Любители на котки тема 55

  • 42 841
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ако котката не се кастрира просто ще трябва да я изтърпяват в тези периоди. Няма начин да не се разгонва периодично животното.
Чакаме снимки на Симба Grinning

# 691
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Иска да му купува пилешки крила и да ги готвя на Марси. Laughing

Ш`дода да живея у вас Grinning Имате котка и обожавам пилешки крилца.

ТИНА, благодаря  bouquet

LilaC,  Господ здраве да ти дава!
Малко вероятно е котето да спре да дере така. Най-добре е да спреш набезите към ушенцата.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 634
Привет мили момичета и котачета! Simple Smile

Може да пиша по един път в седмицата в темата, но я чета всеки ден! Wink

Добре дошли на всички нови пухкави създания в темата!  Hug  Hug

Аз така и не си платих данъка в тази тема, Blush но ето - идва новата - там ще слагам снимки Peace

LilaC , поздравления за спасеното коте! Според мен е и въпрос на характер. По-активните занимания с котето, играта с него , му отвличат (донякъде) вниманието от белите Wink
За приятелката ти - най-добре и най-здравословно е да се кастрира котето. Много сме изписали по темата, за мен това е най-правилното решение и за двете страни  Peace

# 693
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
TINA.K аз питейна не правя само концентрат и давам на сина ми, както и ние с мъжа ми пием. Лекувала съм и конюнктивит, възпалени очи, израстъци (не знам какви) на очите и т.н. От както разбрах за сребърната вода, сина ми беше тогава на 2г. до сега почти на 7г. не се е разболявал. Ако го хване някой грип или настинка, го изкарва само със сребърна вода. Започне ли да киха знам, че ще се разболее, започвам да давам концентрат и спира болестта, но дори и да не спре, я прекарва много леко. Антибиотици от 2 годишен не е пил. За уши не съм пробвала. Ти спомена за възпалено ухо... Я кажи нещо повече????

А, да, за конюктивит и аз съм ползвала - всъщност тогава за 1 път ползвах сребърна вода (есента на 2008) - от аптеката, а юли 2009 си купих и първия ми уред. Гаргара при болящо гърло и жабуркане като са ми възпълени венците - и така съм я ползвала. Сигурно и друго има, но в момента не се сещам - това са най-честите употреби.

За ушите: Първия път есента на 2009 писва посред нощ и се оплака, че го боли. А сега де? Какво да го правя в 00:30 - да звъня на хомеопата? - не върви в тоя час и тогава ми хрумна да опитам със сребърна вода. Капнах 2к в ухото, след 15-тина мин. отново, след още 20 пак и така след около 40-50 мин след първото писване и проплаквания се успокои и спа до сутринта. Като се събудихме се обадих и включихме и хомеопатично лекарство. След това още няколко пъти по този начин съм реагирала пак в подобни ситуации посред нощ.
Хомеопатичката ни обаче е много против капане на вода в ухото и ми се е карала даже. Последния път като го боля ухо му капнах ментова вода за уста концентрат и имаше същия ефект. Ама това, щото на нощното ми шкафче нямаше сребърна вода в момента и не ми се ставаше да търся.

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 15:26 от TINA.K

# 694
  • Мнения: 1 907
На патерици- Честит рожден ден на порасналото момиче на Котенцето! Да е жива и здрава, щастлива и усмихната  newsm51!!!
Честит рожден ден на момченцето на Котково- желая му да бъде здрав, смел и силен мъж  smile3525

Меичка, Нести измяуква ако някой кихне, но само ако спи  Joy Едно много странно измяукване, шегуваме се, че казва "наздраве"  Mr. Green Не знаех, че и други котки го правят  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 16:53 от Елиас

# 695
  • Мнения: 56
Вижте какви интересни линкове са публикували на стената на "Заедно" - http://mistermotley.nl/2011/11/04/Why_cats_paint//#more
http://www.monpa.com/wcp/creativecards.html
http://www.monpa.com/wcp/documentry.html , рисуващи мацета, аз знаех, че имат талант във вътрешния дизайн и редекорация, обаче се оказва, че и в други области са надарени  Simple Smile.
 TINA.K, Estell,, аз съм лекувала  и колит със сребърна вода.
Меичка, Кара реагира на кихането ми, кихна ли веднага скача, идва до мен, души ме и тревожно мяука, душици са те  Heart Eyes.
 Hug за всички мацета - послушни и не чак толкова! И  newsm59 със закъснение на всички скорпиончета!

# 696
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Според мен е и въпрос на характер.

Одеве коментирахме с дъщеря ми поведението на това коте. Нейното мнение е, че то е запазило спомен от побоя над него.

# 697
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K и мен това ме притеснява водата в ухото. Но ще опитам при нужда.
Lumikki как го лекуваш със сребърна вода, колита????

# 698
  • Мнения: 343
Привет, момичета!   bouquet

Надявам се да ме приемете в тази толкова красива тема. Simple Smile
Прочетох я цялата, има много полезни неща, благодаря ви.

# 699
  • Мнения: 431
...Меичка, Кара реагира на кихането ми, кихна ли веднага скача, идва до мен, души ме и тревожно мяука, душици са те  Heart Eyes
Знаех си аз Simple Smile Четох някъде, че при кихането всякаква дейност в човешкото тяло, вкл. и сърдечната, спира -- явно това усещат и се притесняват  Heart Eyes

# 700
  • Мнения: 3 907
Здравейте.
Нали преди време ставаше дума за разливането на купичките с вода. Нашият котарак отдавна съм забелязала, че го прави. Но лятото на терасата. Обяснявах си го с това, че изнасяйки му купичките навън, макар под заслон,  се прашат повече. И той затова, мислех си, я бута купичката с вода.

Хубаво, ама сега сутринта си дадох сметка, че по навик или що, не зная, но е продължил да бута купата с вода и в стаята. Явно веднага е попивало в паркета. И аз не съм забелязвала.

Докато тази сутрин... не ми направи впечатление, че е изчезнала и водата, налята едва снощи. Няма начин да я е изпил. Паркетът беше сух, но... не ми трябваше много взиране, за да си дам сметка, че вече даже е започнал да почернява във фугите и да се надига. Паркетът.

Ще го пребия тоя таласъм.  #Cussing out Махнах купичката. От днес нататък ще пие вода само в кухнята.  Crossing Arms Жалко - лани циклихме паркета.

Та това се сетих сега като видях, че Котьо Тръмп е коментирала за бито коте. Аз нашия не го пребих разбира се. Ам,а му ударих един по дебелата трътка. Ей така профилактично.
Няма начин.

Скоро не беше правил никакви бели. Биваше да ни припомни, че е с характер.

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 19:41 от St.

# 701
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
TINA.K и мен това ме притеснява водата в ухото. Но ще опитам при нужда.

Да де, ама и като се капят капки за уши пак е течност, която се вкарва в ухото ... Не схващам разликата точно каква е.


Нашите май не разливат вода? Купичката им с вода е в тоалетната и не ми е правило впечатление да е мокро около нея. И двамата обаче обичат да пият вода от душ-коритото.
Малчо от 2м някъде пишка в мивките в банята или тоалетната, след което информира, за да му измием.  Laughing

# 702
  • Мнения: 359
Вижте какви интересни линкове са публикували на стената на "Заедно" - http://mistermotley.nl/2011/11/04/Why_cats_paint//#more
http://www.monpa.com/wcp/creativecards.html
http://www.monpa.com/wcp/documentry.html , рисуващи мацета, аз знаех, че имат талант във вътрешния дизайн и редекорация, обаче се оказва, че и в други области са надарени  Simple Smile.

Ааа, на мен целия коридор ми е в такива произведения на изкуството! Абе дизайнерска работа - ако тръгна да продавам апартамента някой ден, ще му искам двойно за интериорен дизайн! Laughing

# 703
  • София
  • Мнения: 1 634
Струва ми се, че купичките с вода са и за миене на лапите  Mr. Green 
Лапата се топва и обилно намокря, след което оставя следи по теракота и накрая се ,. .. облизва !

А когато се доредят до кофата в банята - понеже водата не е до горе, майка ми разказва, че с лапата сякаш проверяват до къде точно е водата и после - навеждане до където трябва Wink
Тази кофа е така обичана за водопой, че майка ми я държи с вода само заради котките Simple Smile Аз съм била свидетел как две една до друга пият, побутвайки се  Wink

# 704
  • Мнения: 17 546
Само искам да ви спомена, че тези дни стигнах до заключението, че няма такъв лигоч и глезльо, и гушав котарак като Марси! Joy Размята се от ръце на ръце и примира от кеф! Основните му занимания са да се мие или да го гняви някой, а той да мъка като трансформатор Laughing Имам и бебешки снимки негови! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт