Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 851
  • 154
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 547
И само да допълня, че собственото жилище само по себе си е чудесно нещо, но подът не става за легло, а стените за кухненски уреди, например. И като казах под и стени, се сетих, че ако купиш ново строителство, ти се налага да довършваш и обзавеждаш, а ако купиш старо- да ремонтираш и обзавеждаш. Качествените мебели, уреди и аксесоари за дома често могат да се изравнят, взети заедно, с цената на тухлата/панела. Та, малцина са наистина тези без помощ, които могат да си позволят собствен дом. А помощта би могла да бъде и безвъзмездна от родителите.

Лилянa, нима твърдиш, че всеки с ипотечен кредит в София идва от провинцията?

# 106
  • Мнения: 46 562
Не знам дали авторката говори за София, но доколкото знам, и в провинцията жилищата не са фрий  Laughing ако съм в грешка, кажете къде е Мястото Grinning

# 107
  • Мнения: 2 577
Има и други обикновени хора, които не са се натъпкали в София и макар и ощетени с други неща, стоят малко по-стабилно близо до родителите си. То и затова понякога трябва да се тегли чертата и да се мисли.
Жива да не бях!
Обикновените хора значи си седят до мама и тати, а необикновените какво правят? Joy
Ужасен ужас са някои умотворения в темата!

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 23:26 от Даскалица Кукундрелова

# 108
  • Мнения: 10 547
Цитат на: Даскалица Кукундрелова link=topic=620808.msg20191110#msg20191110

Ужасен ужас са някои умотворения в темата!

Ех, един нотариален акт на собствено има какво прави, нали?

# 109
  • Мнения: 1 404
Има и други обикновени хора, които не са се натъпкали в София и макар и ощетени с други неща, стоят малко по-стабилно близо до родителите си. То и затова понякога трябва да се тегли чертата и да се мисли.
Явно аз съм от най- обикновените хорица- хем в провинцията, хем пак до ипотека опрях Mr. Green

# 110
  • Мнения: 2 577
Има и други обикновени хора, които не са се натъпкали в София и макар и ощетени с други неща, стоят малко по-стабилно близо до родителите си. То и затова понякога трябва да се тегли чертата и да се мисли.
Явно аз съм от най- обикновените хорица- хем в провинцията, хем пак до ипотека опрях Mr. Green
тихо, че ще те обявят за много глупава! Joy

# 111
  • Мнения: 46 562
Bili, и при вас ли са с пари  Shocked  Joy

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лилянa, нима твърдиш, че всеки с ипотечен кредит в София идва от провинцията?
Не точно това твърдя, а че който не може да си поеме кредита и няма на кого да разчита е твърде рисково да го прави - дългосрочен и без помощ поне за децата.

Не знам дали авторката говори за София, но доколкото знам, и в провинцията жилищата не са фрий  Laughing ако съм в грешка, кажете къде е Мястото Grinning
Не си в грешка. Знам, че има хора и като вас, които съумяват и успяват с кредитите, когато отидат на друго място. Отговорът ми беше на това, че не всеки е предприемач и имало обикновени хора, които разчитат на наем или заем. Е, ако си претеглят възможностите и няма да успяват да се справят, то не предприемат някои стъпки, както го правят други пак обикновени хора. Майчинството не е непредвидимо.


...
Явно аз съм от най- обикновените хорица- хем в провинцията, хем пак до ипотека опрях Mr. Green
Но не е като "Родителите ни живеят в други градове, няма кой да я гледа."
Ние също сме имали кредити със залог жилища, но първо са били краткосрочни(5 години не знам дали е кратък срок, но така ми се струва пред 15), после има кой да помага с децата, и не на последно място - свиването на коланите в провинцията е едно, в големия и скъп град е съвсем друго.

# 113
  • Мнения: 4 068
Лиляна, 5 годишния срок е супер като вариант, но вноската е убийствена е малко хора могат да си позволят.
Иначе какво като родителите са в друг град? Ако толкова е опрял ножа до кокала им дават детето и момичето започва работа и си ходят веднъж в месеца и това е. Ужасно гадно е, но все е изход. На мен картинката започва да ми изглежда като "събри, боли, драго ми е"-хем имат огромен кредит, хем нямат пари, има кой да гледа детето ама е далече пък те не искат да го дават и май цялата тема е, за да се измисли начин как да се плаща кредита без момичето да започне работа. Шестица от тотото му е майката май.

# 114
  • Мнения: 3 963
7.15 Не ми беше много типична тема като за сутрешно четиво, но я загледах. Laughing

Има хора на 30 години, че и на по 25 да живеят в хубави нови апартаментчета, ново обзавеждане. Не мислят за ремонти, за избиване на стени и модернизиране на 35 годишни кухни. В първия момент тайно им завиждам.

Ясно е - едва ли всички са на добре платени позиции в незасегнати от кризата компании. Родителски помощи от двете страни + ипотечен кредит. Не спирам да се чудя как са се решили на такава стъпка. Не е за 3 години да го изтърпиш. Цели 20 обикновено - предостатъчно време всичко да се промени - родителите да свършат спестените пари, да загубиш добрата си работа...

Никога не съм искала да тегля кредит за жилище. Твърде реалист съм. На тези, които са се решили...  се възхищавам на куража. Понякога обаче е лекомислие (не конкретния случай на авторката)

# 115
  • Мнения: 38
Аз също съм съгласна с Renci . 
И пак бих искала да споделя - евала за смелата стъпка , обаче има едно ОБАЧЕ ..В Бг няма вариант да вземеш заем и да не го върнеш многократно ако си имаш работа с банки. Въпроса с предварителното обмисляне на нещата - сметката е проста : да речем 1000 + 1000 = 2000 или по друг начин казано изкарват достатъчно пари за да покрият вноската + да живеят нормално. По думите на авторката си личи че едното 1000 /хипотетично/ не е получавано с пълен осигурителен доход, но те решават да имат дете / пак евала/ .Тук и Лиляна написа : Майчинството не е непредвидимо
Значи какво излиза накрая ... Искаме собствено жилище щото цял живот наем няма да плащаме. Обаче искаме и дете на всяка цена, ама искаме и ако може да си го отгледаме  както "всички" правят и накрая банката ги притеснява. Ами мислете бе дами.Помислете..на какви пари сте осигурявани, вие , съпругът Ви, ще можете ли сега да се отдадете на майчинство, сметките не са ли много за да предприемете и това.Осигурени ли сте достатъчно , че да гледате дете поне 1 година и на това дете всичко да му е ок. Не единствения изход е ипотека. Ипотеката е изход ако на всяка цена , при всички положения искаш собствено жилище.
Мила, действайте докато е време , че вземат ли жилището влизате и в списъците и тогава става много лошо...

# 116
  • при моите любими
  • Мнения: 2 542
Колкото и да са Корумпирани медиите в България и Гърция не можем да не им обърнем Внимание все пак има Реална възможност парите на хора които са около нас да изтекат в Гърция.

 newsm78

http://www.economynews.bg/%D1%84%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D … 8F-news25212.html

# 117
  • Мнения: 4 300
Точно това щях да кажа, че в крайна сметка родителите и те са хора. Някои са починали, други са болни, трети работят понеже и те самите трябва да ядат все пак и т.н.
То като чете тук човек, който си отглежда децата сам и си плаща наема/ипотеката сам трябва направо да ляга да мре, задето е толкова прецакан от живота Laughing

# 118
  • Мнения: 46 562
...Е, ако си претеглят възможностите и няма да успяват да се справят, то не предприемат някои стъпки, както го правят други пак обикновени хора...

И каква щеше да е разликата, ако не бяха предприели покупка и сега авторката беше пропуснала 2 наема, което съответно налага напускане на квартирата? Без значение в кой град?
Родителите ни са млади, всички работят, какво значение има дали сме в един или в др. град  newsm78

Сега обаче се зачетох, че са купили преди 5 г., не преди 1 или 2.
Ние купихме преди 7 и след това 2 г. цените не мръднаха, сега - колкото и да са паднали цените - аналогични имоти се продават на приблизително двойни цени. Т.е. ако го продадат, дори да са теглили 100%, не само ще го погасят спокойно, но и ще им останат пари, които ако ги разпределят добре, ще им стигнат за наем, докато си стъпят на краката.
Ако бяха останали под наем, това нямаше да е възможно.
Така че все пак са уцелили момента и покупката не е била толкова грешна крачка.

Надявам се авторката вече да е направила връзка с банката, и да не чака наистина да се стига до по-неприятни последици. Смисъл от чакане няма.


...взех да разглеждам какви са лихвите по ипотеките в други страни и направо съм втрещена. Гърция е в криза, а лихвите им са два пъти по-ниски от нашите. А банката, която ни е дала кредит, е гръцка. В Гърция взима едни лихви, а в България - други. Как става това? А ние вместо да имаме някаква позиция, се нахвърляме един срещу друг...

И по-напред споменах, може да съм прекалено мнителна, но темата за мен е чисто провокативна, с цел настройване с/у банките.
Всяка държава си е отделно, да не гледаме в чуждата паница. Виждаме на какъв хал е в момента Гърция, не бих я взела за положителен пример.

# 119
  • Мнения: 694
Сетих се, че в бюрото по труда можеше да се наеме детегледачка срещу символична сума. Не съм се задълбочавала в тази програма, но ми се струва подходяща за случая.
Бюрото на труда плаща минималната работна заплата на някои които ти наемаш да ти гледа детето  Peace не е изобщо лош вариант. Имам позната която си нае жена точно по тази програма и се върна на работа  Peace Може да се наложи и ти да доплатиш малко, но пак сумата няма да е толкова голяма.
Единствената вина, и то не голяма, която виждам за банката е, че ви е дала кредита. Друго какво ви е сторила, че не сте мислили, когато задлъжнявате?
ми не е малка тази вина на банката.. реално не е нужно да имаш икономическо образование да теглиш кредит нали така? Банката е тази която преценява дали да ти отпусне кредита, а ти си плащаш за тази услуга И да банката не си е свършила работата защото е била прекалено заета да прави пари с рискови кредити, на нереални  цени на имотите обилно поляни с висока лихва...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт