Убиха Кадафи?

  • 13 674
  • 234
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 60
убити са и двама от синовете му оня ден ,
4 от 8-те му сина са мъртви ...

# 136
  • Мнения: 5 710
Настрана останалото, което споделям заедно с всички,  но за мен не са нормални тези хора, които в момента се редят на опашка да видят трупа на Кадафи, който се намира полугол в една стая, по-точно в една месарница. Идиоти пълни, предполагам повечето са негови сънародници. Определено има и друга гледна точка освен лошите американци и прочие световни сили. Той дори не е облечен.
Аллах не знам какво казва, но елементарна човещина е поне да го подготвят по някакъв начин. В момента с него се снимат разни лумпени, аз друго определение нямам за тези хора, и това по никакъв начин не ме кара да мисля, че страната им тръгва по по-добър път.

ООН иска разследване и яснота по убийството на диктатора.

# 137
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.
Кучето скача спрямо тоягата, а както каза Absolute Beginner, някому е изгодно либийците като цяло да бъдат представени като лумпени и идиоти, и светът да бъде заливан от тези грозни от всякъде кадри.
Ами че и мен ме правят неволен свидетел на този ужас - отваряйки всеки сайт, пускайки всякановинарска емисия. Както някой по-нагоре беше казал- без предупреждение.
Аз не съм от тия, дето просто ще се разцъкат, и ще кажат - о, Боже, вандали, убиха вандал, о, Господи, добре, че ние не сме от тия, како Сийке... Щото вече и не знам от кои сме...
Не съм съгласна да се прави такава уравниловка, в края на краищата някой бил ли е наистина в Либия?
Аз съм била, и макар и отдавна, и макар и малка, знам, че там срещнах Хора.  

# 138
# 139
  • Мнения: 17 546
Сирия...

# 140
  • София
  • Мнения: 30 142
не знам що за човек трябва да си, че да се кефиш на мъртъв човек  Rolling Eyes
Защо да не се разприказва Кадафи? Та нали точно Саркози му целуваше ръката, когато Кадафи финансира кампанията му. В крайна сметка европ. лидери му се кланяваха, канеха го на (не)официални срещи, а сега същите тези обявяват с радост новината за смъртта му. Гаден и меркантилен свят  Crossing Arms

# 141
  • Мнения: 5 710
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.


Защо да мисля така, някъде изобщо споменала ли съм нещо такова?
В момента тялото на Кадафи се намира в една месарница , пред която има дълга опашка от желаещи да го видят. Синовете му са убити , преди малко показаха онзи с голямата брада, целият в кръв малко преди да го екзекутират. И за това ли са виновни силите на НАТО, Обама, Хилъри?
Това е пълна диващина. Мейд ин Либия. Язък.

# 142
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Не, не са виновни.
Не са си цапали ръцете, разбира се, могли са да го избегнат.
Само Килъри се по.сра малко оня ден, ама нищо, човещинка е.
Дивашкото го има в не малко хора, и дори в такива, покрити с лустро.
Само му трябва пробойна. Дори мъъъъъничка е достатъчна, за да излезе като дух, ама не като Аладин.

# 143
  • Мнения: 5 710
В момента Расмуссен дава пресконференция

# 144
  • Мнения: 662
А, виновни.Те само предизвикват събитията.Много добре са предвидили реакциите и моделират случващото се, според целите си.

# 145
  • Мнения: 1 404
Всичко това - Либия, Ирак, Афганистан -  е един голям театър, с една единствена цел - облагодетелстване на вече и без това облагодетелствани, а за обикновените хора - на никой не му дреме.
Сякаш има мир сега в Ирак и Афганистан.....

# 146
  • Мнения: 1 253
Тук може да се прочете мнението по тези въпроси на Фредерик Уилям Енгдал, американски журналист на свободна практика, занимаващ се до голяма степен с анализ на въпроси, свързани с енергийната политика, в частност с тези на петрола.
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/index.html
http://krizata.blog.bg/novini/2010/10/01/frederik-engdal-za-glob … nata-kriza.614229

LemonDesi, много интересен линк, благодаря!

убити са и двама от синовете му оня ден ,
4 от 8-те му сина са мъртви ...

Да, това със синовете също е потресаващо.

Между другото, забравяме и нещо друго - Кадафи беше лидер на пан Африканското движение, на идеята и организацията работеща за обединена Африка. През 2009 съвсем официално си го избраха. А една обединена Африка с всички тези ресурси, със собствена армия и правителство, би била кошмар за западния свят. (Както и обединени Балкани или Южна Америка, между другото). Не знам дали сте се заглеждали, но има толкова много "квадратни" държави в Африка, с граници сякаш направени с линийка и молив на някоя западна маса в следствие на някой договор между големите. Такива граници, естествено, не следват етнически или дори селищни граници и, най-ествествено, водят до лесно разпалими конфликти... За мен Африка е кървяща рана върху земята и голям срам за западната цивилизация.

И все не мога да се отърва от усещането, че откакто Индия и Китай започнаха да се индустриализират, петролът и основните индустриални ресурси взеха да свършват с по-бързи темпове от очакваното. Когато тези две държави строят заводи, карат коли и купуват телевизори, ресурсите изведнъж драстично намаляват. Затова е толкова важно кой ще контролира петрола и никой вече не се хаби с ООН или с опити конфликтите да се представят "цивилизовано", а причините за агресията да са красиви и хуманни. Просто станаха по-бързи, по-брутални и по-директни. Цивилизованите маски и хуманизма изчезват със страшна сила, няма време за глупости, а за бързо овладяване на ресурси.

# 147
  • Мнения: 4 892
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.


Защо да мисля така, някъде изобщо споменала ли съм нещо такова?
В момента тялото на Кадафи се намира в една месарница , пред която има дълга опашка от желаещи да го видят. Синовете му са убити , преди малко показаха онзи с голямата брада, целият в кръв малко преди да го екзекутират. И за това ли са виновни силите на НАТО, Обама, Хилъри?
Това е пълна диващина. Мейд ин Либия. Язък.

Ти имаш акъл, мисли!!! Не си далече от истината, можеш да си отговориш.

# 148
  • Мнения: 502

 Затова е толкова важно кой ще контролира петрола и никой вече не се хаби с ООН или с опити конфликтите да се представят "цивилизовано", а причините за агресията да са красиви и хуманни. Просто станаха по-бързи, по-брутални и по-директни. Цивилизованите маски и хуманизма изчезват със страшна сила, няма време за глупости, а за бързо овладяване на ресурси.

  Е, от кумова срама слагат по някоя цивилизована маска - я за демокрация, я за западни ценности, я за тероризъм и борба с него...Все пак грубо звучи да кажеш, че истинските ти ценности са яхта за двеста хиляди долара и игрище за голф с осемнадесет дупки...А и е доста елементарно, нищо че е голата истина.

  Една много хубава песен, страхотен текст и музика. И клип, който казва всичко по темата.

  Lucha de Gigantes ~ Nacha Pop
  

  

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 15:17 от Соня.

# 149
  • Мнения: 452
Не съм информирана за режима в Либия ,но гледайки кадрите си мисля ,че за да се радват толкова хора за смъртта на този човек ,явно много омраза към него са натрупали .....участта на всички диктатори е подобна.Народът иска мъст .Това ,че в Бг не се стигна до такива събития преди години ме кара да мисля ,че сме нямали истински диктатори ,народа още си спомня с носталгия за бай Тошо,не го мрази така че ...

Кадрите са грозни така е ,но ако по времето на Хитлер и Мусолини съществуваше днешната техника 100 % е сигурно  ,че и тяхната смърт щеше да се снима и разпространява по този варварски начин.Човечеството не се е променило и няма скоро да се промени.

Общи условия

Активация на акаунт