Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 7

  • 49 912
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 763
Още няколко заглавия прибавям към списъка за гледане, но точно сега не ми се гледат толкова тъжни истории. Но погледнах клипчето с ОСТ-а и леко се изненадах.
Малко offtopic. Всъщност мелодията в клипа (или поне част от нея) е от версията на филма "Ромео и Жулиета"(1968) на Франко Дзефирели и е композирана от Нино Рота. Най-добрата за мен адаптация на историята, а Olivia Hussey и Leonard Whiting ми харесваха много повече от Claire Danes и Leo DiCaprio.

# 721
  • София
  • Мнения: 15 464
   2в1, аз чак на клипчето го забелязах,че е от Ромео и Жулиета, иначе, във филма, не ми звучеше точно така, познато ми беше, но не се чуваше точно като във филма.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Привет!

Аз си изпълних плана за събота и неделя  Simple Smile.Изгледах Kimi ni Todoke и Byakkotai.Харесаха ми и двата.За втория дори е недостатъчно да кажа,че само го харесах.ББ Направо ме жегна в гърдите и ме стисна за гърлото,та се чудих къде се намирам.Естествено,никой няма да се учуди като кажа,че през цялата втора част сълзите не спираха да текат от очите ми.Ей,показаха ми тези японци какво означава  Чест!Нещо,което струва много повече от живота.
Ямапи направи силна и сериозна роля.И това момче Koki Tanaka,което гледах в Tatta Hitotsu no Koi,също се справи много добре.
Благодаря на rossonera,че препоръча филма и на martisun,че ми помогна да взема окончателно решение да го гледам!Ето защо всяко едно мнение в тази тема е ценно!Tuon,записах си и твоето предложение Bangkok Love Story,ама ще си дам малко почивка от по-тежки филми.Ще го гледам някоя събота по късна доба с хавлийката в ръка.И в рими заговорих  Joy.

Днес ще започвам Sunao ni Narenakute,обаче две серии като са се запънали и не щат да се свалят.Ама тъй ми се пада,като го похвалих онзи ден d-addicts Laughing.

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 15:08 от dovede

# 723
  • Мнения: 9 192
b]Tuon[/b],записах си и твоето предложение Bangkok Love Story,ама ще си дам малко почивка от по-тежки филми.Ще го гледам някоя събота по късна доба с хавлийката в ръка.

Аааа не.Не и в "късна доба" Naughty.По-добре в някой ранен час,защото не е филм след, който да заспиш.

Въобще не съм искала да го препоръчвам на някой.Напълно съм наясно, че подобни филми не се харесват на всички.Просто исках да си излея емоциите,а тази тема е най-подходящото място.
Радвам се, че все пак didkapan и Тайна го гледаха, че се проявява интерес, защото рядко обсъждаме подобни филми.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Аз пък се радвам,че тук се споделят и различни и нестандартни филми,независимо дали ще ми хареса или не Peace.

# 725
  • София
  • Мнения: 1
Въобще не съм искала да го препоръчвам на някой.Напълно съм наясно, че подобни филми не се харесват на всички.Просто исках да си излея емоциите,а тази тема е най-подходящото място.
Радвам се, че все пак didkapan и Тайна го гледаха, че се проявява интерес, защото рядко обсъждаме подобни филми.


Аз го гледах още лятото Peace Хомосексуалното в него остава назаден план още след първите 20-ина минути. Невероятно искрена, макар и пре-драматична човешка история, от която може докато гледаш, да ти се плаче, да изпитваш  вътрешно недоволство и гняв от невъзможността на случването на нещо, което изглежда естествено и логично.После идва подтиснатостта и кратката безнадеждност, която те завладяват в първите часове след гледането на филма. И все пак, след време, си казваш "Е, такава любов да ми се случи, няма значение краят, за един живот стига..."
Ей такива мисли, си спомням ме обхванаха тогава. Изгледах и още няколко филма от разделите яой и сенен-ай на сайта 7floor и доста ми беше интересно. Този
http://movies.nytimes.com/movie/388964/No-Regret/overview го отворих, за да видя как е в такава роля един актьор, който не би ми и минало през ум, че би изиграл хомосексуалист Rolling EyesАма, то, като си си добър, си добър във всяко превъплащение  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 6 763
Не съм гледала "No Regret", но предполагам, че визираш Kim Nam Gil Thinking. И си абсолютно права, че добрият актьор се справя с всяка роля. Както го направиха и Jo Jin Moo и Jo In Sung в "A Frozen Flower". А единствината драма, която аз съм гледала и в която открито се говори за хомосексуализма като част от живота и то доста открито при това е Life is Beautiful. И там Song Chang Ui и Lee Sang Woo се справиха добре, а и бяха представени и различните гледни точки и отношението по въпроса на двете семейства на замесените.

Наистина е хубаво, че споменавате и по-различни продукции, защото популярните лесно се откриват. А такива филми остават в сянка, доста често заради глупави предразсъдъци и криворазбрана моралност. И от това може да пропуснеш нещо хубаво само, защото не е познато.

# 727
  • MJF
  • Мнения: 8 590
 Crazy ама Life is Beautiful е 63 епизода.
И аз съм гледала "No Regret" преди доста време, от малкото азиатски филми на тази тематика, които са ми попадали. Повече европейски и американски продукции съм изгледала. Изгледала съм не малко по темата и така са се натрупали впечатления от различните аспекти на казуса.

Аз започнах японския сериал 9 серии Dosokai. Love Again Shokogun./Class Reunion. Love Again. 2010. На 3 епизод съм и ми поддържа интереса крими оттенъка в сценария за сега. Е образа на "зрелите/инфантилни" японки пак ми е в повече, но сюжета уж е именно за зрели хора, та чакам с интерес да видя по-зряли образи, за сега нещо не са "узрялил".

# 728
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Domooooo!

Още не сте готови с тази тема? Еййй! Мислех си, че ще се запиша в новата, а не сте се трудили достатъчно днес над азиатчетата.
Виждам, че dovede тотално успях да зарибя по Ямапи.  Hug

dovede, вече те водя фенка на Джонитата. Изгледай си това списъче, което ти бях препоръчала и те очакват други със също така интересни бишонени япончета. Но съм сигурна, че Ямапи ще остане завинаги номер 1 в сърцето ти. Първата японска любов - ръжда на хваща.

При мен е все така. На далекоизтомния ми японски фронт нищо ново. Разцъквам си ги самурайчетата, чета си ги всекидневно, гледам ги, радост и наслада за очите и душата ми. Обаче, като засякох моят любим оппа Kim Nam Gil в поста на nioba, а и във филм, който така и не успях да изгледам (shame on me), макар да зная за него - тази вечер ще се поправя.
Айде, Après moi, le déluge! (След мен, и потоп!), както е казал Луи XV. Шефче, прави новата тема и не се ослушвай. Да видим с кой ще ме посрещнеш там на първа страница. Дали ще имам японски "Ах и Ох!" ефект, мм?  Laughing

dovede, току-що промених подписа си. Едното клипче специално го сложих и заради теб. Ти ще си го познаеш и ще му се насладиш.  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 23:35 от rossonera

# 729

Общи условия

Активация на акаунт