Любители на котки тема 55

  • 42 844
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Амбър е разгонена. Вече съм сигурна няма какво да се чудя, толкова ясно си личи.  Ей.. много ме е яд, че закъснях с кастрацията и. Сега трябва да и "мине" за да я заведа да я кастрират. Колко време ще продължи това първо разгонване, идеи?

Иначе тя е много капризна към храна. И аз мисля, че Оrijen е една от най-добрите.  Готвено ми отказа категорично, опитах дробчета, сърца и пилешко месо приготвени само за нея варени със зеленчуци и без, но уви ... хапнаха си бездомните кучета без да му мислят много- много.  Confused От пастетите и паучовете само Гурмет харесва. Консервите на Анимонда не ги хареса. Иначе по- често сме на Роял Канин, поради факта че не мога да намеря Оrijen около нас.

Много хубави снимки на котаците.  Heart Eyes

 boneli тази снимка с кантара искрено ме засмя. Колко е прецизен само, да не вземе да напълнее случайно. Laughing

Бижу имате си вече нов тартор вкъщи, вече е превзел дивана. Laughing

# 676
  • София
  • Мнения: 5 656
Бутински, да не те отчайвам, ама щом се е научил да спи до главата ти, така ще си откара доста дълго време. Предишният ми кот, който взех двумесечен, се научи да спи зад главата ми на възглавницата, като лягаше върху косата ми и се увърташе така, че да се получи гнездо, в което се настаняваше блажено  ooooh! Естествено, всяка сутрин изглеждах като кошер в главата и полагах страшни усилия да се приведа в лицеприятен вид. Когато порасна достатъчно, за да не се събира на възглавницата, спря да вие гнезда по главата ми, но пак се вреше около лицето ми Simple Smile

# 677
  • Мнения: X
Бутински, да не те отчайвам, ама щом се е научил да спи до главата ти, така ще си откара доста дълго време. Предишният ми кот, който взех двумесечен, се научи да спи зад главата ми на възглавницата, като лягаше върху косата ми и се увърташе така, че да се получи гнездо, в което се настаняваше блажено  ooooh! Естествено, всяка сутрин изглеждах като кошер в главата и полагах страшни усилия да се приведа в лицеприятен вид. Когато порасна достатъчно, за да не се събира на възглавницата, спря да вие гнезда по главата ми, но пак се вреше около лицето ми Simple Smile
Чудно го описа. Точно така прави, когато не ми е легнал на гърлото. Само се моля да не сънува кошмари, че да не отнеса някой.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Хахах, Кетя е същата Laughing Спи на възглавницата ми като за приспиване ми меси косата няколко минути - резултатът е, че на сутринта съм като тупирана от основата Joy Голям зор е, докато се среша. Но пък много обичам да ми мърка до ухото.

# 679
  • Мнения: 17 546
Бижу имате си вече нов тартор вкъщи, вече е превзел дивана. Laughing
Той превзе всичко и всички... Joy

# 680
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Хахах, този кот обожава да се опъва май Joy

# 681
  • Мнения: 3 907
Той е щастлив хайванът. На топличко, нахранен. Колко малко им трябва на котките.

# 682
  • Мнения: 2
Ох, аз от дъжд на вятър  се мяркам тук напоследък, но ви чета редовно Blush

Имам питане- Полезно ли е всеки ден да се дава малцова паста?? Вече втори месец давам всеки ден. Препоръча ми я ветеринарката, след  злополучно натравяне

# 683
  • Мнения: 431
Aз съм чувала, че е добре да се дава примерно 3-4 седмици и после да се направи пауза. Пазиш ли листовката? Може да пише там? Или... каква марка е -- може да потърсим инструкции в интернет?

Между другото, вашите котки мрънкат ли притеснено, когато кихнете?  Embarassed

# 684
  • Мнения: 5 790
Бижу, той е уникален просто! Да му изям розовите лапички!  Heart Eyes

Големият младеж обожава да ми спи на главата. Да, ама е 7 кг и обикновено няма място на възглавницата за двамата. И се примирява да спи отстрани, но пак е кофти, защото ме блъска да се преместя през нощта. Обаче мърка страхотно и много силно.
Малката няма такива желания към мен, тя е самостоятелна. Спи, където намери, но предпочита да е на някой стол.

# 685
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Естел, и ние пиехме няколко месеца сребърна вода с питейна концентрация. Това беше преди 2г. Насред пиенето малкия ми син се разкашля, почнах да давам лечебна концентрация за 3-4 дни и нямаше никакъв ефект или поне не очаквания от мен. Като се обадих на приятелката ни, която е хомеопат и ни лекува при нужда, се оказа че дребния проявява симптоми на сребро - демек доказваше среброто като хомеопатично лекарство.
От тогава не давам вода за пиене. Само за дезинфекция при наранявания. При малкия при възпалени уши на няколко пъти имаше бърз болкоуспокояващ ефект (това посред нощ) и после на сутринта включвахме и хомеопатия. При такъв тип употреба повече не ми се е случвало да доказва отново. Аз вече и много рядко ползвам де. Имам и други методи и средства и комбинирам.

# 686
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
А, и да кажа на малко патерици:

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на децата на Котьо и Котково
Да са Ви живи и здрави и да Ви носят много радости и щастие!

Бижу, добре дошла в темата с красавеца Марси. Искам да му намачкам шкембенцето ...  Mr. Green

# 687
  • Мнения: 359
Сега разгледах сайта със сухите храни. Някой знае ли къде се продават или само он-лайн? Разбрах за Дружба, ама ми е далече. На борсата в Хаджи Димитър ходили ли сте? Струва ли си да бия път до там?

О, и много благодаря на всички за пожеланията! Онзи ден черпя в работата и колежките ме питат какъв е повода. Казвам - имам си скорпионче вкъщи. При което едната, ама искрено учудена: "Ама как три котки и скорпион си си взела?!" Така де, той дребният си е съвсем истински скорпион, по учебник! Laughing

# 688
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K аз питейна не правя само концентрат и давам на сина ми, както и ние с мъжа ми пием. Лекувала съм и конюнктивит, възпалени очи, израстъци (не знам какви) на очите и т.н. От както разбрах за сребърната вода, сина ми беше тогава на 2г. до сега почти на 7г. не се е разболявал. Ако го хване някой грип или настинка, го изкарва само със сребърна вода. Започне ли да киха знам, че ще се разболее, започвам да давам концентрат и спира болестта, но дори и да не спре, я прекарва много леко. Антибиотици от 2 годишен не е пил. За уши не съм пробвала. Ти спомена за възпалено ухо... Я кажи нещо повече????

# 689
  • Мнения: 4 076
Здравейте,момичета!
Първо с молба за спешен съвет от моя приятелка,която не е регистрирана тук:има женска котка,малка е,още не се е разгонвала.Ветът твърди,че трябва да се кастрира.Въпросът й е:ако не се кастрира,може ли-и как-да се справи с разгонването без хапчета?Благодарим предварително.
И да се представя:майка съм на момченце,1г.,Симба.Сега е черен тасманийски дявол,но преди година го намерихме полумъртъв и размазан пред входа.Мислехме,че ще се наложи инжекция,но започнахме лечение-едно оправиш,друго започва,и сега е лъскав красив млад господин.Обаче е биткаджия,не обича глезенето и ако искаш да сте приятели,ще се биеш и хапеш поне до пукната вена.Аз все налитам да гушкам,да докопам някое копринено ушле, и той е безкрайно въмутен.Иначе ми казва "мамо".
Успя да съсипе почти всичко в къщи,но най ме е яд за комарниците на алуминиевата дограма-по някакъв начин го привличат,и отворя ли вратата,той вече се е изкатерил по тях,оставяйки дупчици за добре дошли на комарите.
Имате ли някаква идея как мога да го откажа?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт