Фейсбук 2

  • 1 271 669
  • 14 991
  •   1
Отговори
# 14 970
  • Мнения: 476
Здравейте, някой беше хакнал профила на една моя близка приятелка и беше писал на кур хора "Спешно трябва да изпратя на майка ми едни документи, но не мога да си вляза в моята поща може ли да ползвам твоята за 1 мин работа". Обаче го написа перфектно дословно като нейния стил и грам не подозирах, че е хакер.И като го писа на мен се вързах и дадох паролата първо на абв, после не gmail.На gmail успях да я сменя, но на абв е късно.Всичко което искам да направя е да я премахна като основна поща от Фейсбука, но не мога.Единствено има опция да добавя друг пощи.Добавих тази на Гугъл, опитах се да я сменя като основна и ми излезе това известие:

Здравейте
Основният ви имейл адрес или телефонен номер е променен от ....@abv.bg на....@gmail.com на Понеделник, 17 август 2020 г. в 11:13 ч. (UTC+03).
Ако сте направили това, можете спокойно да пренебрегне този имейл.
Ако не сте направили това, защитете акаунта си.
Благодарности,

Екипът за сигурност на Facebook
Сложих и двуфакторно уведомяване.Ако някой знае какви други стъпки да предприема ще съм благодарна.Слава богу че на абв то нямах важно изпратени и лични неща, боже Cry

# 14 971
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Можеш да пишеш на ABV – те ще ти помогнат да възстановиш акаунта си.

# 14 972
  • Мнения: X
Не си правете фейсбук акаунти с пощи в abv.

# 14 973
  • Мнения: 476
Подадох сигнал за злоупотреба в абв.
Има ли минимален шанс да съдействат?Обясних им ситуацията и приложих скрийншоти, където хакерът от името на приятелката ми ми поиска паролите.
Фейсбука ми е защитен, махнах абв-то , но се тревожа, че въпросният ще злоупотребява в пощата ми на абв.Не съм е използвала за контакт от години,лични данни в нея нямам, но не знам какво може да направи.Не мога да си оправя паролата, иска ми таен отговор ,последно изпратени писма какви са темите и тинтири минтири, които изобщо не помня.
Единственото което успях е да подам сигнал за злоупотреба и скрийншотите...
Въпросният е писал на още куп приятели на моята приятелка и така е искал паролите.
За какво са му толкова много...

# 14 974
  • Мнения: 18 000
Как мога да се върна към стария изглед? Днес се смени и е ужасен

# 14 975
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Е той  новия изглед е само при влизане....
след влизане  всичко си е по старому....поне на компютър-лаптоп....

не ползвам фейсбук на телефон.

# 14 976
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
annabelle_the_doll, на мен преди време от ABV ми бяха казали, че ако някой ми открадне пощата, ще ми я възстановят, след показване на документ за самоличност.
Не знам доколко е вярно, обаче.

# 14 977
  • Мнения: 1 831
Secret conversation , излизат ли на компютър тези съобщения или са само на телефона ?

# 14 978
  • Мнения: 8 890
Не си правете фейсбук акаунти с пощи в abv.
защо? а с кои пощи да си правим?

# 14 979
  • Мнения: X
Защото пощата на абв е с най-ниска защита срещу превземане и такова се случва най-често именно с абв пощи.

# 14 980
  • Мнения: 8 951
На мен ми хакнаха пощите в абв преди 5 години, съответно и фейсбук акаунта (влизах с абв поща там) към който имам няколко страници. Искаха ми пари за да ми възстановят паролите. Фейсбук успях да си върна, защото съм го вързала и за телефона ми, но двете ми абв пощи и акаунта там, имах много документи качени, не успях.
Повече не искам да чуя да абв и mail.bg.
Ползвам само gmail.com

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 10:30 от alina_si

# 14 981
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
А какво точно се случи, писа ли на екипа на ABV, че пощите ти са откраднати? Те какво ти казаха?

# 14 982
  • Мнения: 6 566
Направете си с Gmail.

# 14 983
  • Мнения: 476
А какво точно се случи, писа ли на екипа на ABV, че пощите ти са откраднати? Те какво ти казаха?
Аз успях да си спомня тайния въпрос и отговор.Нещото което трябва да въведеш, за да ти възстановят имейла.Попълних всичко , което трябваше с добавен имейл за обратна връзка, където щяли да се свържат с мен в рамките на 4 часа и нищо.За втори път го направих , пак нищо не са ми писали.Изключително безотговорно отношение.

# 14 984
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Може ли през приложението да се направи списък с имената на приятелите?

Общи условия

Активация на акаунт