Училищни униформи и безумни цени

  • 37 275
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
при нашите има униформи, ама не са някакви особени - суичър и блузки, което е добре, защото си ги носят като обикновени горнища. Не харесвам униформи, но в случая не е нищо фрапииращо, помпозно и натякващо принадлежност и униформеност, та си стават съвсем нормални в ежедневието.

# 61
  • Мнения: 1 479
Аз я свързвам с отнемането на част от свободата и индивидуалността и според мен би трябвало тя да се използва главно в елитните частни у-ща. В този случай идеята на униформата ще бъде да подчертае равенството между учениците а същевременно е и "визитка' на това у-ще. Освен това би трябвало да бъде от качествени материали и с добър дизайн, което родителите на такива деца биха могли с лекота да си го позволят.

# 62
  • Мнения: 2 340
Аз я свързвам с отнемането на част от свободата и индивидуалността и според мен би трябвало тя да се използва главно в елитните частни у-ща. В този случай идеята на униформата ще бъде да подчертае равенството между учениците а същевременно е и "визитка' на това у-ще. Освен това би трябвало да бъде от качествени материали и с добър дизайн, което родителите на такива деца биха могли с лекота да си го позволят.
Нещо не ми става ясно- нали цялата идея за униформите е :децата да се чувстват равни в училище и да не се потискат,да не се делят на маркови  и пазарски.Самите родители преди години дигаха гири да има униформи,че децата да приличат на ученици ,а не на слизащи от модния подиум....и сега след като ги въведаха-пак индивидуалност,свобода и пр.

# 63
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Много по-малко са родителите, подкрепящи училищните униформи по принцип, от колкото тези, които не ги одобряват. Аз съм против начина, по който ги въвеждат - не като униформа, децата да се чувстват удобно и да не се подтискат, а като дарение за нечий бизнес.

# 64
  • Мнения: 2 340
Ву-щето към което сме се насочили за нашият първокласник имат униформи-задължени са децата да ги носят;жилетка, пуловер без ръкави и ризи ,като ризите можем да закупим от където искаме само трябва да си вземем отделно емблема

# 65
  • Мнения: X
В нашето училище има униформи, но никой не ги носи. Аз така и не съм купила сако, защото е безумно грозно и некачествено. Миналата година дъщеря ми ходеше с ризата, вратовръзката и жилетка в същия цвят като сакото, която аз купих. Тази година и това отпадна. Абсолютно никой не слага униформата, а и без това в 3 от 5 дни имат физическо и всички ходят по анцузи.

# 66
  • Мнения: 54 458
При нас са абсолютно задължителни униформите ! Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 6 094
За мое съжаление и в училището на сина ми се носят. Наесен и дъщеря ми ще е с униформа.  Sad  Такова пране и гладене ще пада ....

# 68
  • София
  • Мнения: 20 084
И в нашето училище никой не носи униформа - въведоха ги във втори клас, сега в пети купувахме отново, но явно задължително е да се купят, не да се носят. Очевидно идеята е да се дадат едни пари на едни хора.

# 69
  • Мнения: 623
Моя позната с доста скромни доходи купи униформа миналата година. Сега, детето като ходело на у-ще с нея, един учител го попитал няма ли други дрехи???

# 70
  • Мнения: 2 340
Моя позната с доста скромни доходи купи униформа миналата година. Сега, детето като ходело на у-ще с нея, един учител го попитал няма ли други дрехи???
Нали уж за това ги въведоха newsm78

# 71
  • Мнения: 169
При нас се плащат безумни цени и децата не ги носят. Никой не изисква от тях. Няма смисъл от униформите в днешно време. Те са отживелица. Лично мнение!

# 72
  • Мнения: 183
здравейте! някой да сподели англ. сайт  за униформи; обсъждаха се някъде, но къде?

# 73
  • Мнения: 720
http://www.marksandspencer.com/All-School-Uniform-Kids/b/4362903 … rd_s=global-top-8
http://direct.asda.com/george/school-uniform/D10,default,sc.html
Има и други, но не са ми известни. Иначе се обсъждат в подфорума "Пазаруване от чуждестранни сайтове" http://www.bg-mamma.com/index.php?board=79.0

# 74
  • Мнения: 2 885
И в най-забутаното село тук се носи униформа. От предучилищна до завършване на средното/колеж.
Няма изискване да се купува униформата от даден производител. Има такъв посочен в документацията, но идеята е да се спазват цветовете и да има емблема на училището.
След като вече имам двама ученика от тази година, реших проблема с униформите генерално.
Купувам от Marks and Spencer за двамата, без спортната униформа -  обувки, чорапи, ризи, тениски, пуловери, панталони. Преди лятната ваканция има намаление 20%. T.e. 2 ризи с дълъг ръкав бяха за смешните 15 лв в бг пари от оригинална цена 9,50 евро.
Направих файл с емблемата, дадох проект за логото на фирма за бродерия и ми избродираха емблеми директно в/у тениските и пуловерите.

Next също предлагат униформи.

Оригинален пуловер с емблема от производител е 26 евро, като най-малкият размер бе огромен за 4 годишният ни ученик, който тепърва започва да се учи да пише. Пуловер от M&S неговият размер е 6 евро без емблема. 20 евро разлика.....само за 1 ученик.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт