Избор на сушилня - 2

  • 143 831
  • 747
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Лесно - ако не си втъкнала добре онзи филтър на вратата, който чистиш след всяко сушене.

# 616
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Ахааа, сега поне знам къде да се внимава. Благодарско!

# 617
  • Мнения: 432
Какви кърпички използваш? Аз от тези на Ленор никак не съм доволна.

Soupline - има бели и сини (белите ги предпочитам, заради аромата Simple Smile)

# 618
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте момичета  Simple Smile
Предстои ни закупуване на сушилня.Успях да попрегледам темата,но нямам време да я чета подробно  Embarassed.Ще помоля,ако някой има такава http://www.technopolis.bg/b2c/details/680551/P11100201/Sushilnya … EE6572400)6572451,да сподели мнение.
Благодаря предварително  Hug

# 619
  • в тристайна гарсониера :)
  • Мнения: 208
Какви кърпички използваш? Аз от тези на Ленор никак не съм доволна.

Soupline - има бели и сини (белите ги предпочитам, заради аромата Simple Smile)

Благодаря. А от къде ги купуваш, мисля че не съм виждала по магазините   bouquet

# 620
  • Мнения: 0
Здравейте момичета  Simple Smile
Предстои ни закупуване на сушилня.Успях да попрегледам темата,но нямам време да я чета подробно  Embarassed.Ще помоля,ако някой има такава http://www.technopolis.bg/b2c/details/680551/P11100201/Sushilnya … EE6572400)6572451,да сподели мнение.
Благодаря предварително  Hug
Данните в интернет магазина не са верни. Според сайта http://www.beko-hausgeraete.de/trockner-standgeraete.html?item=16 и според TEST.de консумираната енергия е 2,25 kW, което го праща автоматично в клас А-30%. Според информацията в сайта класът е също А-30%. Мощността на компресора е 0,9 kW и ако суши 7 kg памучно пране, след центрофуга на 1000 rpm, за 2.5  часа, то следва че разходът е 2,25 kW, така че машината е в клас А-30%. В книжката на сушилнята пише, че суши за 156 мин, което е приблизително 2,5 часа. Това е нормално време за термопомпена машина. Проверявайте какво пише по книжките на машините, а не на табелите по магазините.

За тази сушилня е писано в теста на TEST.de. Имам файлът и мога да го споделя на някъде, но е на немски. Сушилнята получава 1,9 точки, а AEG и Siemens 1,8 (едно е най-високата оценка,2 добра, 3 задоволителна, 4 е слаба).

Последна редакция: вт, 22 май 2012, 23:14 от pvalchev

# 621
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
A – E Силноизсушаващи програми за тъкани, които няма да се свият или увредят.
A. Екстра сухи (Extratrocken)
B. За прибиране в шкафа (Schranktrocken)
C. Леко сухо (Leichttrocken)
D. Готови за гладене (Bügeltrocken)
E. Влажни  (Mangeltrocken)

F – J Лесни грижи за платове и тъкани с намалена температура на сушене
F. Екстра сухи (Extratrocken)
G. За прибиране в шкафа (Schranktrocken)
H. Леко сухо (Leichttrocken)
J. Готови за гладене (Bügeltrocken)

Охлаждане (Abkühlung) – 10 минути
Програма за освежаване и проветряване на дрехите (Auffrischen)
Отмяна на програма (Löschen)

Перфектно.
Честита ти сушилня...

П.П: ползвам само С и D... Доволно  Grinning

# 622
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Перфектно.
Честита ти сушилня...

П.П: ползвам само С и D... Доволно  Grinning
О, мерси, Шани! Хубаво е да знам, че съм избрала добра.
Първо реших, че за всеки случай трябва да ползваме програми F-J, а А-Е да са само за чаршафи и хавлиени кърпи, но резултатът беше потресаващ, 3+ часа сушене и накрая още бая влажни дрехи (обрах много обвинителни погледи, понеже аз настоявах за сушилня). Следващите пъти центрофугирах по 2 пъти дрехите и пусках на В и всичко е точно, суши за около час - час и малко и суши както трябва.
Струва ми се обаче, че електронните сензори не работят всеки път - веднъж спрях програма по средата, смених дрехите в барабана, но тя свърши за време, а не за сухота, както би трябвало, т.е. извади ми ги влажни. Това нормално ли е? Thinking
Другите суши до сухо.

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Според зависи, на някои сушилни по мой опит надделява брояча за време. На някои може и датчика за влага да надделява. При моите наблюдения обикновено за време е по-силно и спира сушенето. Датчика сработва само ако се изсушат преди зададеното време,

# 624
  • София
  • Мнения: 2 521
Перфектно.
Честита ти сушилня...

П.П: ползвам само С и D... Доволно  Grinning
О, мерси, Шани! Хубаво е да знам, че съм избрала добра.
Първо реших, че за всеки случай трябва да ползваме програми F-J, а А-Е да са само за чаршафи и хавлиени кърпи, но резултатът беше потресаващ, 3+ часа сушене и накрая още бая влажни дрехи (обрах много обвинителни погледи, понеже аз настоявах за сушилня). Следващите пъти центрофугирах по 2 пъти дрехите и пусках на В и всичко е точно, суши за около час - час и малко и суши както трябва.
Струва ми се обаче, че електронните сензори не работят всеки път - веднъж спрях програма по средата, смених дрехите в барабана, но тя свърши за време, а не за сухота, както би трябвало, т.е. извади ми ги влажни. Това нормално ли е? Thinking
Другите суши до сухо.

Аз веднъж направих този номер да спра по средата да добавя един изтърван чорап, и като свърши дрехите бяха леко влажни. Реших, че датчика за влажност нещо се обърква и вече не я прекъсвам.

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
При Бу за друго става въпрос. Ако си задала 4ри часа и на 2рия час датчика отчете, че прането е сухо ще спре цикъла. Ако си задала един час , то ще спре на един час, въпреки че датчика отчита, че дрехите са мокри.

# 626
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Не - задавам не за време, а програма, която *би трябвало* да суши до изсушаване, независимо кратко или дълго.

# 627
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
Поне при мен - програмата е за 1:45, защото въпреки, че сушилнята е за 7кг стандартните програми са за за стандартна 5кг пералня, ама моята събира 6,5кг. Та ако пусна цялата пералня в стандартна програма тя спира на 1час и 45 мин и точка, всичко е мокро, но програмата спира. Аз затова не ползвам стандартните програми, а задавам мои. С времето знам дадени материи за колко съхнат - обикновено 2 часа до 2:20

# 628
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
А защо ги имат тези сензори тогава... не, на тази явно й работят, понеже една и съща програма трае различно дълго при различни дрехи вътре, но тогава определено ме озадачи.

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
За да спрат ако времето е по-дълго и станат сухи ПРЕДИ да изтече.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт