Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 7

  • 49 947
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1
Привет Simple Smile
Изгледах Mary Stayed Out All Night. Ужасно много ми хареса.
Моля ви кажете кой да бъде следващиият сериал. Искам да гледам още, и още. и още.. безкрай Simple Smile
Нека има красавец, любов, драми...и още нещо Simple Smile


  bouquet Миличка, не знам какво си гледала до сега. Във всички тежки корейски драми ги има посочените неща. За мен фаворит си остава East of Eden, веднага след него- Love in Harvard. Но, предупреждавам, че ако гледаш първия, после може нищо друго да не ти хване окото/сърцето за дълго време.

# 691
  • София
  • Мнения: 15 475
   Крайно време е и аз да се опитам да изгледам East of Eden, толкова го хвалите, а на мен началото не успя да ми задържи вниманието, а и не беше качен целия и го зарязах.

   JoannaMR, Sorry I Love You гледала ли си го или искаш нещо лекичко?

# 692
  • София
  • Мнения: 15 475
      Prosecutor Princess, Partner, My Fair Lady,  Full House, Hello My Teacher,  Greatest Love, Pasta ,  My Girlfriend is a Gumiho, Tree of heaven  ...,  в момента за тези се сещам...

# 693
  • Bilbao España
  • Мнения: 2
Привет Simple Smile
Изгледах Mary Stayed Out All Night. Ужасно много ми хареса.
Моля ви кажете кой да бъде следващиият сериал. Искам да гледам още, и още. и още.. безкрай Simple Smile
Нека има красавец, любов, драми...и още нещо Simple Smile

Привет JoannaMR това са предложенията от мен You've Fallen for Me и Dream High ако все още не си ги гледала  Wink мисля,че ще ти харесат  Hug

Последна редакция: пт, 11 ное 2011, 14:28 от dani_mar

# 694
  • Мнения: 9 216
  Blush нещо не ми беше до писане тези дни.

martisun, жеравите се нанизват на конец и се носет в храма.Така пише.Обаче при нас не върви,а труда на момчето е доста и се чудя дали да не ги използвате за герлянди newsm78 Идва Коледа, може да е интересна украса за елха.

От тайландските съм гледала само един филм (поне този си спомням)."Beautiful Boxer", който е по-истински случай.Първо гледах  поредицата " Taboo" по National Geographic и в един от еизодите (не помня кой) разказаха нейната история.
Тайландският кикбокс (муай тай)е доста жесток,груб, но печеливш (от залагания) спорт. Още от децата се обучават и има специални школи + турнири със залагания.Пет,шест ... годишни дечица независимо от пола участват с едничката цел да спечелят пари и да се измъкнат от мизерията.Отвратително е, но е факт.И тъй като предаването е правено след филма Париня вече е осиновила детенце и се опитва да води нормален живот.
Самият филм e тъжен, но и красив.Хората са различни,имат различни желания и мечти, но това прави живота по-шарен.Истинска история на един живот,пък и показва, че мечтите се сбъдват.

Аз от своя страна съм много впечатлена от "Seven Swordsmen" и още повече от музиката.Невероятна е.Тръпки ме побиват докато слушам "За лодката ". Така я кръстих песента, защото гледам сериала с бълг. букви и песента е преведена.Много е въздействаща,силна,чувствена,нежна ...всичко каквото се сетите. Сериала много ми харесва.Добър е по един особен начин, който те кара да не виждаш "белите конци", защото е с малък бюджет.Обикваш героите,страдаш с тях, дразниш се на постъпките им ... И най-хубавото е , че представени като най-добрите бойци са просто героите и нямат ореол.Търпят промени,правят грешки,влюбват се, страдат, опитват се да израснат,да помагат...Сериала  е пропит с толкова много източна култура и носи толкова различни послания, че е трудно  е да кажа, че просто ми харесва, че е сериал за убиване на време или за фенски страсти.Не.Трябва да се усети.
Отрицателният герой, който не е нито глупав и първичен, както обичат да ни ги представят. Все едно виждам китайският Император Палпатин (Междузвездни войни) -ловък,хитър и последователен. Страхотен образ изигран от Ray Lui.

И още една песен,която не съм сигурна дали е от сериала,но ми харесва
San Guo Lian - TANK

# 695
  • Мнения: 6 806
JoannaMR, в първият пост на темата, под снимките има един линк "Каталог с по-популярни и обсъждани в нашите теми сериали и филми". Като го отвориш ще можеш да се ориентираш за жанра на даден сериал по това, че на един ред са подредени драми с горе-долу приличащо си съдържание, а заглавието ще те препрати към повече информация за него и линк за сваляне. Така, че ако си гледала даден сериал и го видиш в каталога лесно ще се ориентираш, а и повечето заглавия, които мацките ти препоръчаха ги има там Peace.

Последна редакция: пт, 11 ное 2011, 17:22 от 2в1

# 696
  • Мнения: 174
JoannaMR, в първият пост на темата, под снимките има един линк "Каталог с по-популярни и обсъждани в нашите теми сериали и филми". Като го отвориш ще можеш да се ориентираш за жанра на даден сериал по това, че на един ред са подредени драми с горе-долу приличащо си съдържание, а заглавието ще те препрати към повече информация за него и линк за сваляне. Така, че ако си гледала даден сериал и го видиш в каталога лесно ще се ориентираш, а и повечето заглавия, които мацките ти препоръчаха ги има там Peace.
Само да допълня. В каталога първите 4 сериала са задължителни за гледане. Simple Smile Не че останалите не са хубави, но първите 4-ри държат винаги челните места в класациите. Simple Smile

# 697
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 555
Konbanwa!

nioba, наслаждаваш се на Юя на екран, ммм? Страхотни тупаници вкара той в този сериал, макар че и него на два пъти добре го наритаха. Много ме впечатли момента, когато ядоха панирани жаби - целички. Често се сещам сега за този момент, като видя някой жабок. Чудно ми е дали наистина е било жабешко месо или само направено да изглежда така. С такъв огромен апетит си похапна Юя там, че дори аз, която не се гнуся от подобни неща - малко изтръпнах. Но и добре му показа онзи китаец какво би станало ако похапне от отровните...  Laughing Много се смях на този епизод.

Продължавам с Misaki Number One!!(2011) серия по серия, а тази вечер паралелно с него ще гледам и Trouble Man (2010) с Kato Shigeaki от NEWS (абе, нямам ли си аз по едно бишонено "джони" всяка вечер на екран, не се чувствам добре.  Wink Благодарности към Джони Китагава, че е създал агенцията през 1962 г.). Шиге ми залипсва на екран, а сериите са кратки по 25 мин., жанра - черна комедия. Изгледах първа серия и доста се посмях. Ще се гледа до край. Предвидила съм си е за почивните дни няколко японски филма, един от които е Koko Debut a.k.a. High School Debut (2011) с Mizobata Junpei и Furukawa Yuki. Yuki-kun го гледам през седмицата в Boku to Star no 99 Nichi, в ролята на асистент, а и много добре го помня в Asuko March!. Голям сладур. Японец отраснал в Торонто, Канада, но завърнал се в родината, за да гради кариера на актьор.

Kato Shigeaki



Видях сега една от новите реклами на Kengo Kora (говорила съм не веднъж за него тук, много любим мой японски актьор, който се снима предимно във филми) и се сетих... Онзи ден изгледах един от новите му филми The Egoists (Keibetsu) (2011) - утрепаха го от любов това момче там, утрепаха го. Знаем, че азиатците в сериалите си са сдържани (еле, пък корейците, "обожавам и съм силно привързана" към целувките с чело), но във филмите е имало моменти, в които се чудя дали не съм пуснала нещо американско. Всъщност филмите на това много талантливо момче, вече почти изгледах на 100 %. В много качествени продукции на голям екран се снима, също като Okada Masaki.

# 698
  • София
  • Мнения: 1
Konbanwa!

nioba, наслаждаваш се на Юя на екран, ммм? Страхотни тупаници вкара той в този сериал, макар че и него на два пъти добре го наритаха. Много ме впечатли момента, когато ядоха панирани жаби - целички. Често се сещам сега за този момент, като видя някой жабок. Чудно ми е дали наистина е било жабешко месо или само направено да изглежда така. С такъв огромен апетит си похапна Юя там, че дори аз, която не се гнуся от подобни неща - малко изтръпнах. Но и добре му показа онзи китаец какво би станало ако похапне от отровните...  Laughing Много се смях на този епизод.

Joy hahaha Много ми хареса и на мен как си хапваше момчето,че дори на момичето му се дояде Grinning Първо главичката, после бутчето... Joy Аз съм с нагласата,че там, на изток, ядат всичко, така че какво са едни жаби?! hahaha Юя играе добре, а за тупаниците-спор няма Simple Smile
Ох, твоите постове ме хвърлят в трабъл Wink ooooh! Като извадиш някое заглавие и се ръшвам из сайтовете да търся. Теглиш си от филипинския и не ти пука Wink, но аз оттук нещо не мога да му се регна.  High school debut го намерих при руснаците, но но другите споменати ги няма Sad
Сега отивам да захвана Босът, че Т.Т. Embarassed...знаеш как е hahaha
До утре, момичета!  bouquet Hug

# 699
  • Мнения: 6 806
Наздраве nioba  Wink, пий едно пиене  Innocent.

 

   

Лека нощ  newsm48  love001.

# 700
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 555
Ohayou Gozaimasu!

След снимки на Т.Т. трудно се пише...

nioba, виждам, че с интерес следиш заглавията, които пускам и след това ги гледаш. За това ще си позволя (ако нямаш нищо против) да ти препоръчам два японски филма, които мисля много ще те докоснат.

1. Byakkotai (2007) с Yamashita Tomohisa - тв филм от две части, просто гледай и след това сподели.

2. Confessions a.k.a. Kokuhaku (2010) филм с Okada Masaki - чудесен повод да се запознаеш на екран и с това невероятно талантливо момче, което снима страхотни филми, макар че точно тук той не е главното действащо лице.

Проверих специално заради теб - има ги и с български субтитри (аз ги гледах на английски), които могат да се намерят в Eastern Spirit. Иначе си спомням, че Byakkotai го свалях лятото от руснаците в rutracker, там винаги се тегли много бързо.

Да, съжалявам, че не мога да съм в помощ с линкове, защото свалям предимно от My Asian Cinema, а до колкото зная там регистрацията не става много лесно. Аз самата чаках два дни за нея, след няколко опита все пак успях. Но пък до колкото съм запозната в Spirit-а пускат линковете от megauploud (няма нужда от utorrent, просто се теглят с Downloads на Mozilla). Така, че можеш там да проверяваш. Има също и така наречените "разделени части" на филми, които се съединяват с една много лека програмка hjsplit. Абе, малко сложно идва за някои, но те съветвам да следиш при руснаците, те качват много неща, особено пък що се отнася до Джонитата. Рускините са луди по KAT-TUN, NEWS, Arashi и бързо казват всичко свързано с някой от техните членове на екран, а отделно концерти, записи, музика в изобилие. Не зная дали Каме и Ямапи са наясно, какво им мислят рускините, но така съм се смяла с някои коментари, а като зная какви са засукани и прекрасни рускините... Лeтните сезони в България съм работила на Златни пясъци (на нас варненци нали ни е лятната махала този курорт, масово се изнасяме натам) като администратор и много добре зная на какво са "способни" рускинчетата. Косата ми се е изправяла, но за мен лично са едни от най-красивите жени в света. Ако пиеха по-малко цена нямаха да имат за мен.

И да пусна дежурното японче от мен. Днес се спрях на Okada Masaki. Наскоро четох в някакъв сайт, форум (не помня точно) някаква американка, та беше задала въпрос дали Okada Masaki си имал приятелка или е свободен, а след нея и отговориха "Защо, мислиш да се пробваш с него и да заживееш в Япония ли?". Много се смях. Доста често попадам на подобен тип въпроси, дали еди кой си имал приятелка, дали не бил гей и т.н. До болест докарват наистина тези приятни момчета, някои от фенките си.
Самият Масаки (от това, което съм чела за него) е много сдържано момче. Не обича показността, освен ако не е свързана с работата му - снимки, реклами и т.н.




Yoi ichinichi o! Jaa ne! (Приятен ден! До скоро!)

# 701
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Tuon, 1000 жерава са доста даже и на конец да се нижат:))))). Ще му ги оставя като си дойде за нова година да ги ниже. И понеже се е засилил третата година от следването да я изкара в Япония ще му кажа ако иска да си ги пази и да си ги носи там в някой храм. Моето лично мнение обаче е, че ако вместо да прави жерави беше учил повече, щеше да му е от по-голяма полза Wink. Но пък може да не съм уцелила желанието - да не си е пожелавал учене а нещо друго Mr. Green.
1. Byakkotai (2007) с Yamashita Tomohisa - тв филм от две части, просто гледай и след това сподели.
Филма е върха. Просто задължителен за гледане. А Ямапи там прави страхотна сериозна роля. Аз го гледах на един дъх.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Добро утро!

nioba,ако си добре с инглиша  в d-addicts има три от заглавиято предложени от rossonera - Misaki Number One; TroubleMan; Boku to Star no 99 Nichi. Не изисква регистрация и се тегли сравнително бързо.Линк има на първа страничка.
Ползвам често сайта,стига в Спирита да има  превод на бг или руски,че иначе ще гледам само картинки Laughing.

Аз приключих с Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku.Много добро сериалче,че даже накрая и в моите очи плуваха сълзи на щастие.

Днес ще го карам на филми.Дръпнах  Kimi ni Todoke.А ето,че ми давате и заглавие с Ямапи.Няма как,ще се гледа  Crazy.

# 703
  • София
  • Мнения: 1
Добро утро, мили дами!  bouquet Hug
2в1, едно питие нямаше да е достатъчно, но добре, че не ги видях тези снимки снощи, че цяла нощ щях да се въртя като този приятел Heart Eyes и да викам "Ах!" и "Ох!"
rossonera, благодаря за информацията. Щом така предизвикателно   ми споменаваш Byakkotai, трябва да го видя. То, нали двете сме завършили история, все натам ни тегли Simple Smile.Рускините ги познавам доста добре. В тоталитарно време само към Съветската страна можехме да пътуваме и няколко пъти съм се възползвала от тази опция. Та, знам, че много трудно си опазвахме мъжете от тях. Жените им са хубави, но мъжете... Mr. Green Еле, пък, като ударят 2-3 водки на екс... ooooh! Подкарват "Очи черные" и...до там Party Иначе са разкошни хора, широки славянски души, но на жените и друго им трябва Embarassed
dovede, не знам дали съм добре с английския, но чат-пат го преподавам Wink Grinning. Ама, то в България е така:половината народ учи езика, другата половина го преподава hahaha Благодаря и на теб! HugОх, вече нямам място на диска от изтеглени заглавия ooooh!
Гледам Босът и си мисля колко добре му лепва ролята на Т.Т. Flutter И мацката е супер с този алт, добре ги бута шефовете у лево Joy
Хубав ден на всички!  bouquet

# 704
  • Мнения: 9 216
Bangkok Love Story ми удари гигански шамар,емоционално ме изцеди,разстърси и в един момент ми се приска да дам пауза,но къде ти такава сила.Докато пиша това в главата ми се борят най-различни мисли,дори не съм напълно наясно какво точно искам да кажа, дори не съм съвсем сигурна, че съм го разбрала Blush. Съкаш съм пред стена от най-различни емоции и чувства,а някой отвъд нея крещи "Ехо,това е 21век"...Това не е просто добър филм, не е просто гей история, дори не е представяне на гетото в Банкок,нито виждаш как е разбито едно семейство (само последиците - грозни,гадни и истински Sad), дори не го слагам в графата на "Планината Броукбек"(няколко целувки и прегрътки, не е нещо,което не сме вижда ли Sunglasses).Та се замислям дали целта му не е да покаже другата страна на една лъскава дестинация, която служи за забавление, история която може да се случи (и се случва) във всеки един град по света.Пък може да показва, "че човек трябва да бъде себе си,да следва сърцето си,да мисли,а не да изпълнява сляпо правилата,въведени от друг"*.Нарекох го"изродски" (в добрия смисъл) пък и е от филмите, които харесвам.Малко реплики, всичко останало е музика (страхотно подбрана, ненатрапчива, нежна, бурна следваща плавно действието на филма),погледи, движения, въобще невербална комуникация, която казва и показва много повече от думите.И това,което смятаме за толкова неестествено,дори не ми се стори такова.Съчувствах им,крещях им, плаках и изстрадах всичко с тях,с всеки един от героие - с двете момчета,които не можаха да изживеят пълноценно любовта си, с малтретирания по-малък брат, с болната майка,с разочарованата съпруга...и краят,който трябваше да спра минути по-рано.
Докъде имаме право да стигнем,следвайки сърцето си? До края и от въд него.Това е моето скромно виждане за филма. Wink

*Това не е цитат от филма,а от "Монахът от Шаолин".Стори ми се страшно подходящ.

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 10:19 от Tuon

Общи условия

Активация на акаунт