правя такива изкушения...

# 86
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Селма,моите поздравления за лесната и невероятна рецепта. Направих страхотен хляб,с който обрах овациите на домочадието. Снимах,но не съм свалила снимките от фотоапарата, Като ги сваля ще се "изфукам" и аз с това страхотно хлебче. Просто ти казвам само едно "благодаря",ако бях открила тази рецепта преди време нямаше да си купя хлебопекарна.

 newsm51 newsm51 newsm51

# 87
  • Мнения: 7 420
magi71,Medora,благодаря ви за топлите отзиви! Heart Eyes Hug

cikoni,наистина от това тесто би могла да се получи чудесна постна питка.  Simple Smile

# 88
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
Селме, аз също си мислех за Бъдни вечер това да бъде питката, ама защо нещо ми се мотае из главата, че не трябва да е с мая?
Само да сваля и аз снимките от фотоапарата ще си постна тука страхотното хлебче, снощи го доядохме, еми пак беше така мекичко и вкусно  Hug

# 89
  • Мнения: 7 420
  Десивалко,не съм много веща по въпроса какво точно се прави за Бъдни вечер.
  Не спазвам традициите кой знае колко..... Rolling Eyes

   Чакам снимки!  Grinning

# 90
  • Мнения: 1 753
Аз също искам да се включа и да благодаря за рецептата, която ще пробвам още сега. Hug
Нещо да попитам - фурната ми има минимум 100 градуса Rolling Eyes Селма, какъв е твоя съвет, как да постъпя за повторното втасване?

# 91
  • Мнения: 7 420
   Остави оформения хляб на стайна температура и следи обема на тестото.
   Не знам доколко си опитна в месенето и печенето,дали ще можеш да видиш "готовността" на тестото на око?  Thinking

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 21:23 от Селма

# 92
  • Мнения: 1 753
   Остави оформения хляб на стайна температура и следи обема на тестото.
   Не знам,доколко си опитна в месенето и печенето,дали ще можеш да видиш "готовността" на тестото на око?  Thinking

Имам известен опит, мисля, че ще се ориентирам. Благодаря ти за съвета, ще напиша после резултата какъв е.  Peace

# 93
  • Мнения: 38
Много благодаря на авторката!!!! Днес съм отпуска и мисля да го направя това страхотно хлебче!

  bouquet

# 94
  • Мнения: 2 126
И аз направих хляба,че е много подходящ за постите.Стана страхотен,но моят е в машината изцяло направен.На отложен старт ,сутринта ухаеше на току що изпечен хляб.Засега този хляб трайно заляга в менюто ни.Ще го пробвам и във вида на Селма,но нали все време няма......
Ааа и да кажа,че го правих с черно брашно и бяло (смесих ги) и един микс от ядки и брашна(2лъжици),суха мая и зехтин.Пропорциите дадени от Селма са идеални за отложен старт на хлебопекарна Hug

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 18:09 от Дес

# 95
  • Мнения: 7 420
   Дес,много се радвам,че остана така доволна от рецептата! Hug

# 96
  • Мнения: 1 176
Дес, колко суха мая сложи? А в какво съотношение смеси брашната?

# 97
  • Мнения: 2 126
Охх аз съм една дето не мери като слага(в случая маята)-да кажем че тръснах половин пакетче.А Брашната - 1:1(лек превес като че ли на черното сложих).
Днес или утре ще направя само с бяло брашно Peace

# 98
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Така, както си бях планирала да го правя чак за Бъдни вечер, снощи забърках един.
Даже не разбрах кога изчезна. ММ и дъщеря ми го упостошиха. Днес изпекох още един.
Селма отново благодаря за хубавата рецепта.

# 99
  • Мнения: 7 420
Така, както си бях планирала да го правя чак за Бъдни вечер, снощи забърках един.
Даже не разбрах кога изчезна. ММ и дъщеря ми го упостошиха...............
   Цял хляб ли?  #Crazy hahaha Браво на майсторката!  Hug

# 100
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
Селме, качвам обещания хляб, като за първи опит мисля, че ми се получи, а вчера направих Празеник със същото тесто, еми какво да кажа вълшебство мммммммм.........


Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 16:05 от desivalko_

# 101
  • Мнения: 3 410
А аз днес направих от това тесто питка със сирене - страхотнааааааааааааа Hug

# 102
  • Мнения: 7 420
   Деси,Мама Тин,и аз обичам всякакви импровизации!Браво на вас!  Hug

   Празеника изглежда страшно апетитно!  Crazy Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 721
Направих хлебчето за днешната вечеря по случай деня на християнското семейство. Получи се прекрасно на вид, но още не сме го опитали. Като го гледам как изглежда нямам никакви съмнения, че ще е прекрасно и на вкус. Ще снимам и споделя утре.Благодаря на Селма за рецептата.
Желая на всички здраве и любов в семейството.

П.П. ето го и него:

http://media.snimka.bg/9703/025660998-big.jpg

http://media.snimka.bg/9703/025661003-big.jpg

направих го с 1 пакетче(7гр.)суха мая

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 10:22 от zllate

# 104
  • София
  • Мнения: 62
Така,такаааа!
Ето го и моето хлебче-питка/беше де,още вчера го изядоха/
Благодаря ти за рецептата,Селма!Само замених прясната мая със седем грама суха.

# 105
  • Мнения: 7 420
zllate,cayman ,чудесни пухкави хлебчета! Благодаря за споделените мнения и снимки!  Hug

# 106
  • Мнения: 1 176
И аз благодаря на момичетата, които писаха, че са го правили със суха мая. И на Селма също, за рецептата.   bouquet
Тези дни и аз ще го направя. Следя темата, но се притеснявах заради маята.

# 107
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много е интересно това с оцета!
Аз правя почти същата рецепта - няма оцет и втасва един път, нищо не меря и за грамажа не мога да кажа
Много ми е любопитна разликата и тези дни ще пробвам Simple Smile

# 108
  • Мнения: 0
Никога не съм месила хляб , а много искам да опитам и тази рецепта ми се видя по-лесна от други. Само не ми стана ясно къде да сложа оцета  newsm78 ( не ми се смейте на тъпия въпрос  Embarassed ) Искам да зарадвм домашните и ще съм ви благодарна за помоща  Praynig

# 109
  • Мнения: 7 420
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

# 110
  • Мнения: 0
Селма , Благодаря  за бързия отговор  bouquet още утре ще се пробвам   Peace и ще докладвм .

# 111
# 112
  • Мнения: 52
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?

# 113
  • Мнения: 2 126
Aз вече Ен-пъти го правя Grinning Сега се меси пак в машината,а едно остатъче в хладилника го превърнах в нещо като плосък хляб с маслини отгоре.
В неделя правих мекици - невероятни.Този уикенд пак ще правя,толкова сполучливи станаха....Голямо разнообразие за постите ми е това тесто,а и доста талиеоформящо се очертава Joy hahaha

Ааа и да допълня,че аз хич не я втасвам маята.Размивам я във хладката вода,слагам всички вътре и машината меси.Перфектно се получава.Време за чакане няма.

# 114
  • Мнения: 7 420
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?
    Laughing Ами...ти ще ни кажеш....

     В рецептата съм написала,че маята се разтваря във вода с малко захар.  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 2 126
Сигурна съм че всичко ще е наред.Аз даже препоръчвам да не чакаш да втасва меси смело и после втасвай Peace

# 116
  • Мнения: 52
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?
    Laughing Ами...ти ще ни кажеш....

     В рецептата съм написала,че маята се разтваря във вода с малко захар.  Rolling Eyes

А пък аз, разтворих всичко с маята Embarassed Иначе вече минаха около 40мин. от втасването и много се е надигнало Heart Eyes Ще снимам Laughing

# 117
  • Мнения: 52
Сигурна съм че всичко ще е наред.Аз даже препоръчвам да не чакаш да втасва меси смело и после втасвай Peace

Дано. И аз мисля, че няма да имам проблем Praynig Но виждам вече доооста се е надуло и не виждам смисъл, да го пускам и в фурната да втасва. Мисля, направо да премина към печенето. Защото при нас е доста топличко, климатика бачка на пълни обороти Laughing Вие как мислите?

П.С.Реших си проблема Party Сложих го в фурната веднага след като, извадих пицата и сега втасва на остатъчната топлина Laughing

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 20:30 от `GHOst whisSpeRer* ~

# 118
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да се запиша и аз, с месенето сме на вие, но отстрани изглежда толкова лесно Simple Smile
Непременно ще се пробвам в събота!

# 119
  • Мнения: 11 823
Селмичка, прекрасен е хлябът! За миг не съм се съмнявала, пъров защото е твоя рецепта, второ защото и аз знам за тайната на оцета и имам една подобна рецепта за тесто за пици, мекици.. Но вкъщи се яде и пече малко хляб и предимно черен, затова досега не го пробвах.. Вчера обаче реших за гости и всички много го харесаха! Peace Аз го месих и втасвах първо в машината за хляб (която отдавна вече хваща паяжини), че преди това 2 дни все теста за коледни сладки правих и не ми се занимаваше.. Правих го със суха мая, и типово и пълнозърнесто брашно, пекох в 2 отделни правоъгълни формички! Фантастичен!  Hug  Дала съм рецептата, на майка ми също и ще се прави! Peace

# 120
  • Мнения: 4 070
СЕлма, записвам си тая рецепта само защото е пусната от теб! Аз много се страхувам да се пробвам с тестените- че все си мисля, че няма да ме бива толкова, а обожавам тестени продукти и ме е страх да правя, че много ги ям, но ти се доверявам изцяло и следващия път ще го направя това хлебче.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Направих хляба страхотно се надигна, поръсих го със сусам и маково семе. Обаче не го скопосах при печенето - явно или моите 160 градуса не са толкова или просто трябва да увелича времето, вътрешността като я стиснеш и става на топка... Малко по-късно ще кача снимки.

# 122
  • Мнения: 2 126
Просто си сбъркала при печенето.Аз като пека не следвам никакви указания в рецептите-пека докато се опече Peace

# 123
  • Мнения: 7 420
Направих хляба страхотно се надигна, поръсих го със сусам и маково семе. Обаче не го скопосах при печенето - явно или моите 160 градуса не са толкова или просто трябва да увелича времето, вътрешността като я стиснеш и става на топка... Малко по-късно ще кача снимки.
   Определено трябваше да печеш хляба по-дълго. Peace
   

Сиси ♥♥,благодаря за хубавите думи!Радвам се,че ви хареса хлябчето!  Hug

gundie,пробвай!Пожелавам ти успех!  Hug

# 124
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Просто си сбъркала при печенето.Аз като пека не следвам никакви указания в рецептите-пека докато се опече Peace
Уф на вид се изпече и не е толкова зле, но не е като оригинала. Но като за първи опит бива - досега не съм пекла нищо с мая, и с месенето не сме много добре Simple Smile Благодаря Селма, дори и моите две леви ръце се справиха задоволително Simple Smile Stop
 
 

# 125
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И един въпрос по технологията, защо моите топки станаха такива рошавки, а на Селма са гладки като яйце? Опитах с брашно, опитах с олио - цък не мога да ги загладя. Дали не съм го превтасала тестото първия път?

# 126
  • Мнения: 7 420
Doris,намазала си хляба с яйце май..?  newsm78
Аз мажа само с олио.  Peace


Благодаря за снимките!  Hug

# 127
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris,намазала си хляба с яйце май..?  newsm78
Аз мажа само с олио.  Peace


Благодаря за снимките!  Hug
Да с олио и яйце, нали не можах да оформя много гладки топки и затова реших да го докарам от украса за да замажа положението, а за да залепне сложих и яйце Simple Smile Но мнооого вкусен стана, макар и неперфектен. Със сигурност ще се повтори и ще покажа пак. Отивам да търся и други твои рецепти.

# 128
  • Мнения: 7 420
   Doris,топките ги меся малко по-особено.
   От парче тесто с ръце правя кръгче и загъвам краищата на кръгчето към средата,едно след друго,като въртя парчето против часовниковата стрелка.И така 8-10 (или колкото ми легне на душата) загъвания.После слагам топката във формата със "загънатото" надолу и облата страната нагоре.

  Питай,ако не съм много ясна. Ще ти отговоря.  Hug

# 129
  • Варна
  • Мнения: 4 057
   Doris,топките ги меся малко по-особено.
   От парче тесто с ръце правя кръгче и загъвам краищата на кръгчето към средата,едно след друго,като въртя парчето против часовниковата стрелка.И така 8-10 (или колкото ми легне на душата) загъвания.После слагам топката във формата със "загънатото" надолу и облата страната нагоре.

  Питай,ако не съм много ясна. Ще ти отговоря.  Hug
Аха! А аз като кюфтета!
Но много се запалих, благодаря още веднъж за споделената рецепта  Hug
Както е тръгнало може и някоя завъртяна питка да направя или козунак!?  Joy

# 130
  • Мнения: 7 420
   Питка като нищо ще завъртиш!  Wink Peace

# 131
  • Мнения: 4 070
Аз се чудех, ако го направя във форма за хляб, нали се сещате ония дълги- правоъгълни- тавички, дето са като малко хлебче.

# 132
  • Мнения: 3 410
Аз го правя в такива - от една доза ми се получават две страхотни франзелки. По напред в темата даже съм качила снимка на моите франзелки, може да ги погледнеш.

# 133
  • Мнения: 2 126
Всякак става,в каквито форми ти душа иска.Аз го правих в машината,в една йенска правоъгълна тавичка,питки в голяма тава,и малко тестото разстлано като запица и отгоре маслини.Всичко се получи идеално.затова не му мислете Wink

# 134
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз се чудех, ако го направя във форма за хляб, нали се сещате ония дълги- правоъгълни- тавички, дето са като малко хлебче.
Малко по-нагоре в снимките ми се вижда две трети от тестото го опекох в кръгла форма за кекс на топки, а останалото в продълговатата форма. Макар да не е точно за пример, но можеш да придобиеш представа.

# 135
  • Мнения: 4 070
Благодаря ви момичета за съветите- ще пробвам надявам се различни вариянти Hug
mama Tin , точно две такива тавички имам и си мислех,че щом е толкова обемен ще са ми нужни и двете и ти си отговорила много точно Hug

# 136
  • Мнения: 4 070
Направих хляба- използвах пълнозърнесто брашно, освен това мааалко не ми шупна маичката, но все пак хляба стана прекрасен, много вкусен и напълних двете продълговати тавички.

# 137
  • Мнения: 1 753
Чудесен е хляба, Селма, да дам отзив най-после.  Hug При нас от бързане да го опитаме, втаса само веднъж, но пак е мек и невероятно вкусен, с хрупкава коричка. Много ти благодаря за рецептата, отново. Ще го правим редовно със сигурност. Който не е опитвал, препоръчвам го с две ръце. Peace

# 138
  • Мнения: 4 070
Снощи пак го правих тоя път с типово брашно и стана много по- пухкав и хубав дори и от първия ми, въпреки вида брашно. Явно задобрявам, много лесно и прекрасно нещо. Страшна си, Селма. Желая ти много здраве и късмет през новата година и много хубави празници, сигурна съм , че за роднините ти ще са прекрасни, понеже ще си им сготвила вкусни неща Hug

# 139
  • Мнения: 2 776
Искам да направя двойна доза тесто, как мислите, трябва ли да сложа 2л оцет или да остане само 1 ?

# 140
  • Мнения: 7 420
Искам да направя двойна доза тесто, как мислите, трябва ли да сложа 2л оцет или да остане само 1 ?
   За двойна доза бих удвоила всичко.  Peace

# 141
  • Мнения: 767


Честита Коледа, момичета и момчета!  madnoel Честит празник и на всички, носещи името Христо и неговите производни!   smile3525
На Селма искам да кажа огромно БЛАГОДАРЯ за рецептата - хлябът стана прекрасен! newsm20  Не се е изпекъл добре отдолу и отстрани, но за това обвинявам фурната си, която има особено мнение винаги.  Mr. Green Това, обаче не му пречи да е пухкав и вкусен и една осма бе изгълтана от моя милост със светлинна скорост. newsm47
Хубави празници!

# 142
  • Мнения: 7 420
petu6ka63,не знам,какво не му се е изпекло на хляба.....На снимката изглежда направо перфектно!  thumbsup Hug

# 143
  • Мнения: 767
Селма, както винаги си много мила. Hug И на снимката личи, пък и ние обичаме по-препеченки хлебчета, но аз успявам да проваля и най-лесните за изпълнение неща Embarassed Mr. Green Сигурно за това повече ви чета... Blush

# 144
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
 Whistling

# 145
  • Мнения: 282
Селма, още веднъж Благодаря!

Хляб с типово брашно... Страхотен!




# 146
  • Мнения: 282
Селма, още веднъж Благодаря!

Хляб с типово брашно... Страхотен!







 

# 147
  • Мнения: 4 070
И аз го правя с типово и пълнозърнесто. Но последния път ми се склисави- по- скоро не се опече добре в средата, това в ония формички за хляб- май са малко мънички за тая доза, др. път мисля да го направя в много по - широка тава, че да не стават грешки. Това което най- много ми харесва е, че е разделен- аз сега се опитвам да се храня разделно и той ми е сред няй- големите фаворити. Hug

# 148
  • Мнения: 383
Aз понеже нямам кръгла форма си правя хлебчетата в правоъгълни форми за кекс - стават невероятни франзелки.






много добре изглеждат   bouquet

 Hug

# 149
  • Мнения: 5 228
Искам да ви кажа, че по хубав хляб не съм опитвала.
Селма, много благодаря за рецептата!   bouquet

# 150
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
тази вечер и аз направих този хляб.....ами просто нямам думи невероятно вкусен  и красив се получи.Цялото семейство останахме очаровани от него.Препоръчвам на ,който още не го е направил незабавно да си го приготви. Благодаря на СЕЛМА, за споделената рецепта- един специален букет за нея   bouquet

# 151
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
   ето и снимици от хляба

# 152
  • България
  • Мнения: 490
утре ще пробвам и аз този хляб

# 153
# 154
  • Мнения: 6 889
Мога ли да приготвя хляба като питка за утре вечер или наличието на мая е проблем?

# 155
  • Мнения: 7 420
Мога ли да приготвя хляба като питка за утре вечер или наличието на мая е проблем?
   Точно това се дискутира по празничните теми.....
   Едните казват "може" ,другите "не може" ....

   Ти си прецени ....
   Иначе хлябът си е постен  !  Hug

# 156
  • Мнения: 7 420
   Вчера от същото тесто направих едни чуднейши колачета !  Party
   От втасалото тесто се отщипват парченца колкото голям орех ,от тях се оформят гевречета ,оставят се да починат 15-20-на минути и се пържат в сгорещено олио .
   Още горещи се овалват обилно в пудра захар .
   Да ви е сладко !

# 157
  • Мнения: 1 078
Страхотен хляб! Тази вечер го направих и половината вече - изяден  Simple Smile . Нищо не съм променяла в рецептата, освен : маята е суха 1 пакет;вода - около 400 мл; брашното - 500 гр бяло/ 200 гр. пълнозърнесто; замесване и втасване в машина за хляб, второто втасване - на стайна температура - около 1 час.
Благодаря за рецептата!
Скрит текст:

# 158
  • Мнения: 6 889
По тази рецепта ще е и тазгодишната ни питка за Бъдни вечер. Миналата годиа всички  я оцениха подобаващо.

# 159
  • Мнения: 4 070
За Бъдни вечер такава питка ? У дома, ако няма содена мъжът ми ще ме уволни Joy Но за Коледа става.

# 160
  • Мнения: 7 420
  Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile

# 161
  • Мнения: 4 070
 Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile
абе то май и киселото мляко не е редно, но в нашата има  Wink

# 162
  • Мнения: 6 889
Аз не обичам дъха на сода, не смятам, че има нещо нередно в това, което приготвям камо ли пък смешно. Всеки с разбиранията си.

# 163
  • Мнения: 7 420
   За редно/нередно споменах само защото маята не се води продукт , който е разрешен повреме на постите .
   Но разбира се всеки сам си преценява какво и кога да готви .  Hug

   
  Много хора правят постната питка с мая . И аз не знам , доколко е редно , ама е факт .  Simple Smile
абе то май и киселото мляко не е редно, но в нашата има  Wink
    Да , и моята содена питка е с кисело мляко .
    Така или иначе все по нещо нарушаваме .   Simple Smile Hug

# 164
  • Мнения: 1 906
Тестото можелида се ползва за мекици  Embarassed

# 165
  • Мнения: 7 420
Тестото можелида се ползва за мекици  Embarassed
  Да .  Peace Виж по-горе на страницата (предната) Simple Smile

# 166
  • Мнения: 2 140
Отдавна се интересувам от темата, така че идвам да чета Simple Smile

# 167
  • Мнения: 223
Тестото вече втасва , чакам с нетърпение да го сложа да се пече , само не разбвах фурната загрята ли да е на 160 или се слага без да е загрята

А за тутманик дали става това тесто

# 168
  • Мнения: 7 420
.....
А за тутманик дали става това тесто
   Става .  Simple Smile Въпреки че за тутманик бих го обогатила с 1 яйчице .

# 169
  • Мнения: 7 420
Отдавна се интересувам от темата, така че идвам да чета Simple Smile
  Добре дошла !  Hug

# 170
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Аз не обичам дъха на сода, не смятам, че има нещо нередно в това, което приготвям камо ли пък смешно. Всеки с разбиранията си.

И аз така. Откакто знам тази рецепта, все него си правя и за Бъдни вечер.

Общи условия

Активация на акаунт