Отстъпват ли ви място в градския транспорт?!?

  • 6 594
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Zdraveite ...... nikoi ama nikoi ne mi otstapva myasto .... shte si schupyat vrata da gledat prez prozoretza v gradskia transport ...


... или нетактично те зяпат в корема...


# 76
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Godzilla
аз зная случай, в който една жена се прости с близнаците си, когато някаква лелка падна върху корема й, след рязко спиране на автобуса.



ААААА Направо нерви нямаааааам!!!! Да му се не види и тъпия народ! Когато чуя такива истории ми идва бабичките в затвора да ги пращааааам!!!!!!


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 77
  • Мнения: 1 512
Аз да ви разкажа случка днес, съвсем прясна.
водих Кристина на дерматолог в МА. Чакаме на спирката тролей 8 към Младост. Идва тролея, скачам аз с висящата в кенгуруто Кристина; всички седящи места бяха заети. Чичковци и лелки на средна възраст предимно, както и двама разплули се тийнейджъри, които зяпнаха, почудиха се, поогледаха ме, и продължиха да си плямпат за скейтове. Чичковците и те седят и гледат нещо интересно през прозореца, сякаш аз съм нахлупила шапка- невидимка. И изведнъж - О, чудо! - една млада жена на около 30 год., която седеше в другия край на тролея, стана, хване ме подръка и ме заведе да седна с Криси на нейното място.
Останалите продължиха да си зяпат.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 198
Аз първите 2 месеца се возех на маршрутка, ама в тях сутрин е опасно за всеки нормален човек, да не говорим за бременна. На мен не ми личи много и затова сега си удължих пътя до работа с 30мин. само и само да избера маршрут, при който се качвам на първа спирка в трамвая (автобуса). В метрото този номер не става и съм си отделила още 10 мин. да изчакам ако се наложи по-празно влакче. Така пътя ми до работа става 75мин. Sad  Но си нося един дискмен с успокояваща за мен музика и нещата стават далеч по-поносими.
Относно гледането на коремите, когато разбрах, че съм бременна изведнъж взех да се заглеждам по всички жени с коремчета опитвайки се да разгадая кой месец са, дали коремът им е по-високо от моя и т.н.  Embarassed Май и мъжът ми се заглежда по кореми на улицата с цел да ги сравни с моя, защото като се прибере понякога ми разказва каво е видял. Сигурна съм, че не го прави с лошо чувство.

# 79
Аз пътувах повече в началото на бременността, когато още не ми личеше, а и ми ставаше лошо. Маршрутът ми беше доста дълъг: Люлин-Младост, затова се връщах 3 спирки назад, за да се кача от първа спирка на маршрутката. Естествено накрая слизах като дрогирана, но при това шофиране и да не си бременен ще ти стане лошо. Иначе имам спомен само веднъж да са ми ставали в автобуса и то младо момче. Най-неприятно ми беше, когато ходих да ми мерят тоновете в болницата един ден преди да родя. Като се прибирах се качих на препълнена маршрутка с нисък таван. Не стига, че никой не ми стана, но и трябваше де стоя наведена. Добре, че се освободи бързо едно от най-тесните места, та се намърдах там. Общо взето избягвах да се возя в градския транспорт, за да не се чувствам унизително.  Или се качвах от първите спирки.
  Сега обаче като съм със Стиви няма случай да не ми отстъпят място в автобуса. Дори и да съм за една спирка хората настояват да седна. Дано по-често да срещаме тази загриженост у околните. Heart Eyes

# 80
# 81
  • Sofia
  • Мнения: 7 011
Вчера ходих да си плащам сметката в Мтел с количката и я вкарах вътре. Имашше опашка от 7-8 души, всички видяха, че съм с малко дете и гледаха безучастно! Хич нямаше да стоя, но беше последен ден за плащане. Добре, че поне момчето от охраната ми помогна за количката  по стъпалата и 2-та пъти.  Същата работа и на плод-зеленчука, за жалост пазар няма наоколо. Детето плачеше и една жена пред мен след като дълго го слуша каза с половин уста - вие ако сте за едно нещо минете. Бях за повече и тя си замълча Imp  Аз хвърлих плодовете обратно и си тръгнах и повече от там няма дда пазарувам! Продавачките работят като на забавен кадър, освен това виждат количките, но и те си мълчат! Няма да си мъча детето, майната им на всички!
И нещо добро - като минавах по един стръмен подлез на средата вече не само не можех да избутам количката, ами тя почна да се връща върху мен! Добре, че един тинейджър забеляза и ми помогна, иначе щях да се боря като Сизиф!

# 82
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


щях да ревна докато четях!  Imp  Imp  Imp  #Sniper  #Sniper  bash

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


аз щях да и обърша един шамар, ако бях на твое място

# 85
  • Мнения: 1 809
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


аз щях да и обърша един шамар, ако бях на твое място

Това е най-малкото,което заслужава Close

# 86
  • Мнения: 3 200
Цитат на: anika


4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Обикновено се въздържам от крайни коментари, ама това се нарича наистина простотия!! Close

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 728
Не издържах и реших и аз да се оплача от отношението на гражданите.През първата бременност пътувах с ГТ и то предимно с тролей 8 и авт.72(в който има разпоредител-уж!). Не само че не са ми ставали,но и в 8-ия месец заради някакви нагли лелки се опитаха да ме вдигнат от първата седалка заради друга бременна,а на следващата спирка заради момче инвалид,а на другата предна седалка седяха две лели с огромни торби и още по-огромни усти. Последно в Била като пазарувахме с мъжа ми имахме три продукта в количката,а пред нас един нагъл дядка ме огледа най-подробно и продължи да си избутва препълнената количка към касата.А ние се редяхме на експресната каса-за бременни,майки с деца и до 8 артикула.Добре че момчето от охраната ни извика отпред...да не споменавам че тогава ми започнаха контракциите(седмица преди термина) и същата нощ родих.
А сега съм в шестия месец и коремчето с гащеризона вече се вижда(инаше ми е хлътнало).Преди няколко дни във Фантастико същата история,само дето ми призля и на касата припаднах...а бяхме и с детето.То реве и се тръшка че му омръзна от опашката,аз прежълтяла-презеленяла,а чичката пред нас ни огледа обстойно и се набута на касата с препълнена количка...

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вижте сега, ще викажа на мен какво ми се случи миналата седмица. Редях се на касата във "Фанстастико", зад мен една жена с огромен корем, личи си че е поне в 8-мият месец. Правя и място да мине пред мен . Тя ме пита "Ама , защо?!" аз и отговарям "Ами нали сте бременна...", тя ми отговаря "НЕ!Дебела съм!" А сега де, бол с дебели жени, бол с дебели бременни жени как мога да ги различа. Знаете ли колко неудобно ми стана. Тя си била дебела жената, хапва и се, а аз я мисля за бременна. Бая се поозорих докато оправя положението. Честно да ви кажа трудно ми е вече да преценя аджеба дебела ли е таз булка или е трудна. Без лоши чувства , не се заяждам. На мен също не са ми ставали в транспорта -  най-вероятно защото са се чудили хората.

# 89
  • Мнения: 2 040
Цитат на: anika
Не са ми ставали като бременна; Не са ми ставали и с кенгоруто; НИКОЙ не ми помага за количката в метрото, а пътувам с малкия поне веднъж седмично.

4 дни преди да родя ми се нахвърли глутница рязярени граждани след като не станах на някакъв старец. Обяснявайки, че "Всеки момент ще раждам" една гражданка почти не ми садна на корема. След като и направих забележка тя отговори" Айде ма , само ти ли си била бременна" След 2 спирки слизах и поне 10-ма се обърнаха да видят, да ли не съм излъгала!


Това са изроди, това не са хора.

Общи условия

Активация на акаунт