От Франция до България - превоз на покупките ни (6)

  • 34 745
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 685
 Hug Царицата-майка (май никът ти си приляга), ако наистина това е причината не виждам какво толкова може да си притеснява Даниела, ако не всички, то поне 90% от пазаруващите ще са съгласни да си платят пратките с наложения платеж и да си получат стоките, за които не са платили през картата...в крайна сметка като са поръчани нещата нали са смятали да платят  ooooh! може ли да има и такива, които са мислили, че хайде сега ще минем метър...едва ли (`ма свят шарен).
ОБАЧЕ...нямам идея за какви пари става въпрос, но нищо чудно тези пари да не са на разположение, за да може да се платят Wink за едни 1 000 лв са много, за други и 100 са много, но пък фирма като се прави не се прави от мен примерно, дето я карам на 1 заплата, би било нормално човек, като се захване с нещо да има някакви странични ср-ва.

дано поне Даниела чете, че да взема идеи какво може да направи, а това, че не пише въобще не и прави чест, вЕрно сигурно и гори отвсякъде, може и нищо повече да не се знае от разнищеното до момента (ама това и аз не го вярвам, дори като го пиша), но бива да драсне 2 реда където може и да държи в течение хората, които са и се доверили.

# 706
  • София
  • Мнения: 9 517
а според мен изобщо не става въпрос за неплатени пратки  Naughty

# 707
  • Мнения: 774
а според мен изобщо не става въпрос за неплатени пратки  Naughty
Според мен също и спирам вече.  Sick И аз като Ева, гася телевизора! Mr. Green

# 708
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Моя позната туко що ми звънна.
Утре ,ще подаде сигнал в Икономическа полиция -София.
Има поръчка за над 300 е от октомври месец.Сега сме края на ноември.Вече и диспут не може да пусне ooooh!
Естествено нищо не се знае,и никой не и отговаря.
Предавам думите и тук,защото тя няма регистрация.
Ако до довечера Даниела не е написала какво става,утре сутринта отива в полицията.

Момичето не ми е приятелка,а само позната.Не мога да влия на нейното решение.
Направо трепереше по телефона.
Ужас.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 9 742
Момичета, нямам пратки от ФТБ, чета ви от няколко дни, много неприятен проблем.

Искам само да споделя опит от Англия- един от сайтовете там ми изтри акаунта и отказа да ми доставя пратки към посредни, защото в ПРАВИЛАТА на сайта е забранено да се правят доставки към търговски фирми, а не крайни клиенти.

Та в този смисъл, понеже доста се коментира защо са задържани и ларедутски пратки, веднъж щом се е намесила икономическа полиция не мисля, че който за който и да е сайт може да е сигурно, че всичко е коректно. Вие сигурни ли сте, че подобна забрана няма и в правилата на Ларедут и че не я нарушаваме по някакъв начин?

Изобщо според мен на тези хора във Франция в момента им е страшно трудно положението и обвиненията към тях може да са много. И да, съгласявам се с мнението по-горе, че собственик на пратките към момента е този Д.Стоянов. И той ще има много неща да доказва пред властите.

А пред Пейпал на какво основание ще се пуска диспут? Пратката за Д.Стоянов вече е получена от него (поне получените), Пейпал какво отношение имат дали сте я изпратили на трето лице и дали то ви я е предало?  newsm78

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Аз също не мисля, че става въпрос за неплатени пратки. Според мен, проблемът е в това, че хиляди пратки са получавани на адрес и от лице, с неуредени законово права да ги получава.
Това, че осигуряваш някакъв си адрес, на който да се изпращат пратките, не е достатъчно.
А най-неприятното и некоректно е, че Даниела Крумова продължава да мълчи!!! Не бива така да се "отговаря" на стотиците хора, които са ти се доверили!

Не съм запозната с юридическата страна на нещата, но не мисля, че може да се направи нещо по законен път от наша страна. Де факто, ние договор за услуга нямаме подписан.

А тази "фирма", която всъщност въобще не е фирма, надали ще продължи да съществува след приключването на тази ситуация.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 6 880

Не съм запозната с юридическата страна на нещата, но не мисля, че може да се направи нещо по законен път от наша страна. Де факто, ние договор за услуга нямаме подписан.

А тази "фирма", която всъщност въобще не е фирма, надали ще продължи да съществува след приключването на тази ситуация.

И ние всички знаехме това. Никой не зададе и един въпрос когато започнаха работа или докато пакетите пристигаха тук всяка седмица. Сега всички са изненадани ... хайде моля.
Когато има какво да се каже, ще се каже.

# 712
  • Мнения: 42
Пратките ни не са на името на Д.Стоянов, а на вниманието на Д.Стоянов, в което според мен има известна разлика.
И за каква "торба с пари" говорите при положение че последния курс е около 170кг т.е. около 500лв. Все пак си говорим за чисто гаражна търговия.

# 713
  • Мнения: 774

Не съм запозната с юридическата страна на нещата, но не мисля, че може да се направи нещо по законен път от наша страна. Де факто, ние договор за услуга нямаме подписан.

А тази "фирма", която всъщност въобще не е фирма, надали ще продължи да съществува след приключването на тази ситуация.

И ние всички знаехме това. Никой не зададе и един въпрос когато започнаха работа или докато пакетите пристигаха тук всяка седмица. Сега всички са изненадани ... хайде моля.
Когато има какво да се каже, ще се каже.
Напротив Naughty Относно сигурността на пратките и адреса във Франция, аз лично съм питала въпросната Даниела, когато стартираха и отговорът беше : "За да работим с тях, значи са коректни". От самото начало, не можахме с тях да си гласуваме взаимно доверие и да се харесаме. И слава богу! Имах пратки точно от два техни курса, след което веднага след като стартира Петит солей се прехвърлих към по-удобната за мен фирма Peace Имах им доверие, защото хората са отдавна с бизнес Франция-България. В последствие се прехвърлих към СД и така до ден днешен, нямам забележки, за сега.
Смятам, че от ФТБ не могат да НЕ носят отговорност за пратките, които са ваша собственост, платени с ваши средства Naughty Аз лично бих се информирала какво може да направи КЗП, полиция и бих подала сигнал където трябва.
Аз ли съм тъпа или вече в толкова много постове и размишления тотално се оплетохме - нали няма повдигнато обвинение към Димитър Стоянов, защо го спрягате непрекъснато него?
Българите на адреса в Бонди имат проблем с полицията, ако греша, нека някой ме поправи.
Но като цяло - дали Димитър Стоянов, Сожетра, тези "хорицата" от Бонди - какъвто и да им е проблема, не би трябвало да е проблем на клиентите на ФТБ. Даниела как ще се оправя в тази ситуация си е лично нейна работа. Тя е отговорното лице и тя носи отговорност пред клиентите си.
Не разбирам защо се тюхкате и вайкате че сте изгоряли с нещо - за неполучените пратки парите ви ще се върнат, а за получените, но неполучени от вас можете спокойно да търсите отговорност от Даниела. Фирмата е нейна, проверете какво може да се направи в тази ситуация Peace
А нали стана ясно че и тя чете тук нон стоп, защо да се успокоява, че вие вече сте се примирили и си знаете на къде вървят нещата?!?

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 14:15 от Hrissy

# 714
  • София
  • Мнения: 9 517
Не съм запозната с юридическата страна на нещата, но не мисля, че може да се направи нещо по законен път от наша страна. Де факто, ние договор за услуга нямаме подписан.

де факто имаме... само не знам, дали имаме за всяка конкретна доставка, както при СД, понеже не се попълва искане за всяка доставка  newsm78
тук бих била благодарна на Царицата - майка да изкаже мнение  Praynig  bouquet

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 9 742
Смятам, че от ФТБ не могат да НЕ носят отговорност за пратките, които са ваша собственост, платени с ваши средства Naughty

А според мен е спорен въпросът чия собственост са пратките.
Ако аз поръчам плащане с моята карта и пратя пратката на трето лице то може спокойно да си я прибере. Няма нелегално плащане с картата, оторизацията е лична.
Друг е въпросът имам ли договор с това трето лице да ми достави пратката. Ако такъв договор има тогава може да се сигнализират съответните органи.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 209
Смятам, че от ФТБ не могат да НЕ носят отговорност за пратките, които са ваша собственост, платени с ваши средства Naughty

А според мен е спорен въпросът чия собственост са пратките.
Ако аз поръчам плащане с моята карта и пратя пратката на трето лице то може спокойно да си я прибере. Няма нелегално плащане с картата, оторизацията е лична.
Друг е въпросът имам ли договор с това трето лице да ми достави пратката. Ако такъв договор има тогава може да се сигнализират съответните органи.


Вече тотално се обърках. ooooh!

Пратките нали са на наше име ?! newsm78

Според мен НЕ са на Д.Стоянов.
Сега погледах стара фактура - с големи черни букви пише моето име и адрес ,а най-отдолу с малки букви пише " На вниманието на Д.Стоянов".

Моя позната туко що ми звънна.
Утре ,ще подаде сигнал в Икономическа полиция -София.
Има поръчка за над 300 е от октомври месец.Сега сме края на ноември.Вече и диспут не може да пусне ooooh!


Аз предлагам да изчакаме утрешният ден.Може би Даниела все пак да реши да ни уведоми какво се случва във Франция.
Намеси ли се икономическа полиция тук в БГ ще стане страшно и пратки няма да видим.Ще ги конфискуват и едва ли ще ги получим във времето.

Да изчакаме,а пък после ще мислим какво,как и къде да си търсим правата.

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 14:34 от tedichka07

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
А тоя Димитър Стоянов какъв точно се явява в случая?
"На вниманието на Д. Стоянов."  Thinking
Той е лицето, което получава пратките или? Той от Sogetra ли е?

# 718
  • Мнения: 390
Аз предлагам да изчакаме утрешният ден.Може би Даниела все пак да реши да ни уведоми какво се случва във Франция.
Намеси ли се икономическа полиция тук в БГ ще стане страшно и пратки няма да видим.Ще ги конфискуват и едва ли ще ги получим във времето.

Да изчакаме,а пък после ще мислим какво,как и къде да си търсим правата.
Аз лично смятам да ичакам до утре вечер и искренно се надявам Даниела да се включи с адекватено обяснение.
Не мисля, че е редно да чакаме обаче твърде дълго, както са казали хората "Желязото се кове докъто е горещо!"
Никой няма да фалира предполагам ако не си получи тези пратки, но не мисля че трябва да се оставят нещата така... Писна ми всеки да се прави на тарикат и после "От мен да мине, ще го преживея!"

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 14:44 от ягодов аромат

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 9 742
Сега погледах стара фактура - с големи черни букви пише моето име и адрес ,а най-отдолу с малки букви пише " На вниманието на Д.Стоянов".

Твоят адрес?  newsm78 А как тогава е получено във Франция?
Ти всъщност адрес за получаване и получател ли гледаш?

Общи условия

Активация на акаунт