Да преправим старите мебели - 10

  • 102 725
  • 728
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 020
Питаш варненските момичетата дали се интересуват, може и в сайта, как беше  newsm78 podariavam.com май или в продавалника  Peace

# 331
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Някои момичета тук са направили изумителни неща с такива мебели - боя, декупаж...
А и темичката е такава да преправим старите мебели.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 2 305
КоАл, мерси за предложението, подарявам.ком ми трябва явно.

# 333
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Интересен е - аз мога ли да се кандидатирам?

# 334
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета! Когато бяхме новодомци приютихме един стар скрин, който доста време събираше книжки и играчки, докато накрая не беше пенсиониран и прибран в таванската стая. Вече не ми е нужен и се чудя как да го подаря. Какво правите с такива мебели?

Обади се на магазин за мебели на старо и те ще дойдат да си го извозят. Пък и ще ти платят нещо.

тел. 052/780830, 052/801950, 052/507030

# 335
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Арт мама, разбира се! Ще ти пиша на лични. Лизет33, мерси за предложението!

# 336
  • Мнения: 45
Ако имаш още нещо ненужно по мазетата и вилата, свиркай!  Wink Ще взема всякакви дървени столове, в какъвто и окаян вид да са, дори да са служили за ремонти. Както и маси и масички стига да са от масив а не ламинат.

# 337
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз прибирам подобни неща от масив. Ох много искам дървена закачалка и ракла Simple Smile

# 338
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Леле, как сме се събрали. Отдавна си търся закачалка и столове. Толкова много имаше - във всяка къша,м а сега не намирам никъде.

# 339
  • Мнения: 186
Трябват ми допълнително 2-3 стола и мисля да поправя стари такива.Приличат на този:

Има ли нещо,което е задължително при обработката им?Мисля да ги изтъркам и натъкмя в тъмно кафяво.
При тях основния проблем е замърсяването,а и гланца си е заминал.
Попаднах на тези указания:
http://www.bosch-do-it.bg/bosch-do-it.bg/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B … D0%BA%D0%B0.shtml
Защо първо с шкурка 100 и после 240,че и 2 пъти?Аз си го обяснявам ,че като оправях гардероба(междудругото стана кофти,та пролетта пак ще го емна) ми направи впечатление,че шкурка 100 изтърква по-лесно от 180.Така ли е?
Моля ви да споделите опит,че съм пълна скръб.
И последно възможно ли е да тапицирам седалките?

# 340
  • Мнения: 186
Вижте идея за използване на стари столове:
http://www.mebelcenter.com/bg/blog/16/151

# 341
  • Мнения: 6 304
ми направи впечатление,че шкурка 100 изтърква по-лесно от 180.Така ли е?
Моля ви да споделите опит,че съм пълна скръб.
Aми да, така е. По-малък номер (40, 80, 100...) означава по-едра шкурка, повърхността е като едър пясък. С нарастване на номерата (200, 400, 800...) стават по-фини и от пилата ми за нокти и такива шкурки дори не са за обработка на дърво вече, а на метал и при това не на сухо, а с вода (тоест, слабо ни касаят).
За дърво:
малките номера до 100 са за смъкване на стари слоеве лак, боя, изгнило дърво... - грубата работа Wink ;
по-големите номера от 120 до към 180 са за фино изглаждане преди боядисване и също за лекото шкурене между една ръка и друга на вече лакирана/боядисана повърхност.

# 342
  • Мнения: 186
Благодаря,то аз доста се измъчих с гардероба и чак накрая пробвах с 100,та тогава ми направи впечатление колко бързо стана.Но не бях сигурна,защото навсякъде където четох съветваха първо със 180 и тогава със 100.Ама то мак аз съм решила,че голяма цифра-едра шкурка и така.. Crazy

# 343
  • Мнения: 49
...
И последно възможно ли е да тапицирам седалките?

Възможно е, аз моите ги тапицирах. Купих 4 сантиметров дунапрен, изрязах по формата на седалката, разкроих плата, опаковах с него дунапрена и го захванах с такер за седалката. Не са мръднали вече 10 години.

# 344
  • Мнения: 186
...
И последно възможно ли е да тапицирам седалките?

Възможно е, аз моите ги тапицирах. Купих 4 сантиметров дунапрен, изрязах по формата на седалката, разкроих плата, опаковах с него дунапрена и го захванах с такер за седалката. Не са мръднали вече 10 години.
Звучи страхотно и най-вече сякаш ще се справя с нещо такова. Mr. Green
Мислехме да вземем възглавници с връзки,но тапицирането ми харесва повече.

Общи условия

Активация на акаунт