Интериорен стил по аматьорски 2

  • 57 248
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
пина   bouquet,прекрасна тема

# 31
  • Мнения: 228
Ето и моите терзания:
Решила съм да си направя картинно - снимково кътче над трапезарната маса (след разместването на мебелите пространството "увисна" безлично и самотно). Вдъхнових се от тези снимки:
Снимка 1 и Снимка 2

Лавичките са RIBBA на ИКЕА. Емоционално и професионално сме свързани с Лондон и идеята ми е да подредя няколко постера (със скромни размери предвид мястото), например Лондон 1 и Лондон 2, снимки и дребни фигурки (разполагам с меден Биг Бен и червена телефонна будка  Grinning).
Чуденките ми са три: 1. дали няма да претрупам и без това малкия и претоварен с функции и мебели хол; 2. Твърде преекспонирана ли е темата за Лондон и няма ли да се получи своеобразен кич, ако го реализирам; 3. какъв цвят лавички да избера? В ИКЕА се предлагат в бяло, естествен цвят дърво и тъмно кафяво. Много ми харесаха тюркоазените акценти в Тюркоазената къща и ме сърбят ръцете да им метна една боя...
Извинете ме, ако твърде много разводнявам темата! Изключително много уважавам мнението на пишещите в нея.

# 32
  • Мнения: 6 296
Две спални, в които ми харесва как арабското е загатнато и е в детайла, но не е толкова натруфено, двете в съвсем различен стил, по-старо, по-ново:


Много е приятна тази първата, но ако трябва да бъдем точни, ако не бяха пантофките на Малкия Мук, тук няма нищо арабско. Wink Eкзотичните препратки са към Китай и изобщо онази част на Азия.

Дорис, stucco veneziano ли? Да, действително много си приличат. Венецианската мазилка става идеално гладка и в сместа се слага фин мраморен прах, иначе пак е на основата на вар/гипс.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
Sve_dim не ми отвара снимките

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 15:34 от kokovi4

# 34
  • Мнения: 11 747
Sve_dim , не ми се отваря нито една снимка.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Barbabeau  , да стуко венециано, но по стара рецепта от наши майстори с обработка на варта.

# 36
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Да не ви изтърва и за да не е само гол запис, как комбинирате различните стилове ( например рамките за картини или снимки)?

# 37
  • Мнения: 576
Много е приятна тази първата, но ако трябва да бъдем точни, ако не бяха пантофките на Малкия Мук, тук няма нищо арабско. Wink Eкзотичните препратки са към Китай и изобщо онази част на Азия.

Освен бабушите, леглото загатва за отоманка, също и цилиндричната възглавница и филигранната решетка на креслото.

# 38
  • Мнения: 24
Аз веднага сложих една тъмна към черна мебел и едни бели памучни, леки завеси, и се пренесох в пустинята.  Grinning
Нали за шарения ламинат говориш? На мен ми останаха очите... нали луд на шаренко се радва Crazy
А как мислите - в тъмен коридор със чамови мебели естествен цвят дали ще върви? или много ще се претрупа... Дано да не е много детайлен въпроса  Wink

# 39
  • Мнения: 228
Сори, пробвайте сега! Забравила съм да оправя приоритетите на Пикаса.

# 40
  • Мнения: 11 747
Цвета на чама няма да е проблем, но зависи какъв модел са. Понеже съм виждала чамови мебели тип 'троянска мебел', но май дори и с тях си го представих. Ох, не го коментирайте този ламинат повече, защото вече се изядох от яд!  Crazy

Све_дим, при мен все още не се отварят снимките.

# 41
  • Мнения: 24
sve_dim пак не се отварят - поне при мен
pina, ок, няма да говорим повече за ламината  Laughing

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Barbabeau  , да стуко венециано, но по стара рецепта от наши майстори с обработка на варта.

В общи линии тази шпакловка е само от вар, която се прецежда многократно и отлежава да се утаи, след това се добавя цвят по желание и отново отлежава и се прецежда. След това се нанася като стуко мазилките.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=26&t=6243

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Нали за шарения ламинат говориш? На мен ми останаха очите... нали луд на шаренко се радва Crazy
А как мислите - в тъмен коридор със чамови мебели естествен цвят дали ще върви? или много ще се претрупа... Дано да не е много детайлен въпроса  Wink

Разсмя ме Simple Smile
Ама то си е така, да сте видели султански хареми в черно-бял минимализъм? Като ще е ориент да е цветничко.
А с този ламинат може да се имитира пътека или килим заедно с друг ламинат отстрани в дървесен цвят да речем.

# 44
  • Мнения: 228
Пускам целия албум; дано да се види. Нямам идея защо не става; правила съм го много пъти...
https://picasaweb.google.com/111831187580255660757/dFncqK#5672960163749983282

Общи условия

Активация на акаунт