Играят ЯНУАРСКИТЕ деца по килим от есенни листа!

  • 26 517
  • 706
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 186
Добро утро!

Ви,  Hug

Еления, колко му е да вържеш телефона за лаптопа и да свалиш снимките.

Голямата щерка когато беше в яслата, правеше алергия към някой от почистващите препарати Според мен/. Отиде в понеделник сутрин здрава, вечер ми я дават с Три реда сополи и скандал, да не водя болно дете. Оставям я в къщи и в сряда вече няма нищо, без лекарства. Водя я в четвъртък и същата история. Накрая ММ побесня, заведохме я на лекар, взехме документ и той го завря /буквално/ в лицето на съответната сестра и и заяви, че това е алергия, но ако види още веднъж детето с мръсни ръце и сополи в устата ще доведе инпектората на проверка. След това нямахме проблеми.  А когато тръгна на градина се е разболяла само веднъж, от шарка.
Стана дълго, сори.

# 631
  • Мнения: 192
За разболяването в детските градини - така ще е докато родители водят болните си деца и обясняват, че кашлиците и сополите били алергични  Outta Joint Изобщо не ме интересува дали могат или не могат да си вземат болничен. Не искам моето дете да страда, заради нечии трудови несполуки.


Три години се борих с алергични кашлици и вечно сополиви деца в детската градина ooooh! Аман...вечно аз бях кривата,неразбраната,заядливата,мрънкащата,гледаха ме като извънземно... в крайна сметка отписах дъщеря си от там и в момента ходи на предучилищна в училище Peace

А учителките не ги връщат болните деца,защото нямали право ConfusedТова ми обясняваха на мен.Родителите взимали бележка от доки,че детето е здраво и го водят обратно в градината Close Shocked

# 632
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Добро утро!  Hug

Влади пак цяла нощ се събуждаше...взе да не ми прави впечатление вече  Whistling Днес ще ходим на лекар , че ми писна от всички видове пъпки!!!  Close На пубиса не й минават, сега има на лицето - те излязоха когато имаше сополки и я бършех, ама сега явно от студа са се засилили и тази сутрин се събуди с почти екзема на лицето! Писна ми от тия пъпки!!!

Иначе малчуганка започва все по уверено да стъпва и да ходи самичка! Всеки ден се пуска за по 5-6-7 крачки. С баща й заставаме един срещу друг и тя ходи ту до единия, ту до другия  Heart Eyes Направи ми впечатление, че не иска да ходи боса. Явно с обувките се чувства по-сигурна, защото й държат глезенчето

За детските градини и сополивите деца съм с малко противоречиви мнения! На моя близка приятелка детето е със сополи откакто навърши 1 година! Нито е болен, нито гърлото му е зачервено, нито нищо! Е, значи ли това , че тя трябва да си стои в къщи и да го гледа? Племенникът ми, например, правеше алергия когато лятото влизаха в пясъчниците и започваха да му текат сополи и да се опъпчва. Племенницата пък правеше алергична реакция към препаратите, точно както казва пепинка! Та идеята ми е, че действително има такива случай! Поставете се на мястото на тези майки.... Всеки ден да им мрънкат, че детето им е болно и да не го водят, а то да не е?! Действително обаче има и такива, на които децата са наистина болни или пред разболяване и те пак ги водят на градина! С това и аз не съм съгласна!

# 633
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Хау

Юруууууш на кафетоооооу! Party
Еления, тънко минаваш с тревопасни дечица, при това самоизхранващи се  hahaha Hug

Адис, това с градините е много гадно. Не знам какво да кажа. От една страна чист късмет си е детето ти да е със здрав имунитет (като Пресиян). От друга страна е важно в ДГ да не се допускат болни деца... а също така е важно децата да са по-малко на брой, така се ограничават частично потенциалните вирусоносители.  Ама сякаш последните 2 са невъзможни  Confused. Дано бързо му минава на Марти!
Алергиите следва да бъдат доказани с документ! И ние имаме 2 алергични дечица, едното към пухове, другото към прах. Никога не са били проблем за никого.
Бубси, специалистите могат да pазличат гpип от алеpгия.

А знаете ли аз за какво си мисля от време на време... за неваксинираните деца по ДГ...  Thinking за тези, които си носят фалшиви бележки, че са ваксинирани.

Адис, ами не сядаме по кафета. Т.е. някой си стоим на едно място, други (като Ети) обикалят насам-натам превити на две като жътварки  Crazy

Тути, много странно това, ще следя отговорите с интерес Thinking. Нищо не знам по въпроса, но, разсъждавайки... през лятото децата си набавят вит. Д, и пак не спят. Вигантол не съм давала въобще.

Хубав ден на всички!  Hug

# 634
  • Мнения: 10
Добро утро  Simple Smile
Днес на ранна птица се преструвам, бебето още спи, а пък аз станах, хем да изпия едно кафе. Сега мога пак да си лягам   Laughing

Признавам си без бой, много често Михаела гледа БейбиТВ. Зная, че не е хубаво, но отвлича и вниманието, когато не съм в стаята. Успоредно с това и си играе. Някой много хубаво я беше нарекъл "Бавачката" ни. Има любими предавания на които пищи от кеф Embarassed  
Единствения плюс е, че може да учи на език (когато поотрасне де). В едната стая е на английски в другата на немски, пускам и на английски повече, че с немския не сме големи приятели.  Peace

Бургазлийки къде си говорите за срещи в района, че все ви изтървам?
В моята компания пък сме само с момичета  Simple Smile

Хубав разхождателен ден, ви пожелавам!  Simple Smile

# 635
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
А знаете ли аз за какво си мисля от време на време... за неваксинираните деца по ДГ...  Thinking за тези, които си носят фалшиви бележки, че са ваксинирани.

Това мен ме плаши най-много! Защото вирусите се лекуват и минават сравнително бързо, а една болест като коклюш-а или подобна  ooooh!

# 636
  • София
  • Мнения: 550
Бубе, това дете има сополи по някаква причина, това не е нормално състояние на организма и трябва да се докаже от какво. Дотогава сори - няма как аз да съм сигурна, че тази майка не лъже.

Тути, на мен също ми е интересна тази теория. Обаче при нас буденето не беше свързано с нещо друго, ами с глад. Точно първите 3 месеца давах редовно вит. Д и се будеше по 100 пъти на нощ. Давах и четвъртия и тя тогава започна да спи по цяла нощ.

Ноеми, ти една тема зачекна. То да беше само за ваксините  ooooh! Просто такъв ни е манталитетът, хората се мислят за специални и смятат, че правилата не важат за тях.

# 637
  • Мнения: 192
Бубе, това дете има сополи по някаква причина, това не е нормално състояние на организма и трябва да се докаже от какво. Дотогава сори - няма как аз да съм сигурна, че тази майка не лъже.

Ноеми, ти една тема зачекна. То да беше само за ваксините  ooooh! Просто такъв ни е манталитетът, хората се мислят за специални и смятат, че правилата не важат за тях.

Абсолютно съм съгласна Peace Hug Hug

# 638
  • Мнения: 186
Хриси, за сега сме в Славейков. И двете с Нина-Тита сме тук, а Еления пристига от Приморско и за нея няма значение. Но като застудее сигурно ще се събираме в МОЛ-а, като другите майки.

# 639
  • Мнения: 16
Тути, нашата хомеопатка също ни изписа calcarea phosphorics 9CH. Изпили сме 3 опаковки при никненето на трите двойки зъби. Мога да кажа, че и трите пъти имаше ефект и нощите ставаха по-спокойни. Не че спираше да се събужда, но по по-малко пъти.

Петър от 2-3 дни започна да си върти бързо главата наляво надясно. Изглежда ми малко ненормално. Има ли други дечица, които да правят така?

И сори за следващия въпрос Embarassed ама... Откриха ми нарушение на слуха. Искам да потърся и второ мнение обаче. В София. Ако някой може да ми препоръча при кого и къде да отида, моля да ми пише.

Хубав ден на всички!

# 640
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Анабела, извинявай! Не е лично.

За децата по градините- ако всички сме съвестни и не си водим децата болни, всичко ще е ок. Но, с това забързано ежедневие е много гадно, всеки го е страх да не го изгонят от работа и тн. В нашата градина проверяваха всяка сутрин гърлата на децата. Честно казано детето може и в асансьора да се е разболяло от вирус, но ние майките все си търсим виновник.

# 641
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
А знаете ли аз за какво си мисля от време на време... за неваксинираните деца по ДГ...  Thinking за тези, които си носят фалшиви бележки, че са ваксинирани.

Това мен ме плаши най-много! Защото вирусите се лекуват и минават сравнително бързо, а една болест като коклюш-а или подобна  ooooh!
ама то, да ти кажа, това е още по-притеснително за другите неваксинирани  Rolling Eyes

Анабела, Рал, манталитетът си е манталитет. Хората в природата си не са масово отговорни и съвестни. Затова трябва да има регулация! Затова си има и закони. На личния морал не може да се разчита.

Люба, така е, вирус и в магазина се хваща. Но вероятността да те зарази болно дете, с което играеш по цял ден е значително по-висока от случайно кихнала леля в трамвая. А то като е разболее едно, следва и второ и... ей ти прогресия.

Димара, питай в здравния форум!


П.п.Много ми е приятно, че имаме такива дискусии!  Hug На мен ми е много полезно да виждам и други гледни точки!

# 642
  • Мнения: 10
Димара, има, но все пак като каза Ноеми, питай ако искаш да видим какво ще ти отговорят. И на мен в началото ми изглеждаше ненормално, ама.... де да знам, май не е. Нещо като игра ми се струва, че е.  Simple Smile

Цяло лято навън и слънце не е огряло Михаела директно, защото настава война. Та шапка с 50 фактор, чадъри, сенчести места и така изкарахме лятото. На мен не ми е много ясно как точно се снабдяват с вит Д, но ако е от пряко огряване не сме се снабдили с нищо. Фонтанелката е големичка м/у другото, но не съм се притеснявала, защото съм чула нещо за напълно затваряне на 1-2 години.  Confused

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 10:31 от Христиана

# 643
  • Мнения: 16
Ноеми, мерси! Не бях се сетила.

# 644
  • Мнения: 2 590

Петър от 2-3 дни започна да си върти бързо главата наляво надясно. Изглежда ми малко ненормално. Има ли други дечица, които да правят така?


Има да! От доста време така си върти главата и в повечето случаи наистина е като на игра или когато има музика и танцува, тогава също го прави. НАпред също я клати в такт.

Общи условия

Активация на акаунт