Да преправим старите мебели - 10

  • 102 773
  • 728
  •   1
Отговори
# 315
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Хубави са ресните и всичко останало - екклектика си е и тов аму е чара. Само цветови контрапунк ми липсва - нещо цветно и благородно или дори техно според вкуса ти като цвят, и да е студено. Сега силните цветове са 2 - бяло и оранжево.
Има оранжево, кафяво, всякакви земни тонове и бели стени, но нищо да ги свърже.

Рафтовете не се приемат добре когато са открити /без врати/, а парче плат е евтина и разнообразна алтернатива.

# 316
  • Мнения: 8 999
Felicidad , на мен такъв открит гардероб страшно ми допада. ОБАЧЕ! Като си представя, че моите дрехи са една сбирщина от разнообразни кройки и цветове, направо "виждам" какъв цирк ще се получи. Абсолютна гадост.
За магазин ми се струва много шикозно. За затворено помещение-дрешник - също ми звучи добре. А пък и ако има едно кресло като показаното от vanina_g - просто мечта!
vanina_g , естествено, че може да бъде някакъв акцент креслото. Но, доколкото виждам, е доста масивно и определено ще му трябва доста пространство, за да стои добре. Виждам го дори и в ултрамодерна минималистична обстановка.
elly_l, аз лично не те "чеша" за ресните. На мен също ми харесва такова ефирно разделение на помещенията. Само се учудвам, че една стая от 38 кв.м толкова ти пустее. Не за друго, а защото при мен проблемът е винаги свързан с това, че все се чувствам като затисната и все ми е тясно и непрекъснато търся накак да "произведа" усещане за простор, а ти зорлем се опитваш да стесниш/смалиш това, което имаш.
Колкото до варианта 3 в 1 /кухня, трапезария и хол/ и аз не съм му голям фен, ама понякога просто се налага и е единственият възможен вариант. Споделих вече - моят проблем е, че все търся простор, а ако бях отделила три помещения в тези смотани 40 кв.м., щях да имам три кутийки. Ако някога мога да имам поне 100 кв.м площ за тези три фунции, със сигурност ще отделя поне кухненския бокс.

# 317
  • Мнения: 2
baibibi, може би ми идва голямка, защото дълги години съм живяла в една малка стая с двама, трима, понякога и повече души, и сега изведнъж - апартамент 110 кв.м само за нас двамата! Simple Smile Моят мъж продава имоти и съм напълно наясно, че има хора, чийто цял апартамент е колкото нашата дневна и сме късметлии, пък макар и под наем...

В началото действително нямахме никаква мебел, освен кухнята, дървената маса и един стар хладилник мраз, наследени от старите наематели и търсех начини да обера звука. Приятелки са ме питали по телефона: "да не си в музей, нещо ми кънти гласът ти"  Joy Като се съчетае с това, че стаята е наистина много слънчева - южна, предпоследен етаж, гледка към морето - изглежда изключително голяма и просторна. Но това е по-скоро плюс в моите очи.

Всъщност, от снимките не личи как точно е "преградена" (силно казано) кухнята - там, където са закачени ресните има трегер със частично скосяване в единия край. вижда се на последната снимка в албума. от него са спуснати ресните, които разпънати стигат до скосяването. моята цел не беше толкова да скрия кухнята, а повече да дам цвят и опора на окото, още повече, че входът за стаята е по-близо до кухнята.  Това е, да кажем, моята алтернатива на боядисване на контрастна стена. В този случай, всякакъв друг вид по-плътен параван не се вписва, защото входът на стаята е по-близо до кухнята и смисълът на паравана се губи като средство за скриване.

Прощавайте за дългия пост, смятам, че прекалено много внимание се отдели на моите ресни  Simple Smile, за мен по-важно беше, че получих полезни ( и единодушни) съвети за столовете, за което благодаря на всички.   bouquet
Може да продължите с интересните съвети и идеи Simple Smile

# 318
  • Мнения: 1
Аз на гадната гардеробна врата, която заема почти цялата стена съм лепнала от тези стикери http://decorbox.bg/bg/category/1/newest/page/1 и сега нещата са много по позитивни и приятни  Grinning Даже сега мисля да си обзаведа стените и пред входната врата че в тези общи части на блоковете иначе е пълна трагедия.

Темата е супер, има чудни идеи - благодаря  Peace

# 319
  • Мнения: 718
Благодаря ви за мненията за гардероба. Знам, че няма да е практично и естетично без врати (за спалнята ни става въпрос), но толкова да ги мразя тези гардероби!

Харесвам и двата варианта на разпределение на помещенията, стига да са функционални и съобразени с пространствата. И двата имат предимства и недостатъци.

# 320
  • Мнения: 2 289
Отворен гардероб ми харесва.

Моят стоя доста време така, докато му боядисаме вратите и някак си по-открито и по-пространствено ми изглеждаше, дори сега, въпреки вратите повечето време стои отворен.
Трябва само да е подредено... Laughing

# 321
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз не съм фен на откритите гардероби, но да предложа идейка :

# 322
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Има една телевизия FLN, в която има различни формати - за дизайн, за усвояване на пространства в малки жилища, за преправяне на бени, кухни...
Някой ако е гледал, много често се използват завесите пред цяла стена със стелажи и дрешници. Стои много леко и се усвоява на практика цяла стена.

# 323
  • Мнения: 1 878
Момичета, страхотни идеи, Браво

# 324
  • Мнения: 4 936
здравейте!
сигурно някъде вече е обсъждано с какво мога да покрия/боядисам обелените ръбове на краката на кухненска маса - венге. Моля, насочете ме на коя стр. на темата да търся, че времето яко ме е подпряло
Благодаря!

# 325
  • Мнения: 8 999
gold__, едва ли някой би могъл да помни на коя страница какво се е обсъждало. Поне кажи от какъв материал са тези крака. Обикновено се действа с шкурка, а после лак или боя. На първа страница има една таблица, където са описани доста от обичайно прилаганите от нас методи, материали и последователност на действията.

# 326
  • Мнения: 2 433
Има една телевизия FLN, в която има различни формати - за дизайн, за усвояване на пространства в малки жилища, за преправяне на бени, кухни...
Някой ако е гледал, много често се използват завесите пред цяла стена със стелажи и дрешници. Стои много леко и се усвоява на практика цяла стена.

Немога да разбера обаче защо булсат ком спряха тази телевизия.
Редовно си пиех кафето сутрин с този канал...обаче...от 2 седмици го затриха. Има ли къде да се гледа в нета на живо??? Thinking

# 327
  • Варна
  • Мнения: 141
Има една телевизия FLN, в която има различни формати - за дизайн, за усвояване на пространства в малки жилища, за преправяне на бени, кухни...
Някой ако е гледал, много често се използват завесите пред цяла стена със стелажи и дрешници. Стои много леко и се усвоява на практика цяла стена.

Немога да разбера обаче защо булсат ком спряха тази телевизия.
Редовно си пиех кафето сутрин с този канал...обаче...от 2 седмици го затриха. Има ли къде да се гледа в нета на живо??? Thinking

Не са я спрели, а са я минали в друг формат. Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=522025.0;topicseen

# 328
  • Варна
  • Мнения: 4 057


Не са я спрели, а са я минали в друг формат. Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=522025.0;topicseen

 newsm74
Бях я прежалила, плащам по интернет и не съм разбрала за новостите Simple Smile
Голяма прегръдка гуш!

# 329
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, момичета! Когато бяхме новодомци приютихме един стар скрин, който доста време събираше книжки и играчки, докато накрая не беше пенсиониран и прибран в таванската стая. Вече не ми е нужен и се чудя как да го подаря. Какво правите с такива мебели?

Общи условия

Активация на акаунт