Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 860
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 577
Е на това му се вика кибици, дето цял ден се чудят кой им е виновен за нещо! Жената иска съвет, а се намериха кибици, дето толкова компетентно взеха да я плюят, сякаш те някога са имали ипотечни кредити и знаят за какво иде реч.
За 5 години толкова може да ти се обърне животът, че от слънчева перспектива за добри доходи и жилище, нещата се сгомнясват тотално.
Ако нямаш пари за детегледачка ми е интересно като си сам в чужд град как ще ходиш на работа, ще плащаш на жена и ще остават и за кредита. newsm78
Преди няколко месеца проучвах банките точно за ипотечен кредит. Жилище имам, но ми се отвори възможност да вземем с ипотека още едно и да го даваме под наем- евентуално. Въпреки привидното затягане в момента на банките относно ипотечните кредити, мога да ви кажа, че отпускат все още доста безумни кредити. Обаче все пак хубаво си връзват гащите, защото дори после да ти вземат жилището, пак ще висиш с кредит, защото в повечето случаи продават жилището на по-ниска цена и остава да връщаш още. А освен това могатт и други имоти ако имаш да ти ги секвестират, ако не си погасиш оставащото. Въобще в Бг в момента да теглиш кредит е безумие. Преди пет години, обаче, нещата бяха много розови, ипотечни кредити се отпускаха като банички. Няма как да предвиди човек какво ще му се случи занапред.

Чешете си клавиатурите другаде, съфорумки драги!
А за жената да и кажа, че наистина, ако нямате друга възможност, е добре да помислите да продадете жилището, защото, ако си стигне до съдия изпълнител и  публична продан, ще изгубите много.
Друг много добър вариант е предоговаряне - спокойно можете да се договорите за някаква много ниска вноска за този етап, в който ти си гледаш детето и си стъпите на крака. Но пак помислете след това дали ще можете да продължите да внасяте.
Не знам дали имате някакви варианти с взаимоспомагателни каси / там където работите/, където се отпускат заеми почти без лихва, за да можете да погасите тези просрочени вноски и да договорите с банката какво правите занапред.
Успех и  кураж! Винаги има изход, щом сте здрави и прави! Hug

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 20:21 от Даскалица Кукундрелова

# 91
  • Мнения: 38
Варианта да няма нищо от никъде е да нямаш нищо и никой никъде , а доколкото  разбрах все пак мацката има живи родители , така , че не всичко е изгубено. И пак казвам не обвинявам , дори се възхищавам на толкова смели постъпки , обаче трябва да се мисли. А и не се знае как ще те завърти живота.. то ако на млади години нямаш надежда и не вярваш , че нещо от някъде може да ти изпадне - та на стари ли?  В крайна сметка нали затова се раждат деца...познавам десетки хора които са уредили и се грижат за родителите си , които са нямали дори собствено жилище ...Моля ви се ...варианти има много ...просто ипотеката е трудния  от тях. Искаш всичко , но неможеш да си го позволиш ...тогава лека полека . Пак кавам- не живеем в държава в която можеш да си сигурен за толкова години напред. Това е проблема .  Мацка освен всичките съвети за предоговаряне, продажба и т.н. което Вие само можете да решите знай , че аз лично ви стискам палци  и на двете ръце и се надявам един ден това да е минало за теб    bouquet
 
Цитат
За 5 години толкова може да ти се обърне животът, че от слънчева перспектива за добри доходи и жилище, нещата се сгомнясват тотално.
Подкрепям !

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 19:25 от chocolate-girl

# 92
  • Мнения: 2 577
chocolate-girl, няма как в тези условия вече да спестяваш, като едно време, пари за жилище и така да си купиш - някой слънчев ден. Сега това е почти невъзможно и то не само в БГ, а и насякъде. Хората, за да си купят жилище, взимат кредити. Така е измислено. То ако може човек с две , дори добри заплати, да спести за жилище...
За жалост или просто така трябва, не зная, но за да направиш нещо сам, да постигнеш нещо , неизбежно е да стигнеш до банка. Минаха времената, в които можеш да спестиш за такива грандиозни неща. Вързани сме здраво Laughing
Та ккато казваш, докато човек е млад, ами да, докато е млад да си вземе жилище с ипотека, ама ето, след пет години нещата са коренно различни - строителният сектор умря, жилищата поевтиняха, а тези, които си взеха тогава на лудите пари жилища с ипотека сега плащат ли плащат...
ПРосто не е за вярване в колко жилища ходих на оглед - жилища, купени преди няколко години на високи цени, а сега много по-евтини с ипотека, която няма кой да плаща...

# 93
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

За 5 години толкова може да ти се обърне животът, че от слънчева перспектива за добри доходи и жилище, нещата се сгомнясват тотално.

Точно така е! Именно заради това със съпруга ми бягаме от кредити като ужилени. Хем винаги сме се осигурявали на реална заплата, при това надвишаваща максимално осигурителния праг... Банките буквално ни се молеха да вземем кредит от тях, за каквото и да било, на каквато и да било стойност.  ooooh!  Не взехме! И към момента нямаме нито един кредит!
Преди години кредити се раздаваха буквално на килограм, изискванията бяха страхотно занижени, беше ясно че този балон не може да се раздува до безкрай.  Tired Много хора се подведоха и сега се чудят какво да правят. Но пък, в крайна сметка, затова имат това нещо на раменете си, да мислят с него. Евентуално. Понякога. В случай, че им се отдава.
Всеки иска най- доброто за себе си и за неговото семейство. За съжаление, не винаги има възможност да им го обезпечи. Трябва да се мисли трезво и да не надскачаш стандарта си.
Пък като си се хванал на хорото, ще го играеш. Такива са правилата на играта.

# 94
  • Мнения: 46 598
Umma, аз не виждам начин за едно семейство, на което не е подарен имот, да има покрив над главата, освен с кредит или наем. И в двата случая като закъса - пак трябва да се стегне и да изкара парите за месеца. Всеки знае, че е най-добре да не зависи от банка/хазаин, но това е положението, не можеш да събереш сумата за месеца - на улицата си...

П.П. Под наем и след плащане редовно и безпроблемно, пак са ни гонили, там пък никаква гаранция няма.

# 95
  • Мнения: 2 577
И аз се чудя...ако нямаш никакво жилище какво правиш? Преди 5 години с две заплати и добра перспектива...

# 96
  • София
  • Мнения: 399
 Сетих се, че в бюрото по труда можеше да се наеме детегледачка срещу символична сума. Не съм се задълбочавала в тази програма, но ми се струва подходяща за случая.

# 97
  • Мнения: 5 710
Може да гледа друго детенце, заедно със своето
Преди време имаше тема за това и много хора изтъкнаха някакви аргументи, че ако друга майка гледа детето им, заедно със своето сигурно няма да го гледа добре, защото ще му сипва по-малко ...
може пък мисленето да е променено и да има 'пазар' на такава услуга вече.
Една майка в майчинство спокойно може да отглежда още едно-две деца на работещи майки, хем пари ще изкарва, хем ще е с детето си

# 98
  • Мнения: 8 857
sami, съчувствам ти, не знам какви точно са ви възможностите, но моите съвети към теб са следните:
1.Не си давайте детето да го гледат родители далече от вас. Детето един ден може да ви мрази за това. Аз съм гледана по този начин и знам какво говоря. Щом са пенсионери, вижте кой ще има възможност и желание да дойде да живее у вас временно и да се грижи за детето. Не пречи да се сменят.
2. Направете каквото ви е по силите да задържите апартамента. Без жилище в Бг е просто... Sick Ако не можете да изплащате този апартамент, продавайте бързо, за да избегнете да ви го вземе банката, и после се огледайте за нещо, което можете да си позволите. Кризата скоро не се очертава да свърши, така че това да ви е ориентира като избирате какво да правите.
3. Помисли можеш ли да работиш от къщи, мъжът ти може ли да работи още нещо и всякакви такива варианти за справяне с липсата на пари. Други имоти из провинцията, които евентуално да са за продан?
Ще повторя съвета на всички дотук : предприемайте някакви действия, само ще загубите накрая, ако просто си стоите безучастно.

# 99
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ще повторя съвета на всички дотук : предприемайте някакви действия, само ще загубите накрая, ако просто си стоите безучастно.

Подкрепям! Но и с допълнението да си търсите и отстоявате правата!

Човече, това, че ТИ не виждаш начин, не значи, че такъв няма!  Peace При това го казвам съвсем добронамерено и не се заяждам! Като цяло, избягвам да пиша в подобни теми. Всеки гледа от своята си гледна точка и опит.

# 100
  • Мнения: 1 404
Човече, това, че ТИ не виждаш начин, не значи, че такъв няма!  Peace При това го казвам съвсем добронамерено и не се заяждам! Като цяло, избягвам да пиша в подобни теми. Всеки гледа от своята си гледна точка и опит.

 Тук вече се озадачих- аз също си мислех, че дилемата е наем/ ипотека. Не се заяждам и аз- интересно ми е кой е третия начин Thinking

# 101
  • Мнения: 46 598

Човече, това, че ТИ не виждаш начин, не значи, че такъв няма!  Peace

Възможно е. Аз съм реалист и за мен това са начините, но ако някой успява да изкарва толкова, че да си купи без заем, мога само да го поздравя. Естествено това не се отнася за семействата като това на авторката, които не могат да си погасят дори вноската...

# 102
  • Мнения: 10 547
Със солиден бизнес. Simple Smile Пред очите ми за две години, и то последните две, годините на кризата, три млади семейства си купиха собствено жилище със 100% лични средства, като за едното това е втори имот.
Но каква част от населението на възраст 25-40 г. са хора с подобни възможности? 2-5%?

# 103
  • Мнения: 46 598
Именно. Не всеки има качества на предприемач, ненормално е да се смята, че 100% от хората са такива. Има и обикновени хора, които търсят наем или заем, или живеят на улицата.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има и други обикновени хора, които не са се натъпкали в София и макар и ощетени с други неща, стоят малко по-стабилно близо до родителите си. То и затова понякога трябва да се тегли чертата и да се мисли.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт