Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 23

  • 64 797
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
С Нигяр Ибрахим се почувства мъж, докато с Хатидже не може. Освен това по този начин подчинява Нигяр и тя му е верен човек в харема. Нигяр май е  най-интелигентната жена там и също като него е робиня.  
Да видим как ще завърши една обречена любов Sad
Както и на Армин и Бали бей. Sad
Май  чумата ще е съдника. newsm78

За мен СС е в лодката. Малко ли островчета има около Истанбул. Далеч от харема Simple Smile

# 676
# 677
  • Мнения: 3 485
Благодарности за преведените трейлъри smile3525 smile3525 smile3525

# 678
  • Мнения: 3 555
И от мен благодарности за преведените трейлъри newsm51 smile3501 newsm10
Жалко за Нигяр, жалко, вижте лицето й след произнесените думи от Ибрахим - така бленувания момент за интимна близост с Ибрахим вместо щастие й донесе убийствено позорно разочарование smile3518.
Не само това, но и когато подаде "тефтера" на Лео на Хюррем в присъствието на СС, Ибрахим злепостави безскрупулно Нигяр, че тя го е "намерила" и предала. Нищо подобно, всички вещи на Лео попаднаха единствено само в неговите ръце по време на залавянето му.
Връщам се на първия трейлър за втория сезон и отново със същата коварна неблагодарност са действията на Ибрахим по отношение вече на самия СС. Така, че не Хюррем с интригите си е единствено виновна за убиването му от СС newsm11 smile3513
Чисто и просто Ибрахим сам си "оплете въжето".

# 679
  • Мнения: 1 296
Благодарности за преведените трейлъри smile3525 smile3525 smile3525
И от мен сърдечно благодаря Hug Hug
Според вас кой ли е мъжът, който посрещна принцесата на лодката?

# 680
  • Мнения: 9 762

ВЪВЕДЕНИЕ БОГОРОДИЧНО
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО
ПОЖЕЛАВАМ НА ВАС И ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА ЗДРАВЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ


Християните отбелязват днес църковния празник Въведение Богородично - един от дванайсетте Господски и Богородични празници, посветен на православната християнска младеж и семейство.

В Константинополската църква празникът е въведен през VII в. от патриарх Терасий, а в Римокатолическата църква - от папа Григорий XI през 1374 г.

Според Светото писание на този ден тригодишната Мария е заведена от родителите си в Йерусалимския храм и е отдадена в служение на Бога.

Този ден става символ на въвеждането на младия човек в храма, в лоното на църквата и вярата, и на християнското семейство, чийто първопример са Дева Мария и съпругът й - праведният Йосиф.

На Въведение Богородично православната църква препоръчва на родителите да водят децата си на богослужение, да им разказват за вярата и библейските събития и така да ги възпитават в християнски дух.

По това какво е времето на днешния ден народът гадае какво ще е то през цялата следваща година.

Ако времето е топло и слънчево, зимата ще е люта, лятото ще е сухо, а плодородието - слабо. Ако вали дъжд или сняг, зимата ще е снежна, лятото -  дъждовно, а реколтата - богата.

# 681
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Този който среща принцесата не е СС, има повече коса от него... Wink
По вероятно да е Ибрахим...
И от мен благодарности за превода...   bouquet

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 09:59 от Kordelia

# 682
# 683
# 684
# 685
  • Мнения: 824
За една седмица, изгледах всички серии.Кога ще се качват другите?

# 686
  • Мнения: 11 876
Здравейте, следя с огромен интерес  филма и форума естествено. newsm53
 Рядко пиша , защото често имам доста различно мнение от преобладаващото във форума и сега също  Confused.
 Още от самото начало не можах да приема Хюррем, все се надявах да се случи нещо ,с което да спечели симпатиите ми, четях и вашите отзиви ,но не ми се получава. Weary. Знам , разбирам ,че се бори за живота си, но с нищо не е по-различна от Махи, даже по-лоша с тези връзки с Якуб , явява се отровителка не само на Ибрахим , но в опастност са и цялото му семейство и прислугата .
  Сега и змията за Изабела.... чудно ми е защо тя не казва нищо на Сюлейман, малко нереално ми изглежда.И отново търси среща с Якуб, коя ли ще е следващата и жертва.
 Може би ми влияе и историческата истина за Хюррем, заради нея Сюлейман нарушава обещанието към майка си, и се превръща в убиец на децата си.
Съжалявам , но май само аз имам негативно отношение към тази жена , поне до сега не съм прочела друго подобн

Моето мнение е същото Peace, просто не пиша Simple Smile. Аз също от самото начало не харесах Хюррем (незнам защо), нямах никаква предубеденост - не бях чела никоя от книгите. И моето мнение е, че тя е даже по-лоша и от Махидевран(казвайки тези неща се базирам на видяното във филма).

# 687
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
 [b]АНИ, може ли да попитам - за  33 серия?[/b]

# 688
  • Мнения: 14
забравяте колко много преживя тя ,как искаха да я убият ,нормално е тя да е такава ,така се е живеело в харем с 300 жени ,аз харесвам много Хуррем

# 689
  • Мнения: 9 762
За една седмица, изгледах всички серии.Кога ще се качват другите?
Превеждат се Peace

юнона Hug mibobo  Hug това е форум- всеки е свободен да си каже мнението...
всеки различно вижда и чувства личности и събития...
но като се замислим- какво друго им остава на тези жени- затворени в харема- не е имало тв да гледат турски сериали или мюзик айдъл Joy не са имали и възможностите, които са имали европейските дворцови аристократи- опера,театър ,концерти...
само борба за оцеляване...борба за сърцето на султана,везира...борба за власт...
това е животът им...борба ;цигулката на Паргалъ беше истинско вълшебство...



Общи условия

Активация на акаунт