за раждането

  • 4 894
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 656
Родих 2 пъти със секцио с локална упойка и ако трябва да избирам пак, бих го избрала още 100 пъти  Peace

# 46
  • Мнения: 11 844
Ако може да се търпи, и разкритието става бързо според мен е по-добре да не се слага упойка, защото тя понякога е нож с две остриета. Ако вече болките са непоносими и следват доста часове докато се стигне до раждане е оправдана упойката.

# 47
  • Мнения: 1 897
Родих по естествен път,без упойка,но не отричам секциото,то се налага понякога.
Не знам дали от естественото раждане се възстановаваш по-бързо,аз лично се възстанових доста трудно,всичко е индивидуално и с раждането.

# 48
  • Мнения: 4
Родила съм и по двата начина Simple Smile
Първото родих естествено.12 часа чаках разкритие на системи и много болеше,но не бих заменила за нищо това чувство.С второто за съжаление почнаха да се губят тоновете и бързо ме приспаха,но след упойката 3 дни беше кошмар.И сега 2 месеца почти след операцията все още ме боли.Така,че за мен естественото раждане е по-лесно.

# 49
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И двете си деца родих по естествен път,без епидурални упойки. Peace

# 50
  • Мнения: 2 447
Аз лично предпочитам нормално раждане без упойки. И двата пъти родих така.

# 51
  • София
  • Мнения: 233
Естественото раждане, според мен, е най-щадящо майката, а може би и бебето, но по никакъв начин не отричам секциото Simple Smile
И двете си деца родих по естествен път, без упойка, пълното възстановяване първият път беше за седмица, а втория дори по-бързо. Ако някой ден, обаче, ме "потрети" може би ще избера естествено раждане с епидурална упойка Wink

# 52
  • Мнения: 150
Въпреки че беше трудно раждане, пак бих родила нормално, без да се замислям! Да, боли, но няма по-сладки болки! Относно упойките- вече си знам без! Не ми казаха какво ми е разкритието като ме питаха, само една акушерка ми каза, че нямам нужда. И познайте- още не ми я бяха сложили напълно и започнах да раждам. Ефектът- шиха ме с епидурална, чак тогава се усети. Аз мисля, че не трябва да се страхуваме, много е важна нагласата! Успех и леко раждане на всички, на които им предстои!

# 53
  • Мнения: 354
Аз съм за естественото раждане!За съжаление се наложи да родя секцио(по спешност).

# 54
  • Мнения: 403
Аз съм За естестественото раждане без упокойка. Родих така и не съжалявам. Нямам никакви шевове, първия ден бях омаляла, но на втория все едно не бях раждала. Сега ако заради здравословно състояние на бебето или моето много ясно няма да запъвам краката Simple Smile Сега всеки нали сам си преценява, но когато аз родих моята акушерка ми каза, че тя два пъти е раждала секцио защото така се е налагало, не защото е искала. Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така. Искрено се надявам мамите, които пишете тук и сте раждали секцио по една или друга причина да нямате такива проблеми.

# 55
  • Мнения: 9 483
Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така.

Няма да е от секциото Wink Peace

# 56
  • Мнения: 403
Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така.

Няма да е от секциото Wink Peace


Всъщност ми обясни, че е точно от това, при нея е било така. Все пак си е рязана матка. Не казвам, че при всички е така или ще е така. Но като казвам всичко това не упреквам никой, че е избрал, или се е наложило секцио newsm03

# 57
# 58
  • Мнения: 403

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.

# 59
  • Мнения: 9 483

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.



Peace
Не става дума за спор и обиди-ни най-малко; просто трябва да сме коректни с инфото което пускаме Peace. Никъде из мрежата няма да намериш че начина на раждане, влияе на критическата...това просто е несъстоятелно..други са факторите; това е. И в тази връзка "една акушерка така каза"... Stop

Общи условия

Активация на акаунт