Играят ЯНУАРСКИТЕ деца по килим от есенни листа!

  • 26 496
  • 706
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 411
Тути, не съм давала изобщо вит. Д, бебето ми е супер спокойно. По принцип правят връзка между рахит и неспокойствие, но има и други симптоми. Най-сигурно кръвна проба за рахит. А вит. Д се набавя от престой на открито, не на слънце, за 10 минути, при открити длани. Да не забравяме и натъпканото с вит. Д АМ. Ако бебе приема над 600 мл АМ дневно си приема необходимото кол вит. Д.


Момичета, знам че се коментираше за частни кухни в София, но не обърнах внимание тогава  Embarassed. Помня се говореше за кухня даваща студена храна. Моля, препоръчайте!

# 661
  • София
  • Мнения: 598
Четейки, оставам с впечатление, че всички вие работите на някакви страхотни места, където можете да си позволите да вземете болнични за всеки сопол. Е, аз не мога.



Абсолютно съгласна!

Не всяко подсмърчащо дете е (смъртносно)заразно, както често се случва в очите на другите майки. И на мен ми е абсолютно болно, когато детето ми боледува, но не мога да соча с пръст другите дечица все едно са прокажени. Все пак вярвам, че ако майка знае, че детето й е грипозно/с бронхит/на АБ, в повечето случаи би го задържала вкъщи. Аз не бих пратила болно дете на ясла.  А тези с леките сополи - ами няма как. Все пак толкова ли е трудно да се поставиш в положението на другия?

Да ви кажа прави ми адски грозно впечатление как, особено бабите по площадките, само да чуят кихащо дете и веднага грабват внучето и дим да ги няма. Случвало ми се е Диана да се дави от слюнка (прави го редовно откакто се е родила). Та говорим си сладко с някаква баба с внуче и в момента в който Ди се задавя, онази грабва детето и беж да я няма, ама "чао" даже не казва. Егати липсата на възпитание! Все едно отглежда някакъв свещен фараон, а останалите бутаме биологични оръжия в количките.

Малко съм крайна, но сори!

Между другото, говорим си за бг манталитет, но в случая не е съвсем точно. В по-капиталистическите държави болничните се дават много по-трудно отколкото тук. Да не говорим за Япония, където трябва да си приет в болница едва ли не, за да можеш да отсъстваш от работа. Те затова и носят маски, за да не разнасят бацилите по офисите и да не се заразяват, щото всичко се кара на крак. ooooh!

# 662
  • София
  • Мнения: 598
Inka, а попара с козе сирене? Ако пие АМ, може да й даваш с бисквитки или бишкоти.

kalifornia, нямаше ли да заминавате или нещо съм пропуснала? Thinking

Тути, струва ми се доста преувеличена връзката между безпокойството и липсата на Вит Д. Т.е. сигурно има такава, но говорим за крайни и редки случаи, както е писала Kalifornia. Не се вкарвай във филми. Аз все го забравям тоя Вигантол.

# 663
  • Мнения: 636
Петър от 2-3 дни започна да си върти бързо главата наляво надясно. Изглежда ми малко ненормално. Има ли други дечица, които да правят така?
И Ан-Мари си върти главата така, когато танцува, преди да заспи също Thinking  И Точето на Бенджи така прави, явно е нормално...

# 664
  • Мнения: 493
Искам да попитам майките, които още си спят с бебетата, как ги пазите да не паднат? Аз съм сложила отвсякъде навити юргани, а след падането слагам и столове. В кошара катоюегорично не иска да спи, така че това не е вариант. Rolling Eyes

Тонче, сънувах че пишеш че ще идате в димитровград на пазар, смятай колко съм изтрещяла Simple Smile))))


И още един странен въпрос - колко ви е телесната температура. Снощи Явор вдигна Т и за да го излъжем да стои кротък и аз си я мерих - 35,0 после беше 35.2 35,4 преди малко пак си я мерих 35. newsm78

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 13:57 от Бебешондел

# 665
  • Мнения: 2 590
Искам да попитам майките, които още си спят с бебетата, как ги пазите да не паднат? Аз съм сложила отвсякъде навити юргани, а след падането слагам и столове. В кошара катоюегорично не иска да спи, така че това не е вариант. Rolling Eyes
Освен да бутнеш леглото плътно до някоя стена и Тея да е от вътрешната страна друг вариант май не виждам.

# 666
  • Мнения: 493
Искам да попитам майките, които още си спят с бебетата, как ги пазите да не паднат? Аз съм сложила отвсякъде навити юргани, а след падането слагам и столове. В кошара катоюегорично не иска да спи, така че това не е вариант. Rolling Eyes
Освен да бутнеш леглото плътно до някоя стена и Тея да е от вътрешната страна друг вариант май не виждам.


Тя е така и пак вчера след обедния сън - каза гък и веднага отидох - вече се беше покатерила на юргана и гледаше на долу аха да скочи  Tired

# 667
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Kalifornia  Hug благодаря ти ,въпреки ,че не давам Вигантол(на Ам сме)фонтинелата на Нели се затваря,няма други признаци,а неспокойния сън е скорошно явления (може би месец и половина)
Благодаря на всички момичета взели отношение по въпроса ми Hug.ама то човек първо трябва да помисли малко ,преди да пита(тия камъни са за моята градина)Ставаше въпрос за бебе което е неспокойно от самото раждане.И дневния и нощния сън.
Инка,давам бисквити с АМ,плодово пюре с бисквити,кус-кус,ако дам каша сутринта,след обед давам супа+ сухар.

Ох,темата за градините и болните деца е необятна,фермани можем да изпишем.Виждала съм как дават антибиотика пред врата на градината и пускат детето вътре.За щастие госпожите в групата на Таня бяха много съвестни(това не ставаше в другите групи),не даваха и витамини да оставиш.Въпреки това имаше период в който доста боледуваше.Като ги пуснеха на двора и се смесят групите и....Правеше ми впечатление ,че точно майките ,който цял ден трамбоваха по кафетата си водеха децата болни.И то с чиста съвест.
Не говорим за настинка,а за вирусно заболяване ,сополите сми по себе си не са заразни,лошото е че при децата болестта се развива със страшна сила и ако сутринта му не е имало нищо ,то към 11ч. вече може да има Т.Аз лично не съм я водила никога болна на градина ,оставях я на моята баба(какво ми е било на мене само аз си знам)За 6г. имам 5дни болничен за Таня ,разпръснат във времето. Като беше болна от пневмония съм бягала с нея на ръце до поликлиниката за инжекции и после на работа,моя шеф не го интересуваше кой е болен,аз трябваше да съм на работа.
Да не говорим ,че и самите госпожи си имат начин за разреждане на групите,това ми го разказа близка приятелка.Пътувала е в автобус(градски транспорт)и пред нея седели две госпожи които си обменяли опит ,и едната споделила с другата ,че като и станат много децата ,отваряла прозореца за повече време(това е в студеното време)и на другия ден поне 5 деца ги нямало #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 668
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Тонита Hug,Бире и на мене ще ми интересно да чуя още мнения на професионалисти.Таня има вече три пломби на млечните кътници.И моите зъби и на ММ са лоши.

Бебеш ,ако кошарата ви е дървена ,може да се махне решетката и да се долепи до спалнята

# 669
  • София
  • Мнения: 273
Ох,това за отворените прозорци и на мен ми го казваха близки,които работят в системата Tired
Бебеш,и аз спя с Мони и вече виждам голям зор,сутрин като стана и не мога да отида да се измия,страх ме е че като се върна ще е паднала,денем пак е много сложно,гледам или да легна до нея или да оставя стаята отворена и само се навъртам там да я наблюдавам да не е мръднала ooooh!И затова от скоро почнах да я слагам денем по малко в кошарата като заспи,в началото имаше страшен протест,щом я оставя веднага се събуждаше и рев,рев,рев докато не я извадя веднага,щом я извадя спира,обаче постепенно посвикна и почна да поспива по 30-40 минути там преди да се е събудила и вчера като се събуди не се размрънка а почна да си бърбори нещо докато отида и аз реших да я пробвам и през ноща,е само половината нощ успя да спи в кошарата но все е нещо,постепенно надявам се да се научи,защото става все по-трудно със спането заедно.

# 670
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ноеми мога да те уверя, че в някой по-малки населени места приемат децата и без фалшива бележка и с ясното съзнание, че ваксини не са слагани, няма и да се слагат Mr. Green Въпроса е да се осигурят достатъчно деца, за да не се закрие ДГ.

Инка http://babyfoodsrecipes.blogspot.com/p/1.html Peace

# 671
  • София
  • Мнения: 128


И още един странен въпрос - колко ви е телесната температура. Снощи Явор вдигна Т и за да го излъжем да стои кротък и аз си я мерих - 35,0 после беше 35.2 35,4 преди малко пак си я мерих 35. newsm78

Бебеш, аз понеже от три дни съм с хрема и гърлобол си меря Т по няколко пъти на ден - 34,8 - 35. А никога не ми е била толкова ниска, обикновенно ми е 36,6

# 672
  • Пазарджик
  • Мнения: 169


И още един странен въпрос - колко ви е телесната температура. Снощи Явор вдигна Т и за да го излъжем да стои кротък и аз си я мерих - 35,0 после беше 35.2 35,4 преди малко пак си я мерих 35. newsm78

Бебеш, аз понеже от три дни съм с хрема и гърлобол си меря Т по няколко пъти на ден - 34,8 - 35. А никога не ми е била толкова ниска, обикновенно ми е 36,6

О и аз така ,от доста време я карам на замръзване. Mr. Green

# 673
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Ето я моята ходеща глезанка  Heart Eyes

# 674
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Мацките с ниската температура, я си погледнете езичетата в огледалото, раздвоени ли са по средата?  Laughing

Ако скоро сте били болни, непосредствено след преминаване на настинката, или инфекцията, се получава такъв темпратурен спад. Не, сте студенокръвни, споко!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт