Отговори
# 660
  • Мнения: 102
anbibian    Praynig Кураж ще видиш ,че скоро ще извадят Яна от кувиоза. Hug  Жалко,че се е получило така при твоето секцио. Добри са невролозите в криниката по Неврологични болести в Александровска Болница - Медицинска Академия.

# 661
  • Мнения: 3 642
labella имам доста лоши спомени от неврохирургията на Александровска преди години. После я изместиха в друга болница, но помня мизерията и изключително лошото отношение към тежко болните пациенти и роднините им и затова не ми се ходи въобще повече там, само лоши спомени ми навява.
Тук ми препоръчаха Исул, ВМА и клиника на 4-ти километър, ако някой може да каже нещо за там, имам нужда от мнение на къде точно да се насоча.

# 662
  • Мнения: 5 026
Въпрос към ЛЛЛ
Аз съм на път да се откажа от изключителното кърмене и ще давам добавка-просто при цялото сучене бебето изяжда не повече от 20-25мл/кърмене,които вече не й стигат и тя си плаче от глад,изпражненията са й все по-малко като количество и на всичкото отгоре ми се разраниха още повече зърната от това сучене по половин -един час и ми тече кръв от едното зърно и адска болка ми е...Много ми е мъчно,но явно не ми стига млякото..Всъщност май не знам и какво да попитам вече,мисля,че може и трудно да се позиционираме,но се старая с тези примерни снимки тук в сайта за правилното поставяне на гърда.
Ники и Кати, съжалявам, че преминаваш през подобни трудности  Hug Разбирам, че изпитваш силна болка и те поздравявам, че търсиш разрешение на проблема  Peace

Удобно ли е да ми отговориш на няколко въпроса - по какво съдиш, че бебето изяжда 20-25мл? От една или от двете гърди кърмиш на едно хранене? По колко мокри и колко наакани пелени сменяш за 24 часа? Колко кърмения имате за 24 часа и има ли нощно хранене? Освен кърма предлагаш ли вода, чай, залъгалка? До момента как върви наддаването?

Как се чувстваш със силиконовите зърна, чувстваш ли облекчение, кърмейки с тях? За по-бързото заздравяване на разранените зърна, би могла да опиташ максимално да държиш гърдите си на въздух, т. нар въздушни и слънчеви бани. На много майки помага след кърмене/цедене да оставят зърната да изсъхнат на въздух с няколко капчици кърма върху тях, тъй като кърмата има и антибактериални свойства. Кремовете от пречистен ланолин също може да помогнат, те не изискват отмиване преди кърмене/цедене. Ако  вече имаш отворена раничка на зърното, е добре да измиваш с вода след кърмене, след което може да приложиш лепенки с хидрогел, който е ефикасен за отворени рани,  ако нямаш - остави капчиците кърма да изсъхнат или ги размажи. Ако ползваш подплънки е добре да се сменят начесто, за да е сухо, както и да  изчакваш зърната да изсъхнат, преди да сложиш бельо, за да не залепват  Peace

Вариант ли е за теб да се консултираш с педиатъра да погледне устенцата на Ана (ако не можеш да се справиш сама) - дали това разраняване е възможно да се дължи на къса юздичка на езичето или  високо небце (възможно е зърното или част от него да попада във вдлъбнатината и да се наранява при натиска от езичето)?

Някои майки споделят, че ако преди кърмене "затоплят" гърдата с влажен компрес (напоена в топла вода хавлия или пелена за еднократа употреба),  млякото потича по-лесно защото млечните канали се разширяват от топлината. Би могла да пробваш дали при вас ще има благоприятен ефект. Когато бебето спре да суче активно, добре би подействала компресия на гърдата, за да изсуче максимално задното, гъсто и хранително мляко.


Не на последно място, от съществено значение е и твоето спокойствие  Peace Ако имаш повече възможност за почивка, помагачи за бебето - възползвай се Simple Smile

Виждам, че си от София - ако ти е удобно, може да се свържеш с лидерите и консултантите от София, - да се срещнете на живо, да поговорите за проблема, а ако имаш възможност заповядай на  утрешното Бебешко кафе  Peace

Ще се радвам да пишеш и занапред как се развиват нещата   bouquet

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 00:24 от Atrakcia

# 663
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! Честит първи сняг!!! Grinning
Честити бебоци на kristinamil и  anbibian! Да са ви живи и здрави, да растът весели и безгрижни деца!

 anbibian-Не се предаваи, скоро ще си гушкаш малката принцеса! Това което ти се е случило повреме на секциото беше моят най-голям страх при моето. Аз съм с гръбначно изкривяване и дискова херния и секциото ми беше по медицински причини и ме бяха подготвили, че ще раждам с пълна упоика. Но при консултацията с анестезиолога той каза„ ще пробвам да ти сложа такава в гръбнака". Слава богу успешно, но докато не излязох от нея си ме беше страх. Аз съм обиколила много невролози и за мен най- добрите са във ВМА. Иначе и в 7-ма поликлиника има добра докторка- Свещарова, но незнам в твоя случай дали ще ти свърши работа.

Успех на всички, на който бебоците ще решат, че днес е денят!

# 664
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Ей до такава физиономия ме докара това изречение.

За Свещарова между другото аз лично имам много лоши отзиви ама то няма доктор дето да е идеален за всички пациенти.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 913

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Ей до такава физиономия ме докара това изречение.

И мен!  Shocked Shocked Shocked И все повече се чудя с какво ще се изписваме. Не че сме тръгнали да се раждаме... седим си на топло, поритваме доволно, а аз чакам ли чакам и се ослушвам като гърмян заек.  Mr. Green
Честити бебоци на kristinamil и  anbibian! Живи и здрави, весели и безгрижни! Нека носят много радост на мама и тати!  Heart Eyes
anbibian стискам палци за твоята принцеса и вярвам, че съвсем скоро ще си се гушкате на топло у дома!  Hug Hug Hug
Zvezdichkova и аз това си мислех вчера докато гладих... Толкова ми беше досадно, че се зачудих докога ли ще го докарам. Ама и не си го слагам много, много. Докогато!  Wink
И от мен пожелания за успех на всички бебоци, които ще решат, че днес е денят!   Wink

# 666
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Момичета, нахлувам с щъркелова вест:

на 15.10.2011 в 23.12ч се е родила прекрасната Василена - 49см, 3250гр. на мама Pouh !!!!!!!!!!!!!

# 667
  • Мнения: 6
Честито бебенце на Пух, да е жива и здрава малката принцеса, а на мама скоро възстановяване   bouquet  Hug

# 668
  • Мнения: 181

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Ей до такава физиономия ме докара това изречение.

И аз така Shocked

Честито бебче на Пухчето!Да е жива и здрава Василена!  bouquet

По-късно ще пиша повече!Целувки! Hug

# 669
  • Мнения: 1
Честито на всички обебили се мамчета  Hug
anbibian, мила кураж , сигурна съм че всичко ще се нареди  Praynig За неврохирургията лични наблюдения нямам , но от близки съм чувала добри отзиви за ВМА .

Честит първи сняг на всички . Ето една снимчица с гледката от нас , като се събудих не ми се вярваше  Shocked #Crazy



При нас , нищо ново няма, утре съм на запис . Почти сме готови с ремонта , останаха някои дребни нещица и дори да тръгна да раждам сега, ММ ще бъде готов за изписването  Party

# 670
  • Мнения: 35
Ехоооо, честита ни Василена!!! Да е жива и здрава, да расте спокойно и усмихнато бе, да стане ЦАРСТВЕНА мадама като името си! Само добри хора да има винаги в царството й!!! Пух - бързо възстановяване и прибиране в къщи!
Честита принцеса Яна и на Анбибиан (прекрасно име!) Пожелавам й много скоро да започне лакомо да папка и бързо да я изведат от кувеоза, а мама съесем скоро да е здраво стъпил ана земята в двата смисъла на думата!

...Сезоните се смениха, а аз още съм бременна...не съм предполагала колко е кофти изживяването да преносваш, всеки ден да се чудиш дали не си сгрешил, че днес не си родил (индуцирано или секцио)...трудно е! Шеметче - мен ме преглеждат всеки ден вагинално, защото преносвам. Това + видеозон + тонова дава много по-богата обща представа. Защото на видеозон води и плацента са горе-долу ОК, водите са леко редуцирани, тоновете обаче са колебливи...и затова искат да преценят дали ако се наложи индуциране на раждане (заради тоновете) имам хубав "статус", както пише Деси. Е, аз имам хубав "статус" - главичката е много долу (което не е мн характерно за вторите раждания), вече е конфигурирана и ще се пробва индуциране преди секцио...Ивета - май няма универсален отговор индукция или секцио при преносване. Всичко се решава индивидуално...и аз съм в такава чуденка! Звездичкова - и аз много мразя гладенето...и за кърменето абсолютно подкрепям - и аз бях така, дай да видим и тази вечер и утре купувам АМ!
Николова, много се радвам за Стойо! Браво на момчето, колко бързо е наддал! Той ми е един от любимците в албумчета  Hug Какво ли става със сътерминичките ми Деси и Зелда??? Деси,  Laughing, виждам те! Аз съм не само разсеяна, но и много издразнена...Теб докога ще те чакат?
Успех на всички неродили мами Hug И успех на всички кърмещи  Hug А на мамите, стигнали веч
е до погачи и т.н. - ще давате съвети после!!! Hug

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 10:38 от el_bozhko

# 671
  • Мнения: 500
Честит първи сняг! Laughing Хубавото е, че дават да се оправи времето, така че майките, които ще раждат да не се притесняват за изписването. А за вече родилите тъкмо ще може да разхождаме бебоците Laughing

Честити нови девойки -Яна и Василена! Да а много здрави, румени, засмени и разбира се послушни!

Anbibian, Яна съвсем скоро ще се оправи и ще си я приберет вкъщи Hug знам какво е да гледаш бебето си в кувиоз, със системи по ръцете, но всичко това е за добро! Миа беше 1 месец в болницата, от които към 15 дена в кувиоз, но веч си е вкъщи! Бебетата са много борбеи и силни...всичко ще е наред  Peace

# 672
  • Мнения: 873
Добър ден и честит първи сняг на софиянки Laughing Добре че прогнозите са за по-нормали температури,че ще се изпоразболеят децата....пък и ние Crazy

Честито бебенце на Пух-една фина мадама
Flutter

el_bozhko  , мем не ме викат на тонове,нито ме преглеждат, ама док. нали е в Бургас. той направо ме вика за вторник и ще имаме секцио. аз на система няма да се съглася-нямам разкритие, пък и онези слаби болчици,които усещах по-преди, от четвъртък съвсем ги няма Confused представям си на система колко ще се измъча (имам вече опит с Лили), а и знам,че док. не процедира така-той е фен и майстор на скалпела Sunglasses
Гледам,че съпругът ми се е успокоил-вече не се събужда като ме чуе,че ставам нощем. каза,че не очаква да родя просто-чакаме си вторника. аз само се услушвам бебето да шава и това е  Praynig
Вече съм приела мисълта з секцио-имам хемороиди и стрес-инконтиненция,които знам,че ще се задълбочат с едно второ вагинално раждане; нямам сили да раждам с часове, вързана на едно легло....пия си хапчетата и се надявам хемоглобинът ми да чукне поне 100 до вторник Praynigстрах ме е ,естествено,но се опитвам да рационализирам нещата и знам,че другата седмица по това време всичко ще е зад гърба ми Praynig

# 673
  • Мнения: 165
Ох че е студено. Направо ужасно време! Ставам си сутринта да пишкам и чувам по улука как шуми. Викам си дъжд вали, дрехите са на простора и айде по пижама на двора да събирам дрехите и кога отварям вратата сняг бе, направо изпаднах в   #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Не вярвах че толкова рано ще завали. Сега милото запали парното, че ми е страшно студено.Стайния термометър показва 15 градуса, а до вчера показваше 20.
Блазе на майчетата които родиха вече и сполучиха с хубавото време. Аз иначе съм се подготвила за изписването. Купила съм и дебело одеялце с копченца, шапчица и ръкавички от същата материя, а иначе и космонафтче съм приготвила. Само дето ми се искаше да уцелим с бебчо хубаво време, ама уви.
От снощи си мисля за детски педиатър, че не съм избрала още и направо незнам какво ще правя. Личната ми в поликлинаката не е много добра. Може ли да ми препоръчате някоя докторка от района на Надежда, Обеля или Люлин, че започвам да се притеснявам. Rolling Eyes
Честити бебчета на Анбибиян и Пух.
На другите не ни остава нищо друго освен да чакаме и  да се надяваме скоро да се похвалим и ние.

# 674
  • Мнения: 19
Анибани аз ходя при д-р Принова мисля че се казваше в поликлиниката на Медицинска академия и съм много доволна работи и със здравната каса приема в 19кабинет на поликлиниката в сряда. А за бебка не се притеснявай ще се оправи по бързо от колкото очакваш  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт