Играят ЯНУАРСКИТЕ деца по килим от есенни листа!

  • 26 525
  • 706
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 186
Бургазлийки, това е нашата тема за срещите, да пишем там.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=549797.new#new

Останалите, извинявайте   Hug .

# 646
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Петър от 2-3 дни започна да си върти бързо главата наляво надясно. Изглежда ми малко ненормално. Има ли други дечица, които да правят така?
Влади го прави много често, понякога включва и "не-не-не-не" докато го прави, та по-скоро го отчитам на това , че когато и казвам 'не' и аз въртя глава! Даже като прави нещо, което не й позволявам сама си казва 'не' и си върти главата (е, не спира да прави белята де)

Анабела, съгласявам се с теб, донякъде! Но при положение, че година и половина вече не спират сополите (главно когато е на ДК, в къщи няма) и са му правени какви ли не изследвания на детето, повярвай всякакви изследвания, и всичко е наред, какво правим?!?!  Rolling Eyes Значи ли , че тази мама трябва да не ходи на работа докато детето не тръгне на училище? Определено и на мен не ми е приятно да гледам сополиви деца и моето да е сред тях, но ние всеки ден се срещаме с това дете и до сега не сме се разболели от него.... Даже всеки път като се разболее Влади сме в Пловдив , а не тук!

# 647
  • Мнения: 488
Добро утро и от нас  Hug
Много ми липсвахте  Hug Hug Hug Два-три пъти успях да вляза да почета за малко, ама....бая съм изтървала  Tired Ще наваксам, ама първо да си кажа-
 Бебетата са добре- Жана почти ходи, много е безстрашна Simple Smile и смешна  Laughing
А Вяра най-накрая прояде....хляб  ooooh! Направо ме побърка това дете...нито домашно, нито купешко, пасирано, мачкано, на парчета, топло, хладно, с лъжица, с пръсти, никак нищо не яде...едни голи кори хляб!!!! Ближе ябълката, но не я ще на пюре или парченца Sad  И бяло грозде яде, ама...то това ядене ли е?

Все така се будят нощем да сучат и двете...не мога да се наспя като хората.
После пак ще пиша...

# 648
  • Сандански
  • Мнения: 72
Здравейте!

И днес се очертава хубав ден та да се разпиша набързо докато не сме излезли.
Хубава тема за манталитета сте подхванали,но ако всички имахме такъв нямаше да има нужда ни от закони,ни от глоби.Та всичко трябва да си е урегулирано.В нашата детска градина старшата сестра стои на входа и преглежда(абе грубо казано - пипа за температура,опипва лимфните възли и поглежда гърлото) всички деца при пристигане,ако през деня някое от децата вдигне Т или го видят,че му има нещо викат родителите.НО- на родителските срещи сме говорели как майки,чийто деца са болни ги пускат на вратата и изчезват аламинут,а след това не си вдигат телефона ooooh! В този случай госпожите нямат избор - не могат да изгонят детенце.Друг е въпроса що за родител трябва да си,за да работиш спокойно цял ден при положение,че детето ти е болно и не е в къщи #Crazy
А има и нещо друго - брат ми са в Испания от 5 години и племенницата беше там на ясла,а след това на детска градина.Ами там си ги водят директно с антибиотиците,сиропите,капките и т.н. CrazyНо групите им са по 10-15 деца максимум и 3 госпожи+2 лелки(за яслата,тяхната градина след 4 годинки си е като училище).Та спокойно могат да обръщат внимание на всички.А и явно нямат толеранс към болничните на работното място(не съм запозната със системата им в това отношение).
Та всичко си е въпрос на гледна точка - зависи от коя страна си. Peace
А за ваксинираните и неваксинираните - всеки има право на избор,но да се дават фалшиви бележки си е подсъдно NaughtyВ този случай децата без ваксини мисля,че ще бъдат потърпевши при една възникнала епидемия Thinking

Хайде много се отплеснах EmbarassedХубав и слънчев ден на всички и повече усмивки!  bouquet

П.П.Мила  Hugза малките муцунки!

# 649
  • Мнения: 2 631
Еее, ма какво сте се запритеснили за децата с фалшиви бележки за ваксини?? Да му мислят техните майки, вашите деца нали са ваксинирани??  Peace
Мен ме е страх от шарка само, защото не съм карала никакви...  Blush

# 650
  • София
  • Мнения: 1 961
Четейки, оставам с впечатление, че всички вие работите на някакви страхотни места, където можете да си позволите да вземете болнични за всеки сопол. Е, аз не мога. А Яна е със сополи от октомври до март. Задължително. Не е болна. Просто не мибават. Като се стопли времето изчезват като с магическа пръчица. Кажете ми, как да си позволя да си седя в къщи цяла зима???? И с другите родители в групата сме си говорили, да, ако детето е видимо болно не трябва да го приемат, но заради едни сополи....
Не бъдете толкова крайни, не знаете как стоят нещата в действителност, а не трябва да се правят генерални заключения за всички по този начин...

Това за добро утро!

За ваксините няма да коментирам  Mr. Green

За седенето в кафета - Ноеми ви каза как стоят нещата при мен, за съжаление.

Пожелавам ви много хубав и усмихнат ден... Ние отиваме в Борисовата Simple Smile

# 651
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Ей, здрасти, Мила! Радвам се, че сте добре! Я кажи как е живота със съквартирантката  Rolling Eyes

Мария, това с "изчезващите" родители е... потресаващо  Shocked. Ами ако падне и се потроши? Или вдигне 42 градуса?  Rolling Eyes
Верно, лелките не могат да изгонят децата, но не може все пак да няма вариант да се направи нещо. БТВ, знаете ли, че ДГ имат "изолатор". Това звучи отвратително, просто го споменавам, защото аз доскоро не знаех за съществуването му.

А честно казано това с даването на АБ аз не мога да го приема. Ами ако има странична реакция към лекарството? Ами ако пропуснат да дадат? Ами ако предозират? Ами ако объркат детето? Като са 30 деца всичко се случва...
Направо не знам, ние с по 1-2 деца понякога зор виждаме, как учителките се оправят с 20 и повече просто не знам  ooooh!

Ети, не може да се абсолютизира! Едни сополи не са грип с Т и туберкулозна кашлица! Сополи и възрастните имат от октомври до март.

# 652
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Като стана дума за сополи: зелените гадни сополи са си бактерия. При това доста често срещана. За да се установи това се взима секрет. Лекува се с АБ. НО! Хубавор детето ще пие АБ и ще ги махне, но не се знае на тяхно място какво ще израсте (това го каза моя док). Също така е 99% сигурно, че скоро хлапето пак ще се сдобие с вече изтребената бактерия. Не е задължително да е от ДГ, а отнякъде. Просто тя е много масова, почти всички хора си я носят и се развихря зимата.

# 653
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Тути, за силантите, според зъболекаря ни трябва да се сложат само ако има нужда, и да се прецени ползата и вредата от тях, а не, както са започнали кампанийно да ги "цъкат" на всички. Защото могат да направят и проблем - с времето можело да се отчупи парченце от силанта и си става мини кратерче, в което се задържа храна, загнива и дълбае кариерс.
Преди 10-на години, когато каката беше бебе, тогава пък масово препоръчваха да се дават едни флуорни таблетки на бебенцата - Зимафлуор, ако не се лъжа. Тогава по негова изрична забрана, ние ги пропуснахме. С времето се оказа, че е бил прав за флуора. Така че, му вярвам на 100 %.
Биричката е добре да каже, че майка й е зъболекарка, дали е на същото мнение и тя.

Мила, много се радвам, че пишеш отново!  Hug

# 654
  • Мнения: 93
Добютро ли добър ден!

Аз с един супер бърз и със сигурност много коментиран въпрос де, ама аз съм блейка и си питам. Какво да и правя на Ема за закуска? до сега само за обед и следобед давах, ама сега мисля вече и да закусваме, само да кажа че при нас попара не важи- защото не яде още крави продукти, а пък каша не ми се дава, защото това и е следобедното меню, та имате ли предложения newsm78 newsm78?

# 655
  • София
  • Мнения: 273
Добър ден Hug
Никога не пращам Дими болен,дори и само със сополи на градина,просто смятам че когато на човек нещо не му е добре трбва да си остане вкъщи,да си почива,да си пие редовно лекарствата и т.н.,жал ми е за детето да го пращам болно,там е такава шумотевица,30 деца крещят,тичат...ми как ще го преживее той ако е болен...Преди да изляза майчинство с Мони с мъжът ми се редувахме да взимаме болнични,за да не прекаляваме и все пак да ми е жив и здрав шефът,че винаги ми е влизал в положение хем е младо момче без семейство и без деца още,но ме разбира,пък и аз винаги съм си заработвала после каквото трябва за да наваксам.Много е трудно без баби,просто незнам как ще я караме пък като станат ученици и трябва да ги прибираме на обед  ThinkingИначе за алергичните сополи и кашлици и фалшивите бележки-то с вермето се разбира кой родител лъже и кой не,на всеки може  да се случи да прати детето си разболяващо се без да усети или пък наистина да не може по никакъв начин да го остави вкъщи,но важното е да е с граници,а не да е практика Peace
Аз също от вчера нещо не се чувствам добре,боли ме гърлото и ми е едно такова никакво Tired

# 656
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ох, по темата за сополите, онзи ден водя Коко на ясла и се засичаме с друга майка с детенце, детенцето с насълзени очи, подпухнало, видимо нещо не му е добре. Лелката отваря вратата и като го вижда, пита: "Я, ти защо имаш сълзички, какво ти е?" При което майката и детето едновременно отговарят: майката : "Плака", а детето: "Не са сълзички, сополи са"  Shocked

Никога не пращам Дими болен,дори и само със сополи на градина,просто смятам че когато на човек нещо не му е добре трбва да си остане вкъщи,да си почива,да си пие редовно лекарствата и т.н.,жал ми е за детето да го пращам болно,

Много добре казано. Напълно съм съгласна с Гъбка, и за мен това е основната причина да не пращам болно дете на ясла, градина, училище. Независимо има ли или няма кой да ми ги гледа Peace

А сополите, пък било то и от алергия, дали трябва да си ги влачи детето ей така, просто щото е алергия? Не мисля!  Wink

# 657
  • Мнения: 2 631
Добютро ли добър ден!

Аз с един супер бърз и със сигурност много коментиран въпрос де, ама аз съм блейка и си питам. Какво да и правя на Ема за закуска? до сега само за обед и следобед давах, ама сега мисля вече и да закусваме, само да кажа че при нас попара не важи- защото не яде още крави продукти, а пък каша не ми се дава, защото това и е следобедното меню, та имате ли предложения newsm78 newsm78?



Инка, четох, че имало разни бебешки кус-кус и макарони, разни такива...

Тонита, ще питам майка ми какво мисли, но тя не е детски зъболекар, тя повече прави ченета и вади зъби...  Mr. Green

# 658
  • Мнения: 58
Инке, кус кус, но  той е по-вкусен със сирене. щом не даваш млечни, пробвай без сирене. Може и плод някакъв,според вкуса й. Чай с биксвитки (може ли? сега ми хрумна). Или от готовите бурканчета каши с плодове, с извара(упс, без нея).... А, да, грис с плод

# 659
  • София
  • Мнения: 273
Инка,аз давам за закуска от кус-куса на Плазмон с масло и сирене или от готовите плодови пюрета с извара или йогурт или овесени ядки-има най-различни варианти,или правя варена ябълка с извара или накисвам овесени ядки с банан или плодово пюре,грис с плодове,също правя и солени овесени ядки като попарата но не със сухар,а овесени ядки с масло и сирене...ох,ама ти писа че не даваш крави продукти,но пък можже да замениш кравето сирене с козе,а кравето масло със зехтин,примерно.

Общи условия

Активация на акаунт