Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 672
  • 735
  •   1
Отговори
# 390
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
кремена, обикновено английските деца си носят за обяд сандвич, затова е и реакцията на твоето, веднага е направило впечатление на другите деца, може и нещо да са го позакачили за обеда. Нямате ли стол в училище? Плаща се, но пък яденето е доста добро.
А за закуска, ако не сте вземали, картофени вафли, стават за минутка в тостера и е нещо по-различно.
Не се притеснявай за килограмите, и моята 3 години беше все 17, сега вече почти на 7 достигнахме най-сетне 18.
Ел, тази година малко по-различно с подаръка. В петък след училище я водим в Смитс, да се разхожда и избира подарък. Имам два каталога на Смитс и единия и го дадох и казах да режи всичко що и хареса и след това на един лист залепи подред по предпочитания. Ще сме голямо шоу, с листа в ръка препускащи из магазина. Laughing

# 391
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
  В Лондон и пари да ми дава човек не ми се ходи. Няколко пъти съм ходила, ми направо ме ужасява-все си мислех, че съм в гето...Не искам и близо до него да съм, не виждам какво толкова мога да правя там често. Няколко пъти в годината ми стига, даже ми е много.
Ако целта е пазар съм съгласна, не си заслужава. Но ако е за културни мероприятия с две ръце. При мен е best of both на 30 мин от Лондон и пак на "село"
Свиднчка аз искам всичко на куп Mr. Green и къща и пътувания и тн. Mr. Green
И аз така :mrgreen
 Как е ръчичката на малката след опрецията?
:
Varnagirl Истината е, че е най-добре да се отиде на независим мортгидж адвайзер, който да подходи индивидуално и да каже какви са опциите. Не слушай съвети от само приятели и познати, които на практика не са специалисти. Да не говорим, че се намериха и хора да ми кажат, че съм много нагла да искам къща след толкова кратко време Grinning Хора всякакви......
И ние минахме по същата пътека преди две години, и добре че беше моргидж адвайзера иначе нямаше да успеем точно в началото на кризата. Има и доста българи такива, ако езика не е силната страна също са вариант.
Възхищавам се на момичетата, който смогват с такава богата закуска сутрин, аз скромно бих добавила мляко с какао и бисквити.
Doret- щом е само един лист е добре.
Хайде и аз в листа на контузените. Вчера "карах" ски по стълбите у дома- резултата голяма синина на гърба, навехната ръка ,мускулна треска от рязкото стягане и разлято кафе из цялото антре дори и на тавана. Добре, че на пометох и дребното ooooh!

# 392
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ако не ви е страх от ремонти по-добре купете къща, която да можете да подобрите и да добавите стойност към нея. Аз така бих направила. Не се плашете и от имоти на търг, но добре ги проучете преди да наддавате, определете си горна граница и колкото и да се изкушавате не я прехвърляйте, че треската по търговете е голяма Simple Smile Аз лично бих си взела, нещо което да мога да изтърбуша и да си направя удобно за мен, тъй като и вкусът и разбирането ми за удобно жилище много се различава от местния, подозирам и че с повечето от вас е така. Освен това е много забавно да си изцапаш ръцете и да направиш от нищо нещо. След като се пообразовате малко всичко лесно става. Даже и плочки съм лепила, че бай Гошо циганина дето ги лепи в БГ да не е по-кадърен от нас Simple Smile
Преди години докато студенствах работех в един магазин за косюми, хубаво качество БГ производство. Влиза един Сърбин мери едно сако, добре му стои само ръкавите леко дълги, и аз като примерна Laughing продавачка започвам добре ви стои ръкавите са леко дълги (нямаше тогава такива усуги като корекции), но това е поправимо жена ви може да ги корегира. Той ме погледна усмихна се и каза жена ми е хирург, не шивач Laughing

# 393
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Възхищавам се на момичетата, който смогват с такава богата закуска сутрин, аз скромно бих добавила мляко с какао и бисквити.
Doret- щом е само един лист е добре.
Хайде и аз в листа на контузените. Вчера "карах" ски по стълбите у дома- резултата голяма синина на гърба, навехната ръка ,мускулна треска от рязкото стягане и разлято кафе из цялото антре дори и на тавана. Добре, че на пометох и дребното ooooh!
Вече си мислих че само ние сме на мляко с бисквити Simple Smile
 Да добавя и моя мъж към контузените.След като не успяхме да се разберем с него за рожденния ден на малката си разпределихме деня.Той я заведе с приятелчетата и на ледена пързалка,а вечерта се събрахме в къщи.Резултата след пързалката обаче е спукано ребро за мъжа ми и поне месец на обезболяващи.Ужааааас Confused

# 394
  • Мнения: 245
Преди години докато студенствах работех в един магазин за косюми, хубаво качество БГ производство. Влиза един Сърбин мери едно сако, добре му стои само ръкавите леко дълги, и аз като примерна Laughing продавачка започвам добре ви стои ръкавите са леко дълги (нямаше тогава такива усуги като корекции), но това е поправимо жена ви може да ги корегира. Той ме погледна усмихна се и каза жена ми е хирург, не шивач Laughing

И какво като е хирург, не пречи да може и да шие Simple Smile аз не съм майстор, но пък съм DIY ентусиаст и даже ми е готино да си цапам ръцете. Всичко зависи от финансовите възможности. Ако съм много заета и печеля добре, няма да си губя времето и ще платя на някого да ми го свърши, както и хирургът ще плати на шивач. Ако обаче както в момента съм домакиня или работя на половин работен ден, а и ми доставя удоволствие защо да не си го свърша сама. Материалите тук са същите цени като в БГ, но пък работната ръка е в пъти по-скъпа. Всичко е въпрос на сметка, колко изкарвам на час, колко ми струва на час да си наема мяйстор, следователно кое е по-изгодно да си взема майстор или да ползвам собствения си труд Simple Smile А действително от страни някои неща изглеждат трудни, но като се захванеш е много лесно или поне при мен е така. На всеки различни неща му се отдават, аз например пък не мога да шия  Joy

Относно финасовия съветник и до там ще стигнем когато му дойде времето, за момента си знаем положението и сме сигурни, че заем няма да получим, а и въпросът не е само в получаването на заем, а и да е изгоден. В момента можем да вземем не повече от 10'000 паунда или с гарантор или с убийствена лихва. Това даже и за ремонт няма да стигне, камо ли за цяла къща. Ще си чакаме и ще си трупаме кредитната история, освен ако не вземем да станем тото милионери Wink тогава всички имате по една почерпка от мен. Сега остава и да взема най-после да пусна и фиша вместо само да чакам да ми падне шестица от тото  newsm78

# 395
  • Мнения: 45
Момичета, моля ви ми кажете как е сода бикарбонат на английски и дали я има въобще тук.

Много ме боли гърлото, май някакъв вирус лепнах, много съм отпаднала и много ме боли гърлото. Sad

И искам евентуално да си на правя гаргара.

Ако знаете нещо друго за болки в гърлото-споделете.

# 396
  • Мнения: 1 860
Момичета, моля ви ми кажете как е сода бикарбонат на английски и дали я има въобще тук.

Много ме боли гърлото, май някакъв вирус лепнах, много съм отпаднала и много ме боли гърлото. Sad

И искам евентуално да си на правя гаргара.

Ако знаете нещо друго за болки в гърлото-споделете.
bicarbonate of soda, ще я намериш на рафта при сладкарските подправки, като канела, захарни пръчици, есенции. Аз си правя равни количества мед, ракия и лимонов сок за гърло.

# 397
  • Мнения: 45
nana cool, мерси за бързия отговор. Като се прибере половинката към 17.30 веднага ще запраша към Теско.

# 398
  • Мнения: 12
future 74, Bicarbonate of soda, има е навсякьде-Асда,Теско, и т. нат. На мен слабото ми място е гьрлото. Наи-ми деиства следното. Малко е месс, но деиства. Обличаш една блуза с по отворено деколте, намазваш си гьрлото и гушата с мед и започваш да потупваш мястото. Стоиш около половин час така. Малко е неудобно, защото меда се стича, но деиства. Simple Smile Пробваи ако искаш!
Елл, добре си карала ски, оправяи се бьрзо!:)

# 399
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
kremena, другите са на сандвичи и затова. А и правят коментари, ако детето има нещо различно. Моята ходи на при-скул и там й правех какви ли не домашно приготвени обеди, та свикна да не са сандвичи. Сега мърмори и иска сандвичи, защото децата в училище правили коментари за обяда й, обаче си го хапва. Няколко пъти говорих с директорката по въпроса. Въведоха и стикери за здравословно хранене и тя покрай тях миряса. Директорката ми каза, че някой деца за обяд носели сандвич намазан с шоколад и крисп  ooooh! Такива е нормално да правят коментари за храната, те сигурно готвено не биха близнали. Моята носи паста, лазаня, пиле с къри, паеля... Не са така красиви и подредени като сандвича, но са в пъти по-вкусни.
За закуска купувам готови неща от магазина, моята много обича хляба със стафиди, сириел или просто тост, съответно прясно мляко или сок. Ако вечерта ми е била дошла музата понякога ги изненадвам с домашно направен кейк. Специализирала съм се само в два, с моркови или с череши, моите са луди и по двата  Grinning

Ранените бързо да се възстановяват  Hug Аз след сблъсъка във витрината започнах да правя глупости. Вчера забравих къде съм паркирала и като се изпружих на паркинга и си викам, сега до колко часа ли ще трябва да седя, докато повечето колеги се изнесат, за да си видя колата  Crazy А днес два пъти си сканирах пропуска на влизане, а на излизане забравих и трябваше да се върна  Crazy

# 400
  • Мнения: 651
Това с обядите същата история- незнам си кой ядял шоколад, апък другия Монстър-и...е това храна за деца ли е?? И аз слагах подобни менюта- картофено пюре със запечен кренвирш или ориз със зеленчуци...но едно по едно отпаднаха, защото само се разправяхме и ги връщаше...НИкога не е казвал че е заради коментари, но съм сигурна че е имало а и като си познавам детето- впечатлил се е. Сега гледам да го натикам в колкото може повече дни на хот мийлс, че то и това не е лесно- от 5 дни, едва 2-3 харесва храната и то горе-долу. Ама поне знам че яде нещо сготвено. В другите дни редуваме филия с пастет и палачинки с кренвирш...с което се изчерпват 10-тината вида храна, които ИЗОБЩО  яде.  ooooh!
tzvetak, за организирането сещам се за една организирана персона  Wink апък и все оправни моми сме- ще се организираме, ами нещо сезона изпуснахме...макар че аз съм отворена за дискусии след Коледа и Нова година  Grinning

# 401
  • UK
  • Мнения: 727
 Закуска - кроасан (или мъфин)
 Обяд - има стол и слава богу  Simple Smile
 Вечеря - готвено и полезно (изяжда се с уговорки и при условие, че ще има десерт  Crazy )

Днес ми беше много кофти ден, ама много  Confused

# 402
  • Лондон
  • Мнения: 449
 Confused и моят ден така... но само може да се оправяме от утре ...

яхнала метлата, и аз съм на лице за уговорки, дори и преди празниците...

Много хубав петък на всички, и уикенд после Simple Smile



# 403
  • Мнения: 1 673
Ей, как сте се изпотрепали всичките. Да се оправяте бързо!  Hug

За закуските - откакто сме ученичка закуската е всеки ден една и съща - бриош със шоколадови парченца + йогурт. Преди това успявах да пробутвам други неща, но вече е почти невъзможно. Али ще тръгне на цял ден училище сигурно след Коледа и от сега се радва, че и тя като другите сандвичи щяла да яде.  ooooh! Ще се боря колкото мога, разбира се, но едно хубаво нещо на училището е, че няколко пъти порицаваха родители, които пращат криспове и шоколади в обедните кутии. Не е разрешено и точка. На снак-таймовете само плод, зеленчук и сирене. Всичко друго връщат обратно. Поне това! На стола не мога да я пратя. Дегустирахме нещата и те са съвършено различни от това, на което е свикнала. А и всичко беше вряло и децата сами трябва да си сервират, а моето гореща храна не търпи и на първата крачка ще си изсипе чинията.

За Коледа - колко сте бързи и шеметни само! Аз стискам до 1-ви Декември. Иначе побърквам детето с толкова чакане. В момента само пишем по 2 картички на ден и изпълняваме нарежданията от училището за всичките му там Коледни работи. Най-важното за мен е, че знам точно кое ще купуваме и точно какво ще готвя, кой ще гостува и т.н.,  щото това винаги ми е най-трудно да го измисля и да съм сигурна, че е то и никое друго.

Искам да ви похваля детето си, не са много хората, които ще разберат тръпката: моето момиченце само раздели картичките си на български и английски. Сяда, мисли за кого е и обяснява защо на такъв език, после се хвърля да пише смело, а аз седя замаяна около нея. С грешки е, разбира се, разкривено, но все пак ще се пръсна от гордост.

Поздравления за куражлиите да закупят свой дом! Много е полезно това, което описвате и давате като съвети.

Елл, ще правя торта, как иначе. Дори няколко. Аз 2 години си позанемарих хобито, испанците нямаха пудра захар и сметана, испанците му с испанци! Мисля някакви пингвини на снежна пързалка да майсторя, да видим какво ще излезе. Аз и коледарски кравайчета се каня да майсторя, така че който иска да дойде да ме сурвака и да го почерпя, да заповяда! Hug

Хубав петък и хубави почивни дни ви желая!

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 19:15 от Маpи

# 404
  • Манчестър
  • Мнения: 2 486
В нашето училище снаксове, шоколади и тн са категорично забранени и няма изклучения. По принцип рядко яде шоколад, а криспс, макдоналдс и тн храни споре него са junk и не ги яде.
Иначе закуската е или трици ( така викам на разните му там чоко моко попс и тн) или тост  и това е защото ходи на клуб преди училище и закусва там.

Общи условия

Активация на акаунт