Детето ми се променя ужасно след среща с баща си

  • 6 792
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 408
Хм,що за майка е това? Ами ако не заведеш детето цяла година,няма да се сети да го потърси ли?
тя също е родител ,както обичам да казвам.
мина времето ,когато майката беше едва ли не всичко за детето. просто времената се менят.
и се чудя защо все още трябва да учат децата на песни от рода на " Мила моя мамо..." , да са едва ли не задължителни за учене и пеене. ами детето не иска да я учи !!! баща му ли е виновен за това ???  newsm78

Да бе,родител. Дотолкова,доколкото е дала живот на детето. Ами оттам нататък? Детето не се интересува от чий биологичен материал се е появило и чии гени носи. То вижда кой се грижи за него,кой го обича и му дава сигурност. А във вашия случай това не е майката. И в този смисъл е напълно нормално да не иска да учи песничката за мама. Жалко,много жалко....Такава жена не може да се нарече майка. Що за човек съзнателно би лишил детето си от най-скъпия,най-важния човек в живота му,особено на тази крехка възраст...Така че,Бонго,имаш пълно основание да си настроен срещу нея /най-меко казано/. Peace

# 61
  • Мнения: 1 128
Хм,що за майка е това? Ами ако не заведеш детето цяла година,няма да се сети да го потърси ли?
тя също е родител ,както обичам да казвам.
мина времето ,когато майката беше едва ли не всичко за детето. просто времената се менят.
и се чудя защо все още трябва да учат децата на песни от рода на " Мила моя мамо..." , да са едва ли не задължителни за учене и пеене. ами детето не иска да я учи !!! баща му ли е виновен за това ???  newsm78


В случая не говорим за половата принадлежност на родителя, който отглежда, няма значение дали е мъж или жена. Така, че Бонго не се пали толкова. Говорим за това, как се променя детето след срещата с другия родител. И тъй като в случая това е таткото, затова се говори за него.
sad woman, дано психоложката да помогне  Hug

# 62
  • Мнения: 3 659
За жалост има и такива майки ... ooooh!
Бонго затова с право протестира , че само срещу БНД-тата говорим !

Имам познат , който сам отглежда 2,6 г. си дъщеричка , майката си живее живота , 6 месеца не беше виждала детето . А живее на 20 км от Пловдив .

Аз пък не съм съгласна. Всеки споделя конкретно за себе си. Реално повече майки пишат и споделят за своите калпави БНД-та, което не значи че се отрича съществуването на калпави МНД-та. Просто включването на Бонго в подобни теми е неадекватно, защото непрекъснато навира, че той не е от тия БНД-та. Белким разбере, че всеки говори конкретно и само за себе си и споделя своя конкретен проблем. Ако той иска да сподели за своята МНД, ами да го направи, както сто пъти му се каза...

# 63
  • Мнения: 7 779
Аз пък не съм съгласна. Всеки споделя конкретно за себе си. Реално повече майки пишат и споделят за своите калпави БНД-та, което не значи че се отрича съществуването на калпави МНД-та. Просто включването на Бонго в подобни теми е неадекватно, защото непрекъснато навира, че той не е от тия БНД-та. Белким разбере, че всеки говори конкретно и само за себе си и споделя своя конкретен проблем. Ако той иска да сподели за своята МНД, ами да го направи, както сто пъти му се каза...
не искам да споделя за другият родител (бившата) , а да не се остава с погрешно впечатление, че промяната при детето е само след среща с бащата

# 64
  • София
  • Мнения: 17 285
Е добре де, авторката казва, че детето се променя след среща с бащата, ти искаш да я убедиш, че не се променя само след среща с бащата, така ли?

# 65
  • Мнения: 7 779
днес случайно чух по радиото ,че в Търговище и на още едно място са присъдили децата на бащите им. дано повече съдии да започнат да гледат на бащите не като страшилища за децата им   bouquet

# 66
  • Мнения: 6 365
Бих казала, че на малка възраст децата по-скоро се изнервят от промяната в режима, отколкото личността на бащата. Така че на този етап и майката може да ги "разстрои". В моя случай таткото няма много представа какви са параметрите на двегодишното дете, така че и това се отразява на настроенията.

В бъдеще ще видим как ще се отразят срещите.

Засега дори и аз не смея, като основен родител, да предприемам големи нарушения в режима: храненето и спането са бетон, щото иначе става лошо.

# 67
  • Мнения: 1 408
Мамасита,така е. Ако бащата наистина иска да бъде адекватен в грижите и детето да се чувства добре с него,наистина трябва да се интересува повече от режима,от навиците на детето. Иначе срещите стават безсмислени. Той си играе на родител,детето се изнервя и накрая никой няма полза.

# 68
  • Мнения: 1 408
Отново е неделя вечер и си чакам детето да се върне след среща с баща си. Толкова ми е притеснено,че място не мога да си намеря от нерви. Не искам пак писъци и истерия...Стискайте ми палци този път да е различно..... Praynig

# 69
# 70
  • Мнения: 1 128
sad    Hug

Утре да кажеш как е минало.

# 71
  • Мнения: 1 408
Благодаря ви за подкрепата.  Hug Мина една идея по-добре от миналия път. Пак имаше половин час дърпаници на вратата,пак не искаше да влезе,пак не ми даде да го прегърна....С баща му положихме колективни усилия да го убедим да влезе вкъщи. Накрая пак плака,но вече тази истерия я нямаше чак толкова силно,като предишните случаи. Сравнително бързо успях да го успокоя. Утре ще го срещна с детски психолог,да видим дали ще стане ясно какъв е проблема.

# 72
  • Мнения: 6 365
Мамасита,така е. Ако бащата наистина иска да бъде адекватен в грижите и детето да се чувства добре с него,наистина трябва да се интересува повече от режима,от навиците на детето. Иначе срещите стават безсмислени. Той си играе на родител,детето се изнервя и накрая никой няма полза.

Този уикенд го разкарваше по цял ден- аз не бих издържала, явно децата са по-жилави. Накрая се прибра, аз от вратата го нахраних, топнах във ваната и си заспа още в хавлията. В неделя почти същата програма- прибирам го изтощен. Буквално не аз, ами детето ми е осъдено да се мъчи.

# 73
  • Мнения: 1 408
Поне не го прибираш ревящ и настроен срещу теб,каквото и да направиш...Но си права-все пак тези срещи не са за докарване на детето до пълно изтощение,а за поддръжане на връзката между детето и баща му.
П.П.Снощи драмата беше малко,за сметка на тази сутрин. Питам се докога ще издържим така-и аз,и детето. Чух реплики от типа на: "Ти си лоша","Мразя да стоя тук у дома","Ти не ме обичаш"....

# 74
  • Мнения: 54 447
Едва ли дете на 5 години влага смисъл в тези думи , но е трудно постоянно да се сблъскваш с истерии ...
Не му се връзвай много и дано по-скоро отмине този период . Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт