Фактори за успешна имплантация

  • 117 863
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 822
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?
Хайде пак щуротий, моето се роди 3300 г. и 50 см. Бременността след Инвитро продължава както нормална, може би имат предвид големия % многоплодни бременности, преждевременни раждания следствие на редукции и т.н., една нормално протекла бременност след инвитро немат нищо общо с теглото при раждане на доносено бебе.

# 61
  • Мнения: 4 651
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?
Хайде пак щуротий, моето се роди 3300 г. и 50 см. Бременността след Инвитро продължава както нормална, може би имат предвид големия % многоплодни бременности, преждевременни раждания следствие на редукции и т.н., една нормално протекла бременност след инвитро немат нищо общо с теглото при раждане на доносено бебе.

И аз така си мислех, сигурно е статистика с взети вътре многоплодните. А това, че на бременноста след инвитро се гледа като на "ненормална" много ме дразни, дай боже да забремениея де. Особенно много ме притесняват прогестероновите препарати, които масово се ползват до 12 седмица поне. Нужни ли са?

# 62
  • Мнения: 822
дааа, прогестероновите препарати са гаднички, но се свиква, абсолютно задължителни до 12 седм. а в накои случай и до 16, в зависимост от това как се развива плацентата, ако е ОК до 12-та, иначе се продължават, от това не можеш да избягаш, но нека това да ти е проблема Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 16 202
Аз си слагам утрогестан от страх (не съм си ги изписала сама, в момента който пропиках + теста си питах лекарката дали трябва да слагам и тя потвърди да слагам). След като толкова трудно забременяхме, не бих си простила да го изтървем заради някоя глупост.

# 64
  • Мнения: 1 053
А сега един въпрос по темата..)))Имат ли значение изследванията които се пускат преди старта на стмулация,т.е. какви стойности трябва да бъдат ЛХ и Прогестерон,при старт,пукнция и трансфер?И какви други хормони са пряко свързани с имплантацията,които изследваме или трябва да излседваме ,но никои не ни назначава...))))И важни ли са имунологичните изследвания,заяото в другите държави изобщо не ги искат и не ги излседват,или е Божа работа,Господ ако е решил ще стане,ако не..))))

# 65
  • Мнения: 822
А сега един въпрос по темата..)))Имат ли значение изследванията които се пускат преди старта на стмулация,т.е. какви стойности трябва да бъдат ЛХ и Прогестерон,при старт,пукнция и трансфер?И какви други хормони са пряко свързани с имплантацията,които изследваме или трябва да излседваме ,но никои не ни назначава...))))И важни ли са имунологичните изследвания,заяото в другите държави изобщо не ги искат и не ги излседват,или е Божа работа,Господ ако е решил ще стане,ако не..))))
имунологичните можеш да си ги спестиш, ФСХ и ЛХ 2-3 ден от цикъла, прогестерона след овулация, както приема лабораторията. Освен това в дена на стимулацията брой антрални фоликули под ЕКГ - по това се прогнозира изхода от процедурата.

# 66
  • София
  • Мнения: 16 202
За имунологичните не споделям мнението...Т хелпър клатките трябва да са ти в оптимални граници, а НК клетките, под определено равнище.

# 67
  • Мнения: 822
За имунологичните не споделям мнението...Т хелпър клатките трябва да са ти в оптимални граници, а НК клетките, под определено равнище.
и какво аз трябваше с 28% реф.11%/ да не мога да забременея и износя - да ама не без терапия хем забременях, хем износих до термин, хем родих нормално - първо раждане на 38 год. зависи кой колко е компетантен и как го разбира......

# 68
  • Мнения: 4 651
Извинете  Embarassed
Възпаления и изменения на матката (миоми, ендометриоза) мисля, че са основното което почват да ровят след повтарящи се опити без имплантация. Една моя приятелка не успя при Стаменов при по негови думи идеален опит и това, което и назначи преди втората процедура е хистероскопия. Като чета и тук, това е обичайната практика там след неуспешен опит с добри ембриони.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 202
Аз съм изключение, на мен ми направиха хистероскопия с изрязване на вътрешна миома ПРЕДИ първия ми опит при тях, а не след.

# 70
  • Мнения: 4 651
Предполагам са видели миомата преди това ...

# 71
  • София
  • Мнения: 16 202
Още на първия преглед...

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 254
По отношение на имунологията - като чета истанбулската тема май и турските лекари не и обръщат особено внимание.

# 73
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен, като минала по този път и то вече успешно, за щастие Simple Smile, освен това което препоръчват лекарите, бих ви посъветвала да не губите надежда след трансфер и да бъдете колкото се може по-спокойно. В никакъв случай не се откъсвайте от ежедневните си задачи и работа, за да не мислите само за това - дали има имплантация или не. Успех на всички!

# 74
  • София
  • Мнения: 232
Все повече се убеждавам, че е въпрос на много внимателен подбор на качествен сперматозоид. Явно това е от решаващо значение за качеството на ембрионите, както и развитието му до 5-ти ден.

Общи условия

Активация на акаунт