ВВ кремове - опит и впечатления

  • 129 822
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Извинявам се ако съм причина за недоразумението.  Embarassed
Но така съм си го превела.
Blemish Balm буквално преведено е нещо като "балсам за недостатъци" (поне така си го превеждам аз) и "идеята" е да изравнява тена, да прикрива петънца, пъпчици, белези като се адаптира към кожата и едновременно я хидратира и има слънцезащитна функция.....въобще много комбиниран продукт. А момичето описва в блога, че по-скоро тонира кожата и че не се адаптира кой знае колко. Обаче може и да си е до количеството, което е нанесено.
glorybg, би ли споделила ти какъв нюанс си си взела и каква ти е кожата. Мен ме притеснява да не стои изкуствено, защото съм с много бяла кожа.

# 31
  • Мнения: 233

Ами тогава ми го преведи на български. Нали не мислиш, че не съм прочела предните странци




тогава не чакай на готово, а потърси в мрежата малко пффф Stop

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576896.0



sissi, мила когато го купувах имаше само медиум нюанс, но и моята кожа не е светла, ако си с бяла кожа, може би наистина трябва да изчакаш да пуснат и лайт нюанса, въпреки че кремът няма покривността на ФДТ, най-добре потърси по-светлият крем...рано или късно ще го внесат   bouquet  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 929
...Преобладаващи мнения (изчетох 7-8)
1. Светлият вариант, изобщо не е светъл (още тук ме загубиха)  Laughing
...


И аз съм с много светла кожа, но незнам дали и лайт варианта ще ми пасне, ако е вярно горното  newsm78

# 33
  • Мнения: 161
...Преобладаващи мнения (изчетох 7-8)
1. Светлият вариант, изобщо не е светъл (още тук ме загубиха)  Laughing
...


И аз съм с много светла кожа, но незнам дали и лайт варианта ще ми пасне, ако е вярно горното  newsm78
Ако това може да те ориентира:

Не зная до каква степен може да се прецени на чужда кожа и от снимка.... newsm78

# 34
  • Мнения: 1 929
Благодаря sissi   bouquet, определено Гарние ще ми е тъмен.трябва ми по-скоро Миша

# 35
  • Исландия
  • Мнения: 60
В youtube  има много информация за ББ кремове, като клипове, видео-отзиви, сравянват се цветове, видове, марки и т.н #2gunfire Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 666
myranovel, прибери пистолетите, моля те! Нали затова сме тук - да питаме и да отговаряме! Нормално, когато за първи път чуваш/виждаш нещо и въпросите да са по-неандерталски понякога (вкл. и себе си в т.ч.). Пък който не иска да отговаря, просто да не отговаря.... не си хабете нервите!

# 37
  • Исландия
  • Мнения: 60
Мискликнах на емотиконката, не нарочно или към някого.  Peace

# 38
  • Мнения: 2 728
И аз сега видях рекламата на гарниер и веднага тук да следя мнения.А другите марки от ВВ кремовете къде ги намирате и те на какви цени са?

# 39
  • Мнения: 4
Гарние е добър.Аз го ползвам.Но истина е,че не е за много проблемна кожа.Моята е комбинирана и с малко зачервявания.Доволна  Peace от лайт вариата.

# 40
  • Мнения: 434
А като покривност,как е? Малка,средна,никаква... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 4
При положение ,че имам понякога много силни зачервявания,е добър.Т.е. като покривност за моите изисквания е отличен.Няма ефекта на "маска".Никога преди  не бях ползвала подобен крем.Но смея да твърдя,че аз попаднах на това,което съм търсила много отдавна.Никога не съм била превърженик на ФДТ-те.Но крема с пудрата ми, е ок  Peace
Относно цените назапад и в Бг.Правят се специфични маркетингови проучвания. Няма нищо страшно да си закупите продукта от българската верига.Съгласете се,че ако ви го пуснат на моята цена тук,почти никоя средностатестическа жена в БГ няма да може да си го позволи.Гарние е среден клас козметика.

# 42
  • Мнения: 35
интересува ме този BB крем става ли за мазна кожа? понеже моята е точно такава, а страшно много се навих да си го купя този продукт- поне от вашите отзиви мисля че точно този продукт ми трябва.... стига само да не лъскам няколко часа след нанасянето му Rolling Eyes

# 43
  • Исландия
  • Мнения: 60
Здрaвей, ne spq. Точно този ББ крем на Гарние все не успявам да го тествам и не мога да ти споделя впечатления за него. По принцип има ББ кремове, които са разработени за мазна кожа, антибактериални със зелен чай, които да възпират и възпаленията, стягат порите, вероятно и по-леки като тесктура, но с достатъчно добра покривност. Повечето ББ кремове целят и баланс на омазняването, наред с всички други предимства (антибръчки, успокояват, избистрят). Да не кажа, че и повечето са oil-free формули, без да стоят пудрено на лицето (какъвто усетих този на Une). Аз ползвам ББ кремове, без да са специално за мазна кожа ( а аз съм с такава) и не  ми се разтичат, нито изчезват след няколко часа, както ми се случва с фдт ( а за фдт с висока покривност не смеех и да си помисля преди- след час все едно с олио се бях намазала:)) . Нанасям ги и без матираща база отдолу и цял ден кремът не ми мърда от лицето. Първо го тествай на кожата си, защото всеки има индивидуални предпочитания за ефект и текстура.
ПС. Винаги можеш да си вземеш матиращи кърпички и кремът ще си остане на лицето ти  :

# 44
  • София
  • Мнения: 5 193
myranovel , а ти кои марки ББ кремове ползваш? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт