От Франция до България - превоз на покупките ни (6)

  • 34 746
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 390
Момичета, разбирам, че не ви се иска да приемете, но така стоят нещата- вашите пратки не са ваша собственост, а на лицето, което ги е получило. Въпрос на добра негова воля е дали ще ви ги предостави или не. Но не е длъжен, пак повтарям, вие сте ги платили и адресирали във Франция доброволно, с цялото си доверие към Даниела. Но тя не носи отговорност за тези пратки, защото де факто те не са получени от нея. Някъде по документите да фигурира нейното име?!
Айви подкрепям написаното от теб, НО ние имаме договор с Даниела за посредничество. Договора не е подписан, но с възлагането й да достави нашите пратки се съгласяваме автоматично с условията на доставка! Сега не ми се рови пак, но имаше споменато някъде в условията, че пратката в никой момент не става собственост на Посредника! И в рози ред на мисли тя от своя страна има договор с Д. Стоянов, в който би трябвало да е оформено че той не става собственик, а е само Посредник. Освен това ние не ги пращаме като подарък на негово име!

# 736
  • София
  • Мнения: 1 209
Простичко и ясно: имаме адрес на фактуриране, който е различен от адрес на получателя, за да можем да ползваме услугата "подарък" Simple Smile. Вижте сега, да кажем, че аз плащам поръчка- картата си е моята, адресът, на който пребивавам- моят, в Бг, но изпращам тази поръчка във Франция, на адрес на получател, на името на получател-съответно Д. Стоянов. Е, кой е собственикът на пратката? Направили сте подарък доброволно- вие сте го платили, но той е собственост на получателя. Така де, никой не ви е карал да плащате и да пращате. Ето този факт вероятно притеснява французите- как така Д.Стоянов получава толкова много "подаръци", платени от други лица в Бг.

Айде стига с този Д.Стоянов за получател Naughty.Имената са НАШИ.
Не съм отмятала ,че пратката е подарък,каквато опция има в ЛР.За какви подаръци пишеш ??? newsm78

# 737
  • Мнения: 6 624
Арести от къде знаете ,че има ?
Поръчките ни от Ив Роше са си на нашите имена.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.

# 739
  • София
  • Мнения: 9 517
Хриси, предполагам същия въпрос си задала и на СД.
И аз съм ползвала и трите фирми. Нито една от тях не ми изпращаше пакетите от името на юридическо лице. Нито една от тях няма обявени данни за такова. Няма име, няма ИН по ДДС. Превозвача който ползвам по Англия също няма.
Приемат плащане в брой - някой да е видял касова бележка? Така, че отдавна, отскоро... все тази.
Вече писах, надявам се на информация от утре каквато и да е тя.

   
това не е точно така - при плащане по банков път в СД се плаща по фирмена банкова сметка, при плащане в брой, издават касова бележка, поне в Дружба Peace

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 3 нови отговора.

# 740
  • Мнения: 42
То това с арестите и нахлувания стил Коломбо Даниела никъде не го е казвала всъщност. Тя се възползва от доброто име и всеобщото уважение към Ева, за да й предава мислите.
А пък затова че се самооблага накрая на годината.... Тука ако всички си декларирахме парите получени на ръка щеше да е Швейцария. Сигурно от Еконт за наложения платеж си събира квитанциите и така....

# 741
  • София
  • Мнения: 1 209
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.


Хексе,още 30 пъти да го напишем явно няма да го видят. Peace

Ако при СД се пише получател Иванка Вълчева ,при Франсето на получател са нашите имена !!!

# 742
  • Мнения: 774
То и Иванка Вълчева да пише, и Димитър Стоянов, пак не означава че пратките са тяхна собственост /според мен/! Ох, как искам да се включи някой юрист в темата и да изясни аджеба кой какви права има smile3508

# 743
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Дзвер, това е много добре! Peace Не го знаех.
Аз в провинцията плащах в брой/наложен платеж/ срещу никакъв документ.

# 744
  • Мнения: 620
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.
За ен-ти път те чета и вече е крайно време да те попитам- откога живееш във Франция ,Хексе, и имаш адресна регистрация там? Как си получаваш пратките, след като навсякъде по света колети, пакети се предават лични на получателя срещу представен документ за самоличност?

За подаръците- не се хващайте за думата, използвах го като пример. Плащаш да ти доставят поръчка на еди-кой си адрес с еди-кой си получател. Доставят я, но ти си само платец, не и получател на тази поръчка. Получател е този, който я получава с документ и пребивава на този адрес.

За новия адрес- пак пиша, проблемът не е тръгнал от Бонди, а от Лил, затова се е наложила и смяната на адреса. Върнете се в сайта на ФТБ и прочетете какво е писала Даниела, а по-късно и Ева в темата

# 745
  • Мнения: 620
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.


Хексе,още 30 пъти да го напишем явно няма да го видят. Peace

Ако при СД се пише получател Иванка Вълчева ,при Франсето на получател са нашите имена !!!


В такъв случай, Тедичка, всички ние сме незаконно пребиваващи във Франция и живеем заедно в апартаментчето в Бонди  Sunglasses.

# 746
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
В такъв случай, Тедичка, всички ние сме незаконно пребиваващи във Франция и живеем заедно в апартаментчето в Бонди  Cool.
Joy Joy Joy

# 747
  • Мнения: 449
Дзвер, това е много добре! Peace Не го знаех.
Аз в провинцията плащах в брой/наложен платеж/ срещу никакъв документ.
Аз също досега не съм получавала касова бележка от никоя фирма- превозвач - нито от Петит солейл, която ползвах в началото за една пратка, нито от ФТБ, нито пък от тези, които ползвам за превоз от Англия. Аз съм от Стара Загора, не си вземам пратките от офис на превозвача, получавам ги по куриер.
На квитанциите от Еконт не пише никъде име на фирма, а на частно лице.

Всъщност, някой виждал ли е Даниела Крумова, познава ли я, да не се окаже, че въобще такова лице няма или е с друго име Mr. Green
При така създалата се ситуация, с нещата, които прочетох за начина, по който е търсила партньори и прочие, май ни остава само да се молим да получим ВЪОБЩЕ нещо-пратка или поне парите си обратно  Wink

# 748
  • Мнения: 42
Айви, явно не навсякъде по света е така, защото английските превозвачи от години функционират на този принцип-техен адрес/наши имена.
Даниела Крумова: http://www.facebook.com/profile.php?id=1824482748

# 749
  • София
  • Мнения: 1 209
Пиша за 15 път, Не Дим. Стоянов е получател на пратките, а ние.
Те са на наше име,.


Хексе,още 30 пъти да го напишем явно няма да го видят. Peace

Ако при СД се пише получател Иванка Вълчева ,при Франсето на получател са нашите имена !!!


В такъв случай, Тедичка, всички ние сме незаконно пребиваващи във Франция и живеем заедно в апартаментчето в Бонди  Sunglasses.

Явно и в Англия сме така,но там проблеми няма. Peace

Смятам ,че иронията ти е доста неуместна в създала се ситуция.
Спирам да пиша,защото сме на 50 стр.

Общи условия

Активация на акаунт