От Франция до България - превоз на покупките ни (6)

  • 34 741
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер, това е много добре! Peace Не го знаех.
Аз в провинцията плащах в брой/наложен платеж/ срещу никакъв документ.
Аз също досега не съм получавала касова бележка от никоя фирма- превозвач - нито от Петит солейл, която ползвах в началото за една пратка, нито от ФТБ, нито пък от тези, които ползвам за превоз от Англия. Аз съм от Стара Загора, не си вземам пратките от офис на превозвача, получвам ги по куриер.
На квитанциите от Еконт не пише никъде име на фирма, а на частно лице.
Всъщност, някой виждал ли е Даниела Крумова, да не се окаже, че въобще такава няма или е с друго име Mr. Green
Габко също дават касова бележка, при получаване на място, сега ще получавам с куриер, та ще видя, за Франсето не знам - това ми бяха първите поръчки с тях, явно и последните  Peace

пП Някой дали иска да направи нова тема, че скоро ще ни затрият, въпреки че и модераторите са хора Praynig

# 751
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.
За ен-ти път те чета и вече е крайно време да те попитам- откога живееш във Франция ,Хексе, и имаш адресна регистрация там? Как си получаваш пратките, след като навсякъде по света колети, пакети се предават лични на получателя срещу представен документ за самоличност?


Явно има опция пакетите да не се предават лично. Не вярвам фр. пощи да действат противозаконно. На когото и да са ми предали пратката, собственик съм аз.

# 752
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Явно и в Англия сме така,но там проблеми няма. Peace

Напротив, нали точно това писах, проблем ИМА.
Един от английските сайтове, от който безпроблемно пазарувах почти 2 години, ми изтри акаунта и ми блокира възможността за пазаруване. На което аз се ядосах и по европейски взех да си търся правата как така ще ме изтриват, след като си плащам чинно и какво ги интересува на кой адрес се получава пратката.
И както се оказа проблем има, защото в общите им условия за пазаруване изрично пише, че няма право да се поръчва към търговски дружества/фирми.
На въпроса ми как така безпроблемно съм пазарувала от тях 2 години ми отговориха, че чак сега ме е хванала една от техните проверки.

# 753
# 754
  • SOFIA
  • Мнения: 158
а според мен изобщо не става въпрос за неплатени пратки  Naughty

точно!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт