Любители на котки тема 55

  • 42 840
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K знаеш ли кое ме шокира най много... Мъжа ми го боля ухо, отиваме на ушен лекар и тя казва, че трябва да се направи промивка на ухото, понеже не вижда тъпанчето. Най странното и шокиращото за мен беше че прочистването на ухото, ставаше с вода и сапунена пяна. А в същото време твърдят, че е опасно да се мокри ухото.  newsm78 Не разбирам?????  newsm78

Между другото всеки ден пръскам Мърчо със сребърна вода, и наистина взе да му никне козинка. Е, все още не се е оправил, но преди беше изцяло голо без 1 косъм, а сега изникнаха доста косъмчета, на мястото на голото.   bouquet

# 706
  • Мнения: 343
Estell, не съм прочела явно всичко в темата... Защо на пухчо му е окапала козинката?
Питам защото миналия месец моят котарак имаше няколко такива петна зад ушичките, оказа се, че е авитаминоза и с витамини след 2-3 седмици започна да пониква козинка.

# 707
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell, не съм прочела явно всичко в темата... Защо на пухчо му е окапала козинката?
Питам защото миналия месец моят котарак имаше няколко такива петна зад ушичките, оказа се, че е авитаминоза и с витамини след 2-3 седмици започна да пониква козинка.

Ами нямам идея, ветеринара каза, че най вероятно са гъбички. Но трябва да отидем в събота да му вземе секрет за да направят изследвания, за да уточнят какво точно е. То в началото беше съвсем малко кръгло голо петънце, но се появиха още и започна около петънцето да се оголва още повече и да се разширява оголения кръг. Косъм, че не беше останало. Не е много голо около 1см., но все пак се притесних. От 2-3 дни пръскам със сребърна вода, по препоръка на TINA.K, и взе да му пониква козинка, на мястото на голото. Но така или иначе мисля в събота да го заведа да му вземат проба. Ох, милия като го знам какъв страх бра предния път. Трепереше като лист, като влязохме при ветеринара. Съвсем ще се стресира, ама какво да направя.  Confused Sad

# 708
  • Мнения: 343
Estell, и при моя Пухчо беше така, малки петънца без никаква козинка, докато отидем при ветеринаря, за 2-3 дни станаха още по-големи и изпаднах в ужас. Но само като го погледна каза, че е авитаминоза. Даде му витаминчета за 10 дни и постепенно на оголените места започна да пониква козинка. Също ми даде нещо да ги мажа, червено на цвят и мирише на спирт и йод.
Не се притеснявай, и гъбички се лекуват. По-стресиращо е наистина пътуването до ветеринаря...
Успех и пиши как сте!  Hug

# 709
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
 offtopic

TINA.K знаеш ли кое ме шокира най много... Мъжа ми го боля ухо, отиваме на ушен лекар и тя казва, че трябва да се направи промивка на ухото, понеже не вижда тъпанчето. Най странното и шокиращото за мен беше че прочистването на ухото, ставаше с вода и сапунена пяна. А в същото време твърдят, че е опасно да се мокри ухото.  newsm78 Не разбирам?????  newsm78

Между другото всеки ден пръскам Мърчо със сребърна вода, и наистина взе да му никне козинка. Е, все още не се е оправил, но преди беше изцяло голо без 1 косъм, а сега изникнаха доста косъмчета, на мястото на голото.   bouquet

Тъй де, и на мен ми е влизала преди 17-18 години вода в ухото, докато карах сърф и при падане стана това. Ходих си 1-2 дни с водата (беше ужасно) и се надявах да изтече тая вода, ама не стана и накрая чичо доктор с една голяма спринцовка, напълни я с вода и го проми ...
Та и аз нещо не мога да зацепя къде е точно разликата. Ама сигурно има нещо де, щом хомеопатичката ни е против ... Ако се сетя ще я разпитам да ми обясни.

Но по принцип съм на мнение, че е задължително да се отиде на лекар да се види какво е, независимо от здравословния проблем. Лекаря си казва диагнозата, изписва някакво лечение, пък от там нататък обикновено аз действам с различните алтернативни подходи като лечебен метод - в тази част смятам, че конвенционалната медицина куца. Разглеждат симптомите като болест и "лекуват" тях. За мен по-правилният подход е да се разглежда човека като система и да се търси източника на проблема и той да бъде третиран. Защото третирането на симптома не решава проблема и той ще избие на друго място като друг симптом и тогава лекарите почват да лекуват "друга болест", а реално източника на проблема е същия, просто са се проявили 2 различни симптома.

Обикновено им казвам на докторите директно, че надали ще ползвам медикаменти от аптеката и почвам  много да разпитвам и търся да разбера от къде евентуално идва проблема, за да мога да съм си по-полезна на мен лично или на децата ми. В повечето случаи срещам разбиране и ми обясняват и коментираме какво би помогнало. Досега почти нямам случай да не е решена ситуация с алтернативи, вместо да се пият антибиотици или каквото и да било друго.

Най-силния ми пример в това отношение е малкия ми син - на 1г беше обяван от лекарите за бъдещ астматик. Тогава потърсих алтернатива в лицето на приятелка, която е хомеопат. За 1г му обърна статуса от боледуващ на всеки 35-40дни до нормално боледуващ 2-3-4 пъти в годината и то да не ти казвам - вече нямаме болест повече от 2 дни. Да не говоря, че последните 2-3 пъти за часове решавам разните вируси, които го нападат. Толкова бързо, че даже си мисля че вече ще изчаквам първо организма да видя как ще отреагира и ако му е тежко, тогава да го подпомагам. Че съм почнала при първи симптоми да атакувам и след 2ч вируса вече го няма - така няма как да изгради имунитет срещу тях. А това не е в негова полза.

Темата е дълга и не е за тук точно, ама нещо ми дойде музата ....

Съжалявам, дано не съм досадила на някой.

# 710
  • Мнения: 274
Estell, изобщо даже не си досадила, беше ми полезно инфото.  Peace
Напомням за себе си - мама на Чоки, 6 -месечна улична превъзходна. И идвам да си изплача мъката - дребната идиотка вече изобщо не ме бръсне за......стопанка. Храниш го, чистиш му тоалетничката, водиш го по ветеринари, а за благодарност - едно н-и-щ-о! Ако цялото семейство е в стаята, аз съм последния човек, при който ще дойде.....много ми е криво, не ми се смейте! С такова нетърпение чаках мъжО да узрее за идеята за котЕ, и какво? Пфу....чувствам се предадена.Sad
И сега е момента да се обясня в лИбов на всички от котешката тема - много сте ми сладки и редовно си ви чета.  Hug Само дето ме мързи да качвам снимки, признавам си. Затова пък ви пускам един сайт, да се похилите малко - препоръчителен е за мами, които знаят руски,  но и за останалите има какво да видят.  Wink
http://lolkot.ru
Щракайте смело!

# 711
  • София
  • Мнения: 5 656
Умрях от смях! Рали, страхотен сайт  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета, преди около месец бе публикувана информация за ветеринарни клиники в провинцията, които извършват безплатно кастриране. Интересува ме Кърджали, а не мога да открия поста.
Моля за помощ, спешно е!!!

# 713
  • Мнения: 616
Eмел, това е инфото за страната, всичко е на 1ва стр. Може би някой на телефоните ще има инфо евентуално за други градове.

Дружество "Германо-българска помощ за животните" кастрира безплатно в приютите си в Добрич (тел.: 058/601331), Шумен (тел.: 054/866934) и Русе (тел.: 082/841281). 

# 714
  • Мнения: X
Здравейте милички !  Hug
Аз не пиша почти, тъй като ходя на работа вече и доста се уморявам, но ви чета редовно и се радвам на красотите, които показвте  Heart Eyes
Ние сме много добре, на по-предна страница пуснах и снимка на Зойчето и Лъки, които вече не могат една без друга, както и аз не мога без тях  Heart Eyes Моят приятел е меко казано луд по Зоя вече и не я пуска...  Mr. Green
Искам да ви пожелая много здраве на вас и котковците ви, и да ви прегърна виртуално. Благодаря сърдечно и на всички вас, които бяхте до мен, когато имах нужда.  Hug Heart Eyes

# 715
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Теичка, толкова много се радвам за вас!  Heart Eyes
При нас положението пак е зле! Днес изхвърчахме пак на вет, този път Грей започна да пишка през 5 минути с кръв. Казаха, че е цистит. Сега няколко дни ще е на enroxil и ношпа. Не му пуснаха изследвания, сигурно ако не мине- тогава. А аз чета из нета и все попадам на проблема с кристали в пикочния мехур и пътища. Засега спирам изцяло гранулите( той не ядеше чак толкова много от тях, ама на), ще давам само преварена вода. Сега се успокои, миличкия, явно не го боли и наваксва със съня. Не ни върви напоследък.  Sad

# 716
  • Мнения: X
Горкичкият Грей. В този студ явно и на котките не им е лесно Sad
Стискам палци и му изпращам много позитивна енергия да се оправи бързо Praynig Heart Eyes

# 717
  • Варна
  • Мнения: 6 315
buttinsky, благодаря! Приемаме такава енергия с удоволствие и ненаситно!  Heart Eyes
Докторът каза, че в момента често му водят котки с такива оплаквания. Пита, дали не е стоял на студено. А у нас е топло, много за малко излиза на терасата и бърза да се прибира. Освен заради това да е настинал!

Ох, току що моят се сбори с Грей и успя да му даде но-шпа! Ама се мята много котаракът! Не ще!

# 718
  • Мнения: 1 907
Бързо да се оправя Грей  Hug Изпращам му много позитивна енергия и много целувки по нослето  Heart Eyes

# 719
  • Мнения: X
И ние пращаме много позитивна енергия на Грей и му пожелаваме до утре да се е оправил  Hug

Общи условия

Активация на акаунт