Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 537
  • 759
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5
И аз така знам Sad И мисля, че това е наказуемо, така ли е?

# 466
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
И аз така знам Sad И мисля, че това е наказуемо, така ли е?
Не, не мисля че е наказуемо. Не знам дали  е за там, но обадете се и попитайте в Инспекцията по труда какво може да направите.

# 467
  • Мнения: 5
Благодаря за съвета. Hug

# 468
  • Мнения: 13
Здравейте, прочетох първия пост, но ви моля да ми кажете дали правилно съм разбрала. Извинявам се, но досега не съм подавала документи за детски надбавки. Имам две деца, едното на 4 г, а другото на 3 месеца. За първото дете не съм получавала детски надбавки, тъй като доходът ми е над 700 лева бруто. В момента получавам майчинство за малкото дете, вече трети месец. Ако правилно съм разбрала, трябва да взема документ от НОИ за изплатените ми обезщетения за последните месеци (и копие от болничните листове?) и документ от работодателя за дохода в последните ми работни месеци, или общо за двете - 12 месеца назад. Така ли е? newsm78

# 469
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте, прочетох първия пост, но ви моля да ми кажете дали правилно съм разбрала. Извинявам се, но досега не съм подавала документи за детски надбавки. Имам две деца, едното на 4 г, а другото на 3 месеца. За първото дете не съм получавала детски надбавки, тъй като доходът ми е над 700 лева бруто. В момента получавам майчинство за малкото дете, вече трети месец. Ако правилно съм разбрала, трябва да взема документ от НОИ за изплатените ми обезщетения за последните месеци (и копие от болничните листове?) и документ от работодателя за дохода в последните ми работни месеци, или общо за двете - 12 месеца назад. Така ли е? newsm78
Не, от НОИ не взимате нищо. Работодателя ви издава удостоверение за брутният доход за период от 12 месеца назад. Тъй като реално той нищо не ви е плащал за този период ще наслага едни нули иготово. В забележка може да напише, че лицето е в отпуск по чл..... от КТ .
Месеците са календарни и се броят назад от месеца, предхождащ този на подаване на декларацията.
В самата декларация вие ще си впишете сумите, които сте получавали като обезщетение от НОИ. Описвате ги в месеца, в който сте ги получили, без значение за кой се отнасят.
Прилагате си останалите документи и подавате.

# 470
  • Мнения: 13
Ала-Бала много благодаря за отговора  Hug

# 471
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте с едно кратко питане Simple Smile Към момента получавам детски надбавки, но в края на месеца сменям работата си и доходът ми ще надмине условията от 350 лв. брутно на член от семейството. Трябва ли да предупредя Социални грижи или това ще измени положението чак за следващото подаване на документи. Също така искам да сменя банковата сметка по която ми превеждат детските - когато отида да подам актуалната информация ще окаже ли влияние над промените в местоработата ми? Благодаря предварително и хубаво лято на всички!   bouquet

# 472
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте с едно кратко питане Simple Smile Към момента получавам детски надбавки, но в края на месеца сменям работата си и доходът ми ще надмине условията от 350 лв. брутно на член от семейството. Трябва ли да предупредя Социални грижи или това ще измени положението чак за следващото подаване на документи. Също така искам да сменя банковата сметка по която ми превеждат детските - когато отида да подам актуалната информация ще окаже ли влияние над промените в местоработата ми? Благодаря предварително и хубаво лято на всички!   bouquet
Не трябва да ги уведомяваш, тази  заплата ще влезе в следващото подаване евентуално. Сега не ти препоръчвам смяната, изчакай да мине целият период на получаване и в новата декларация декларирай и новата сметка.

# 473
  • Мнения: 186
Искам да ви попитам имам следния проблем,сега подавах документи за детските.Замъжа  ми искаха бележка от НАП за трудовите договори,всичко добре но в предпоследната фирма в която работи междувременно си смени собственика и името,получи се така,че вече и втората фирма вече няма офис в България и изобщо. както и да е даде му счетоводителката някаква сл.бележка,но сега се оказва,че не е такава каквато трябва за ДСП,а е дала такава с която ходи в НАП. Вече офиса не съществува и сега ми отказват детските без тази бележка,Какво мога да направя,към кого да се обърна за помощ?да уточня  в тази бележка пише общия му доход а, не по месеци.
НИКОЙ ЛИ НЕ ЗНАЕ?  Rolling Eyes

# 474
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Искам да ви попитам имам следния проблем,сега подавах документи за детските.Замъжа  ми искаха бележка от НАП за трудовите договори,всичко добре но в предпоследната фирма в която работи междувременно си смени собственика и името,получи се така,че вече и втората фирма вече няма офис в България и изобщо. както и да е даде му счетоводителката някаква сл.бележка,но сега се оказва,че не е такава каквато трябва за ДСП,а е дала такава с която ходи в НАП. Вече офиса не съществува и сега ми отказват детските без тази бележка,Какво мога да направя,към кого да се обърна за помощ?да уточня  в тази бележка пише общия му доход а, не по месеци.
НИКОЙ ЛИ НЕ ЗНАЕ?  Rolling Eyes
Към никой реално щом фирмата/офиса не съществуват. Трябвало е при прекратяване ТД мъж ти да си поиска това удостоверение.
Единствения вариант е да изчакаш и да се лишиш известен брой месеци от детските и да попдадеш чак когато този период изпадне от броенето.

# 475
  • Мнения: 232
Привет момичета!
Искам да попитам само сутрин ли се дават молби-декларации и справка от НОИ или може и следобед?Звънях цял ден да питам,ноооо никой не вдига телефона!Навярно навсякъде е различно,но нека варненки споделят!

# 476
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Привет момичета!
Искам да попитам само сутрин ли се дават молби-декларации и справка от НОИ или може и следобед?Звънях цял ден да питам,ноооо никой не вдига телефона!Навярно навсякъде е различно,но нека варненки споделят!
Молба-декларация за детски се подава в Агенция Соц. подпомагане по  пост. адрес...за какви справки става въпрос от НОИ, по тел. трудно дават.

# 477
  • варна
  • Мнения: 37
В края на септември месец чакаме дете. Ще получавам майчински около 280 лв. Съпругът ми го осигуряват на 310лв. Предвид нискоте ни доходи, подлежим ли на обещетение от държавата (ваучери за ток и т.н)

# 478
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Да попитам към кое число се изплащат детските ? Подадох документи в края на май и ми казаха да ги чакаме през Юли ! но кога ?

Мерси

# 479
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Да попитам към кое число се изплащат детските ? Подадох документи в края на май и ми казаха да ги чакаме през Юли ! но кога ?

Мерси
Всеки месец различно, но най-вероятно след 20-то число.

Общи условия

Активация на акаунт