Хипогликемия при деца без диабет

  • 5 343
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 69
Здравейте,
На синът ми поставиха диагноза хипогликемия преди няколко дни в болница Токуда. Той е на 1г и 7 м проблема го имам е от близо 2 месеца а преди това не се е проявявал защото беше на кърма до 1г.и 5 м , като е получавал кърма дори и през ноща. Имам нужда да се запозная с майки които имат такъв проблем, иска ми се да разбера дали има сайт или блог с рецепти на подхудящи ястия. Мога ли да употрябявам елда, амарант, киноа, овес, ечемик..... и т.н и дали са полезни и подходящи за него. За съжаление още не е ясно какъв е точно проблема за проявата на хипогликемията, но за сега не се хванаха високи нива на инсулина, трябва да изчакам резултата от метаболитния скрининг. Ще се радвам да се свържа с майки, с които да мога да обменям опит.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 69
Ние пак сме в  болница... във вторник ни изписаха и днес постъпихме отново с повръщане и  разтройство. Казаха ни, че КАС на кръвта не ни е добре отново. Няма ли някоя мама с подобно детенце.... малко да ме успокои, че този проблем може да се из лекува или поне идеи как да се овладява Cry

# 2
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 517
Toby, хипоглекимията не е диагноза, а състояние. В коя болница е детето и какво точно му има на детето? лекарите какво казват?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 69
Да права си... не е диагноза, още не е ясна при него точно причината, според  докторите има метаболитно нарушение. След голяма пауза между вечерното и сутрешното хранене, има симптоми на хипогликемия, аз се усъмних и след преглед при ендокринолог постъпихме в Токуда. Поставиха го на глад 13 часа, демек вечеря в 19 ч. супа топчета и в 8 сутринта му взеха кръв. Кръвната ми захар беше 1.8 Cry

Направиха му доста изследвания и се оказа, че КАС(алкално-киселинния баланс) на кръвта не са му добри(ацидоза). След 1 месец ще стане готово изследването на метаболиния скрининг(не съм сигурна, че така точно
 се казва).
Аз постоянно му се вглеждам, купих си глюкомер ... постояно го бода, но явно и това не го правя добре, защото и след като сме спазили диетата понякога ми показва ниска кръвна захар. Аз явно не го бода добре и кръвта нестига и аз стискам пръсчето.

Два дни след като ни изписаха от Токуда го хвана чревен вирус  Sad и сега сме отново в болница, защото не иска да яде и сега е на системи. С висока температура сме и зверско разстройство. Така ми е жал за детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт