Изправянето

  • 993
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
Дани се изправи 7 месец, а проходи към 10,5.

# 16
  • Мнения: 313
На 8 месеца свалихме леглото на Лора на най-ниското ниво.Тя само това и чакаше,веднага се набра и се изправи.Преди това успяваше да застане само на колене. Не сме ползвали проходилки.Слагах я да седи на земята и полека-лека започна да лази....обикаляше къщата и постепено взе да се сеща,че може да се хваща за мебелите и да се изправя.Проходи на 1год.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Познавам дете, което се изправи само доста късно, само защото нямаше за какво да се хване - кошарата му беше от тези сгъваемите, от плат ...
Едва ли това е било причината. Моята дъщеря е с 2 легла, едното дървено за нощно време и второто точно такъв тип кошара в стаята на баба й за през деня. Когато успя да се изправи на дървеното, хваната за решетките (на 8 месеца), на следващия ден, за наша изненада, се изправяше и в другото. Бяхме изненадани именно затова - горната част е доста висока и няма за какво да се хване.
Едва 2 седмици след това пропълзя напред, иначе си пълзеше назад  Laughing, седи сма стабилно от 6.5 месеца.
Кога ще проходи не знам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Каката се изправи за първи път малко преди да стане на 7 месеца - имам го документирано със снимка  Laughing Ще видим малкото кога ще се престраши, ама нещо си пада малко мързеливичко засега...

# 19
  • Мнения: 1 014

Едва ли това е било причината. Моята дъщеря е с 2 легла, едното дървено за нощно време и второто точно такъв тип кошара в стаята на баба й за през деня. Когато успя да се изправи на дървеното, хваната за решетките (на 8 месеца), на следващия ден, за наша изненада, се изправяше и в другото. Бяхме изненадани именно затова - горната част е доста висока и няма за какво да се хване.
И при нас е точно така - може би седмица след като се изправи в дървената кошара, започна да се изправя и в тази за игра, но все пак вече имаше опита от първата. Много зависи и от самото дете - дали е от по-тежичките или пък от по-леките, по-спокойно или по-подвижно...

# 20
  • Мнения: 666
Мисля, че е  индивидуално , но преди седем месеца не съм чула някой да се е изправял. Големият на 8 месеца започна да се изправя, а малкия ще видим кога - на 7 месеца е , но още не може да се изправя

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
светльо се изправи през 7ми месец но според мен защото имаше удобно место където да го прави
в горното ниво на кошарата/и веднага след това го свалихме на долното:)/

# 22
  • Мнения: 1 383
Моят бебчо пропълзя рано, седмица преди да навърши 6 месеца. Дали скоро ще се изправи? Като го повдигам за ръчички от легнало положение до седеж, след това повдига таза и се изправя, разбира се с моя помощ.

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На 7м започна да се изправя сам в креватчето.Започна
да пълзи след като проходи(което стана на 10м)
При всяко дете е различно.
                                  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 299
Викториа вмомента се опитва да се изправя в леглото като се хваща за решетките, но не може напълно.

# 25
  • Мнения: 1 639
Дариа започна да седи сама на 6,5 месеца и 3-4 дена след това се изправи и от тогава си щъка както й падне - пълзене , ходене (опирайки се за предмети )  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 673
мога да ти кажа как е било при моето дете - около 7 мес беше.
е, първо сядаше и лазеше.

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
първото - пълзеше и започна да се изправя в края на шести месец, най-малкия - на шест се влачеше по корем, на 7 щом пропълзя , започна и да се изправя.

# 28
  • Мнения: 1 215
При всяко бебе е индивидуално, но Емма започна да се изправя преди да е пролазила като хората. Някъде към 8мия месец

Общи условия

Активация на акаунт