Отговори
# 645
  • Мнения: 500
Забравих и аз да кажа, че зеленикавото течение си е повод да отидеш на лекар. Не че аз като ходих накрая пак не си докарах белята с инфекция, но така било писано!
За кг и аз не смятам, че са повод за секцио.
Да питам мамите вие ако децата ви спят,  ви дойде време за ядене будите ли ги или ги оставяте?

# 646
  • Мнения: 19
Смуси аз е будя ако е през деня , но през нощта тя му буди когато огладнее ,
А за килограмите аз качих доста и е родих нормално въпреки че беше 3900гр. а аз съм висока 1.50 и по принцип съм доста слаба .

# 647
  • София
  • Мнения: 1 023
Въпрос към ЛЛЛ
Аз съм на път да се откажа от изключителното кърмене и ще давам добавка-просто при цялото сучене бебето изяжда не повече от 20-25мл/кърмене,които вече не й стигат и тя си плаче от глад,изпражненията са й все по-малко като количество и на всичкото отгоре ми се разраниха още повече зърната от това сучене по половин -един час и ми тече кръв от едното зърно и адска болка ми е...Много ми е мъчно,но явно не ми стига млякото..Всъщност май не знам и какво да попитам вече,мисля,че може и трудно да се позиционираме,но се старая с тези примерни снимки тук в сайта за правилното поставяне на гърда.

# 648
  • Мнения: 270
Преди малко и ние се прибрахме от дълга разходка и освен,че бебето е много активно /дано не е верен слуха/ друго по-различно при мен няма.
Аз се чудя кое е по-голямото зло-ако до няколко дни не тръгне раждането-дали да е със секцио или със система newsm78

unvisible,ходи ли на лекар,какво ти казаха за течението?
Преди два дни и на мен ми потече нещо слузесто след прегледа,но беше по-скоро беше жълто-оранжево и от тогава нищо.Казаха ми че е от тапата и разкритието.

За килограмите и секциото просто нямам думи-една позната така я бяха наплашили,а си роди и двете деца нормално буквално за минути -беше около 120 кг.

# 649
  • Мнения: 102
unvisible   какво като си по-пълна. Първо едва ли си колкото мен  Embarassed пък мен ме убеждаваха до последно да раждам естествено точно защото съм дебела. Аз от страх и от това,че ми казаха,че му е голяма обиколката на главата реших,че искам секцио. Междудругото вярно си му е голяма главата ,защото е бузарест  Laughing Честно да си кажа сега вече ниго за миг не съжалявам,че родих секцио. Не е толкова страшно. Важното ако раждаш секцио да си избереш добър хирург. При естественото раждане няма особено значение според мен нито лекаря ще го боли,нито той ще се напъва нито нищо,но когато става въпрос за операция ръката си има значение. Аз се възстанових супер бързо на 2-3 ден бях забравила,че съм сецирана въобще.
Важното е да не те е страх и успех. Въобще не им обръщай внимание за това,че си пълна. И ние сме хора и ние раждаме Crossing Arms няма неродила бременна....

За храненето и аз го будя през деня,а нощно време той ме буди мен  Joy

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Здравейте, момичета  Hug
Все още не ми остава време да ви изчета, от време на време хвърлям по едно око в някоя почивка  Crazy
Първата ни вечер вкъщи мина, поплакахме си доволно  Grinning Днес обаче цял ден само спим и ядем  Heart Eyes Опитвам се да въведа режим на три часа, за сега добре се получава, давам и двете гърди на всяко хранене, първо едната, после другата. Дано да се справим, че много искам да се кърмим  Heart Eyes
Имам и работа из къщи, но обещавам да ви изчета и да се включа по-пълноценно  Hug
Честито на всички нови мами   bouquet

П.с. Качих и снимчици в албумчето Simple Smile

# 651
  • Мнения: 629
Оххх, бях забравила колко досадно е това гладене. Аз хич не я понасям тази дейност и я практикувам само като няма как. С каката едвам устискахме до 3-тия месец и като се появи първото читаво слънце през март пратих ютията в забвение. Сега след 2 часа и половина направо ми става лошо като погледна към масата за гладене. Дали няма да го претупаме малчо по-бързо и от кака му по отношение на гладенето  Embarassed Ама той пък ще се роди месец и половина по-рано та до първото пролетно слънце си има доста време  Embarassed

Ники и Кати, надявам се да се пребориш мила. При мен помогна методът с "айде да опитам и тази седмица пък после ще видя" и докато се усетя нещата влязоха в крак. За зърната опитай с крем лансинох и гърдите да стоят повечко на въздух. Не ги мий на всяко хранене. Ако се съмняваш, че нещо с позицията при къменето ви пречи на ефективността опитай да се видиш с някое от момичетата консултантки. Да погледнат дали не пропускаш нещо. Не съм обърнала внимание на предишните ти постове, а каката дава зор да ставам та не мога да търся - проверихте ли дали няма къса юздичка, което да пречи на ефективното засукване? Предполагам знаеш, че за да потече млякото хубаво е необходимо да поработи хормонът окситоцин.Неговата работа обаче се блокира от адреналина, който за съжаление се отделя веднагически при стрес и напрежение. За храни, кито са лактогони е спорен въпроса. Някои учени твърдят, че имат само плацебо ефект, но дори и да е така пак си струва. До колкото знам каротинидите помагат, а сега е сезонът на печената и варена тиква. Задушен кромид лук с малко домати също може да помогне, но пък да не ви докара колики  newsm78. Едно време на млада кърмачка бабите задължително са пращали кромид лук и орехи.  Пробвай и лактогонен чай. С каката аз взимах и едно хомеопатично - Urtica urens 5 ch. Но най-важното е спокойствието и вярата в себе си. Сутрин рано как е положението? Обикновено между 4 и 8 сутринта количествата са най-много и тече най-лесно. И тогава ли е малко? Дано консултантите могат да помогнат.

# 652
  • Мнения: 3 642
Здравейте отново  Simple Smile Честито на всички нови мами!   bouquet
На 10.10.2011 се роди моето малко жабче Яна 2450 гр. 47 см.
За съжаление имахме проблеми със захранването, връщаше всичко, което й даваха, стана 2200 и я сложиха в кувиоз и от тогава още е там. Вече се храни, наддава по 20 гр. през ден, сега обаче има жълтеница и нямам никаква представа кога ще ни изпишат  Sad
За секциото не ми се разказва, че хич не беше приятно, особено частта с опитите за спинална упойка, които останаха неуспешни и ме сложиха под пълна.
При мен се получи схващане на мускула отзад на дупето в горната част на кръста, не мога да си стъпвам на единия крак. Куцам и едва пренасям тежестта на тялото си на него. Много се притесних. Докторите ме уверяват, че е временно, но все пак препоръчаха консултация с невролог. Аз, обаче никога не съм ходила на невролог и не знам къде да ида в София при добър доктор.
Ако някой може да ми препоръча, ще съм много благодарна  Praynig

# 653
  • Мнения: 873
мммм, дааа-както пишеше в един форум, откакто секциото стана от 800лв. причини за него почнаха да никнат като гъби-всички се оказаха пълни, с тесен таз и диоптри, а бебетата са с големи глави като на не знам какво ooooh!

дали да е секцио или система, зависи как ще поддаде шийката, понеже някои жени получават разкритие за 2 часа, а други-за 22.

гинеколкогичен преглед в 9 месец се прави,понеже някои жени си ходят с 5 см. разкритие, без да са разбрали-аз познавам поне 2 такива, едната от които се кълне,че нищо не я боляло и нямала контракции Rolling Eyes дай Боже всекиму Praynig

Ники и Кати, нали знаеш,че кърменето не е панацея и не трябва да ти е идея-фикс. понякога не се получават нещата, дори и след като си ползвал консултации, чел си в Библиотеката и т.н. аз те подкрепям-важното е да си спокойна Hug

мен ме хваща яд, по-скоро,когато мамите не четат. спомням си тук какви фермани се изписаха и съответно се изчетоха по повод на колички,козметика и прах за пране. и сякаш никой не помисли,че преди да качим бебето в ултра модерна количка за 1500лв., първо трябва да се погрижим за неговото физическо оцеляване посредством кърменето. понеже Бог ни е дал 2 гърди за тази цел, а за скъпа количка някои тук са теглили кредит от банка ooooh!

пожелавам на всички много разум, понеже тази вечер се издразних на мъжа ми,който обясни разсеяността ми с бременността Crazy щом сме бременни или наскоро родили, нека не затвърждаваме всеобщото схващане,че сме безмозъчни и луднали от хормони Peace
бъдете си спокойни-това е нужно на бебетата, и правете нещата така,както ги чувствате Hug

П.П. топла вода с мед също действа разхлабващо,но медът е силен алерген : Mr. Green
Здравейте отново  Simple Smile Честито на всички нови мами!  bouquet
На 10.10.2011 се роди моето малко жабче Яна 2450 гр. 47 см.
За съжаление имахме проблеми със захранването, връщаше всичко, което й даваха, стана 2200 и я сложиха в кувиоз и от тогава още е там. Вече се храни, наддава по 20 гр. през ден, сега обаче има жълтеница и нямам никаква представа кога ще ни изпишат  Sad

честито миличка Hugне се тревожи-ще видиш,че бебето ще се стабилизира по-скоро,отколкото си очаквала Praynig

# 654
  • Мнения: 32
Честито на всички мами!
Анбибиан не се притеснявай всичко ще е наред щом бебчето е започнало да наддава ще го стабилизират малко и ще го изпишат.
Стойо го изписаха 2270гр на 14.09 след 12 дневен престой в болницата, а сега е вече 3900 и ела да го видиш какъв е шишко. Само където ревях и се притеснявах, но ние сме майки и който и каквото да ни говори ние си знаем какво ни е. Горе главата всичко ще е ОК!

# 655
  • Мнения: 3 642
Да, и аз си поплаквам, особено днес като влязох в отделението и видях кувиоза завит с някакъв плат, а бебо обинтована и с нова система (бяха казали, че днес се очаква да й спрат системите). Ама така ми се дорева  Cry пък съм пъхнала дензификцирани ръце в кувиоза, не мога да си избърша сополите  Cry Доктора ми се кара - бебетата усещали, ама не мога да се сдържам като още не съм си я гушкала  Cry Cry Cry

# 656
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честити бебчета на anbibian, varol и kristinamil. Да са живи и здрави и много да радват родителите си. 

Ники и Кати може да опиташ няколко неща - да доизцеждаш с цел стимулиране на производството, да предлагаш по-начесто, да пиеш чайове за стимулиране на лактацията. Не знам как се кърмите през нощта, но по принцип кърмене (изцеждане) между 3 и 8 часа през нощта стимулират лактацията най-силно така че опитай да нагласиш нещата така че да имаш поне 2 кърмения/изцеждания в този интервал. Разраняването на гърдите вероятно е от неправилно захапване - ако имаш някоя позната, която да помогне лично ще е по-добре от каквито и да е филмчета и снимкови обяснения. Ако ли не опитай с пръст да натиснеш надолу брадичката на бебето когато захапва за да отвори хубаво долната част на устата. Пий повече течности, храни се добре и гледай да почиваш повече - стресирана мама не е най-добрия вариант. Вие сте в момента (между 7 и 10 ден) и в точка на растеж така че до 1-2 дни може да имате естествено отрегулиране на процеса.

# 657
  • Мнения: 775
anbibian, ще се оправи бързо жабчето, мисли си колко ще ви е хубаво после. Стискам палци да е много скоро.  Hug

# 658
  • Мнения: 59
anbibian кураж миличка, дано не я виждаш дълго в това положение. Да ти е жива и здрава, да наддава бързо и скоро да се гушката. Ти бъди силна и и вдъхвай сили и на нея, нека не те усеща отчаяна.
Аз се оглеждам за течение, но има само бяло, съмнявам се за зеленикавия цвят затова и не съм се обадила на лекаря, но имам със сигурност бяло течение, а четох че е нормално.
по-рано днес се излъгах да гледам едно клипче за естествено раждане.......и не ми беше така безстрашно, когато преди 2-3 месеца гледах такива клипчета. охххххххх Shocked
за кърменето има ли друг вариант за почистване на зарната-не със измиване, защото аз имам проблеми с кожата- атопична екзема, и съм се научила на две основни правила :
1. колкото по-често се измива кожата, толкова по-суха става, а от там се и наранява
2. това да съхне на въздух е най-голямата грешка, което мисля важи и за зърната. По-добре е да се подсуши, без търкане, да се намаже с нещо и след това в сутиена или дрехата, но не на въздух в никакъв случай.

# 659
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
за кърменето има ли друг вариант за почистване на зарната-не със измиване, защото аз имам проблеми с кожата- атопична екзема, и съм се научила на две основни правила :
1. колкото по-често се измива кожата, толкова по-суха става, а от там се и наранява
2. това да съхне на въздух е най-голямата грешка, което мисля важи и за зърната. По-добре е да се подсуши, без търкане, да се намаже с нещо и след това в сутиена или дрехата, но не на въздух в никакъв случай.

Можеш изобщо да не миеш - имам предвид преди/след всяко кърмене, аз съм подсушавала и съм мазала с кърма тя си има мазничката част и е най-естествения продукт. Иначе ползвах и едно кремче на медела, което беше много добро - сега гледам са пуснали ново на негово място, но още не мога да дам отзиви за него.

Общи условия

Активация на акаунт